Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Otomobilde 153 tl, Motosiklette beleş :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Video linki:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ve...ezasi-41337620

Türkiye'nin pek çok ilinde polis ekipleri harekete geçti. Yapılan uygulamada, sürücülerin sigara yasağına uyup uymadıkları denetlendi. Yapılan uygulamada araçlarda sigara içen sürücülere 153 lira ceza kesildi.

Bursa'da polis ekiplerince trafikte sigara yasağına ilişkin "dumansız araçlar" uygulaması gerçekleştirildi. Görevli 250 polisin katılımıyla 15 noktada yapılan uygulamada, araçlarda sürücülerin sigara içip içmedikleri denetlendi.

Güzergahlarda kamerayla kayıt alan polis, içinde sigara içildiğini tespit ettiği araçların plakalarını uygulama noktasındaki ekiplere bildirdi. Bu araçları durduran ekipler, sigara içen kişilere cezai işlem uyguladı.

Ekipler, şoför ve yolculara araçlarda sigara içilmemesi konusunda da uyarılarda bulundu.

Polis tarafından durdurulan ve durum hakkında bilgilendirilen taksi şoförü Ömer Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bence güzel bir uygulama. Trafikte sigara içmek uygun değil, dikkat dağınıklığına neden oluyor." dedi.

Uygulamaların gün boyunca farklı bölgelerde devam edeceği öğrenildi.

TEKİRDAĞ'DA ‘DUMANSIZ ARAÇLAR’ UYGULAMASI

Çerkezköy ilçesinde polis ekiplerince trafikte sigara yasağına ilişkin "dumansız araçlar" uygulaması gerçekleştirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Çerkezköy-Çorlu yolunda yapılan uygulamada, araçlarda sürücülerin sigara içip içmedikleri denetlendi.

Şoför ve yolculara araçlarda sigara içilmemesi konusunda uyarılarda bulunan ekipler, araçlarında sigara içen ve trafik kurallarını ihlal eden sürücülere de cezai işlem uyguladı.

MANİSA'DA "DUMANSIZ ARAÇLAR" UYGULAMASI

Manisa'nın il merkezi ve ilçelerinde, trafikte sigara yasağına ilişkin "dumansız araçlar" uygulaması gerçekleştirildi.

İl merkezinde, asayiş ve trafik ekiplerinin müşterek katılımıyla 15 noktada, 150 personelle yapılan denetimde, araçlarda sigara içilip içmedikleri denetlendi.

Polis, şoför ve yolculara araçlarda sigara içilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Durdurulan sürücülerden Fatih Gezinti, uygulamada ilk denetlenen sürücülerden biri olduğunu belirterek, "Zaten araçlarda sigara içilmemesi gerekiyordu, doğru bir uygulama. Bize de ders oldu, tekrarı olmaz." dedi.

Akhisar'dan İzmir'e gittiğini aktaran sürücü Burak Aktaş, "Aracı servise götürüyordum, o sırada elimde sigara vardı. Bu şekilde ilk defa ceza yiyorum. Bundan sonra daha dikkatli olacağız. Araçta sigara içmeyeceğiz, dumansız hava sahasına uyacağız." diye konuştu.

Turgutlu ilçesinde de uygulamada denetlenen sürücülerden Abdullah Tarcan, sigara içmenin sürücülerin dikkatini dağıttığını belirterek, "Araç içerisinde sigara kullanan olduğu zaman rahatsız oluyorum. Sigara zaten insan sağlığına zararlı. Bu yasak ile kimseye aracımda sigara içemeyecek." ifadelerini kullandı.

TOKAT'TA SİGARA İÇEN SÜRÜCÜLERE CEZA UYGULANDI

TOKAT'ta polis ekipleri tarafından, otomobillerde ve taksilerde 'dumansız araç' uygulaması yapıldı. Yapılan uygulamada araçlarda sigara içen sürücülere 153 lira ceza kesildi.

Tokat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde otomobillerde ve taksilerde 'dumansız araç' uygulaması yapıldı. Kent merkezinde bulunan güvenlik ve radar kameralarından araç içinde sigara içtiği tespit edilen sürücüler, Devlet Su İşleri Tokat Şube Müdürlüğü önünde uygulama noktasında durduruldu. Araç sürücülerine Kabahatler Kanunun 39'uncu maddesine göre 153 lira ceza kesildi. Kentte otomobil içinde sigara içmekten ilk ceza ise serbest meslek ile uğraşan Vedat Omca'ya kesildi. Omca, "Uygulamadan hiç bilgim yoktu. Ceza yedik, bundan sonra dikkat edeceğiz" dedi. Uygulamaya katılan Ahmet Selçuk ise, ''Aslında çok doğru bir şey. Ben devamlı uzun yola gidip gelen insanım sigara içiyorum ama bundan sonra daha dikkat edeceğim. Sağlığımız bizim için önemli" şeklinde konuştu.

TAKSİCİLER UYGULAMADAN MEMNUN

Ticari taksi sürücüsü Ahmet Melih Uçar ise uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek "Bu uygulama çok iyi oldu. Normalde taksilerde yasak olduğunu biliyoruz. Şimdi ise sivil araçlarda da şoförlerin sigara içmesinin yasak olduğunu öğrendik. Yalnız bu işin devamlılık arz etmesi lazım. Yani bu kontrollerin her gün olması lazım. Hemen hemen her gün olması lazım ki insanlar daha rahat etsinler. Şimdi aracımıza binen müşteriler 'sigara içmek serbest mi' diyorlar. Yasak dediğimizde binmek bile istemeyenler oluyor ama binmesinler. Ben bu sigara yüzünden çok kaza gördüm. İnsanlar şoför koltuğunda sigarayı çekiyor, duman gözüne kaçıyor, yol puslanıyor, kaza yapıyor. Bu uygulama çok güzel bir uygulama inşallah devamı gelir" dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kişinin özel aracında sigara içmesi yasak mı?
    (İçinde çocuk yoksa)

Tamam da araba benim ise kime ne yani ben tek takılıyorum kamuya açık değil ki benim araç ım ayrıca beyler bu kanun motorlarda geçer li mi?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sahibinden içinde sigara içilmemiş, sigara cezası yememiş araç.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha gecen gün malum sahıs bunla ilgili bişiler diyordu, ne ara işleme alındı yav

Yersen kanserle mücadele yemessen devleti kurtarma operasyonu

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Arkadaşıma motosikleti tek elle kullanıyorken trafiği tehlikeye sokmaktan ceza kesildi (mobese den kayıtlı) bence motosiklette sigara içenede ceza uygulanır , başlık yanıltıcı gibi !

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşıma motosikleti tek elle kullanıyorken trafiği tehlikeye sokmaktan ceza kesildi (mobese den kayıtlı) bence motosiklette sigara içenede ceza uygulanır , başlık yanıltıcı gibi !
    Elin kullanmadan sigara içiyorsa?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elin kullanmadan sigara içiyorsa?
    [IMG][/IMG]
    computeus, kurubuz, wing41 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yok artık ya milletin arabasında içtiği, paketini 17-18 liraya aldığı sigaraya da mı hallendiniz Allah cezanızı versin haram zıkkım olsun

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    O değilde üstü açık cabrio aracın içinde içilirse nasıl olacak. Biri cevabını verebilir mi?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Süper. En az 4 puan oy kaybettirir akp'ye. Destekliyorum.
    dyavol-77, wing41, Levent ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motorsikletde sigara içmeye çalışmak mantıksız çünkü siz içmeden rüzgar sigarayı içiveriyor :D

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    valla ben içiyorum gayette güzel oluyor 20 ile 30 ile giderken bide tur camı var ona doğru tutuyorum rüzgardan etkilenöiyoır

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yakinda yatak odasi cezasi veya vergisi gelecek, soylemedi demeyin!

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da araba benim ise kime ne yani ben tek takılıyorum kamuya açık değil ki benim araç ım ayrıca beyler bu kanun motorlarda geçer li mi?
    sigara elden düşebiliyor, camdan atarken sekip arka camdan ya da kendi camından içeri girebiliyor, koltuğa paspasa düşebiliyor dikkat dağıtıyor kazaya sebebiyet veriyor yerinde bir uygulama kesinlikle ...

Dostum ya benim arabamda yanmaz kumaş var ise ve küllük var ise orjinal yani dışarı da atmıyorum bi yere de düşşe yakmıyor etrafı ee

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ya benim arabamda yanmaz kumaş var ise ve küllük var ise orjinal yani dışarı da atmıyorum bi yere de düşşe yakmıyor etrafı ee
    Yokturda hadi senin arabada var diyelim geri kalan trafiğe kayıtlı 23 milyon aracı ne yapıcaz ? araçta sigara içmek tehlikeli bir şeydir, hem kaza yapabilirsin hem yangın çıkabilir bunun aksini iddia etmek akıl ve mantıkla çelişmek olur

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hayatımda duyduğum en saçma uygulama

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu yasağa motosiklet forumunda karşı çıkan olması da tuhaf, arkadaşlar siz hiç yolda giderken camdan atılan sigarayı kucağınızda yakalamadınız herhalde?

Güzel bir uygulama, inşallah devam eder. Ama bundan daha önemli bir konu varki araba kullanırken mesaj yazan, instagramda gezen insanlar var. Buna da bir çözüm bulunmalı.

Hükümetin kendine oy kaybettirecek uygulamalar olsa da bu tür uygulamaları beni de şaşırtıyor. Poşet yasağı olsun sigara yasağı olsun vs.
    mavzer-i, HerveauX, ramazan_06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)