Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum.

Bende de aynı kask var. Bazen şehir içi trafikte kulak tıkacı kullanmıyorum ve kulak tıkacının değerini anlıyorum.

Dünyadaki en sessiz kaskı da kullansam kulak tıkacı olmadan takmam.
    Şehir içinde ben de takmıyorum; günlük işe gidiş geliş toplam 45-50dk sürüyor ve bu rotada 90 üzeri hızlara en fazla 1-2dk çıkabiliyorum, dolayısıyla gerekmiyor. Ama TEM'e çıkıp da burada 5-10dk'dan fazla süreceksem şehir içinde de takıyorum tabi...

Kaskımı da çok seviyorum, çok kullanışlı ve rahat bir kask.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasız olacak ama, kulak tıkacını ses yalıtım sorunu nedeniyle kullanmak durumunda kalanlar için bir alternatif:

kulakiçi kulaklık kullanmak.

kulakiçi kulaklık+balaklava...böylece kulaklık asla (kask takıp çıkarırken bile) kulağınızdan düşmüyor ve siz de yolda giderken düşük seste müzik-radyo dinliyorsunuz. hem kulaklarınız rahat ediyor hem de sıkılmadan seyahat ediyorsunuz. hem de dışardaki (korna vs) sesleri de duyabiliyorsunuz.
    Amacına matuf özel tıkaçlar da dışarıda duymanız gereken sesleri duymanızı sağlıyor bu arada (NoNoise, Alpinestars vb. motor sporları kulaklıkları... Yurt dışında poligonlar için üretilmiş olanları da kullananlar var, modele göre kask içinde bu poligon tıkaçlarıyla da rahat edebilirsiniz...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

istanbulda nerde deneyerek shoei kask, alpinestars/dainese çeket alabileceğimiz mağaza vardır? internetten değil de deneyerek mağazadan almak istiyorum.

rodriguez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda nerde deneyerek shoei kask, alpinestars/dainese çeket alabileceğimiz mağaza vardır? internetten değil de deneyerek mağazadan almak istiyorum.
    kadıköy hasanpaşa, bostancı,şişli ve şirinevler tarafında birkaç mağazada bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

bu arada hocam şunu belirteyim. qwest artık üretilmeyen bir kask. piyasada en yakın üretim 2017 bulabilirsiniz. 2016 üretim olanını da alıp almamak sizin tercihiniz tabi ama ben almazdım sanırım. 2015/16/17 üretimli kaskları mağazalar ciddi indirim yaparak satmaya çalışıyorlar. dikkat etmek lazım.
    Buraki bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    şu güzellik ile süreci tamamlamış bulunmaktayım. yardımı geçen herkese teşekkür ediyorum. gt-air den adeta direkten döndüm.
    https://www.motoblouz.com/vente-casq...c2-117963.html

Hayırlı olsun, Shoei güzel seçim. bu arada Qwest kullanıcısı olarak sessiz bir kask olduğuna katılmıyorum gayet ses alıyor. ses konusunda schubert kasklar çok övülüyor onlara bakmak lazım.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakası için yazıyorum. Hepsinin internet siteleri mevcut gitmeden ürünlere bakıp fikir sahibi olabilirsin.

Acıbadem - Motoruma(karma)
    Hasanpaşa - DRD(shoei), motocapro outlet(dainese, agv), motovento(alpinestars, hjc), mototeks(karma), motoplus(bell, ixs)
    Kızıltoprak - Mototaş(dainese, agv distribütörü)

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Hasanpaşa Mototeks ve hemen karşı köşedeki Motocapro Outlet'i öneririm.
    neredeyse tüm kask-mont-eldivenleri o iki dükkandan aldım, gayet de memnunum.
    Revit, Dainese, Shoei gibi ürünleri uygun fiyata bulabilirsiniz.

Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu güzellik ile süreci tamamlamış bulunmaktayım. yardımı geçen herkese teşekkür ediyorum. gt-air den adeta direkten döndüm.
    https://www.motoblouz.com/vente-casq...c2-117963.html
    Selam, shoi gt-air için neden direkten döndüm dediniz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)