Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kafamda Deli Sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar bi CBR 250 R alayım demiştim daha önce başka bi postta yazmıştım alacağım adam kaza yaptı motoru dağıttı neyse başka motorlara bakarken bide benim arkadaşlardan birkaçı CBR 250R krank patlatıyormuş bunlarda kronikmiş diye söylediler hay dedim yapacağınız işin ne yapsak almasakmı başka motorlara mı baksak ne yapacağımı şaşırdım valla motorsiklet piyasasıda bi garip.Cebimde 15 param var alma derseniz ne alalım önerilerinize açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Krank sıkıntısı var doğrudur. Henüz sıkıntı yaşamayanlar öyle birşey yok diyebilir ama yabancı kaynaklardan da yaşayanlar var. Çevremde de örneklerini gördüm. O paraya da cbr250 dışında eli yüzü düzgün motor alınabilir mi bilmiyorum. Mt25/R25 bulunabilir düşünürsen

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bi CBR 250 R alayım demiştim daha önce başka bi postta yazmıştım alacağım adam kaza yaptı motoru dağıttı neyse başka motorlara bakarken bide benim arkadaşlardan birkaçı CBR 250R krank patlatıyormuş bunlarda kronikmiş diye söylediler hay dedim yapacağınız işin ne yapsak almasakmı başka motorlara mı baksak ne yapacağımı şaşırdım valla motorsiklet piyasasıda bi garip.Cebimde 15 param var alma derseniz ne alalım önerilerinize açığım
    Ben satıyorum 2016 model var bende. Krank sorunu diye bir sorun yok. Gençler alıyor motorun anasını ağlatıyorlar kırıyor. Normal kullanımda gayet iyidir. Ben 1,5 sene kullandım en ufak sıkıntı çıkarmadı
    Bakımı masrafı yakıtı az on numara motordur

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben satıyorum 2016 model var bende. Krank sorunu diye bir sorun yok. Gençler alıyor motorun anasını ağlatıyorlar kırıyor. Normal kullanımda gayet iyidir. Ben 1,5 sene kullandım en ufak sıkıntı çıkarmadı
    Bakımı masrafı yakıtı az on numara motordur
    Gençler alıp R25'in de anasını ağlatıyorlar, hatta CBR'dan daha fazla ağlatıyorlar ama ben daha 20binde krank patlatan R25 duymadım?
    Herkesin bildiği şeyi inkar etmenin manası yok. R25 nasıl fazla yakıyorsa, yakmıyor diyen sallıyorsa bu da aynı şey. 2+2=4.

O bütçelerde ille supersport olamayacaksa MT25 çok güzel bir alternatif.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Cepte 15 para var ama diğer motorlar hep sıkıntı biri Yamaha çok yakıyor,Honda krank kırıyor,Bajaj desen stop ediyor kadran gidip geliyor,Cf Moto'dan bişeyler baksam desem parça 1-2 aya geliyor,Kawasaki desen yedek parça fiyatları uçuşta.
    Herhalde böyle giderse CBF 150'ye gene geri döneceğim küçümsediğimden değil az yakan çok kaçan parçası bakkalda bile bulunan fazla pahalı olmayan bi motor olduğu için

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cepte 15 para var ama diğer motorlar hep sıkıntı biri Yamaha çok yakıyor,Honda krank kırıyor,Bajaj desen stop ediyor kadran gidip geliyor,Cf Moto'dan bişeyler baksam desem parça 1-2 aya geliyor,Kawasaki desen yedek parça fiyatları uçuşta.
    Herhalde böyle giderse CBF 150'ye gene geri döneceğim küçümsediğimden değil az yakan çok kaçan parçası bakkalda bile bulunan fazla pahalı olmayan bi motor olduğu için
    Sym wolf bak.

Olmadi

Tvs rtr 180 al 0km.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Aslında Rtr 200 iyi motor gibi titreşimden ayrı sorunu yok zaten CG'den inip bu motora binen oh be diyecektir

Sym'nin parçalarını getiren distribütörün anlaşması sona ermiş yeni anlaşma yapan yok bir süre sonra ne olacağı muamma

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Kardeşim daha önce tek farlı 2012 kasa 7 bin km kullandım memnun kaldım. Satmak zorunda kaldım. Sene başında 2014 model 44 binde yeni kasa aldım şuan 49 bindeyim memnunum. Evet bu modellerde ufacık bir bilya yüzünden kranklar zarar gördü. Buna rağmen midemiz bulanmadı 2 arkadaşım daha 2014 ve 2015 model 30 bin kmlerde cbr250 aldılar. Üçümüzünde motoru bu sorun yüzünden yenilenmiş. Sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz çok şükür. Yağını kaliteli kullanıp, zamanında tüm bakımlarını yaparsan sorunsuz kullanırsın. Forumda, gruplarda 100 bin kmleri aşıp kullananlar var. Yüksek kmleri görünce bizim yaptıklarımız hiçbirşeymiş diyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aslında Rtr 200 iyi motor gibi titreşimden ayrı sorunu yok zaten CG'den inip bu motora binen oh be diyecektir

Sym'nin parçalarını getiren distribütörün anlaşması sona ermiş yeni anlaşma yapan yok bir süre sonra ne olacağı muamma
    İnazuma al.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma al.
    Aslında bunu hiç düşünmemiştim bana rahat 120-130 yapan oralarda zorlanmadan kalabilen bir motor lazım Suzuki İnazuma bunu yapıyor tombul hımbıl diyorlar ama kolay kolay sorun çıkarmayan rüştünü ispatlamış bir motor iyi bir seçenek olabilir bunuda aklımda bulundurucam teşekkürler.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bakin cbr larin eski kasalarinda yok denecek kadar fakat yeni kasalarda krank hepsi kirmiyor dagitmiyor ama hassas oldugu aşikar. R25 15 e 2 sene once temizi vardi artik yok. Ben size pulsar, inazuma ve tnt250 yada cift silindir olan tnt 25 tavsiye ederim

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    AL SANA https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1274378/detay/
    Cbr 250 neymiş içinden geçersin AL SANA https://www.youtube.com/watch?v=NaKKmu0tKuE

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

5 kez ninja 250r satın almış ve yaklaşık 40 bin km yapmış birisi olarak 1 kez dahi yedek parça ihtiyacım olmadı bir kez bile akü bile değişmedim bir kez bile çalışmayan marş almayan olmadı içinde marşa basıpta gidemediğim hiç olmadı o kadar sağlam bir motor ninja 250r.. Sadece yağ yağ filtre hava filtre devam bunlarda heryerde bulabilirsin zaten

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    2017 modellerinde o sorun ortadan kalktı,bilgin olsun. Ben de bugün ilana koydum,düşünürsen özelden yaz bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)