Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zone 180 Alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Araba alacakları için satıyorlar. İlanda gördüğünüz gibi motor km si düşük ve temiz. 5.000 TL'ye bırakacaklarını söylediler. Ne düşünüyorsunuz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...39512475/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    valla ben ehliyet alırken kurs motorum buydu. 12 bindeydi ama 80 binde ybr gibiydi yani o hale gelmiş. ama baya torkluydu egzos sesi de iyidi

Motosikleti
    yorumunuz için teşekkür ederim. Kullanan ya da kullanmış arkadaşlar var mı ? 5.000 TL'ye alınır mı sizce ?

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumunuz için teşekkür ederim. Kullanan ya da kullanmış arkadaşlar var mı ? 5.000 TL'ye alınır mı sizce ?
    biraz sahibindene baktım da, model yilina gore biraz pahalı geldi bana. ayrıca 2014 ten beri 8k mı yapmış oda inandırıcı değil. 2017 ler 5k falan

Motosikleti
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz sahibindene baktım da, model yilina gore biraz pahalı geldi bana. ayrıca 2014 ten beri 8k mı yapmış oda inandırıcı değil. 2017 ler 5k falan
    4 kişilik ailelermiş hocam zevk için almışlar fakat çok kullanmamışlar açıkça söyledi zaten. Araba alacağımız için satıyoruz dedi.
    batuhanaslan bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Net söylüyorum, alınmaz. İyi bir motor değil.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba alacakları için satıyorlar. İlanda gördüğünüz gibi motor km si düşük ve temiz. 5.000 TL'ye bırakacaklarını söylediler. Ne düşünüyorsunuz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...39512475/detay
    Bütçeniz buna yetiyorsa alınabilir bence,dış aksamında vuruk kırık göçük görünmüyor ama giderken ustanıda götürmen faydalı olacaktır

Birde motorun torkunu arttırmak istiyorsanız katalizör iptalı yaparsanız faydalı olacaktır benim kendi motorumda(CG 150 Sport) bu şekilde son hız artmayacaktır ama çekişte iyi bi artış sağlayacaktır.Katalizör nerde derseniz hortumun olduğu yeri aşağıdaki resimde kırmızı okla göstereyim bunun içine uygun tam kapatacak şekilde bi vida atarsanız katalizörünüz iptal olacaktır

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz buna yetiyorsa alınabilir bence,dış aksamında vuruk kırık göçük görünmüyor ama giderken ustanıda götürmen faydalı olacaktır

Birde motorun torkunu arttırmak istiyorsanız katalizör iptalı yaparsanız faydalı olacaktır benim kendi motorumda(CG 150 Sport) bu şekilde son hız artmayacaktır ama çekişte iyi bi artış sağlayacaktır.Katalizör nerde derseniz hortumun olduğu yeri aşağıdaki resimde kırmızı okla göstereyim bunun içine uygun tam kapatacak şekilde bi vida atarsanız katalizörünüz iptal olacaktır

https://s17.directupload.net/images/...p/574d7wew.jpg
    E bu benim motorda da var. Bu katalizor anlamına mı geliyor? Şaşırdım ha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Bu arada senin soruna geleyim. Bende 5000 liraya alınabilecek bir motor. Fakat almadan önce iyi kontrol etmelisiniz. Parça kalitesi eh denilebilecek şekilde. Torku tatmin eder ama bi 180lik motor gibi değildir. Mesela mh150 drift çok rahat çekilde geçiyor bunu. Parçaları heryerde bulunur ve ucuzdur.

Titreşim haricinde sizi rahatsiz edecek pek bişi yok. Düşünüyorsanız alın geçin üzülmezsiniz diye düşünüyorum.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zevk için alınmış bir motor kilometre yapar.Benim motor 2018 trafiğe çıkışlı ve 25 binde.

Ben ayda 3 bin yapıyorum ya
    Yılda hiç yoksa 15 in altına düşmedim şimdiye kadar yani millet bu 3-4 senelik motorları nasıl 5-10 bin de bıraka biliyor anlamıyorum

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E bu benim motorda da var. Bu katalizor anlamına mı geliyor? Şaşırdım ha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Bu arada senin soruna geleyim. Bende 5000 liraya alınabilecek bir motor. Fakat almadan önce iyi kontrol etmelisiniz. Parça kalitesi eh denilebilecek şekilde. Torku tatmin eder ama bi 180lik motor gibi değildir. Mesela mh150 drift çok rahat çekilde geçiyor bunu. Parçaları heryerde bulunur ve ucuzdur.

Titreşim haricinde sizi rahatsiz edecek pek bişi yok. Düşünüyorsanız alın geçin üzülmezsiniz diye düşünüyorum.

Evet katalizör var ama o dönüşümü sağlayan bir alimünyum boru.Bu arada başka bir şeyden bahsetmeyi unutmuşum birde karbüratörün oraya giden bi hortum var bu lastik bir hortum bazısının yeri resimde gösterdiğim yerin tam aşağısında olabiliyor onuda yerinden çıkartıp cırt kelepçeyle hortumu sıkmanız lazım.Yanlız dikkat edin benzin hortumunu sökmeyin.İkinci resimde ise hazır katalizör iptali için katalizör iptal tapa seti varmış hazır bunuda kullanabilirsiniz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet katalizör var ama o dönüşümü sağlayan bir alimünyum boru.Bu arada başka bir şeyden bahsetmeyi unutmuşum birde karbüratörün oraya giden bi hortum var bu lastik bir hortum bazısının yeri resimde gösterdiğim yerin tam aşağısında olabiliyor onuda yerinden çıkartıp cırt kelepçeyle hortumu sıkmanız lazım.Yanlız dikkat edin benzin hortumunu sökmeyin.İkinci resimde ise hazır katalizör iptali için katalizör iptal tapa seti varmış hazır bunuda kullanabilirsiniz

https://resmim.net/f/kO2oPR.png

https://www.cevizciogluyedekparca.co...019145628.jpeg
    Geri dönüşüm sistemini iptal edip körlemeyin.

Yakit tüketimi artar.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri dönüşüm sistemini iptal edip körlemeyin.

Yakit tüketimi artar.
    Artmıyor ben neredeyse 4000km'dir böyle kullanıyorum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kullanan biri olarak önermiyorum.

Egzoz sesinin iyi gibi gelmesinin nedeni patlak olması, boğazdan sürekli kaçırması ve egzozun çürümesi.

Gidişi 180cc olduğu halde bir 125cc Honda ve Yamaha ile aynı.

Yakıt deposu 18lt! 180cc' ye göre çok yaktığını söyleyemem. 125cc gibi gidip 180cc' den az yakması ise bir anlam ifade etmiyor.

Kaporta parçalarının bir kısmı yetkili servislerinde dahi bulunmuyor.

Kaporta parça fiyatları en yakın japon rakibinden çok daha yüksek.

Kaporta parça kalitesi en yakın japon rakibinden çok çok daha düşük.

Gidon tam sağ/sol yapıldığında parmaklarınız depoyla gidon arasına sıkışıyor ve canınızı yakabiliyor.

Kullanma klavuzuna göre ve motor bloğunda özellikle belirtildiği üzere her 1.000km' de bir yağ değişimi yapılması gerekiyor (kaliteye bak).

Motor çalışırken vitesi boşa atmak neredeyse imkansız, boşa atmak zorunda kalırsam genellikle killswich ile stop edip öyle alıyorum. Gerçi stop ettiğim için gerek de kalmıyor.

Gaz verdiğinde devir saatinde en az 0,5/1sn gecikme ile devri görüyorsun.

Göstergedeki ikaz ışıkları gündüz gözüyle neredeyse hiç görünmüyor, özellikle sinyaller bu noktada ciddi sorun olabiliyor.

Malzeme kalitesi o kadar düşük ki orta sehpaya almakta kullanılan, sehpanın ayak basma kolu eğriliyor ve kırılıyor, bu yüzden orta sehpaya alınamıyor veya bel fıtığı riski almak zorunda kalınıyor.

Yan ayaklık çok kısa ve destek kısmı çok adi bir metalden yapılmış. Yan ayaklık açıldığında motosiklet neredeyse 40 derece yana yatıyor.

Ve daha birçok şey... Bu nedenlerle tavsiye etmiyorum!

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Biz kursa sıfırını aldık, tam sol yapınca gidon depoya çarpıyor :D

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kursa sıfırını aldık, tam sol yapınca gidon depoya çarpıyor :D
    600km de birtane gormustum,arka suspansiyon viyk viyk yapiyor,karenaj plastigine elinle biraz bastirsan kirilacak gibi..eleman abi zinciri gerdiriyorum 100km sonra tekrar bolariyor ayar tutmuyor diyordu..yakitida baya çokmuş.cbr250 ile ayni yakiyormus

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)