Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağmurlar Geldi. Artık uzun çizmemi yenileme zamanı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yds yi şehir içinde küçük bi kaza ertesi almıştım kısa olanı 5 yıldır kullanıyorum gayet güzel kar kış demeden giyerim daha hiç su almadı
    o zaman uzun olan yoktu kısa aldım
    patlasa yenisini alırım gayet memnunum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbuldaysaniz bir ara test surusu yapalim.

Ilk wr surusumde bana elektrikli bisiklet gibi gelmisti ama sokak arasinda 3 dk deneyebilmistim. Belki fikrim degisir
    Ankara'dayım, 600lükten sonra normal bana da öyle gelmişti 😀 max hızı 123 diyorlar ortalama 90-100 ile güzel gidiliyor 2,7lt de 2000km ortalamam 😊 konuyu baltalamış gibi olduk ama bi ara epey aramıştınız wr125r görünce yazayım dedim 😀

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene YDS uzun olandan aldım. 100-200 daha verip TCX alabilecekken yerli olsun dedik aldık. İlk hafif yağmurda her ikiside su aldı. Ayrıntılı bir mail yazdım, geri dönen olmadı. Ben olsam almam. Yabancı markalara bakın, güzel bir indirim denk gelirse alın.
    Bende TCX'in Goretex botları da var mevsimlik, hafif yağmur ve kısa süreli sürüş hariç, ağır yağmur ve/veya uzun süreli sürüş olunca su alıyorlar. 2. senesinde başladı, YDS'ler kışlık ve hep yağmurda kullanıyorum daha damla su girmedi. Sözkonusu firma hem Türk ordusuna hem de yabancı ordulara (Mısır ve Kore bildiklerim...) asker botu yapan bir firma. Asker botlarından da kullanıyorum ve onlar da 4. kışlarında (karda da kullanmış olmama rağmen) su alma vs bir problemleri olmadı. Size hatalı üretimi denk geldi herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne guzel. Bir Allah'in kulu da CE'den bahsetmemis. Guvenlik testleri hak getire. Ama su gecirmesin
    Ürünü gördünüz mü?

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Geçen sene yazlık botun üstüne bot yağmurluğu giyerek geçirdim. Hiç ıslanmadı ayaklarım ama her seferinde giymek çıkarmak epey zor. Sanırım ben Vaneda'nın botunu alacağım. Asil Özbay'ın ayağında Nepal yolculuğu sırasında gördüm, başka giyenlerle de konuştum herkes memnundu.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünü gördünüz mü?
    Cok celik kasa gordum. O kadar saglamlar ki, merkez bankasinda bule kullaniliyorlar. Ama yumurta tasimak icin celik kasa degil, karton kutu kullaniyoruz.

Onemli olan ne kadar saglam ve dayanikli oldugu degil, amacina uygun uretilmis mi ve bunu belgelerle kanitlamislar mi. Ben bunu sorgularim.

Ayrica, benim lafim YDS'ye degildi. Biri lastik cizme onermis, biri goretex astarli outdoor bot onermis. Ben de fikrimi soyledim.

Ama anlayana...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'dayım, 600lükten sonra normal bana da öyle gelmişti �� max hızı 123 diyorlar ortalama 90-100 ile güzel gidiliyor 2,7lt de 2000km ortalamam �� konuyu baltalamış gibi olduk ama bi ara epey aramıştınız wr125r görünce yazayım dedim ��
    Oyle bir piyasadayiz ki, valla motoru hatirlamiyorum ama, adam takas icin XT660R ustune 10 bin verirsen olur demisti; ya crf dir ya wr125 dir, Sonra vazgectim wr veya crf den
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    OK, ben YDS'ye laf gitti diye anladım YDS'nin sertifikasyonu yok gibi ama iş güvenliği, asker malzemesi üretmede tecrübeliler. Kullandıkları malzemeler de iyi. Ben güveniyorum...

Bende geçen seneyi su geçirmez bot ile geçirdim fakat bu sene bot almak istiyorum.

https://www.durt.com.tr/urun/motosik...ayanimi-yuksek

[url]https://www.motoruma.com/rockwell-dna-flash-kislik-motosiklet-botu-kisa-siyah?gclid=EAIaIQobChMI9L213OuO5QIVV6maCh2mVw41EA QYASABEgLtjfD_BwE[url]

Bu ürünü beğendim. YDS de fena değil. Başka önerisi olan var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OK, ben YDS'ye laf gitti diye anladım YDS'nin sertifikasyonu yok gibi ama iş güvenliği, asker malzemesi üretmede tecrübeliler. Kullandıkları malzemeler de iyi. Ben güveniyorum...
    Tövbe de YDS 'ye kim laf diyebilir

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    çizme bot ve bilimum tamirat yapan bi yer buldum. fotoğrafları gösterdim ve tamiri yapabileceklerini söylediler. tahmini fiyat nedir dedim.
    duyduğum fiyat beni çok mutlu etti. hatta daha fazlasını bile verebilirim yeterki iyi yapsınlar.
    botları yapılmış şekilde aldıktan sonra nereye gönderdiğimi yazacağım. şimdilik bende saklı kalsın.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    kendi sitesinde 689 lira iken sonra alırım deyip deyip bi türlü almadığım bot.
    hafta içi bir gün sitesine girip 689 liradan alışveriş sepetine koyup tam alacakken
    yinede gidip deneyerek alayım diyerek (niye öyle dediysem. firma aynı bot aynı model marka aynı işte al aynı numarayı bak yoluna)
    almayı ertelediğim botu dün 829 liraya aldım.
    140 lira fazla verdim ama olsun kafam rahat. her ne kadar erken alıp az para vermek varken olsun genede.
    şimdi gelsin yağmurlu günler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi sitesinde 689 lira iken sonra alırım deyip deyip bi türlü almadığım bot.
    hafta içi bir gün sitesine girip 689 liradan alışveriş sepetine koyup tam alacakken
    yinede gidip deneyerek alayım diyerek (niye öyle dediysem. firma aynı bot aynı model marka aynı işte al aynı numarayı bak yoluna)
    almayı ertelediğim botu dün 829 liraya aldım.
    140 lira fazla verdim ama olsun kafam rahat. her ne kadar erken alıp az para vermek varken olsun genede.
    şimdi gelsin yağmurlu günler.
    YDS yeni ürün sezonunda (model değiştirilmedi ancak üretim sezonu idi, yeni ürünler ile birlikte...) geçen ay bir zaman yaptı. Sanırım ona denk geldiniz.

5. Yılını dolduran yazlık YDS botlarıma bir de YDS' nin Uzun Botlarını ekledim. Şansa, daha şiddetli yağmura denk gelmediğim için deneme imkanım olmadı ama üründen hiç şüphem yok. Bizim aradığımız sertifikalar YDS' de olmasa da 5 yıldır yaptığım küçük büyük kazalarda tek kelime ile KUSURSUZ koruma sağlamıştır. Bu kazalardan biri 110 km/h ile sürüklenme de içermektedir. Onarım ihtiyacı olarak da bir kez iç tabanı eskidiği için bir kez değiştirmem ve yaklaşık 3. yılı sonunda en sık kullanılan cırt' ın değiştirilmesinden ibaret olduğunu da belirtmek isterim.

Kaliteden ödün vermeden fiyat konusunda da biraz daha uyguna verebilseler, az da reklamını yapıp motosiklet ürünlerini göstgerseler satışlarının katlanacağına da eminim
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YDS yeni ürün sezonunda (model değiştirilmedi ancak üretim sezonu idi, yeni ürünler ile birlikte...) geçen ay bir zaman yaptı. Sanırım ona denk geldiniz.

5. Yılını dolduran yazlık YDS botlarıma bir de YDS' nin Uzun Botlarını ekledim. Şansa, daha şiddetli yağmura denk gelmediğim için deneme imkanım olmadı ama üründen hiç şüphem yok. Bizim aradığımız sertifikalar YDS' de olmasa da 5 yıldır yaptığım küçük büyük kazalarda tek kelime ile KUSURSUZ koruma sağlamıştır. Bu kazalardan biri 110 km/h ile sürüklenme de içermektedir. Onarım ihtiyacı olarak da bir kez iç tabanı eskidiği için bir kez değiştirmem ve yaklaşık 3. yılı sonunda en sık kullanılan cırt' ın değiştirilmesinden ibaret olduğunu da belirtmek isterim.

Kaliteden ödün vermeden fiyat konusunda da biraz daha uyguna verebilseler, az da reklamını yapıp motosiklet ürünlerini göstgerseler satışlarının katlanacağına da eminim
    su geçirme konusunda çok iyi. motosikleti yıkarken tazyikli suyu botlara tutup yıkıyordum ben. gene sıfır su.
    mercedese arkada tampona ayakkabının ucundan girdim. sadece serçe parmağım acımıştı. spor ayakkabı olsa ne olurdu bilmiyorum.
    geçen sene yaptığım kazada da high side yapıp motorla sürüklendiğimde de bu çizmeler vardı.
    sağ ayağım motor altında kalmıştı. gene sağlam çıktı ayağım ve ayak bileğim.
    sadece çok sık kullanmaktan ve bakımsızlıktan çabuk eskiyip parçalandı.
    bildiğim ve sevdiğim marka ve türk markası.
    aldığım için mutluyum
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    since 1987

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu havaların en güçlüsü

http://www.tokgozler.com/Uploads/Uru...9380330c01.jpg
    Tek gecerim.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek gecerim.
    kayıp düşünce en tırtı oluyor ne koruma ne sürtünmeye dayanıklı

Rockwell in botları hakkında ne yorsunuz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayıp düşünce en tırtı oluyor ne koruma ne sürtünmeye dayanıklı
    Kayıp düştüm, tırt bir tarafını göremedim. Resimlerle izah edebilirseniz?
    ...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayıp düştüm, tırt bir tarafını göremedim. Resimlerle izah edebilirseniz?
    Umarım test etme şansına kavuşmazsınız zira motorun altında ayağınız kalınca yada herhangi bir yere çarptığınızda boğazsız spor ayakkabıdan hiç bir farkı kalmıyor koruma olarak.

2 kere ayağı kırılanı görüdüm e-5 te bariyere ayağı takılmıştı birinin diğeride motorun koruma demiri tam bilek kısmına baskı yapmıştı bildiğin lastik çizmeyi motor botu olarak kullanıpta karşılaştırıyormuş gibi yapmayalım bence üstadım.

Hatta bir dönem bende kullanıyordum o süper kuru tutuyor vs diye dunlop marka olanı ama elemanın ayağını görünce ilk iş motor için olan bir bot almak oldu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)