Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cesaretim kırıldı :( (xmax 250 abs)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ajurne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Merhabalar
    az önce aynı konuyu yanlış bir yere açtım sanırım. Tekrar yazıyorum.
    Önceden fiddle 2 kullanıcısıydım ve herşey çok kolaydı tamamen benim hakimiyetimdeydi. 1 ay önce xmax 250 abs aldım ama binmeye korkuyorum çünkü motor kendi doğrularını yapmaya çalışıyo direksiyonu az çeviriyorum ama o benden 1-2 tık daha fazla çeviriyo resmen beni diskalifiye ediyo gibi hissediyorum. ayaklarımın ucu yere değiyor. motorla tam sağ tam sol yapamıyorum üstüne üstlük sola hiç dönemiyorum! Neden beni böyle bi korku aldı bilmiyorum ne yapabilrim cesaretimi toplamak için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sende işe yarar mı bilmiyorum ama ben motordan düşünce daha bi cesaretli sürmeye başladım.
    boş bir otopark alanı yada ona benzer bi yer bul alıştırma yap.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Eşimde beni geriyor parçaları çok pahalı dikkat et düşürmemeye çalış falan diyip beni dahada uzaklaştırdı. Fiddle da daha rahattım ne olursa olsundu kaç kez de düştüm ama korkmadım ondan.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Egitim almanizi oneririm, boylece kapali alanda, donuslerde, duruslarda nasil davranacaginizi pekistirmis olursunuz.

Guvenli ve keyifli surusler.
    Survivalsyk, ajurne, newmoto76 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bir X-Max sürücüsü hanımefendinin aynı durumdan müzdarip olduğuna tanık olmutum. Biz arkadaşımla yakıt istasyonunda istirahat halindeyken biraz panik halde motosikleti hakkında şikayetlerini dile getirip çare bulma konusunda yardım istedi ve sorunu neredeyse aynıydı. Önce yeterince kuvvet uygulamıyor olduğunu varsaymış olsak da sadece sola virajlarda motosikleti çeviremediğini bir arıza olup olmadığına emin olmadığını dile getirdi.

Model yılı nedir motosikletinizin?
    ajurne ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende işe yarar mı bilmiyorum ama ben motordan düşünce daha bi cesaretli sürmeye başladım.
    boş bir otopark alanı yada ona benzer bi yer bul alıştırma yap.
    Bi' an motordan düş diyeceksiniz sandım :D
    mavzer-i, Japoncu ve ajurne bunu beğendiler.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    2014 model. fiddleda böyle bi sorun oldugunu hatırlamıyorum acaba solak değilim diyemi sola dönemiyorum diye düşünüyodum bende. Kol kası çalışmaya başlamalıyım sanırım

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Bir yakınım XMAX alacaktı.Beraber gittik,baktık test etme şansı buldum. Xmax'i sürmeye çalıştım gerçekten zorlandım. Gerek kalın olmasından gerek selesinden sebep ayağımın yere zor değmesinden birçok sebebiyle bana da zor geldi. Vücut yapınızı bilmem ama Xmax bana göre ( istisna şoförler hariç ) uzun boylu arkadaşların kullanacağı bir motor.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Öncelikle hiçbir iki tekerli aracin yol şartlarinda kasa ihtiyaci yoktur!! (arazi şartları ve bazi pist durumlarını katmiyorum. Durağan haldeki hareketleride) konumlama, bakış, hatta gidonu tuttuğunuz açi(kollar kartalmi yoksa, olmasi gereken gibi kirik mi?) bile onemli. Gidonu sıkmadan gevsek tutarak(ayni zamanda vucudunuzuda kasmayin) , gitmek istediginiz noktaya bakisinizi dusurmeden bakarak sürmek herseyi kolaylastirir.

Uzun lafin kisasi size bir temel egitim lazim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Bir ek: psikolojik olarakda parçaları pahali vs demenizde surusunuzu etkiliyor.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yakınım XMAX alacaktı.Beraber gittik,baktık test etme şansı buldum. Xmax'i sürmeye çalıştım gerçekten zorlandım. Gerek kalın olmasından gerek selesinden sebep ayağımın yere zor değmesinden birçok sebebiyle bana da zor geldi. Vücut yapınızı bilmem ama Xmax bana göre ( istisna şoförler hariç ) uzun boylu arkadaşların kullanacağı bir motor.
    boyum 170 ve evet motor geniş umarım alışırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hiçbir iki tekerli aracin yol şartlarinda kasa ihtiyaci yoktur!! (arazi şartları ve bazi pist durumlarını katmiyorum. Durağan haldeki hareketleride) konumlama, bakış, hatta gidonu tuttuğunuz açi(kollar kartalmi yoksa, olmasi gereken gibi kirik mi?) bile onemli. Gidonu sıkmadan gevsek tutarak(ayni zamanda vucudunuzuda kasmayin) , gitmek istediginiz noktaya bakisinizi dusurmeden bakarak sürmek herseyi kolaylastirir.

Uzun lafin kisasi size bir temel egitim lazim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Bir ek: psikolojik olarakda parçaları pahali vs demenizde surusunuzu etkiliyor.
    1,5 yıl fiddle kullandım hiçbisorun yoktu .. demek bu motor için 0 dan başlamam gerekiyor. Yol şartlarında evet giderken sorun yok ama park edilen yer biraz rampaysa mümkünatı yok çıkaramıyorum yukarı

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ajurne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Önceden fiddle 2 kullanıcısıydım ve herşey çok kolaydı tamamen benim hakimiyetimdeydi. 1 ay önce xmax 250 abs aldım ama binmeye korkuyorum çünkü motor kendi doğrularını yapmaya çalışıyo direksiyonu az çeviriyorum ama o benden 1-2 tık daha fazla çeviriyo resmen beni diskalifiye ediyo gibi hissediyorum. ayaklarımın ucu yere değiyor. motorla tam sağ tam sol yapamıyorum üstüne üstlük sola hiç dönemiyorum! Neden beni böyle bi korku aldı bilmiyorum ne yapabilrim cesaretimi toplamak için
    Motosikletinizi yetkili servise götürerek bir yol testi rica edin, cüzi bir ücret karşılığı yapılacaktır. Böylelikle resmi yoldan sorununuzun mekanik bir hatadan kaynaklanmadığından emin olursunuz.

Ardından başınızı çevirerek döndüğünüzden emin olun. Benim sıklıkla gözlemlediğim problem, sürücülerin dönmeye zorlandıkları tarafa başlarını çevirmeden döndükleri yönündedir. Israrla başınızı çevirerek dönün, deneyin, sonucu paylaşın lütfen.

Motosiklete hızlıca alışırsınız, elbette ki önceki motosikletiniz daha hafif ve küçüktü. Haliyle daha irice ve ağır bir makinenin dinamikleri de kullanımı da farklılık gösterecektir. Zamanla alışırsınız, alışmanız için kullanmanız ve mümkünse eğitimlere katılarak kendinizi geliştirmeniz önemli. Zamanınız ve bütçeniz varsa eğitim konusunu şiddetle öneririm. Sadece 30 km/h hızla yapılan bu çalışmalar sizi gerçekten de geliştirecektir.
    ajurne bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Fiddle 115 kg bir motor

Xmax 179kg

Neredeyse 65kg fark var.

Ee buda ortalama bir artçiya eşdeğer.

İlk etapta fiddle oranla arkanizda bir artci varmiş gibi kullaniyorsunuz,suruş zamanla yerine oturur,

Gidonu ve kendinizi çok sıkmayın yeter.

Kollar serbest olsun.donuşlerde gidonu ileri itmeniz kâfi..

Eğitim alirsaniz daha iyi olacaktir.
    s0me0ne ve ajurne bunu beğendiler.

Cbr250 den CBR 650 ye geçtim. 160 kilodan 207 kiloya çıktı. Güçlü olmasından dolayı çok daha rahat kullanmaya başladım. Fiddle bilmiyorum güçlü motor sürmek daha kolay geldi bana.
    ajurne bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Fiddle ve Xmax arasında hem ağırılık hemde gaz tepkileri bakımından farklılıklar var. Uzun süre fiddle'nın kolay kullanıma alıştığınız için zorluk yaşıyorsunuz. Eğitim alarak kolayca yeni motorunuza uyum sağlayabilirsiniz.
    ajurne bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ahh be xmax i ilk aldığım zamanlar bende korkuyodum çok ağır çok güçlü diyodum

şimdi oyuncak gibi oynuyorum motorla

keşke sizin şuanki yaşadığınız döneme geri dönebilseydim.

en güzel zamanlardı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Eğitim alın. Kapalı alanda hakimiyet eğitimi verenler var. Eğitim pahalı gibi görünüyor ama değer.

Parçaları pahalı konusunda size hak veriyorum. Benim xmax'i düşürdüm, çatlayan, kırılan parçalar serviste değişti, 5bin küsür lira fatura çıktı.
    Kasko yaptırmayı ihmal etmeyin. Parçaları ucuz değil.
    ajurne bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Zamanla oturur sadece daha fazla sürün daha fazla pratik yapmaya çalışın. zor veya süremiyorum dönmüyor diye birşey yok

Motosikleti
    mt 07
    tamamen ağırlıktan oluyor.Bende honda msx den mt 25 geçtin boyda kısa olunca ayak yere tam basmıyor zamanla geciyor 3000km oldu daha yeni geçti.bu çok kısa zaman değil
    levend84 bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı ajurne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Eğer direksiyon çevirdiğinizden daha fazla dönüyorsa bu hızınızın yavaşlığından kaynaklanıyordur. Yavaş olduğunuz için merkez kaç kuvveti az oluyor ve motor viraj içine yığılıyor motor. Bu da direksiyonun daha fazla dönmesine sebep oluyor.
    ajurne bunu beğendi.

Spor motosikletlerin karakteri farklıdır. xmaxında böyle bir yapısı var.. Alet düz gitmek istiyor burada bir sorun yok. Dönüşler için biraz kontra hareketlere ihtiyaç var.

Profesyonel eğitim almadıysanız mutlaka alın. Sorunlarınız kökten çözülecektir..
    espresso ve ajurne bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)