Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Otomobilde 153 tl, Motosiklette beleş :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmiyordum, hangi kanuna göre yasak söyler misin?
    47-1/d olarak kesiliyor cezası ama uygulama pek yok, direksiyon başında dondurma yemek de birşey içmek de yasaktır esasen.

Bir eliyle içeceği tutan, bir eliyle yarım ekmek köfteyi tutarken serçe parmağı ve dizleriyle direksiyon idare etmeye çalışan bizlere tuhaf gelse de gelişmiş ülkelerde direksiyon başında birşeyler ile oyalanılmaz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagliga zararlı oldugundan olabilir mi benim bu düşüncem ?
    Şunu deme o zaman icme kardesim zorlami satiyolar 🤗
    Sigara ve alkol sağlığa zararlı ve yasaklanması normal ise; O zaman şeker, kola, icetea, cips, aburcubur, simit puaça gibi şeker oranı yükse ve ülkemiz için daha tehlikeli olan gısaları da yasaklayalım? Dimi?
    espresso bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Sigara ve alkol sağlığa zararlı ve yasaklanması normal ise; O zaman şeker, kola, icetea, cips, aburcubur, simit puaça gibi şeker oranı yükse ve ülkemiz için daha tehlikeli olan gısaları da yasaklayalım? Dimi?
    Aferim sana 👏👏👏

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sigaranın sadece ÖTV gelirindeki payı %38
    yani devlet 100 milyar ötv topluyorsa bunun 38 milyarı sigaradan.
    Diğer vergileri saymıyorum bile.
    Yani eğer kerizler yönetmiyorsa hiç bir devlet sigarayı yasaklamaz.
    Hele 50 milyona tank fabrikası 'satan' devlet hiç yasaklamaz.
    Muhtemelen şu an uyuşturucuyu nasıl serbest hale getirip vergi gelirine dönüştürebiliriz hesabındalar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Putin görmüş ve artırmış. Rusya’da 1 Ekimden itibaren balkonda sigara içmek, mangal yakmak açık alanda ateş yakmak olarak nitelendirilerek yasaklanıyor. Yangına karşı önlem olarak alınmış bir karar. Yasağa uymayanlara 3000 ruble ceza var.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigara kullanmıyorum. Ama biraz da düşünmek gerek!

Birşeyi yasakla zorlayıp dayatarak yaptırmak doğru değildir. Bahsettiğiniz hareketlerin yapılması hoş değilse, gidip de orada burada saçma sapan kamu spotları yerine gidip bununkini yaparsın, gider bir yayınla okullarda çocuklara öğretirsin onlar da anne babasına öğretir. Bu iş böyle yapılır.

Şimdi senin işine geliyor gibi görünüp alıştırılmanı sağlayan bu tip özel alan ve hak tecavüzü sayılabilecek yasaklamalar yarın senin işine gelmeyen birşey için yapıldığında yine kabul etmeni kolaylaştırmak için hazırlıktır. Bu komplo teorisi değil, uyanalım artık! Üretim olmasın diye yapılan bunca yasa değişikliği, tüketim ve borçlandırma teşvikleri... Daha ne kanıt aranıyor anlamıyorum!
    dönüp dolaştığımız nokta eğitim
    bir japon sabah işe giderken çöp değil ya evinin önündeki ağaçtan düşen ölü bitki parçalarını topluyor öyle işine gidiyor biz ne yapıyoruz ayağın hafifçe ittir yola doğru gitsin ya da al eline süpürgeyi yola süpür gitsin nedenine gelecek olursa bunca çöpçü var işsiz mi kalsınlar böyle garip bir toplum olduk
    istanbul depreminde ne gibi önlemler alınacak merak ediyorum doğrusu devlet olarak değil bireysel olarak deprem çantası 1 ay haberleri süsler ama uygulayan sıfır ülke olarak cezalarla yönetilmeye alışmışız ve müstehak diyorum bu konu uzar gider sonuç=eğitim

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İroni mi yaptınız ciddi misiniz anlayamadım, ama araç kullanırken bir şey yiyip içmek zaten yasak. Su bile içemezsiniz araç kullanırken.

Küllük kirlenir, kokar. Kim temizleyecek?

Araçta sigara yasağından önce "yolda yürürken sigara içmek kesinlikle yasaklanmalı".

Tiryaki arkadaşlar hemen kızmasın, sokakta içmek yasaklansın demiyorum, yürürken içmek yasaklanmalı.

Yürürken elinde sigarasını sallayan bir adamın tam da sallanan o sigara hizasına yüzü denl gelen çocuğumu kollayacağım diye aklım çıkıyor. Dikkat etmesem çocuğun suratına sigara basılması an meselesi.

O kadar dikkat edildiği halde bir çok küçük çocuğun montunda, kıyafetinde sigara izi vardır. Aramızda ebeveyn olanların bazılarının başına gelmiştir.

Ulan kalabalık içinde sigaranı sallaya sallaya ne geziyon, dur bi kenarda keyifle iç işte. Çocuğu geçtim büyük insanlara da deyiyor bu meret kalabalıkta.
    Tabii ki ironi) Su bile icilemiyor demek ki, adam otoyolda susarsa öylece mola yerine kadar gitsin diyorsun, hangi yasada var ben de merak ettim, bir de böyle bir yasa varsa sigarayı da kapsar ki yeni bir uygulamaya gerek yok o zaman, arabada su içen var mı diye ortaligi kolaçan edip ceza yazıldığını duymadım hiç, bu arada 45 yaşındayım ve hayatımda hiç sigara içmedim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hatta şöyle yasaklar da olmalı

İlahi hariç müzik yasaklanmalı
    Alkol almış alacak kişileri taşımak yasaklanmalı
    Şöför dahil herkesin gıda vs. tüketimi yasaklanmalı (canı ceker)
    1. derece akrabalar hariç söförün yanına etekle, dikizden göreceği şekilde arkaya da göğüs dekoltesi ile oturmak yasaklanmalı

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta şöyle yasaklar da olmalı

İlahi hariç müzik yasaklanmalı
    Alkol almış alacak kişileri taşımak yasaklanmalı
    Şöför dahil herkesin gıda vs. tüketimi yasaklanmalı (canı ceker)
    1. derece akrabalar hariç söförün yanına etekle, dikizden göreceği şekilde arkaya da göğüs dekoltesi ile oturmak yasaklanmalı

Bence o kadar yasağa gerek yok. Kadın erkek aynı araçta seyahat yasaklansa bunların hiç biri olmayacak...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence o kadar yasağa gerek yok. Kadın erkek aynı araçta seyahat yasaklansa bunların hiç biri olmayacak...
    Kadın araç da kullanmamalı, mecbur erkekle aynı arabada olmalı.
    Streçle güzelce sarıp siyah poşete geçirip arka koltuga koymak gerekiyor.

Töbe töbe.

Yazarken sinirlendim; yıl olmus 2020 yok kadın 90 km evden uzaklaşmamalı, yok adam sigara icmemeli vs. vs.

Ekonomi rezalet, derdimiz bunlar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)