Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ne yapmam gerekiyordu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar dün yaşadığım olayda kendimi sorguladım acaba yanlış mı yaptım diye ama bir cevap bulamadım. Sorum şu siz bu tür olaylar karşısında ne tepki veriyorsunuz ? Olaya gelince : Dün akşam saatlerinde evime dönüyordum, sol şeritte ilerlerken bir doblo önüme kırdı kornaya bastım doğal olarak sonra doblocunun ''gel bakimm buraya'' diye bağrışını duydum. Aldırış etmeden aralardan yoluma devam ettim. Yanında karısı ve kucağında küçük çocuğu vardı çok korkmuş görünüyorlardı. Ben o an değmez boşver diye düşündüm ama durdukça bu benim özgüvenimi düşürdü, o adam karısının çocuğunun olduğu yerde kavga etmediğimi korktu diye yorumlayacak diye içim içimi yiyor acaba keşke o an dursa mıydım ? Sizce bu tür olaylarda ne yapmak gerekiyor, bunlar benim motosiklete binme hevesimi yerle bir ediyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Beline silah tak sana bida gel buraya bakim diyene yada senin öz güvenini düsürücek yada motosiklet surme hevesini elinden alıcaklara sık gitsin gerisini düşünme .👍🤗

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beline silah tak sana bida gel buraya bakim diyene yada senin öz güvenini düsürücek yada motosiklet surme hevesini elinden alıcaklara sık gitsin gerisini düşünme .����
    (İronidir.) şeklinde açıklama düşecektiniz sanırım ama unuttunuz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Dostum, hiç gerek yok böyle hareketlere. O adam gel buraya dedikten sonra gittiniz durdunuz, diyelim adamın bıçağı vardı ve sen fark etmeden seni bıçakladı. Ne olacak? Daha kötüsü adamın elinde silah vardı ve çıkardı iki el sıktı. Ne olacak? Burdaki okuyanlardan özür dileyerek, tabiri uygunsa bok yoluna gitmiş olacaktın. Ailen, sevdiklerin arkandan üzüleceklerdi. Değer mi? Hayır.

Birde iyi ihtimali düşünelim. Durdunuz, sadece konuştunuz. Ama adamın karısı çocukları arabada olduğu için ister istemez gerilecekler. Sonra akşam eve gidince onlarda oluşan huzursuzluklar, çocuktaki korku vs. Sen eve gidince acaba bunu mu deseydim onu mu deseydim, şöyle desem daha mı iyi olurdu diye düşünüp durcaktın. Ne gerek var?

Bak bugün yeni güne uyanmışsın, çıkıp gezmek tozmak varken bunları düşünmek kendine haksızlık etmekten başka bişi değil bence .
    bursalıali ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    En güzelini yapmışsın kardeşim.
    O herif öküzün önde gideni belli ki.
    Delikanlı adama yakışan senin yaptığındır.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    eğer dursaydın adın "maganda motorcu" ya çıkacaktı bu hem senin hem bütün motorcuların adını kötüler. aklından geçeni yapanların motorcuları "kötü adam" imajı yarattığı gibi. en iyisini yapmışsın.

ünlü bir söz: "sizinle savaşmayan birini yenemezsiniz"
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    motosikletin bana öğrettiği en büyük şey, tartışmamak. asla tartışmıyorum, kavga etmiyorum, kavga aramıyorum. kornayı bile bir tepki aracı olarak kullanmıyorum. senin kornanla, tartışmanla düzeltilecek şeyler değil bunlar. eğitimle düzelir, o eğitimi de sen orda 5 dakikada veremezsin.
    SuleymanE, ferhatkars, Yayan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçmiş gitmişsin, olayın ardından hemen daha bir saniye sonrasında olayı unutup kafandan çıkarıp önüne bakmak en doğrusu. Nasıl olsa geçmiş gitmiş bir olayı kafana takmak ne kazandıracak. Boşver.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    trafikte öğrendiğim tek şey var. "belaya yol ver."
    en güzelini yapmışsın. boşver kafana takma.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beline silah tak sana bida gel buraya bakim diyene yada senin öz güvenini düsürücek yada motosiklet surme hevesini elinden alıcaklara sık gitsin gerisini düşünme .👍🤗
    Kamu spotu gibi yorum.
    Altına imzamı atıyorum.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendini rahat hissedeceğiniz gibi davran..Veya ben öyle davranıyorum diyim tavsiye gibi olmasın sonra.
    Sürüş güvenliğimi tehlikeye atacak bi durum yoksa çağıran falan olursa sinirle giderim, ki yüzde doksan dokuz hatalı taraf araç kullanmayı bilmeyenler oluyor..İstemesem de, motordan el kol yapıp saydırıyorum.Sağa cekince genelde hatasını ve düzgün sürmesini söylüyorum içim rahat etmiyor sonra..Araçtan inen olmadi simdilik..Fayda eder mi yaptigim,etmez ayrı konu..

Fakat; en önemlisi sürüş güvenliği, aracı takip edip yakalayayım, yanastirayim falan mevzusuna girmiyorum. Önceden bi kez yuzellilik motorla yakalamaya calisirken başka aracın altında kalıyordum dersimi aldım.

Trafiği okumak,bu tür olayları azaltıyor ayrıca. .

Sonradan kafana takmaya gerek yok, oluyor böyle şeyler, korktu dese nolur demese nolur, iyi yapmışsın.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Yorum yapan herkese teşekkür ederim, görüşleriniz moralimi düzeltti...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gençken bizde her şeye atlar zıplardık. Şimdi gülüyorum ne kadar cahilmişim toymuşum. Eminim sende yirmi sene sonra bu olay aklına gelse yahu neleri kafaya takıyormuşuk diyeceksin.

Birde şöyle düşün doblocu belki diyordur adam beni iplemedi istifini bile bozmadı çekti gitti.
    espresso ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    dursan ne yapacaktın ki? Karısı ve çocukları önünde adamı darp mı edecektin? başına gereksiz bela alacaktın. geçenlerde tartıştığı için polislerden linç yiyen birisi konu açmıştı birebir aynı senaryo. Doblo önüne kırıyor polislerde yaşlı adama ne bağırıyorsun diye arkadaşı ablukaya alıyor.
    Eğitimsizliğin ve cehaletin içinde tartışmak akıl karı değil çünkü ne yap ne et karşında ki anlamayacak
    espresso ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

Bugün benim başıma arkadaşımla geldi.
    Zonguldaktan geldi başka bir arkadaşa kahvaltıya gideceğiz neyse yola çıktım mesafe fazla yok otoban bağlantı yolundayız bende gişeden önce döneceğim neyse ama oraya kadar çok sokak cadde var
    İşin özü beyaz polo sağ dan gidiyor 10-30km hızı ya var ya yok 4 yol a geldik sağ gider sandım çünkü sinyalde vermiyor aramızda 30-40metre var bende sol sinyal yaktım hızımda benim 2. Vites 60km neyse arkaöda da araba var ama 100-150 metre var aynama baktım ben sola çıkar iken bu salak polodaki kadın ne yaptı sağ dan sol a döndü sağ şeritten dorseli tır misali sol taraftaki sokağa girecek bende iyi ki temkinliyim hemen çaltım mevzuyu da direk debriyaj fren sağ kayma yaptım yani işin özü mal sürücü çok halbıki o kadın ın sokağa (sol) dönmeye gelmeden sol şerit e girip alması lazım ama kadın acemi belli napıyor dorse var gibi açıktan alıyor ki hiç aynaya bakmadan sol a atlıyor halbuki ben o sırada sol sinyal verip onu sollamaya geçmiştim
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

evet dogru olan bu
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Boşver en doğrusunu yapmışsın, 2 gün sonra hatırlamazsın bile. Bizim insanımızın çoğunda kondüsyon,düzenli spor geçmişi yoktur. Birçoğumuz da uzun yıllardır sigara içtiğimizden nefes,oksijen hak getire, bir de bunun üzerine kötü beslenme alışkanlığını eklediğin zaman vücutlarımızın gerçek bir kavga esnasında ne kadar dayanıksız olabileceğini kestirmek çok kolay. Sen motordan inip Doblocu aganın üzerine yürüdüğünde ve ilk yumruğu salladığında o aganın belki boynu kırılacak, belki de kalp krizi geçirecek, ölecek. Dandik bir olay yüzünden ileride sen hapiste boncuktan kuş yaparken o adamın da ailesi perişan olacak belki de. Senaryo anlamında biraz abarttığımın farkındayım ama bazen de "he" demek,geçmek gerek
    Oğuzhan10 ve erensel bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    Tak kamerayi kaydet boyle tipleri sonra git polise ver kaydi, yazdir cezasini(trafik guvenligini tehlikeye atma suçu 2700tl).. emin ol bu tiplerin agzindan burnundan kan getirene kadar dövsen ceplerinden cikarttigin para kadar koymaz onlara..
    dün akşam benzeri başıma geldi, trafik kilit, emniyet şeridinden usul usul gidiyorum 30 40 km/s hizlarla.. jipin teki onume atladi aynasina bakmadan, yavaş oldugum için carpmadan atlattim olayi, 100 mt kadar boyle gittik ardindan ileride polis isiklarini gordugu gibi kendini en sol şeride atmaya çalisti.. polis trafigi durdurdu (ben dahil) tavşan feneriyle jipi en sol şeritten aldı.. kenara çektirdi sonra bizi saldı.. tam jipin yanindan gecerken surucusune baktim jipin.. yuz ifadesine bakinca dayak yemeyi tercih ederdi..
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

dunyanin en mantikli hareketini yapmis cekmis-gitmis olmana ragmen burda dunyanin en sacma sorusunu sormussun.
    böyle durumlarda delikanlilik yigitlik vs hepsi bos.
    kavgaya karisacaksin, adam bicak, sopa yada silahla gelecek, sende birsey olmasi durumu degistirmez.
    ya sen öleceksin sakat kalacaksin, yada o...
    kimseye bir yarari olmayan sacma sapan ortadogu zihniyetine ait hareketler.
    en iyisini yapmissin, kim ne derse desin...
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Mahallelerde havlayan her sokak köpeğinin huzuruna çıkmak konusunda nasıl heyecanlı ve azimli değilsek, bahsettiğiniz olaydaki sokak hayvanının da çağrısına kulak vermemek oldukça mantıklı bir durum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün yaşadığım olayda kendimi sorguladım acaba yanlış mı yaptım diye ama bir cevap bulamadım. Sorum şu siz bu tür olaylar karşısında ne tepki veriyorsunuz ? Olaya gelince : Dün akşam saatlerinde evime dönüyordum, sol şeritte ilerlerken bir doblo önüme kırdı kornaya bastım doğal olarak sonra doblocunun ''gel bakimm buraya'' diye bağrışını duydum. Aldırış etmeden aralardan yoluma devam ettim. Yanında karısı ve kucağında küçük çocuğu vardı çok korkmuş görünüyorlardı. Ben o an değmez boşver diye düşündüm ama durdukça bu benim özgüvenimi düşürdü, o adam karısının çocuğunun olduğu yerde kavga etmediğimi korktu diye yorumlayacak diye içim içimi yiyor acaba keşke o an dursa mıydım ? Sizce bu tür olaylarda ne yapmak gerekiyor, bunlar benim motosiklete binme hevesimi yerle bir ediyorlar

hocam napacaktınız ki; her bunu yapanla kavga etsek motorcular fight club üyesi gibi gezerdi.
    HerveauX ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler