Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

250 cc yetmedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın derdini doğru düzgün anlayabilen olmamış ki. Duke 390 kullanmamış adamlar duke390 önerir olmuş 100bin km'yi tecrübe sanan birisi de 250cc yeter üstüne gerek yok demiş.
    Nebi ırmak örneği verilmiş o tecrübesiz ve bilinçsiz kıro her yerde 200kmh ile gidiyor diye herkes mi 200kmh ile gidecek?
    Büyük ccye gerek yok diyen tipler hayatında hiç 100bg üstü motosikletin üstüne oturup tecrübe etmiş mi merak ediyorum.
    Araba motorlu 50 beygirlik ncye fiyat performans motoru denmiş. Değişik tiplemeler.

Duke 390 sakın alma 250den sonra aman aman bir fark olmaz çok çabuk alışırsın. hatta hızlanması neredeyse mt25 ile aynıdır mt25 ile hemen arkasından gelirsin.

Yüksek hacim büyük nimet. Ara hızlanmalarda ki verdiği ivme hissi, sollamalarda utandırmaması çok başka. Seninde istediğin bu galiba konu sahibi arkadaş.

Otoban çok başka birşey otobanda bazen 350bg audi A5 bile yetmeyebiliyor. Otobanda milleti tokat manyağı yapacağım, trilyonluk mersoları 200kmh de sollarken el sallayacağım, Yolların kralı olacağım acayip gideceğim filan dersen o işin sonu R1, 1000rr arkadaşın dediği gibi h2 filan olur bide en son mezar olur
    anlatamıyoruz foruma işte büyük cc neden lazım diye bende yazdım yine millet anlamak istediği gibi yazdı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    hangi amaçla nasıl kullandığına bağlı olarak yetmeyebilir.
    İşten eve evden işe bir aile babası olarak xmax 250 bana yetiyor.
    Yılda 2 kere çanakkaleye gidiyorum orada da kurtarıyor.
    Ama uzun tur yapacak olsam ozaman 4 silindir yuksek cc bir makina elzem olur

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    250cc yeter yetmesinede,tartisilir.

Konuyu açan arkadaş belliki sıkılmış motorundan,

Zira,memleketin çoğu yolu ne binek araçta ne de iki tekerde 160-170km/h yi kaldirmiyor.

Ya ilk düzlük sonrasinda bir viraj gelir,
    Ya da yola palet düşer,tırdan kopan lastik düşer,

Bandirmaya giderken,tavuk düştuğünü gordu bu gözler..

Yok öyle sağ elciğe abanayimda km lerce 170-180 gideyim..

Alt devirde tork veren bir motosiklet her zaman kullanişlidir.

Cc ayrimi yapmadan,

Yilda 5-10 defa uzun yol için(2000-3000km)

Min 60-70 Nm.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc yeter yetmesinede,tartisilir.

Konuyu açan arkadaş belliki sıkılmış motorundan,

Zira,memleketin çoğu yolu ne binek araçta ne de iki tekerde 160-170km/h yi kaldirmiyor.

Ya ilk düzlük sonrasinda bir viraj gelir,
    Ya da yola palet düşer,tırdan kopan lastik düşer,

Bandirmaya giderken,tavuk düştuğünü gordu bu gözler..

Yok öyle sağ elciğe abanayimda km lerce 170-180 gideyim..

Alt devirde tork veren bir motosiklet her zaman kullanişlidir.

Cc ayrimi yapmadan,

Yilda 5-10 defa uzun yol için(2000-3000km)

Min 60-70 Nm.
    İşte tork dedin mi alt devirde iyi tork dedin mi iş büyük cc'ye geliyor.

Bu arada benim 43Nm torklu CB500F ile uzun yol çok rahat yaptım, yokuş / rampada ivmelenirken falan arabaların %90'ını öttürüyordum... Gittim 3000TL'ye Givi yan çanta demiri Kappa 33l yan çanta aldım motora, o kadar yeterli geldi.

Bazen kaşınıyorum bunu satıp bir CFMoto 650MT alsam mı diye, sonra ne gerek var diyorum. Şehir içinde asla bir CB500F gibi olmayacak. Üstelik Honda'dan (Bak Japon bile demiyorum, Honda diyorum; Honda'nın yeri ayrı bende...) inip Çinliye binecek halimiz yok. (Yine de güzel kerata, hele ki o fiyata...)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte tork dedin mi alt devirde iyi tork dedin mi iş büyük cc'ye geliyor.

Bu arada benim 43Nm torklu CB500F ile uzun yol çok rahat yaptım, yokuş / rampada ivmelenirken falan arabaların %90'ını öttürüyordum... Gittim 3000TL'ye Givi yan çanta demiri Kappa 33l yan çanta aldım motora, o kadar yeterli geldi.

Bazen kaşınıyorum bunu satıp bir CFMoto 650MT alsam mı diye, sonra ne gerek var diyorum. Şehir içinde asla bir CB500F gibi olmayacak. Üstelik Honda'dan (Bak Japon bile demiyorum, Honda diyorum; Honda'nın yeri ayrı bende...) inip Çinliye binecek halimiz yok. (Yine de güzel kerata, hele ki o fiyata...)

Hiç gerek yok,

Elindekinin kiymetini bil.
    Altindaki bildiğin motor,geçmişini bilmedigin 800-1000lik motorlardan daha iyidir.

Gerek 4 teker
    Gerek 2 teker olsun.

Varsin 10-15 nm az olsun,sende ona göre sollama yaparsin,

Dik rampayi 140 ile cikacagina 120 ile çik

Mevzu basit.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın derdini doğru düzgün anlayabilen olmamış ki. Duke 390 kullanmamış adamlar duke390 önerir olmuş 100bin km'yi tecrübe sanan birisi de 250cc yeter üstüne gerek yok demiş.
    Nebi ırmak örneği verilmiş o tecrübesiz ve bilinçsiz kıro her yerde 200kmh ile gidiyor diye herkes mi 200kmh ile gidecek?
    Büyük ccye gerek yok diyen tipler hayatında hiç 100bg üstü motosikletin üstüne oturup tecrübe etmiş mi merak ediyorum.
    Araba motorlu 50 beygirlik ncye fiyat performans motoru denmiş. Değişik tiplemeler.

Duke 390 sakın alma 250den sonra aman aman bir fark olmaz çok çabuk alışırsın. hatta hızlanması neredeyse mt25 ile aynıdır mt25 ile hemen arkasından gelirsin.

Yüksek hacim büyük nimet. Ara hızlanmalarda ki verdiği ivme hissi, sollamalarda utandırmaması çok başka. Seninde istediğin bu galiba konu sahibi arkadaş.

Otoban çok başka birşey otobanda bazen 350bg audi A5 bile yetmeyebiliyor. Otobanda milleti tokat manyağı yapacağım, trilyonluk mersoları 200kmh de sollarken el sallayacağım, Yolların kralı olacağım acayip gideceğim filan dersen o işin sonu R1, 1000rr arkadaşın dediği gibi h2 filan olur bide en son mezar olur
    Sen önce saygılı olmayı öğren sonra sataş,senmisin tecrübenin hangi km birimiyle ölçüleceğine karar verecek olan merci.Hangi motoru kaç km bindim hengilerini kullandım bilgin varmı ezbere davul zurna çalıyosun

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen önce saygılı olmayı öğren sonra sataş,senmisin tecrübenin hangi km birimiyle ölçüleceğine karar verecek olan merci.Hangi motoru kaç km bindim hengilerini kullandım bilgin varmı ezbere davul zurna çalıyosun
    Km tecrübe değildir fazla ötme devam et

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Atanlar, tutanlar, sıkanlar, uçanlar wu huuuuu

Boss Hoss v12 kesin çözüm...her derde deva...
    mavzer-i bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atanlar, tutanlar, sıkanlar, uçanlar wu huuuuu

Boss Hoss v12 kesin çözüm...her derde deva...
    o motor çöp. gitmiyor durmuyor çok ses çıkartıyor. o motorla 350 yapamayan komşum var. aynısının kırmızısı eniştemde var kullandım ben. kesin bilgi yayalım :D
    tarikcapar bunu beğendi.
    since 1987

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor çöp. gitmiyor durmuyor çok ses çıkartıyor. o motorla 350 yapamayan komşum var. aynısının kırmızısı eniştemde var kullandım ben. kesin bilgi yayalım :D
    Yoksa baban Türkiye'nin sayılı iş adamlarından biri mi?
    mavzer-i bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa baban Türkiye'nin sayılı iş adamlarından biri mi?
    geçen gün sürüyorum böyle mahalle arasında. bi ara gaz vereyim dedim beni üzerinden attı. :D
    since 1987

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Seninki yetmemek değil de daha çok motor değiştirmek istiyormuşsun gibi geldi masrafına katlanacaksan gönlünün istediği bir motora geçiş yap

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)