Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

senetle motor satanlar niye bu kadar kazık fiyatlı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    sahibinden ilanlarda motor bakıyorum 1 milyar kar tamam -yap 2-3-4 milyar fazladan fiyat katıyor çok pahalı spacy alpha var 12 milyara geliyor 2. el

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X
    senetle alan kişiye genellikle kredi çıkmadığından o yolla alıyor, yani bankanın bile güvenip para vermediği kişiye taksitle mal satıyorsun.. ayrıca ödemezseniz bir sürü mahkeme haciz vs. ile uğraşacak firma.. durumu iyi olan, ancak faize girmek istemeyen de katılım bankaları üzerinden faizsiz(yersen) kredi çekiyor.. o sebeple bana çok da mantıksız gelmiyor.. bu ekonomide iyi cesaret ayrıca senetle motosiklet satmak.. fiyatını eleştirmeden önce, firmayı bu cesaretlerinden ötürü tebrik etmek lazım.
    maktama, espresso ve HRider bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Riski fiyatlıyor da o yüzden. Senetle alanlar, bankalar tarafından kredi verilmeyen , sicili bozuk veya yetersiz kişiler . Yanı satıcının tahsil edememe ihtimali yüksek. Bu yüzden vade farkını ( yani faizi) yüksek tutuyorlar. Aynı bankaların yaptığı gibi.
    espresso ve Moto43 bunu beğendiler.

Serbest piyasa isteyen istediği fiyata satar, her şeye bir kulp aramak zorunda değilsiniz. Adam o paraya satabiliyor ki yazıyor fiyatını, herkesin ağzı leğen olmuş

Motosikleti
    ---
    benim kredim temiz geçmişte 3-5 kullandım gene kullanmak istemiyorum amma bu sahtekar dolu ülkede zorunda kalıyoruz- nmax almak istiyorum bende -bankalar en iyisi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Senetle satışta motorun üzerine rehin gibi birşey koyuyorlar diye biliyorum. Senedin iade edilmemesi,kötü amaçla kullanılması, patates olmuş motora denk gelmek ve bu motoru daha pahalıya satın almak gibi tehlikeler içeriyor bence.
    Moto43 ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    ---
    serbest piyasa ha inşallah ihtiyacın olduğu çok bişey olur da alamazsın umarım- cebinde 5 kuruş para olmaz ozaman leğen neymiş görürsün o zaman bu yazdıkların aklına gelir fututumu ne haltsan

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serbest piyasa ha inşallah ihtiyacın olduğu çok bişey olur da alamazsın umarım- cebinde 5 kuruş para olmaz ozaman leğen neymiş görürsün o zaman bu yazdıkların aklına gelir
    Hocam seni kırmak,kızdırmak istemedim. Ben de seninle benzer durumdayım, cc yükseltme hedefim var, o mu bu mu, kredi çeksek ne olur, takasa soksak ne yaparız, 100 TL.nin bile hesabını yapıyorum şu an. İnşallah ihtiyacı olanın hayatlarında bir mucize olur da hiç senet,sepet,krediyle uğraşmadan hayalimizdeki motorları peşin paraya alır,kullanırız.
    Moto43 bunu beğendi.

Motosikleti
    ---
    zaten size yazmadım
    tommygun bunu beğendi.
    ...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Senet tehlikeli hiç bulaşmayın 1 ay taksidi geçirsen insaflı biriyse arar konuşur haber verir niye ödemedin diye ama tam tersi birine denk gelirsen hop direkt icraya verir
    Moto43 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    SENETİN Bİ HÜKMÜ ARTIK KALMADI EĞER REHİN KOYMUYORSA ALDIĞIN MOTORA O PARAYI ALAMAZ YILLARCA MAHKEME MAHKEME GEZER DURUR
    rehin koyarsa motoru bağlatır
    ekremcelik00 bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim demiş senet hükmü yok.Senetin itibarı tahsilde çekden daha fazla.Karşılıksız çekin hükmü zayıf.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Senetle motor almanın hiç bir mantığı yok yani çok mantıklı ve karlı bir iş için motor lazım değilse çok zararlı bir durum.

1. piyasa değeri 10.000 TL olan bir motosiklet buna kafadan 13-14 yazılıyor
    2. 5000 TL peşin kalanı 1250*12 taksit
    3. senet bitene kadar motosiklette rehin var tamamen adamın insafına kalmış herşey öde öde 10.taksitte takıl motor gitsin

yani açıkçası hiç bir mantalitesi yok
    Moto43 bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kredim temiz geçmişte 3-5 kullandım gene kullanmak istemiyorum amma bu sahtekar dolu ülkede zorunda kalıyoruz- nmax almak istiyorum bende -bankalar en iyisi
    Esnaf size bedavadan para mı kullandırsın ne istiyorsunuz anlamadım ki?

Sahtekar dediğiniz kişiler sayesinde motosiklet sahibi olan eminim bir çok insan vardır. Sahtekar olan esnaf mı bankalar mı? Bankaların bu günlerde kredi faizleri düştü, 2 ay evvelin oranları ile bir hesaplayın bakalım, ya da bankaya parayı ödemeyin 1 ay bakalım neler oluyor.

Gerçekten hasta ruhlusunuz...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Senetle motor satanlar alacının başka bir para kaynağı bulamadığını bildikleri için yüksek fiyattan satıyorlar, başka bir sebebi yok. Bana göre tefeci sayılırlar.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SENETİN Bİ HÜKMÜ ARTIK KALMADI EĞER REHİN KOYMUYORSA ALDIĞIN MOTORA O PARAYI ALAMAZ YILLARCA MAHKEME MAHKEME GEZER DURUR
    rehin koyarsa motoru bağlatır
    40.000 tl alacağım var,senet yaptık ödemedi

adamın üstüne bir şeyi çıkmadı öyle insafa gelip ödeme yapmasını bekliyoruz)

üstüne bir malın yoksa ve kayıtlı işçi değilsen senetin hiç bir hükmü yok...

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senetle motor satanlar alacının başka bir para kaynağı bulamadığını bildikleri için yüksek fiyattan satıyorlar, başka bir sebebi yok. Bana göre tefeci sayılırlar.
    Zorla satmıyorlar?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorla satmıyorlar?
    Ne güzel değil mi ? Zorla satmıyorlar. Alaçatı'da 10 bin TL yemek faturası getirenler de zorla satmıyorlar. Bodrum'da 50 cc suya 20 TL isteyen de zorla satmıyor. O zaman bırakalım herkes herkesi istediği gibi kazıklasın. Alan enayi olduktan sonra satanın ne suçu var değil mi ? Mesela 5 yaşında bir çocuğa sırf kandırabildikleri için 50 TL'ye gofret satsınlar. Bana göre hiçbir fark yok.

İşte bu zihniyet yüzünden bu memleketin şerefsiz sayısı bu kadar arttı. Biraz, ucu bize dokunmayan şeylere de tepki göstermeyi bilsek her şey çok daha güzel olacak.
    mavellen bunu beğendi.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel değil mi ? Zorla satmıyorlar. Alaçatı'da 10 bin TL yemek faturası getirenler de zorla satmıyorlar. Bodrum'da 50 cc suya 20 TL isteyen de zorla satmıyor. O zaman bırakalım herkes herkesi istediği gibi kazıklasın. Alan enayi olduktan sonra satanın ne suçu var değil mi ? Mesela 5 yaşında bir çocuğa sırf kandırabildikleri için 50 TL'ye gofret satsınlar. Bana göre hiçbir fark yok.

İşte bu zihniyet yüzünden bu memleketin şerefsiz sayısı bu kadar arttı. Biraz, ucu bize dokunmayan şeylere de tepki göstermeyi bilsek her şey çok daha güzel olacak.
    Şerefsiz lafını tarafıma söylemediğinizi düşünüyorum. Zira ikili konuşma esnasında insanın yüzüne söyleyemeyeceği şeyi internette yazanlardan mısınız?

Ayrıca "SERBEST PİYASA" ne demek bir google araması yapmanız buz kadar rahatlatıcı olacaktır.

Şu olayla çocuğu kandırmak olayını nasıl bağdaştırabiliyorsunuz ona da anlam vermek imkansız. Allah akıl fikir versin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zorlama, kandırma, kanun dışılık yoksa; iki kişi arasındaki ticari anlaşmayla ilgili üçüncü şahıslara b.k yemek dışında bir tasarruf düşmüyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)