Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara V. İ. P Motors hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Herkese hayırlı akşamlar, iyi hafta sonları dilerim.

Bu gün Kazımkarabekir'de bulunan V. İ. P Motors ile yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum ki başkalarının da canı tehlikeye düşmesin.

Yarın Nallıhan'da olan KANDO KAMP VE YARIŞ etkinliğine katılmak için motosikletim üzerinde bulunan michelin sirac lastiklerimi dişli duromax lastikle değiştirmek için tavsiye üzerine V. i. p motors dan randevu alıp gittim.

Sadece ön jantım söküldü tornavidayla girişilerek lastiği sökmeye çalıştı arkadaşlar fakat başaramadılar..

Baktım beceremeyecekler ve jantıma fren n diskime zarar veriyorlar akşam akşam uğraşmayın başka zaman değişdirtirim diyerek işlemi durdurduk.

Bu uğraşlar sonucu iç lastiğim yarılmış.. Az gerideki opetten hava basarak geri dükkana döndüm.

Buraya kadar herşey normal, her insan hata yapabilir.

Durumu anlatınca şimdi her yer kapalı ben de dükkanı kapatıyorum, yarın da kapalıyım diyerek beni akşam vakti ortada bıraktı arkadaşlar.

Bi kaç kez düşme tehlikesi yaşasam da çok şükür sağ salim evime ulaştım.

Öncelikle patlak lastikle benim canımı hiçe sayıp hatasını düzeltmedikleri için hakkımı helal etmiyorum.

Daha sonra da ön jantı söküp taktılar uğraştılar diye 20tl bırakmıştım o da haram zıkkım olsun.

Ufacık bi lastik değişiminde yaptığı hatanın arkasında durmayıp müşterisini ortada bırakan esnafa motosiklet emanet etmemenizi tavsiye ederim.

Sağlıcakla kalın.

https://eksiup.com/p/my23885353v8

https://eksiup.com/p/b8238864bzit
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun hocam. Maalesef ülkemizde işini doğru dürüst yapan esnaf bulmak zor.

İşten pek anlamadıkları lastiği tornavidayla sökmeye çalışmalarından belli zaten. Her ne kadar iç lastikli modelleri janttan ayırmak tubless lastik sökmekten kolay olsa da bu iş için levye şart. Zaten en baştan yanlış bir uygulama yapmışlar.
    Lastiğe tornavidayla girişen ustanın dükkanının önünden bile geçmemek lazım

Gerekli donanımı ve ekipmanı yoksa en baştan söyleyip hiç dokunmamaları lazımdı.

Hele birde seni patlak lastikle ortada bırakmalarına diyecek söz bulamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam. Maalesef ülkemizde işini doğru dürüst yapan esnaf bulmak zor.

İşten pek anlamadıkları lastiği tornavidayla sökmeye çalışmalarından belli zaten. Her ne kadar iç lastikli modelleri janttan ayırmak tubless lastik sökmekten kolay olsa da bu iş için levye şart. Zaten en baştan yanlış bir uygulama yapmışlar.
    Lastiğe tornavidayla girişen ustanın dükkanının önünden bile geçmemek lazım

Gerekli donanımı ve ekipmanı yoksa en baştan söyleyip hiç dokunmamaları lazımdı.

Hele birde seni patlak lastikle ortada bırakmalarına diyecek söz bulamadım.
    Teşekkür ederim.
    Tavsiye üzerine gittim bir de, kendi ustam cumartesileri erken kapatıyor ve ikamet ettiğim yere 40km uzakta diye basit bir işlem hem tavsiye eden var hem bana 8km deyip gittik.
    Gitmez olaydım..

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba.
    Geçmiş olsun. Başınıza gelmiş bir kere işte. Yaşanabiliyor böyle şeyler. Benim başıma gelen de motora zamanında fren ayarı yaptılar. Sağolsunlar motorda fren yoktu. Allahtan bir deneyeyim dedim de, yola çıkmadan farkettim. Önemli olan telafi ederler umarım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Tavsiye üzerine gittim bir de, kendi ustam cumartesileri erken kapatıyor ve ikamet ettiğim yere 40km uzakta diye basit bir işlem hem tavsiye eden var hem bana 8km deyip gittik.
    Gitmez olaydım..
    İyi tarafından bakarsak hiç değilse sadece lastikte mağduriyet yaşadın, acı bir tecrübe ile ucuz atlattın. Ya mekanik bir sorunda gitseydin, çok daha büyük masraflarla karşılaşabilirdin.

Sonuçta; "tecrübe, yenilen kazıkların toplamıdır" diye meşhur bir söz var

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Geçmiş olsun. Tel jantı tublese çevirsen yolda sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. İçine de lastik tamir sıvısı attın mı güvenli bir şekilde gidersin. Cbr250 de arka lastiğime çivi batmıştı. İçinde tamir sıvısı olduğundan 1 hafta boyunca lastiğin havası bile inmedi. Şiddetle tavsiye ederim.

Aslında forumda topic olup sürekli güncellenmeli şikayet var gibi , iyi tamircilerde yoksa bunlar adam olmaz ona kazık at buna kazık at o gelmez ise başkası gelir mantıgı ohhh ne güzel
    kefkes bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu şerefsizliği yapan kendisine böyle bir davranışta bulunulsa ne düşünür ne söyler acaba!?

Tekerlek değiştiremeyen elemanın olduğu dükkânın açık kalıp çalışabildiği garip bir memleket burası, anlayabilene aşk olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)