Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru yapılmış CBR Alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Özelden neden yapıldığını sorduğumda "ses geliyordu komple sıfır yapıldı" diye cevap aldım. Ben kranktan dolayı yapıldığını düşünüyorum sizce niye yapılmıştır ? Bir de fiyatı uygun geldi, motor yapıldığı için bu fiyatta sanırım. Sizce alınır mı ?

https://www.facebook.com/marketplace...74967066293223

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu konularda teknik bilgisi, tamir becerisi ve usta tanıdığı az olan biri olarak bu motoru satın almazdım, riske girmezdim. Muhtemelen motoru yaptırdılar, sonra iyi olmadı ve satışa çıkardılar. Kendine şunu sor; Ekonomik değeri 7000 küsür TL olan bir motosikletin var ve motor tarafından ses geliyor diye bir dünya masrafa girip motor yaptırır mısın? Hadi yaptırdın diyelim, hemen bu düşük fiyattan satar mısın?

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konularda teknik bilgisi, tamir becerisi ve usta tanıdığı az olan biri olarak bu motoru satın almazdım, riske girmezdim. Muhtemelen motoru yaptırdılar, sonra iyi olmadı ve satışa çıkardılar. Kendine şunu sor; Ekonomik değeri 7000 küsür TL olan bir motosikletin var ve motor tarafından ses geliyor diye bir dünya masrafa girip motor yaptırır mısın? Hadi yaptırdın diyelim, hemen bu düşük fiyattan satar mısın?
    Eğer gerizekalı değilsem mantıken bu fiyata satmam abi, doğru diyorsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer gerizekalı değilsem mantıken bu fiyata satmam abi, doğru diyorsun.
    Hakikaten anlıyorsundur bu işlerden, elinde alet edevat, her türlü parçaya ekonomik bir şekilde ulaşım imkanın vardır, Cbr 125 hastasısındır ve paran vardır cebinde o zaman alınıp hobi amaçlı uğraşılabilir bence. En nihayetinde 7000 TL ve altına en dandik motor bile bulunamıyor neredeyse.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    sadece şu plakanın hali bile beni işkillendirir ucuz diye alınan bir çok motor eğer ki böyle alengirli işlerden geçmişse, yani bilmediğin bir ustada ya da serviste iş görmüşse uzak durulmalı, ucuza aldım derken masraf çıkarttığı andan itibaren temiz sıfıra yakın olana vereceğin paradan fazlasını harcama riski çıkartabilir. Eğer ki bütçen yetmiyorsa önce garanti olan ucuz başka bir modele yönelmen sonra gerçekten beğendiğin motora sabırla geçmen, mesela ben 5 sene sonra istediğim motora geçtim.

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece şu plakanın hali bile beni işkillendirir ucuz diye alınan bir çok motor eğer ki böyle alengirli işlerden geçmişse, yani bilmediğin bir ustada ya da serviste iş görmüşse uzak durulmalı, ucuza aldım derken masraf çıkarttığı andan itibaren temiz sıfıra yakın olana vereceğin paradan fazlasını harcama riski çıkartabilir. Eğer ki bütçen yetmiyorsa önce garanti olan ucuz başka bir modele yönelmen sonra gerçekten beğendiğin motora sabırla geçmen, mesela ben 5 sene sonra istediğim motora geçtim.
    Dediğiniz doğru gibi hocam. Bu aralar RKS Titanic 150s gözüme takılıyor fiyatları da uygun. Makyaj olarak Pulsar NS modellerini çok seviyorum onlar gibi değil ama dediğiniz gibi düşükten alıp sonra onlara geçsem olur mu sizce ? Bu arada Titanic'in piyasası 5.000 TL gibi cüzi miktarlara bulunabiliyor. Ne düşünüyorsunuz ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz doğru gibi hocam. Bu aralar RKS Titanic 150s gözüme takılıyor fiyatları da uygun. Makyaj olarak Pulsar NS modellerini çok seviyorum onlar gibi değil ama dediğiniz gibi düşükten alıp sonra onlara geçsem olur mu sizce ? Bu arada Titanic'in piyasası 5.000 TL gibi cüzi miktarlara bulunabiliyor. Ne düşünüyorsunuz ?
    Rks modelleri ile hiç alakam olmadı sadece winner 200 bir ara gözüme takılmıştı incelemelerde, bu yüzden çok RKS hakkında çok bir şey diyemem, pulsar ns200 kullanan arkadaşlar biliyorum memnun kalmışlardı, eğer bütçen 8-10 bin tl aralığına çıkarsa iyi bir araştırma ile km'si olan ama temiz bir tane alabilirsin, piyasası da canlı bir motor olduğundan yine ileride satman kolay olabilir, motor alırken mutlaka satacağın zaman seni üzmeyen bir model seçmelisin, ucuza diye alıp sonra satışta yok pahasına gidebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

hiç honda cbf 150 düşündün mü, görseli çok iyi diyemem ama kesinlikle harika bir motor, kullandığım için diyorum,parçası servisi de bol ve honda.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    ben almazdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motoru yapılmış her araç alınır. Sonuçta motor uzaydan gelmiyor. Yine insanlar yapıyor. Ancak "neden?" sorusuna adamakıllı ikna edici bir cevap vermeyenden kimseden alınmaz, bu durumda olduğu gibi. Anlatmak istemiyor ki geçiştiriyor.
    bpak bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    ...hiç honda cbf 150 düşündün mü, görseli çok iyi diyemem ama kesinlikle harika bir motor, kullandığım için diyorum,parçası servisi de bol ve honda.
    Eskiden bu motoru sevmezdim. Sonradan bunun algı hatası olduğunu farkettim. Önüne gelen "kurye motoru" diyerekten burun kıvırıyor.

Parçası her yerde var. Üstelik ister yan sanayi ister orjinal.
    Tamirini neredeyse bilmeyen yok.
    Takım taklavat varsa internet ve forumlarda neredeyse her arızası için çözüm yolu var.

Marka Honda.
    Ön yargıyı bir tarafa bırakarak motoru inceleyince tipininde çok hoş geldiğini söyleyebilirim.

Gücü benim motorumdan 3-4 beygir fazla olaydı hemen alırdım.

Sırf güç olayından CBF250 bakınıp duruyorum.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden bu motoru sevmezdim. Sonradan bunun algı hatası olduğunu farkettim. Önüne gelen "kurye motoru" diyerekten burun kıvırıyor.

Parçası her yerde var. Üstelik ister yan sanayi ister orjinal.
    Tamirini neredeyse bilmeyen yok.
    Takım taklavat varsa internet ve forumlarda neredeyse her arızası için çözüm yolu var.

Marka Honda.
    Ön yargıyı bir tarafa bırakarak motoru inceleyince tipininde çok hoş geldiğini söyleyebilirim.

Gücü benim motorumdan 3-4 beygir fazla olaydı hemen alırdım.

Sırf güç olayından CBF250 bakınıp duruyorum.
    İlk almak istediğim motor honda twister idi sene 2005 , cb250 ile twister neredeyse hem görünüş hem de motor açısından aynı motorlar kesinlikle cbf250 çok iyi seçim. şu an imkanım olsa ikinci motor olarak cbf150 tercihim olur.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İlk almak istediğim motor honda twister idi sene 2005 , cb250 ile twister neredeyse hem görünüş hem de motor açısından aynı motorlar kesinlikle cbf250 çok iyi seçim. şu an imkanım olsa ikinci motor olarak cbf150 tercihim olur.
    Motorumu seviyorum. 145kg boş ağırlık benim için ideal. Çünkü %75 şehir içi, arnavut kaldırımı ve engebeli yokuş yollarda kullanıyorum.
    Her ne kadar 125cc yetsede, bazen TEM veya E5 te ekstra güç ihtiyacı duyuyorum.

Baktığım neredeyse 250cc nacked/commuter tarzı motorlar 180kg üstünde.
    Inazuma, Vstrom keza 190kg (boş ağırlık).
    BN251 veya TRK251 ağırlık olarak uygun gibi ama piyasada biraz daha oturmalı.

Eski MCT, Seyhan, Tiger modelleri hoşuma gidiyor ama onlarda ağır.

200cc ve üzeri motorların çoğu sürekli 100-110 hız için uygun değil.
    Edit: şu an satışta olan sıfır motorlar.

Geriye CBF250, Twister, YBR250 kalıyor.
    Hem fiyst, hem tipi, hem nispeten parça bulunulurluğu açısından CBF250 öne çıkıyor.
    Ağırlıkta 140kg ile bana şehir içi için ideal.
    2006 model olması düşündürmüyor dersem yalan olur.

CBF150 iki tık daha beygir yüksek olaydı süper olacaktı.

CBF150 ye sıcak bakmamdaki en büyük neden yan sanayi parçasının olması.
    Ekonomi hiç iyiye gitmiyor. Eğer ekonomistlerin dediği gibi sıkı bir krize girersek CBF150 yedek parça bulunabilirliğiyle altın çağını yaşayacak.

Böyle iki ara bir deredeyim

Aslında yaptırmış olduğunu söylemesi bile almak için sebep olabilir.

Sonuçta bizim insanımız yalana alışmış. Hiç sorunu yok dese ucuz motor buldum muhabbeti yapılacaktı.

Ama gidip baktırmakta incelemekte fayda var o başka bir durum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)