Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rota boyunca hava durumu kontrolü ? (Soru)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Mesela İstanbul'dan Tunceli'ye gideceğiz belli tarihte bu güzergahtaki hava durumuna tek seferde rotayı girerek bakabileceğimiz bir site vb var mı ?
    Varsa hangisi ? Yoksa neden birisi yapmıyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Thesinner83, mgora ve UzunYolAdami bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Üstteki arkadaşın paylaştığı yere baktım. Güzelmiş, ilk defa gördüm iş görür.

Alternatif olarak şuraya da bakabilirsin.

Windy.com ilk girince rüzgarı seçili oluyor. Sağ taraftan yağmur yada sıcaklığı da seçebilirsin.
    Saat saat geçişleri görülüyor. Görsel olarak hoş bir site.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela İstanbul'dan Tunceli'ye gideceğiz belli tarihte bu güzergahtaki hava durumuna tek seferde rotayı girerek bakabileceğimiz bir site vb var mı ?
    Varsa hangisi ? Yoksa neden birisi yapmıyor ?
    İstanbul'dan Tunceli'ye motorla gitme bu mevsimde. Güneş battıktan sonra ciddi hava sıcaklık farkı oluşuyor. Ben araba ile bile muzdarip oldum. Yorgunluğu affedecek bir rota değildir kendisi. Tokat üstünden gidersen yollar yeni asfaltlanmış lakin yağmur geçişine yakalanır veya bir arıza durumu söz konusu olursa, sıkıntıya düşersin. Geçen hafta gittim Amasya-Tokat-Erzincan üzerinden Tunceli'ye. İstanbul'dan çıktım ve saatler sürdü. Geceye doğru 5-6 dereceleri gösteriyordu arabanın termometresi. Fazlasıyla karanlık bir rota olduğunuda belirteyim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ben Accuweather den bakıyorum hava durumuna bazen şaşırıyor ama olsun birde m.rp5.ru diye bir site var orasıda rüzgar durumu ile birlikte veriyor hava durumunu ve genelde doğru çıkıyor.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'dan Tunceli'ye motorla gitme bu mevsimde. Güneş battıktan sonra ciddi hava sıcaklık farkı oluşuyor. Ben araba ile bile muzdarip oldum. Yorgunluğu affedecek bir rota değildir kendisi. Tokat üstünden gidersen yollar yeni asfaltlanmış lakin yağmur geçişine yakalanır veya bir arıza durumu söz konusu olursa, sıkıntıya düşersin. Geçen hafta gittim Amasya-Tokat-Erzincan üzerinden Tunceli'ye. İstanbul'dan çıktım ve saatler sürdü. Geceye doğru 5-6 dereceleri gösteriyordu arabanın termometresi. Fazlasıyla karanlık bir rota olduğunuda belirteyim.
    O zaman mesela İstanbul'dan Antalya'ya diyelim ...

@oldcockroach
    Accuweather son dönemde kötüledi vakti zamanında kendisine deli yağmur'da bakıp bir saat sonra bulutsuz hava dediğini ve gerçekten bir saat sonra sıfır yağmur olduğunu bilirim ama muhtemel bizim ülke mevsim normallerinin dısında artık.Bir de istediğim tüm güzerhın hava durumu , tek tek bakmak sıkıntılı.

@enderbilgi tesekkürler.
    Mgm 'yi takdir ettim en azından uygulamaya koymuslar , kim düsündü ise eline sağlık handikapı sadece 2 gün sonraya bakabilmemiz ama hiç yoktan iyidir.

Windy sanırım accuweather gibi rotaya bakma göremedim ben.

Motosikleti
    MT-07
    İstanbul-Antalya iyidir lakin sahilden gitmek gerek. Artık dağlar soğuk havalara sahip.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler

Motosikleti
    Mesela İstanbul-Antalya ...

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    iphone kullanıyorsan kendi programına gir. gideceğin rotadaki ilçelere kadar ekleme yapabiliyorsun. sadece 1 hafta sonrasına kadar görebilirsin. sırasıyla şehirleri ekle sağa kaydırarak görebilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)