Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 125 zincir sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar öncelikle birkaç ay önce bir cbr 125 aldım, aldıktan sonra genel bakım ve yağ değişimi için falan motoru ustaya götürdüğümde zincirin değişmesi gerektiğini söyledi, motosiklet 17.000 kmdeydi değiştiğinde. Şuan yaklaşık 20.000 kilometrede fakat giderken gazı kapatınca motor hafif kompresyon yaparken zincirden ciddi anlamda duyulur bir şekilde ses geliyor(şıkır şıkır dönüyor yani, kaskın içinde ben duyuyorum) bu sesin bu kadar çok gelmesi normal mi? motorda duyan herkes sesi garipsedi bende o yüzden sorma gereksinimi duydum, zinciri motul c2 ile yaklaşık 500 kmde yağlıyorum. Şimdiden teşekkür ederim, eğer video ekleme şansım olursa yakın zamanda ekleyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    350-400 km'de bir yağla...

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    zincir o-ringli değilse daha çok ses yapar.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Arkadaşlarımda cbr var bende de vardı sıfır zincir bile ses yapiyo o motorda istedigin kadar yagla

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sesi duymadan söyleyeceğimiz her şey tahminden ibaret olacak. Net bir görüş için zincirinden gelen sesi duymak gerek maalesef.
    Eğer aklına çok takıldıysa bir motosiklet servisine uğrayıp ustaya göster, belki zincirin gergi ayarı istiyordur.

Genel birkaç soruya cevap vereyim.

Soru: Zincir-dişli dönme esnasında ses yapar mı?
    Cevap: Evet yapar. Zincir tipine göre bu ses miktarı de değişebilir.

Soru: Zincirden çıkan sesin az yada çok olması nelere bağlıdır?
    Cevap: Zincir tipine, zincir gerginliğine, zincir yağlı olup olmaması durumuna, hatta ve hatta kullandığın zincir yağının viskozitesine göre bu ses değişebilir.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi duymadan söyleyeceğimiz her şey tahminden ibaret olacak. Net bir görüş için zincirinden gelen sesi duymak gerek maalesef.
    Eğer aklına çok takıldıysa bir motosiklet servisine uğrayıp ustaya göster, belki zincirin gergi ayarı istiyordur.

Genel birkaç soruya cevap vereyim.

Soru: Zincir-dişli dönme esnasında ses yapar mı?
    Cevap: Evet yapar. Zincir tipine göre bu ses miktarı de değişebilir.

Soru: Zincirden çıkan sesin az yada çok olması nelere bağlıdır?
    Cevap: Zincir tipine, zincir gerginliğine, zincir yağlı olup olmaması durumuna, hatta ve hatta kullandığın zincir yağının viskozitesine göre bu ses değişebilir.
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarımda cbr var bende de vardı sıfır zincir bile ses yapiyo o motorda istedigin kadar yagla
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir o-ringli değilse daha çok ses yapar.
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350-400 km'de bir yağla...
    https://www.youtube.com/watch?v=6tjStbVFR8M video bu bi tekrar bakabilir misiniz, yorumlarınız için teşekkür ederim bu arada

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı Kimblee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=6tjStbVFR8M video bu bi tekrar bakabilir misiniz, yorumlarınız için teşekkür ederim bu arada
    Gördüğüm her cbr de var bu ses. Evim cadde üzeri cbr geçtiğinde motordan cok bu sesi duyuyorum

Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm her cbr de var bu ses. Evim cadde üzeri cbr geçtiğinde motordan cok bu sesi duyuyorum
    Teşekkürler yorumunuz için, ben de öyle gözlemledim ama yine de emin olmak için bi sorayım dedim

Motosikleti
    yok :D
    sesten anladığımı söyleyeyim zincir gevşek gibi ses geldi bana. en iyisi serviste kontrol ettirmek
    Motorumun önü kalkar sana yolda takar…

Alıntı GokaallP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesten anladığımı söyleyeyim zincir gevşek gibi ses geldi bana. en iyisi serviste kontrol ettirmek
    Bugün bende tekrar bir baktım ama belki hafif gevşek de olabilir, en kısa zamanda götüreceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)