Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, küçüklüğümden beri motor hayranıyım. Para biriktirip almayı düşünüyorum. İstanbuldan tekirdağa gidip gelebileceğim ve şehiriçinde de rahatça kullanabileceğim bir motor arıyorum. Kız olduğum için kullanırken zorluk çekmeyeceğim bir şeyler olmalı. Boyum 172 kilom da 54. Ona göre tavsiye ederseniz sevinirim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Honda pcx 125 scooter tam sana göre
    okan19 bunu beğendi.

scooter tarzında pek istemiyorum aslında

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bütçeni belirtmemişsin

10000 civarı 15000 e kadar zorlayabilirim ekipmanlar dahil

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bakaliim uzun yol yapacağınız icin ve boyunuz uygun oldugu icin pulsar oneriyorum. Dusup kalkacaksiniz parçası ucuz olmali piyasasi olmali aksesuari bol olmali. Ama lütfen honda safety academi, yamaha riding academi, yada motto akademiden bir temel egitim alin

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Melisatuzul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 civarı 15000 e kadar zorlayabilirim ekipmanlar dahil
    Açıkçası 10 bin civarına başlangıç motoru neler var tam bilmiyorum başlangıç motoru piyasasına tam hakim değilim ama ben olsam o paraya ikinci el YS125 cb125f gibi sorunsuz ybr tarzı motorların enjeksiyona çevrilmiş hallerini alırdım. Yada direk ybr125 filan da olabilir ama çağ dışı karbüratörlü motora o paralar verilmez piyasası da çok yükseldi zaten. Sıfır düşünüyorsan çin malı CG dışında birşey alamazsın maalesef düzgün 50cc ler bile olmuş 12-13 bin lira...
    Anladığım kadarıyla yaşında küçük çin malı bir motor alıp kız halinle veya erkek arkadaşınla sanayide parçaçı gezmek veya bir sorun çıktığında motor ustalarını teker teker gezmek istemezsin o yüzden çinliden uzak dur. mümkün olduğunca servis ağı ve yedek parça konusunda sorun çıkarmayan bir motosiklet al Yamaha Honda gibi.

Bütçeni biraz zorlayarak enduro tarzında wr125r veya wr125x alabilirsin aynı şekilde mt125 de olabilir ne tür birşey istediğine bağlı

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Melisatuzul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, küçüklüğümden beri motor hayranıyım. Para biriktirip almayı düşünüyorum. İstanbuldan tekirdağa gidip gelebileceğim ve şehiriçinde de rahatça kullanabileceğim bir motor arıyorum. Kız olduğum için kullanırken zorluk çekmeyeceğim bir şeyler olmalı. Boyum 172 kilom da 54. Ona göre tavsiye ederseniz sevinirim teşekkürler.
    ehliyetinizi aldınız mı?

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetinizi aldınız mı?
    Hayır sömestrda ehliyetimi alıp kursa gitmeyi düşünüyorum

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda CRF 250L kullanıcısı çok fazla bayan var, hepsi yanılıyor olamaz.
    Boy müsait, 250 cc olsa da nispeten hızlı olmadığından tercih edilebilir.
    ufoz bunu beğendi.

Honda msx125 düşünüyorum şuan nasıldır önerir misiniz

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    İstanbul - Tekirdağ arası yol, vızır vızır trafiğin aktığı yerdir. Bu yüzden ehliyetle kalmayıp, eğitim de almanızda fayda var. Bunun üstüne ekipman da eklenecek haliyle. Orta karar bir bütçe ile şimdiden 2000 TL civarı rakamları bulduk.
    Şimdi gelelim motor kısmına. Bunun için de 10000 TL bütçe ayırırsanız olası seçenekler;
    KTM Duke 200, Bajaj Pulsar 200, Kuba Superlight gibi 200-250 cc motorlarda kalırsınız. Bütçe arttıkça da haliyle seçenekleriniz artar. O yüzden önce eğitim, ve ekipman, ardından kalan bütçe ile motor seçimini düşünmenizi tavsiye ederim.
    MSX 125 hakkında rahmetli Barkın'ın inceleme videosunu izleyebilirsiniz. Lakin uzun yolculuklar düşünülerek tasarlanmış bir motor değildir.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Pulsar ns 200 ybr 125 cb125f olabilir tarz olarak uyarsa ama önce eğitim ve ekipman tabi
    Bir de motosiklet kullanırken pek güç gerektirmiyor zaten. Eli ayağı tutan herkes kullanabilir isterse.

Öncelikle eğitim ve ehliyeti halletmeni tavsiye ederim. Bu süre zarfında tarzını belirler ona göre modellere bakarsın ama boyun uzun msx altında çok küçük kalabilir. Zira ben 163 üm bana bile biraz küçük geliyor 😂 yukarıdaki abilerin de dediği gibi servis ağı geniş sorunsuz bişey tercih edersen ybr olabilir, başın ağrımaz

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Yeni başladığınız için ABS'li model tavsiye ederim. KTM Duke200 ABS,Pulsar N200, Benelli BN251

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Boy 172, kilo 54. Türk kadını olduğunuzu göz önüne alırsak, genetik olarak bacak boyunuz kısa olmalı.
    İlk kez motosiklet kullanacaksınız. Bu durumda durduğunuzda parmak ucu kullanmak zorunda kalmadan ayaklarınızın tabanının yere tam değmesi önemli.
    Tekirdap-İstanbul arası rüzgarı bol olur. Rüzgarda fazla savrulmayacak ama yeni başlayan biri içinde fazla ağır olmayacak bir motor olmalı.
    10.000 TL motor için bütçe var.
    Kullanmadığım ve sevmediğim için scooter için seçenekler ne olur bilemiyorum.

Ancak vitesli düşünmeniz halinde;
    Benelli BN125 önerebilirim.
    10.000 e garantisi devam eden, 4-5 bin kilometrelerde veya 12.500 e sıfır km, 12 taksit alabilirsiniz.
    Elinizde kalan nakitlede ekipman düzersiniz.
    Boş ağırlığı 144 kg. Ayak tabanınız sele alçak olduğu için yere tam basar. Dünya piyasasına çıkalı bir yıl olan bir motor. Ben dahil kullanıcılar şu ana kadar bir problem bildirmediler.

Bu arada rodaj sonrası ilk bakım 4000km sonra 5 binde. Takip eden rutin bakım ve bakım aralıklarınınsa 5.000 kmde bir olması size ciddi avantaj sağlar.

Honda İnnova 125cc ikinci el cup önermek kullanım kolaylığı açısından önceleri çok mantıklı gibi gelsede, motorun 105kg ağırlığında olması şehir içinde kullanım kolaylığı sağlayacak ama Tekirdağ-İstanbul arasındaki rüzgarda fena savuracaktır.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Honda CBF 150... kuryeci motoru derler ama cefakardır, gidemeyeceği menzilde yok....biraz alıştıktan sonra sana yetmez ama, ekonomik parça sıkıntısı olmayan bir motor işte...sabit 90 la istediğin yere gidersin.. şehirler arasında sağdan gidicen mecbur. Tekirdağ -istanbul arası o adarda galabalık bir yol değil... ben hemen her hafta sonu kaçıyorum o taraflara motorla... benim cg çin malı ile 3-4 defa çanakkaleye gitmişliğim var, ama yukarda bir arkadaşın dediği gibi yapıyorum, bir çanakkale turu, sonra hop sanayi, orası koptu burası düştü tamamlayalım . cbf te olmaz öyle.. zincir bakımını yap motor yağını kontrol et o kadar. he arada gevşeyecek yerleri sıkman lazım birde :D bu kadar kurye yanlış yapıyor olamaz
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Skuter olarak (vitessiz):
    - Honda pcx 125 & 150
    - Yamaha Nmax 125 & 150

Vitesli olarak:
    - Honda cbf 150 ve yamaha ybr 125 (efsane ikili )

Başlangıç için gayet güzel motorlardır. Hem sağlamlık, hem parça bulunurluğu, hem sorunsuzluk, hemde yakıt tüketimi olarak bu 4 motor da sahiplerini kolay kolay üzemez. Dilediğini seçebilirsin.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CRF 250L kullanıcısı çok fazla bayan var, hepsi yanılıyor olamaz.
    Boy müsait, 250 cc olsa da nispeten hızlı olmadığından tercih edilebilir.
    Bence de mükemmel olur.
    Kesinlikle dikkate alın.

Ekipman konusunda yardım için özel mesaj atabilirsin. Sana bu konuda yardımcı olabilirim. Hatta bedenler uyarsa bende ekipman fazladan var daha uygun fiyata satabilirim, eldiven hediyem olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)