Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sallandık mı ne? (İstanbul' da 5,9)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ayık kafayla yazılacak bir mesaj değil bu. Nitekim gecenin 4’nde yazmış. Muhtemelen şimdi hatırlamaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende inşaatta çalışıyorum yani reflex olmuş 2.5 metreye 1.25 metre 60 kg dış cephe malzemelerini monte ediyoruz ve malzemeye asılırken "ya allah" diye kuvvet alıyorum kendime.

din daha farklı bir şey, ben insanlara güvenmiyorum. bir yaratan elbet vardır diye düşünüyorum.

müslümanlık çok güzel, islam kuralları gerçekten çok iyi ama müslümanlar tam bir fiyasko, umarım bu konuda hemfikirizdir.
    Müslümanların hepsi için deyip genelleme yapmak doğru olmaz fakat dediğini şöyle söyleyebiliriz dinciler tam bir fiyasko. Dini işine gelene göre yorumlayanlar insanları dinden bile soğutuyor.
    fatih.met bunu beğendi.

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    banane gebermek istiyor millet bırakın rahat rahat gebersin allah demekten başka bi halt yaptıkları yok banane depremden ben depremmi kullanıyommm

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Madem depremden sanane , kimin geberip gebermiyeceği seni ne ilgilendirir kardeşim.
    Deprem kullanmıyorsan rexona kullan , kokuttun..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2011 yılında japonyada 9 şiddetinde deprem oluyor hemde 5 dakika sürüyor, biz 6 şiddetini 10 saniye görmeden yüreğimiz azımıza geldi ve hemen başladık allah kitap demeye :D

hiç demiyoruz ki yahu biz kendimiz kaşındık, her işte olduğu gibi binaları ve kentleşmeyi baştan savma günü kurtarmalık yaptık ve şimdi altında kalacağız.

ama yook, allah korusun diyeceğiz ve allah bizim gibi tembel karaktersiz ahlaksız insanları koruyacak? genelleme yapıyorum herkes üstüne alınmasın. bir şeyleri hak etmek için onu elde etmek uğruna çaba göstermek gerek ve biz bunu yapmıyoruz.

farkında değiliz ama aslında şu anda mevcut toplum başkalarının sırtından geçinmeye o kadar adapte olmuş ki bu normal karşılanıyor, anormal karşılanan şey ise doğru olan hareketler. çalışana enayi diyorlar, sen mi kurtaracaksın türkiyeyi diyorlar. herkes bu kafada ve hep beraber pislik çukuruna doğru ilerliyoruz bu kafalar ile.

herkes kendinden başlamalı düzelmeye ama bence en iyisi boş verin çünkü kimse düzelmeyecek, düzgün olanlarda ömrünü fazladan çürütmemek için diğerlerine ayak uyduracak. sadece farkındalığınız olsun diye belirteyim dedim zaten aklı başında insanlar durumun böyle olduğunun farkındadır tabi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011 yılında japonyada 9 şiddetinde deprem oluyor hemde 5 dakika sürüyor, biz 6 şiddetini 10 saniye görmeden yüreğimiz azımıza geldi ve hemen başladık allah kitap demeye :D

hiç demiyoruz ki yahu biz kendimiz kaşındık, her işte olduğu gibi binaları ve kentleşmeyi baştan savma günü kurtarmalık yaptık ve şimdi altında kalacağız.

ama yook, allah korusun diyeceğiz ve allah bizim gibi tembel karaktersiz ahlaksız insanları koruyacak? genelleme yapıyorum herkes üstüne alınmasın. bir şeyleri hak etmek için onu elde etmek uğruna çaba göstermek gerek ve biz bunu yapmıyoruz.

farkında değiliz ama aslında şu anda mevcut toplum başkalarının sırtından geçinmeye o kadar adapte olmuş ki bu normal karşılanıyor, anormal karşılanan şey ise doğru olan hareketler. çalışana enayi diyorlar, sen mi kurtaracaksın türkiyeyi diyorlar. herkes bu kafada ve hep beraber pislik çukuruna doğru ilerliyoruz bu kafalar ile.

herkes kendinden başlamalı düzelmeye ama bence en iyisi boş verin çünkü kimse düzelmeyecek, düzgün olanlarda ömrünü fazladan çürütmemek için diğerlerine ayak uyduracak. sadece farkındalığınız olsun diye belirteyim dedim zaten aklı başında insanlar durumun böyle olduğunun farkındadır tabi.
    her harfine kadar kutlarım mükemmel bir yorum helal olsun 👍

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim ülke kadar allaha görev yükleyen ülke yoktur.

Kutsal kitaplarınızda anlatılmak istenenin genel özeti "size beyin verilmiş, yapabildiğiniz kadarını yapın, kalanını allah halleder" değil mi?

ulan müteahhit malzemeden calıyor ses cıkmıyor ama deprem olunca allah.

he canım allah.
    mavzer-i ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ülke kadar allaha görev yükleyen ülke yoktur.

Kutsal kitaplarınızda anlatılmak istenenin genel özeti "size beyin verilmiş, yapabildiğiniz kadarını yapın, kalanını allah halleder" değil mi?

ulan müteahhit malzemeden calıyor ses cıkmıyor ama deprem olunca allah.

he canım allah.
    Müteahhit malzemeden çalmaz. Ben inşaatçıyım işim bu. Yönetmelik ne ise onu yapar müteahhit. Çalar mı aslında çalar ama buna izin verirlerse çalar. 1999 depreminden sonra yönetmelik değişti kimse çalamadı. İşin aslı çalmaya izin veren belediyelerdi.

Kitapta söylenen basit akıl verdim onu kullanın. Kitaba göre konuşursak japonya güzel bir örnek. Allah sistemi yaratmış ve kurallarını koymuş. Fizik kuralları bellidir. Uyulması gereken kurallar bellidir. Uyarsan ölümsüz olmazsın ama yaşama ihtimalin de artar.
    mavzer-i ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yalova depreminde evim yıkıldı, bize bir şey olmadı. Sonra devlet kalıcı konutlar yaptı, nasıl yapıldığını gördüm, çok sağlam. O gündür orada oturuyorum. İnsanlar burun kıvırıyor, niye öyle yerde oturuyorsun ? Daha lüx yerde otursana ! Zihniyet böyle ...Süslü püslü yerde oturma canımdan kıymetli değil, rahat rahat uyurum önemli olan o.
    mavzer-i ve fatih.met bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her harfine kadar kutlarım mükemmel bir yorum helal olsun 👍
    fatih güzel yorumlamışsın
    belediyenin ruhsat veren kişileri(işini yapan illaki vardır) çalışmıyorlar
    Japonya örneği güzel olmuş bir kaç yorumda ben katayim Japonyada deprem tsunami olmadan önce telefona bildirim gelir bu mesaj gibi değil herkesin duyacagi şekilde farklı bir bildirim sismik aletler bu yüzden vardır ha anı bir deprem olur yapacak hiçbir şeyin kalmaz tevekkül edersin
    diğer bir konu ise İstanbul sallandı kim deprem çantası hazırladı veya kim evinde 3-4 gün yetecek içme suyu stokladi bir insan aç kalarak yaşayabilir ama susuz 3 gün yaşar işte burada eğitim devreye giriyor
    cahil bir toplumuz

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foruma ilk katıldığım zaman ki, mesajlarını okuduğum fatih.met ile bu gün kü arasında çok büyük bir fark var, adam tespitin alasını yapmış, üstüne yoruma gerek yok.

Tevekkül kelimesini iyi anlamak lazım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih güzel yorumlamışsın
    belediyenin ruhsat veren kişileri(işini yapan illaki vardır) çalışmıyorlar
    Japonya örneği güzel olmuş bir kaç yorumda ben katayim Japonyada deprem tsunami olmadan önce telefona bildirim gelir bu mesaj gibi değil herkesin duyacagi şekilde farklı bir bildirim sismik aletler bu yüzden vardır ha anı bir deprem olur yapacak hiçbir şeyin kalmaz tevekkül edersin
    diğer bir konu ise İstanbul sallandı kim deprem çantası hazırladı veya kim evinde 3-4 gün yetecek içme suyu stokladi bir insan aç kalarak yaşayabilir ama susuz 3 gün yaşar işte burada eğitim devreye giriyor
    cahil bir toplumuz
    ben marketleri yağmalarım diye düşünüyordum o yüzden hazırlamadım
    drtayfun, espresso ve shooter1 bunu beğendiler.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Küçük bir fıkra anlatmak istedim.

Tanrı oğullarıyla cennette tavla oynar.
    Meleğin biri çıka gelir,
    "Tanrım dünyada savaş çıkmak üzere, Çin ve Amerika sataşmaya başladı.."der
    Tanrı: " Türkler ne yapıyor?" diye sorar
    Melek"Onlarda bir gelişme yok" der
    Bir kaç dakika sonra melek tekrar gelir
    Melek: "Olaya İran dahil oldu" der.
    Melek"Onlarda bir gelişme yok" der
    Tanrı tavlaya geri döner..
    Bir saat sonra Melek çıkar gelir.
    Melek: "Tüm Avrupa savaşa hazırlanıyor" der.
    Melek"Onlarda bir gelişme yok" der.
    Tanrı tavlaya geri döner..
    Melek şaşkın şaşkın olup biteni izlemektedir.
    Melek:" Neden her seferinde Türk'leri soruyorsun?" diye sorar
    Tanrı:" Çünkü Türkler tüm işleri bana havale edip halletmemi isterler" der.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben marketleri yağmalarım diye düşünüyordum o yüzden hazırlamadım
    market molozlar altında kalınca lağımları yağmalarsın artık
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Depremde evin yıkılmazsa hayatta kalırsın ama bu zarar görmeyeceğin anlamına gelmez, İstanbul harabeye dönerse tüm Türkiye çok ciddi zarar görür.
    espresso bunu beğendi.
    Weak are prey

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)