Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc uygun fiyatlı, az kullanılacak motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

B ehliyetim var. 38 yaşındayım. Bir müddet araçsız kalacağım o yüzden işe gidip gelmek için sıfır olarak bir motor düşünüyorum.

10 km mesafede işyerim fakat bu 10 km mesafe genellikle yoğun trafikli gidiş geliş yol olan yerler (sedan araçla 20-30 dakika sürüyor). Maksimum hız 50 ancak olur oda kısa mesafe için ki zaten hızlı gitsin amacında değilim.

çok olsa 4-5 ay kullanırım onun haricinde kapıda 3. araç olarak dursun diyorum, bakkal market uzak motorla gidip gelirim. Kendi açık garajım var zaten çalınma derdi olmaz, üstünüde rahatlıkla kapatabilirim, yani korumasız durumda olmayacak. Masrafsız sadece yağ bakımı olacak servis parça sorunu olmayacak yıllarca düşük kmli kalacak kapıda 3. araç olarak duracak bir motor. n11 gibi sitelerden taksitle almayı düşünüyorum.

Geldik can alıcıya soruya, bana ne önerebilirsiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuki Snoopy

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    SYM Orbit 2

butce balirtmis olsan daha iyi olurdu!

Motosikleti
    NC750X
    hocam 50cc motor alacaksanız yaştan ziyade kilonuz önemli.. ağır adamları çok çekmiyor.. bir de 50cc gorunumlu 80cc motorlar var daha mantıklı onlar arora ares 50 (80cc) var arkadaşımda hiç zorlanmıyor 2 kişi bile diyor. bir inceleyin derim.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Selamlar arora ares 50-11 şiddetle tavsiye ediyorum. tek kişi düz yol 75 km iki kişi düz yol 62 63 ile çok rahat ulaşım sağlanabiliyor.
    ben kendim 92 kiloyum bayan bir artçı ile geziyordum, yakıt olarak uzun yol çıkamadığım için veri yok şehir içi 3.5 3.8 gibi rakamlar yakmaktadır.

detaylı inceleme için video linklerim aşağıdadır.
    https://www.youtube.com/watch?v=LtlWQ1Geqp0&t=18s
    https://www.youtube.com/watch?v=o2JpE-aOOP8

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 50cc motor alacaksanız yaştan ziyade kilonuz önemli.. ağır adamları çok çekmiyor.. bir de 50cc gorunumlu 80cc motorlar var daha mantıklı onlar arora ares 50 (80cc) var arkadaşımda hiç zorlanmıyor 2 kişi bile diyor. bir inceleyin derim.
    bahsettiği kişi ben oluyorum

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bahsettiği kişi ben oluyorum
    Bahsettiğim kişi bu arkadaş

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim kişi bu arkadaş
    Bahsedilen kişi ben değilim

Yuki Snoppy iki kişi kullanım için ideal. Lazım olmaz demeyin, diğer scooter tarzı tek sele olan motorlara 2 kişi binmek çok zor. Biz hanımla Yalova'dan Kırklareline kadar gittik, evet gittik
    50 cc olsa da sanırım Yuki Snoppy'lerde ruhsatta yazdığı gibi değil en az 80 cc falan olsa gerek. 80 km hıza çıkıyor zira tek kişiyle, iki kişi stabil 65 km hız yapabiliyor düz yolda.
    Ben 3.250 TL'ye yakın zamanda çok yakın bir arkadaşıma sattım başka motor almak için, nacizane sıfır almaktansa ikinci el temiz birşey alıp 2 bin lira daha az ödeyebilirsiniz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    yamaha nmax 125, kuba superlight 150
    bir süredir kuba ege 50 kullanıyorum 1200 km de satın aldım şu an 30000 km ye yaklaştı ve ilk deneyimim. Gayet memnunum düz yolda 70 rahat görüyor, küçük lastik olmaması da bence bi avantaj

Motosikleti
    R25
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen kişi ben değilim

Yuki Snoppy iki kişi kullanım için ideal. Lazım olmaz demeyin, diğer scooter tarzı tek sele olan motorlara 2 kişi binmek çok zor. Biz hanımla Yalova'dan Kırklareline kadar gittik, evet gittik
    50 cc olsa da sanırım Yuki Snoppy'lerde ruhsatta yazdığı gibi değil en az 80 cc falan olsa gerek. 80 km hıza çıkıyor zira tek kişiyle, iki kişi stabil 65 km hız yapabiliyor düz yolda.
    Ben 3.250 TL'ye yakın zamanda çok yakın bir arkadaşıma sattım başka motor almak için, nacizane sıfır almaktansa ikinci el temiz birşey alıp 2 bin lira daha az ödeyebilirsiniz.
    Kaç saatte 8,5 ?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç saatte 8,5 ?
    Akşam 17:45 Yalova-İdo feribotuna bindik. 19:00'da İdo Yenikapıdan tekrar hareket edip 23:30 gibi gitmiştik yolda 4-5 kere mola vererek.

Maksat gideceğimiz yere hemen ulaşmak olmadığından konforlu ve keyifli olmasada ekonomik açıdan tercih ettik 50 cc ile gitmeyi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)