Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce hangisi?

Katılımcı sayısı
109. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha R25

13 11.93%
  • Honda CBR500R

89 81.65%
  • Diğer? (Yorumlarda belirtiniz)

7 6.42%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

R25 vs CBR500R

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22-23e absli r25 alana kadar 24-25e 500r al bence. En azından 1 yıl sonra bu motosiklet bana yetmiyor demezsin.
    Ben cbr250 ile başladım bir sene kullandım. Yetmiyor demem diyordum ama gerçekten yetmiyor. Özellikle ABS için değiştirmek istiyordum motorumu. Cbr500 yada 650 alacaktım. Seçimimi 650 den yana kullandım. Cbr500 alsam değiştirmem gerekmeyecek ti 250 ile başlamak hata oldu. Nedense ülkemizde pek tercih edilen bir model değil ama aslında tam alınacak motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22-23e absli r25 alana kadar 24-25e 500r al bence. En azından 1 yıl sonra bu motosiklet bana yetmiyor demezsin.
    eski kasaları o fiyat ama ben yeni kasalarından istiyorum 2017 ve üstü bin cc motor gibi onların fiyatı 30-35bin civarı 10bin km altı var 0 gibi onlardan bakıyorum

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cbr250 ile başladım bir sene kullandım. Yetmiyor demem diyordum ama gerçekten yetmiyor. Özellikle ABS için değiştirmek istiyordum motorumu. Cbr500 yada 650 alacaktım. Seçimimi 650 den yana kullandım. Cbr500 alsam değiştirmem gerekmeyecek ti 250 ile başlamak hata oldu. Nedense ülkemizde pek tercih edilen bir model değil ama aslında tam alınacak motor.
    kesinlikle öyle ara motor olduğu için tercih edilmiyor 500luk alcağıma 650lık alırım diyenler çok ama yakıt olarak çok fark var gerçi bende 650cc almak isterdim ama a2 ehliyetim var yaşta kurtamıyor a için o yüzden a2 ehliyetinde alınabilecek en güçlü motor bu

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yeni (2. nesil) kasa 2016 ve sonrası. Bir de gelmeyen 3. nesil kasa var 2019 ve üstü için...
    oialdemir ve enes_ayx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni (2. nesil) kasa 2016 ve sonrası. Bir de gelmeyen 3. nesil kasa var 2019 ve üstü için...
    3.nesil gelsede alamam 0 fiyatı çok pahalı. Alabilcek olsam bile 2.el fiyatı düşük zarar ederim o yüzden 2.el almak daha mantıklı 2.nesil

Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasaları o fiyat ama ben yeni kasalarından istiyorum 2017 ve üstü bin cc motor gibi onların fiyatı 30-35bin civarı 10bin km altı var 0 gibi onlardan bakıyorum

kesinlikle öyle ara motor olduğu için tercih edilmiyor 500luk alcağıma 650lık alırım diyenler çok ama yakıt olarak çok fark var gerçi bende 650cc almak isterdim ama a2 ehliyetim var yaşta kurtamıyor a için o yüzden a2 ehliyetinde alınabilecek en güçlü motor bu
    Yakıt çok derken ne kadar ? Cbr250 ile 100 km de 1 yada 1.5 lt fark ölçtüm ben

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Yakıt çok derken ne kadar ? Cbr250 ile 100 km de 1 yada 1.5 lt fark ölçtüm ben
    siz seçimi 650lılıktan kullandım demediniz mi onunla karşılaştırdım yakıt farkını

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    3.nesil gelsede alamam 0 fiyatı çok pahalı. Alabilcek olsam bile 2.el fiyatı düşük zarar ederim o yüzden 2.el almak daha mantıklı 2.nesil
    Evet, 2. nesilde full LED ve önde ayarlı süspansiyon var, ben daha keskin tasarımını da beğeniyorum...
    enes_ayx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, 2. nesilde full LED ve önde ayarlı süspansiyon var, ben daha keskin tasarımını da beğeniyorum...
    hele o kırmızısı beni tahrik ediyor binlik motor gibi

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    hele o kırmızısı beni tahrik ediyor binlik motor gibi

https://www.motoplanete.com/honda/zo...16-700px-2.jpg
    Yeni kasanın parçaları eski kasaya göre pahalıdır yalnız, bunları da araştırmalısın. Eski kasa sağ sol karenaj 800 TRY - 900 TRY civarıyken, yeni kasanın 2.000 TRY civarıdır mesela .. Yani kesinlikle kasko yaptırman gerekecek, ufak bir hasarda altından kalkamazsın.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasanın parçaları eski kasaya göre pahalıdır yalnız, bunları da araştırmalısın. Eski kasa sağ sol karenaj 800 TRY - 900 TRY civarıyken, yeni kasanın 2.000 TRY civarıdır mesela .. Yani kesinlikle kasko yaptırman gerekecek, ufak bir hasarda altından kalkamazsın.
    Evet kaskoyu kesinlikle düşünüyorum zaten. Ama hangi 0 veya yeni model motoru alsam bu öyle olucak benim amacım sıfır veya sıfır gibi bir motor almak max 6-8 bin km düşünüyorum uzun süreli kullanacağım için

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Evet kaskoyu kesinlikle düşünüyorum zaten. Ama hangi 0 veya yeni model motoru alsam bu öyle olucak benim amacım sıfır veya sıfır gibi bir motor almak max 6-8 bin km düşünüyorum uzun süreli kullanacağım için
    Sezon tam olarak kapanınca 25 000 - 27 000 civarında bulabilirsin diye düşünüyorum .. Bu tarz bir bütçe planlaması yaptıysan alırsın, sonra kasko , trafik sigortası derken 30.000 TRY mal olur sana .. En ideali bu gibi ..

Ama tabii bazı şeylere dikkat et, mesela bakıyorum siteye 2016 MODEL 25.000 KM diyor, "debriyaj komple değişti " falan diyor, benim ki 60.000 de şuan mesela debriyaj adına bir eksiği yok, değişim de istemiyor, neden istesin zaten fren balatası değil ki bu zırt pırt değiştir ?? zincir dişli desen onun da öyle normalde 15.000 km - 20.000 km de bitecek bir durumu yok ( adam gibi kullanılırsa ), alırken bunları sorgula derim .. Bazı motosikletler var daha 30.000 olmadan bunları komple değiştirmiş, yani en iyi ihtimalle "servis çakmış bunlara" demek istiyorum ..

Ya da " ulan ne de olsa ben bunu satarım " diye vurmuş kırbacı adam. Allahtan marka Honda, bakmasan da son alıcısı baktığı an kendine gelir ama 50.000 km yapıp hiç sıvı değiştirmeyen adam da var mesela, en dandik motor yağını kullanan da .. Umarım kitapçığa göre ilerleyen bir kullanıcıdan satın alırsın, mesela kitapçıkta amortisör yağı ve keçesinin değiştirilme zamanı var, kime sorsam haberi yok .. gibi ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

siz seçimi 650lılıktan kullandım demediniz mi onunla karşılaştırdım yakıt farkını
    Tamam bende cbr250 ile kıyasladım. Cbr500 daha fazla yakacaktır. Yani 650 ile 500 arasında aman aman fark olacağını sanmam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sezon tam olarak kapanınca 25 000 - 27 000 civarında bulabilirsin diye düşünüyorum .. Bu tarz bir bütçe planlaması yaptıysan alırsın, sonra kasko , trafik sigortası derken 30.000 TRY mal olur sana .. En ideali bu gibi ..

Ama tabii bazı şeylere dikkat et, mesela bakıyorum siteye 2016 MODEL 25.000 KM diyor, "debriyaj komple değişti " falan diyor, benim ki 60.000 de şuan mesela debriyaj adına bir eksiği yok, değişim de istemiyor, neden istesin zaten fren balatası değil ki bu zırt pırt değiştir ?? zincir dişli desen onun da öyle normalde 15.000 km - 20.000 km de bitecek bir durumu yok ( adam gibi kullanılırsa ), alırken bunları sorgula derim .. Bazı motosikletler var daha 30.000 olmadan bunları komple değiştirmiş, yani en iyi ihtimalle "servis çakmış bunlara" demek istiyorum ..

Ya da " ulan ne de olsa ben bunu satarım " diye vurmuş kırbacı adam. Allahtan marka Honda, bakmasan da son alıcısı baktığı an kendine gelir ama 50.000 km yapıp hiç sıvı değiştirmeyen adam da var mesela, en dandik motor yağını kullanan da .. Umarım kitapçığa göre ilerleyen bir kullanıcıdan satın alırsın, mesela kitapçıkta amortisör yağı ve keçesinin değiştirilme zamanı var, kime sorsam haberi yok .. gibi ..
    Debriyaj OK de zincir konusunda katılamayacağım; benim motoru pek sert kullandığım söylenemez, buna rağmen 21.000'de zincir dişli seti değiştirdim. İdare etmez miydi ederdi ama çıkan dişli (özellikle ön dişli) ve zincir (sıfırın yanında) kesinlikle aşınmıştı. (112 bakla zincirde en az 1 bakla uzama vardı...) Zincirin illâ ki kırmızı bölgeye gelmesi gerekmiyor... Bence bu konuda bizim camiamız ya çok bilgisiz ya da çok vurdumduymaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Zincir dediğin pamuklara sarsan bile 15.000-20.000 arası çöpe bağlıyor. (Not: Yaz başı malzeme + işçiliğe 500TL bayılıp amortisör keçeleri ve yağını değiştirtmiş bir kullanıcıyım bu arada...)

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    R25 tokatlar

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022

yani 0dan başladığım planlamam temmuz ayı anca o zamana kadar bütçeyi ayarlayabilirim 30 bin lira az para değil sonuçta yani en azından benim için tam sezon ortası olucak bakalım o zaman fiyatları ne olur bilmiyorum

Tamam bende cbr250 ile kıyasladım. Cbr500 daha fazla yakacaktır. Yani 650 ile 500 arasında aman aman fark olacağını sanmam.
    CBR600RR yakıt ortalaması 8.5 litre yinede sen bilirsin

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 tokatlar
    ironi yaptığını varsayıyoruz
    telike bunu beğendi.

yani 0dan başladığım planlamam temmuz ayı anca o zamana kadar bütçeyi ayarlayabilirim 30 bin lira az para değil sonuçta yani en azından benim için tam sezon ortası olucak bakalım o zaman fiyatları ne olur bilmiyorum

CBR600RR yakıt ortalaması 8.5 litre yinede sen bilirsin

ironi yaptığını varsayıyoruz
    600rr değil 650r bahsettiğim makina. Şehir i ortalaması 5 litre şehir içi 3,5 litre

600rr dediğin zaman konu hiç bir zaman yakıt olmamalı zaten

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    600rr değil 650r bahsettiğim makina. Şehir i ortalaması 5 litre şehir içi 3,5 litre

600rr dediğin zaman konu hiç bir zaman yakıt olmamalı zaten
    Doğru söylüyorsun 600luk denince aklıma direk o geliyor

Türkiye'ye gelmez ama cbr250rr ve cbr500r son kasalar muhteşem olmuş

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    CBR250RR tasarımı gerçekten mükemmel R25'i tahtından eder Türkiye'de olsa

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    500 serisi için; kaydırmalı debriyaj, TFT (ve daha çok bilgi içeren, çok daha şık) ekran, çift çıkışlı egzoz, LED sinyal lambaları, yenilenmiş arka süspansiyon, daha spor bir oturuş (gidon daha aşağıya alınmış - herkesin hoşuna gitmez...), ayarları değiştirilmiş motor gibi bir çok yenilik var. Detayı şuradan okunabilir (İngilizce): http://www.hondaprokevin.com/2019-ho...r-review-specs

Not: A2 kapsamından çıkıyor yalnız 2019'da; beygir gücü 37KW olmuş...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)