Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Glovo Hakkında Yardım, Fikir ve Önerilerinizi Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Merhabalar, şuanda bir firma da aktif olarak kuryelik yapıyorum.Aklımda tabiri caizse bir kumar oynamak var.Biraz araştırmalarıma dayanarak Honda Spacy alıp günde 10 saat(Şuan ki işimde de 10 saat çalışıyorum) glovo yapmak.

Şuan ki çalıştığım kurumda aylık 2800 TL + sigorta şeklinde çalışıyorum.Çalışma saatini aynı tutarak Glovo yapıp yapmama konusunda bu konuda fikir sahibi arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum.
    Sizce günde 10 saat çalışarak kendi motorumla glovo yapmak ortalama olarak nasıl bir sonuç almamı sağlar?

Veya daha konforlu ve uyumlu bir motosiklet alıp scotty mi yapmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Biraderim ne güzel sigortalı işin var , geçenlerde bir mekanda Glovo kuryesiyle konuştum , sigortam yok ve kendi motorum yıpranıyor dedi , tek güzel yanı belli bir mesain yokmuş , ister gündüz ister gece çalışabildiği için tercih etmiş , scoty de polis yakaladığında 4000 tl civarı ceza kesip motoru iki ay bağlıyor forumda da konusu vardı , cezasını şirket aylar sonra sana geri ödüyormuş ama o iki ayın otopark parasını sen ödüyorsun , hazır kurulu düzenini bozmadan önce iyi düşün , Allah göstermesin bir kaza yaşasan aylarca motora binemezsin sigortasız karşılaşacağın tedavi masrafların olacak , işsizlik maaşı da alamayacaksın..
    espresso bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Sigortasız çalışmak büyük risk. Bu riske karşı kazanacağın para farkı çok değil.
    Bence glovo 'ya gerek yok. Bu tür işler patron çekmemek, istediğin saatte paydos edebilmek isteyenler için.

Misal öğrenciler için çok iyi bir alternatif. Okul erken bitiyor, boş günler olabilir. Boşta kaldıkça yapılabilir.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Iki katini kazanirsan git yap.sigortanida kendin odersin.obur turlu gerek yok derim.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Sigorta sorun değil, sigortamı yatırırım ve gerekirse motora kasko da yaparım.Çalışmaktan korkan bir insan değilim yeter ki iş olsun.Açıkcası 2800Tl bana yetmiyor.10 saat bir kurumda kuryelik yapmaktansa kendi motorumla 10 saat kuryelik yaparsam günlük bana herşeyi çıkartırsam net ne kadar kalır bunu araştırıyorum.(Şuan ki kurumda günlüğüm 93 TL net)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok konu acıldı bunun hakkında.

Saatlerini belirliyorsun.
    O saatten sonra siparişler sana düşmeye başlıyor.
    Sipariş getir/götür sırasındaki km başına (parayı kontrol etmende fayda var) 90 kuruş civarı bir para alıyorsun.
    Saatlik kazanc limitin var, sallıyorum saatte 10 tl güvence verdiyse firma , 1 saat içinde sipariş düşmez ya da 10 tl toplayamazsan sana 10 tl veriyor yinede.
    Grovodan aldıgın canta gibi ekipmanlar belli taksitlerle maaşından düşüyor.
    Yanlıs bilmiyorsam hava şartı / nakit kart ödeme şekline göre bile değişiyor aldıgın ücret.

2800 lira alıyorsan aynı sigortayı senin kendi ödemen 900 lira civarı olacaktır.
    Toplamda 3700 lira kazanırsan önceki işin ile birebir aynı olacak.

90 kurus km bası alsan bunun 30 kurusu yakıt'a gitse 60 kuruş kazanc ile hesaplarsak ayda 6bin km yaparsan önceki iş ile aynı parayı alırsın. ama düz mantık; bana km fazla geldi biraz, kesin başka unsurlarda vardır.

tabi motor yıpranma payını ve yeme icmeni de işin içine katarsak cok daha fazla km yapman gerekecek. (1000 km civarı + )

Bu kadar km nedeniyle de motoru sürekli yağ değişimine sokman; ve 1 sene sonunda da perte ayırman gerekecek.

Sehirlerarası lab - klinik tarzı yerlerin kurye işlerine bakmayı dene, evrak / kan örneği vs. taşımalarında iyi para alıyorsun.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    @arndiol Fikirleriniz için teşekkürler lakin honda spacy kmye 20kurus anca yakıyor maksimum.Saatte 10TL kazanmak minimum tutar.Açıkcası cevabını en çok merak ettigim konu sıradam standart bir günde 10 saatte kaç TL kazanırım.Bilakis sabit ve düzenli bir şekilde yapmayı düşünüyorum

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Saatlik garanti olayı başlarda vardı. Sonradan kaldırdılar. Sipariş garantisi olmadığı için saatte 10 ile 20 lira arasında kazanılabilinir. Buradaki kazanç km bazlı olduğundan gider de yakıta ve bakım masraflarına bağlı olarak artacaktır. Kayıt yaptırıp boş gününüzde deneyebilirsiniz.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta sorun değil, sigortamı yatırırım ve gerekirse motora kasko da yaparım.Çalışmaktan korkan bir insan değilim yeter ki iş olsun.Açıkcası 2800Tl bana yetmiyor.10 saat bir kurumda kuryelik yapmaktansa kendi motorumla 10 saat kuryelik yaparsam günlük bana herşeyi çıkartırsam net ne kadar kalır bunu araştırıyorum.(Şuan ki kurumda günlüğüm 93 TL net)
    kasko yapsan bile ksako karşılamaz şartlarında yazıyor kuryelik yapılan araçları karşılamıyor diye

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @arndiol Fikirleriniz için teşekkürler lakin honda spacy kmye 20kurus anca yakıyor maksimum.Saatte 10TL kazanmak minimum tutar.Açıkcası cevabını en çok merak ettigim konu sıradam standart bir günde 10 saatte kaç TL kazanırım.Bilakis sabit ve düzenli bir şekilde yapmayı düşünüyorum

izin gününüzde deneyin bence; belli olur herşey.

Sİparişin yogun verildiği saatleri calısma saati olarak secmenizde fayda var.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    scotty de yakalanırsan 2 ay bağlıyorlar ben eğitime gittim konuştuğum motoru bağlatan kişiler vardı orada glovonunda fazla kazandırıcağını sanmıyorum iş yerinde mesai yap daha iyi

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    İş yerinde mesai yapma şansım yok fix çalışıyorum.Kafam açıkcası hala çok karışık

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Desenize bu glovo tam Bursalıali'ye göre. Şükürler olsun ki sigorta diye bir derdim yok. Zaten SGK emeklisiyim. Artı hiç bir iş yeriyle sözlü ya da
    yazılı iş akdim yok. Gerektiğinde 24 saate kadar çalışma saatimi uzatabilirim. Tek problem Bursa'da glovo sistemi aktif mi? Eğer aktif iseler Bursa'da,
    Onlara nasıl ulaşırım? Gelecek cevaplar için şimdiden namütenahi teşekkürler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desenize bu glovo tam Bursalıali'ye göre. Şükürler olsun ki sigorta diye bir derdim yok. Zaten SGK emeklisiyim. Artı hiç bir iş yeriyle sözlü ya da
    yazılı iş akdim yok. Gerektiğinde 24 saate kadar çalışma saatimi uzatabilirim. Tek problem Bursa'da glovo sistemi aktif mi? Eğer aktif iseler Bursa'da,
    Emekli mayışı yetmiyor mu Ali emmi ? Bahçede domates biber eksenize, bahçe yoksa balkonda ekin, akvaryumda balık besleyin. En önemlisi gençlerin önünü açın.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otur oturduğun yerde
    Bırak gençler yapsın bu işleri

Şaka bir yana, emekli bir arkadaşım balkonda kültür mantarı üretiyordu bir zamanlar. Fena değil parası diyordu. Bakımı falanda pek yok.

Bir başka emekli arkadaşımda süs balığı üretiyordu evde. Bazı balıklar özellikle yumurtlama ve yavru belli bir büyüklüğe gelene kadar sürekli kontrol etmeyi gerektiriyormuş. Yoksa dişi balık yavruları yiyormuş. İyi para getiriyor diyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)