Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ne yapmam gerekiyordu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün yaşadığım olayda kendimi sorguladım acaba yanlış mı yaptım diye ama bir cevap bulamadım. Sorum şu siz bu tür olaylar karşısında ne tepki veriyorsunuz ? Olaya gelince : Dün akşam saatlerinde evime dönüyordum, sol şeritte ilerlerken bir doblo önüme kırdı kornaya bastım doğal olarak sonra doblocunun ''gel bakimm buraya'' diye bağrışını duydum. Aldırış etmeden aralardan yoluma devam ettim. Yanında karısı ve kucağında küçük çocuğu vardı çok korkmuş görünüyorlardı. Ben o an değmez boşver diye düşündüm ama durdukça bu benim özgüvenimi düşürdü, o adam karısının çocuğunun olduğu yerde kavga etmediğimi korktu diye yorumlayacak diye içim içimi yiyor acaba keşke o an dursa mıydım ? Sizce bu tür olaylarda ne yapmak gerekiyor, bunlar benim motosiklete binme hevesimi yerle bir ediyorlar
    Şöyle düşünün;

Olm herif barzo. Hayatında hiç Sakar geçidi'nde, uçmakdere'de Gönen-Ayvalık arsında gazlayamamış, ezik ve looser bir tip. Beyaz boxer don ile damper kasasına doluşup pis bir denize gidebilmek en büyük lüksü.(misal-örnek-varsayım) Hayatı boyunca senin yapabildiklerinin 10 da birini yapamayacak. Senin durumunda olabilmek için g..tünü vermeye 1 yıl önceden razı. Sen bu adamlarla niye dalaşıyorsun?
    serconline ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    it ürür kervan yürür boş ver en iyisini yapmışsın
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle düşünün;

Olm herif barzo. Hayatında hiç Sakar geçidi'nde, uçmakdere'de Gönen-Ayvalık arsında gazlayamamış, ezik ve looser bir tip. Beyaz boxer don ile damper kasasına doluşup pis bir denize gidebilmek en büyük lüksü.(misal-örnek-varsayım) Hayatı boyunca senin yapabildiklerinin 10 da birini yapamayacak. Senin durumunda olabilmek için g..tünü vermeye 1 yıl önceden razı. Sen bu adamlarla niye dalaşıyorsun?
    Ayvalık-Gömeç olmasın 😉
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Şuan yaşıyorsun ve ailenle haftasonu kahvaltı yapabiliyorsun. Sinirler gerilip durum kötüye gitseydi bu konu yerine tanıdık avukat var mı? kamera kaydını nasıl alırım? diye soruyor olurdun.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Böyle sahtekabadayılar varya onlara aslında çok güzel cevap vermek gerekiyor ama kardeşim bitmiyor vurdun patlattın burnunu bitmeyecek yarın gene aynısı olacak hadi onuda vurdun düşürdün yarın gene aynısı yani gerek yok salla gitsin sen en iyisini yapmışsın gerek yok ama işin içine ana , bacı , avrat sokmadığı sürece onlar devreye girdiğinde değil karısı çocugu yani kim olursa olsun yerim o adamı yiyemeyeceğimi bilsem bile saldırırım çünkü bunlar çok önemli şeyler ama iki üç tane dangalak herifin laflarına aldırış etmeyip durmaman en güzeli keyfinle sürmeye bak aldanma böyle dangalaklara
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz en doğrusunu yapmışsınız bırakın istediği gibi yorumlasın, ülke zaten yeterince gergin. Böyle basit şeyler için tartışma çıktığında ölümle dahi sonuçlanabilecek kavgalara dönüşüyor. Gerek yok.
    En güzeli kask kamerası alıp düzenli olarak bu tiplere trafik cezası yazdırmanız olur
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    haklısınız hepinize ayrı ayrı yorumlarınız için teşekkür ediyorum, yorumlarınız gerçekten çok faydalı oldu. Dışardan bir görüşe her zaman ihtiyacınız oluyor yanlış yapıp yapmadığınızı anlıyorsunuz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvalık-Gömeç olmasın ��
    Yok, Balıkesir Gönen - Edremit arası. Hatta konusunu açmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...h-bilgisi.html
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bir ara bende de trafikte hata yapanları görünce sinirlenme huyu vardı. Sonra kendi kendime dedim ki: "yahu manyak mısın?, ne diye elin cahilleriyle tartışıp aynı seviyeye iniyorsun, bırak gitsin yoluna."

Bir insana aile ortamında anasının babasının vermediği terbiyeyi trafikte bizim verme imkanımız yok.

İnsan bu, hata da yapar; hatasından sonra bir el veya baş hareketiyle özür dilese, pardon dese dese yeter. Arada denk geliyor, adam dalgmış, benim şeridime kayıyor, kornayla uyarınca hemen şeridine girip eliyle kusura bakma diye işaret yapıyor, bende başımla onaylayıp devam ediyorum yoluma.

Kimisini kornayla uyarınca "ne var, hayırdır? ne basıyon kornaya?" diye çıkışıyor. Muhattap bile olmuyorum. Çünkü o kişiye "insanın hatasını kabul etmesinin bir erdem olduğu"nu 15sn içerisinde açıklayabilecek filozof dünya üzerinde yok

İtle uğraşacağınıza çalıyı dolaşın, kafanız rahat etsin...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler