Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Biliyorum forumda çok konusu var.

Öte yandan güncel bilgiler ve fiyatlar verebilmek adına yardımlarınızı rica ediyorum.
    Mevcut durumda Shoei NXR Seduction kask kullanıyorum.
    Aha şu: https://www.amazon.co.uk/Shoei-RF-12.../dp/B07645T8BZ

3 senedir kullanıyourm ve memnun idim, ama vizör çok çizildi ve birkaç defa elimden yere düştüğü için değiştirmek istiyorum.

Yeni kaskta kesin şartlarım; havalandırma kanallarının iyi olmasına rağmen kapalı durumda iken ses ve rüzgar geçirmemesi. yani ses yaltıımı iyi olmalı. NXR Seduction bu konuda bana göre oldukça iyi.

Önerilerinize açığım.

Mesela, Shark Spartan serisi bu özellikleri karşılar mı? O seriyi beğeniyorum.
    Ya da AGV K-5 Hurricane görüntü olarak da güzel... ama ses ve rüzgar yalıtımı nasıl?

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rodriguez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam k5s icin ses rüzgar konusunda pek olumlu yorumlar yok. spartan’ı bilmiyorum. qwest neden düşünmüyorsunuz?

bir de k5s ve spartan vizörlü. bu bir kriter mi sizin için?
    SavageGarden bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC750S
    vizör dediğin; Güneş vizörü mü? hayır o kriter değil,
    Hatta olmasa daha iyi, ne de olsa güneş vizörünün girdiği alan kadar kaskta boşluk ve zayıf direnç demek.
    yine de benim için güneş vizörü önemli bir kriter değil. olsa da olur, olmasa da.

en önemli kriterim; yalıtım çok iyi olsun. Spartan seçme sebebi reklamında gördüğüm şu ibareler:

"Gözlük Kullanımını Kolaylaştıran Gözlük Kanalları
    Ses izalasyonunu Maksimum Seviyeye Çıkartan Vizör Kapak Dizaynı
    Ücretsiz Pinlock Buhar Camı ile %100 Buharsız Görüş Alanı
    UV 400 Korumalı ve Yolun Tamamını Kapsayan,
    Yüksek Kaliteli Maxx Güneş Vizörü
    Çizilmeler Dayanıklı Dış Vizör"

bu arada "shoei qwest" önerisi için teşekkürler. dikkate alıcam.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Kaskınıza eşdeğer, aynı zamanda da Sport Touring kullanmına kaskınızdan daha uygun bir model olan GT-Air serisine bir bakın derim, GT-Air 2'ler oldukça iyi duruyor.
    Bende GT-Air İntegral Fable modelini kullanıyorum, oldukça memnunum.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    shoei qwest kullanıyorum. oldukça rahat bir kask. dik oturuş pozisyonu için tasarlanmış bildiğim kadarıyla. korumasına söylicek söz yok. vizörü 3 kademeli. tam kapalı,kilitli ve bir tık açık olan kademesi var. vizörün yanındaki mandala basınca sadece vizör fitilden kurtuluyor ve güzel bir hava girişi sağlıyor. sıcak havalarda trafikte bu kademeyle kullanınca benim için yeterli oluyor.

eğerki almayı düşünürseniz şuan hiç kullanmadığım sıfır kutusunda mat gri bi qwest mevcut elimde XL beden. fiyat konusunda yardımcı olurum.

birazdan özen motorun paralı troll hesabı mahmut bilmemkim gelip shoei kask güzellemesi yapacak. Sayfanın resmi sponsoru olduğu için yönetim sesini çıkarmıyor ancak artık sayfada ekipman başlığı açılır açılmaz paralı troll hesapların gelip çaktırmadan firma ürünü övmesinden gına geldi.

mahmut'a gelmeden ben söyleyeyim aralarrında en iyisi shoei. agv ses alır,shark erken dağılır,hjc çin malı

Motosikleti
    MT-07
    Agv almamayın, aldırmayın. İnsanın kulakları patlıyor aşırı sesten. Ya gene shoei al yada başka bir premium kask. Eskiden hepsi aynı die hep f/P ürünü kovalıyordum. Taa ki ilk shoei qwestimi alana kadar. Kazada korudu ve işini yaptı. Şimdi nxr kullanıyorum. Bundan sonra ya shoei yada marka fan’ı olduğum aracı alırım. Sadece kafayı darbeden korumakla olmuyor. Birde bunun rahat ettirmesi ve seni ferah tutması gerekiyor. Yola odaklanman dolayısı ile sürüş konforun artıyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    bell vortex'e bakmanı öneririm. hava kanalları gayet yeterli ve açıp kapanabiliyor. vizör çok rahat değiştirilebiliyor, siyah vizörünü akşam gayet rahat kullanabiliyorum, diğer kasklar gibi zindan olmuyor ve pinlock ihtiyacı yok. ses yalıtımı fena değil ama fiyat performans diyebilirim. ayrıca snell sertifikası var

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı sertacgurel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bell vortex'e bakmanı öneririm. hava kanalları gayet yeterli ve açıp kapanabiliyor. vizör çok rahat değiştirilebiliyor, siyah vizörünü akşam gayet rahat kullanabiliyorum, diğer kasklar gibi zindan olmuyor ve pinlock ihtiyacı yok. ses yalıtımı fena değil ama fiyat performans diyebilirim. ayrıca snell sertifikası var
    Söylediğiniz kask ucuz yollu polikarbon bir kask, gerçekten tri-kompozit güçlendirilmiş fiberglass SHOEI kasktan sonra bu kaskı almasını mı öneriyorsunuz?
    Taklitler Aslını Yüceltir!

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Arai Profile V aldım, Arai bildiğim kadarıyla zaten güvenli bulmadığı için dahili güneş vizörlü ve çene açılır kask üretmiyor, dahili güneş vizörü yok, ayrıca siyah vizör alıp kullanılabiliyor, kutudan pinlock çıkıyor, çene pedi mevcut. 5 hava girişi, 6 egzoz 11 tane havalandırma var, iç yanak pedleri oldukça kaliteli 1450gram gibi ağırlığı var (M beden) şu an için çok fazla artı eksi özellikten bahsedemiyorum, kullandıkça göreceğiz.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öte yandan güncel bilgiler ve fiyatlar verebilmek adına yardımlarınızı rica ediyorum.

3 senedir kullanıyourm ve memnun idim, ama vizör çok çizildi ve birkaç defa elimden yere düştüğü için değiştirmek istiyorum.

Yeni kaskta kesin şartlarım; havalandırma kanallarının iyi olmasına rağmen kapalı durumda iken ses ve rüzgar geçirmemesi. yani ses yaltıımı iyi olmalı. NXR Seduction bu konuda bana göre oldukça iyi.

Önerilerinize açığım.

Ya da AGV K-5 Hurricane görüntü olarak da güzel... ama ses ve rüzgar yalıtımı nasıl?

Şimdiden teşekkürler.
    Hocam shoei ve arai bu işin son noktası bu söylediğin kasklar shoei nxr yanında oyuncak kalır. Vizör yapı malzemeleri iç pad konforu vs vs.

Arai ve shoei konfor ve güvenlik olarak premium ürünler. Güvenlik ve konfor olarak benim gözümde aynılar. Bunların yanına bir agv koymak çok tutarlı bir hareket olmaz. Zaten shark modeline hiç girmiyeceğim. Yedek parçaları zor bulunuyor ve pahalı.

Ses her kaskta olur. Şimdi burada size biri çıkıp abi şu kaskı al önünde kornaya basan adamı duymuyorsun dese bile neye göre kime göre ses konusu kaskın kafanızı sarması oturması boyutu, motosikletinizin yapısı ve hatta üzerinize giydiğiniz monttan bile etkilenebilecek bir durum. Dolayısıyla şu kask sessizdir demek doğru olmayacaktır. Heleki üst seviye nxr veya rx7 gibi modeller sesten çok yüksek süratlerde stabilite odaklı olduğu için içinden sürekli geçen bir hava vardır ve diğer kasklardan daha gürültülü olabilirler. Mesela nxr modeli benim kullandığım kasklar arasında oldukça gürültülü bir modeldi. İşte tamamen kafa ve motosiklet yapısıyla ilgili bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birazdan özen motorun paralı troll hesabı mahmut bilmemkim gelip shoei kask güzellemesi yapacak. Sayfanın resmi sponsoru olduğu için yönetim sesini çıkarmıyor ancak artık sayfada ekipman başlığı açılır açılmaz paralı troll hesapların gelip çaktırmadan firma ürünü övmesinden gına geldi.

mahmut'a gelmeden ben söyleyeyim aralarrında en iyisi shoei. agv ses alır,shark erken dağılır,hjc çin malı
    Bugüne kadar yazdığım yazıların hiçbirinde gözünüz kapalı shoei alın demedim. Bu yazımdada olduğu gibi premium modelleri belirterek tecrübelerime dayalı yönlendirme yaptım. Zaten şu an shoei kullanmıyorum. Marka yönlendirmelerinden çok malzemeler ve teknik konular hakkında bilgi vermeye çalıştım. Forumda yazdığım hiçbir yazıyı sizin gibi boş geçmeden tecrübelerim dahilinde yapmaya çalıştım. Hatta açtığınız başlıklarda size hak verip bilgilendirmeleriniz için teşekkür ettim. Ama hiçbir ilişkim olmadığı halde paralı trol hesabı diye adlandırdığınız için size şunu söylemek isterim. Troll babandır.
    sey_47 ve SavageGarden bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC750S
    Verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli, her birinize teşekkür ediyorum.
    "Shoei GT Air", "Shoei Qwest", ve "Arai rx7" ciddi biçimde değelendirip hepsini teker teker denicem.
    Sanırım Hasanpaşa'da hepsini bulabilirim.

bu arada önerilerinizi dinlemeye devam ediyorum

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .. Mesela nxr modeli benim kullandığım kasklar arasında oldukça gürültülü bir modeldi...
    teşekkürler. peki, en az gürültülü olanı hangisi idi?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli, her birinize teşekkür ediyorum.
    "Shoei GT Air", "Shoei Qwest", ve "Arai rx7" ciddi biçimde değelendirip hepsini teker teker denicem.
    Sanırım Hasanpaşa'da hepsini bulabilirim.

bu arada önerilerinizi dinlemeye devam ediyorum

teşekkürler. peki, en az gürültülü olanı hangisi idi?
    Gürültü konusunda şu kask demek doğru olmayacaktır. Bence birkask nekadar az detaylı olursa okadar sessiz olabilir. Yine motosikletinizin yapısıylada alakalı bir durum. Motosikletiniz hiç kullanmadığım bir model. Satıcı arkadaşlar gelen geri dönüşlerden hangisinin daha az gürültülü olduğunu ve size uygun modeli söyleyeceklerdir.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shoei q west kullanıyorum. Kask kafada kocaman duruyor fakat snell sertifikasının olması insana güven veriyor. Havalandırma kanalları başarılı. Fakat benim memnun olmadığım tarafı ne diye soracak olursan kesinlikle intercom yuvaları derim. Çünkü oradaki boşluklar yüzünden kask çok ses alıyor. He bir de spor sürüş pozisyonu için üretilmiş sanırım. Çünkü geçen cbf den inip mt 07 ye bindim. Rüzgar sesi iki tık azaldı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kaskta gürültü diye bir şey yoktur, kulak tıkacı kullanmamak vardır...

Milletin çok gürültülü vs. diye ağlaştığı Nolan N87 ile naked motosikletle otobanda saatlerce 140-150 süratlerde gittim hiç rahatsız olmadım, neden? Çünkü kulak tıkacı kullanıyordum...

Kulağınızı seviyorsanız kulak tıkacı kullanın lütfen!

SavageGarden ve baltaaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC750S
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...SABEgKkq_D_BwE

şu modeli Türkiye'de bulmak mümkün müdür? biliyor musunuz?

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...SABEgKkq_D_BwE

şu modeli Türkiye'de bulmak mümkün müdür? biliyor musunuz?
    Vallahi bir bak istersen https://www.mototeks.com.tr/shoei-nx...c-2-kask-14411. Stok sorunuz diyor. Arayıp bir sorabilirsin

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)

Önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler.
    k5s firerace kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum ses konusunda bende rahatsızım 90km üstü hızlarda çok rahatsız ediyor 300 km yolu 140 üstü gittim 2 gün kulaklarım uğuldadı, geçici çözüm olarak kulak tıkacı almayı düşünüyorum, maddiyatı ayarladığımda bende değiştirmeyi düşünüyorum.
    Konu yakından takip.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskta gürültü diye bir şey yoktur, kulak tıkacı kullanmamak vardır...

Milletin çok gürültülü vs. diye ağlaştığı Nolan N87 ile naked motosikletle otobanda saatlerce 140-150 süratlerde gittim hiç rahatsız olmadım, neden? Çünkü kulak tıkacı kullanıyordum...

Kulağınızı seviyorsanız kulak tıkacı kullanın lütfen!

Kesinlikle katılıyorum.

Bende de aynı kask var. Bazen şehir içi trafikte kulak tıkacı kullanmıyorum ve kulak tıkacının değerini anlıyorum.

Dünyadaki en sessiz kaskı da kullansam kulak tıkacı olmadan takmam.

Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum.

Bende de aynı kask var. Bazen şehir içi trafikte kulak tıkacı kullanmıyorum ve kulak tıkacının değerini anlıyorum.

Dünyadaki en sessiz kaskı da kullansam kulak tıkacı olmadan takmam.
    konuyla alakasız olacak ama, kulak tıkacını ses yalıtım sorunu nedeniyle kullanmak durumunda kalanlar için bir alternatif:

kulakiçi kulaklık kullanmak.

kulakiçi kulaklık+balaklava...böylece kulaklık asla (kask takıp çıkarırken bile) kulağınızdan düşmüyor ve siz de yolda giderken düşük seste müzik-radyo dinliyorsunuz. hem kulaklarınız rahat ediyor hem de sıkılmadan seyahat ediyorsunuz. hem de dışardaki (korna vs) sesleri de duyabiliyorsunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)