Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobilde 153 tl, Motosiklette beleş :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben mi kaçırdım başka uygulama mı var ??

olay kabahatler kanunundan dolayı ceza yiyorsunuz yani kırmızı ışıkta geçtiniz 100TL + 20 ceza puanı olsun. Beş kez kırmızı ışıktan geçerseniz 100 ceza puanı ile ehliyetinize el konur ama 100 kez sıgara cezası yeseniz ehliyet nize el konmaz..araç içinde cigra içerken yediginiz ceza ile adliye de canınız koridorda sigara içmek istedi o yediginiz ceza arasında fark yok.

Arabadan çöp/izmarit atmanın da zaten ayrı cezası var 130 civarı diye hatırlıyorum bakarsınız artık.dogrusu kaç TL diye.

İkinci şikayet edilen nokta izmarit bize geliyor , kardeşim sen güvenli takip mesafesini bırakır isen o izmarit sana gelmez gelene kadar düşer yok öyle böyle değil havada acaip rüzgar var sana kadar geldi diyelim o rüzgarda sana gelene kadar söner izmarit .. kanun orda da boşlıgı yok önde ki araçtan bana izmarit geldi der isen adam da sana götümün dibinde ne diye sürüyorsun der haksız çıkarsın.

Ben o takip mesafesi ne riayet ediyor uyum? hayır .

Araç içinde sigara içme cezası nasıl buluyorum? Evrensel hukuka aykırı saçma bir.uygılama.

İzmarit atılması cezası ne diyorum, ? Kesinlikle yapılmalı kameradan her tespit edilen araç izmarit cezası verilmeli .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci şikayet edilen nokta izmarit bize geliyor , kardeşim sen güvenli takip mesafesini bırakır isen o izmarit sana gelmez gelene kadar düşer yok öyle böyle değil havada acaip rüzgar var sana kadar geldi diyelim o rüzgarda sana gelene kadar söner izmarit .. kanun orda da boşlıgı yok önde ki araçtan bana izmarit geldi der isen adam da sana götümün dibinde ne diye sürüyorsun der haksız çıkarsın.
    Yuksek hizda oyle degil. Ondeki bir SUV'den atilan yari bitmis bir milkshake dizime carpti, 130km hizla. Tas gibi. Deli gibi acidi ve morardi. Ondeki araclardan hangisinden geldi emin olamadim. Birini takip ettim. O degildi. Demek ki daha ondeki bir aractan geldi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuksek hizda oyle degil. Ondeki bir SUV'den atilan yari bitmis bir milkshake dizime carpti, 130km hizla. Tas gibi. Deli gibi acidi ve morardi. Ondeki araclardan hangisinden geldi emin olamadim. Birini takip ettim. O degildi. Demek ki daha ondeki bir aractan geldi.
    Biz yanan sigara izmaritinden bahsediyoruz .burada sorun olan cismin kütlesi ve hacmi değil .yoksa Pet şişe de gelse canınızı acıtır ,statlatda satılan 180 CC lik su kabıda hatta siz o süratle çok büyük arılar var parmak kadar onlara da çarpsanız canınız acır.

Ayrıca 130 ile tr de yasal hız sınırları içerisinde değil yeterli takip mesafesi bıraksanız tr kanunlarına göre o çarpışma geeçekleşmez o cisim size ulşmadan yere düşer .

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mi kaçırdım başka uygulama mı var ??

olay kabahatler kanunundan dolayı ceza yiyorsunuz yani kırmızı ışıkta geçtiniz 100TL + 20 ceza puanı olsun. Beş kez kırmızı ışıktan geçerseniz 100 ceza puanı ile ehliyetinize el konur ama 100 kez sıgara cezası yeseniz ehliyet nize el konmaz..araç içinde cigra içerken yediginiz ceza ile adliye de canınız koridorda sigara içmek istedi o yediginiz ceza arasında fark yok.

Arabadan çöp/izmarit atmanın da zaten ayrı cezası var 130 civarı diye hatırlıyorum bakarsınız artık.dogrusu kaç TL diye.

Ben o takip mesafesi ne riayet ediyor uyum? hayır .

Araç içinde sigara içme cezası nasıl buluyorum? Evrensel hukuka aykırı saçma bir.uygılama.

İzmarit atılması cezası ne diyorum, ? Kesinlikle yapılmalı kameradan her tespit edilen araç izmarit cezası verilmeli .
    duran trafikte aralardan tıngır tıngır giderken adam camdan izmaritini fırlattığı zaman vizöründen giren adam biliyorum.
    sanırım detayları yazmalıydım kusura bakmayın.
    since 1987

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yasağa motosiklet forumunda karşı çıkan olması da tuhaf, arkadaşlar siz hiç yolda giderken camdan atılan sigarayı kucağınızda yakalamadınız herhalde?

Güzel bir uygulama, inşallah devam eder. Ama bundan daha önemli bir konu varki araba kullanırken mesaj yazan, instagramda gezen insanlar var. Buna da bir çözüm bulunmalı.

Hükümetin kendine oy kaybettirecek uygulamalar olsa da bu tür uygulamaları beni de şaşırtıyor. Poşet yasağı olsun sigara yasağı olsun vs.
    arabanın içinde kül tabağı varken niye dışarı atıyor? vay be, bizim toplum medeniyet görecekte bizde şahit olacağız. ümit yoktu da nedense hep ilk fark eder gibi şaşırıyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Bülent pcx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahve içmek de yasaklanmalı, o da sıcak , eğer sürücünün üstüne dökülürse nasıl konsantrasyon kaybı yaratır düşünün, ayrıca kahvesini bitirmeden camdan atabilir ve özellikle motorsikletler için çok tehlikeli olur
    İroni mi yaptınız ciddi misiniz anlayamadım, ama araç kullanırken bir şey yiyip içmek zaten yasak. Su bile içemezsiniz araç kullanırken.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabanın içinde kül tabağı varken niye dışarı atıyor? vay be, bizim toplum medeniyet görecekte bizde şahit olacağız. ümit yoktu da nedense hep ilk fark eder gibi şaşırıyorum.
    Küllük kirlenir, kokar. Kim temizleyecek?

Araçta sigara yasağından önce "yolda yürürken sigara içmek kesinlikle yasaklanmalı".

Tiryaki arkadaşlar hemen kızmasın, sokakta içmek yasaklansın demiyorum, yürürken içmek yasaklanmalı.

Yürürken elinde sigarasını sallayan bir adamın tam da sallanan o sigara hizasına yüzü denl gelen çocuğumu kollayacağım diye aklım çıkıyor. Dikkat etmesem çocuğun suratına sigara basılması an meselesi.

O kadar dikkat edildiği halde bir çok küçük çocuğun montunda, kıyafetinde sigara izi vardır. Aramızda ebeveyn olanların bazılarının başına gelmiştir.

Ulan kalabalık içinde sigaranı sallaya sallaya ne geziyon, dur bi kenarda keyifle iç işte. Çocuğu geçtim büyük insanlara da deyiyor bu meret kalabalıkta.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabadan atılan izmarit rüzgarda söner mi demiş birisi

hay allam ya.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    İroni mi yaptınız ciddi misiniz anlayamadım, ama araç kullanırken bir şey yiyip içmek zaten yasak. Su bile içemezsiniz araç kullanırken.

Küllük kirlenir, kokar. Kim temizleyecek?

Araçta sigara yasağından önce "yolda yürürken sigara içmek kesinlikle yasaklanmalı".

Tiryaki arkadaşlar hemen kızmasın, sokakta içmek yasaklansın demiyorum, yürürken içmek yasaklanmalı.

Yürürken elinde sigarasını sallayan bir adamın tam da sallanan o sigara hizasına yüzü denl gelen çocuğumu kollayacağım diye aklım çıkıyor. Dikkat etmesem çocuğun suratına sigara basılması an meselesi.

O kadar dikkat edildiği halde bir çok küçük çocuğun montunda, kıyafetinde sigara izi vardır. Aramızda ebeveyn olanların bazılarının başına gelmiştir.

Ulan kalabalık içinde sigaranı sallaya sallaya ne geziyon, dur bi kenarda keyifle iç işte. Çocuğu geçtim büyük insanlara da deyiyor bu meret kalabalıkta.
    Genel olarak bencil ve sağduyusuz insanlar yaşıyor türkiyede, bir bankta oturmuş etrafa bakarken biri gelir tam önüne balgam atar, sana gıcıklığına yapmıyor muhtemelen fakat orada sana ağır hakaret ettiğinin farkında değil.

Bunun sigara örneği var, lokanta örneği var, araba park örneği var, var oğlu var.

Biz sigara yasası çıkartırız, park yasası, tükürme, çöp yasası. Ömür yasa çıkarmakla geçer.

Halbuki doğuştan itibaren çocuk düzgün büyütülse toplum içerisinde kimseyi rahatsız etmeden yaşamayı yasaklar ile değil kendi keşifleri ile öğrenecek ve kanunlara gerek kalmayacak.

Biz boşuna ülke yönetimine kızmıyoruz, bakın bu pis insanlar bu sistem sayesinde türüyor ve siz sisteme hiç değinmeden sadece insanlara odaklanıyorsunuz.

Farkında olmadan hepimiz benzer şeylerden şikayetçiyiz ama azınlığımız sorunun kaynağına bakmakta.

Özet: olcay reis çözüm önerinin yetersiz geleceğinden %100 eminim, doğrusu: kısa vadede yasa idare eder ama kökten çözüm için taa çocukluktan itibaren başlayıp düzgün eğitim şart. Yoksa bir ömür yasa çıkartırız ama yine de bir ömür şikayetlerle geçer.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene Odessa'ya gitmiştim, yerlerde hiçbir izmarit yoktu.

Sigara ictim, etrafta çöp yok. Yere atayım diye düşündüm ancak yerler o kadar temizdi ki hem birisi görür laf eder hem de içimden gelmediği için 15 dk elimde taşıdım izmariti.

Orada yasak mıdır değil midi hiçbir bilgim yok; anlatmak istediğim yasaklarla değil toplum yapısıyla bazı şeylerin çözülebileceği.

1 günde bilmem kaç bin ceza kesilmiş sigara için.

Demek ki istenildiğinde kontrolü ele alabileceğin kolluk kuvvetlerine sahipsin reis bey.

o kolluk kuvvetleri, araç hırsızları, aşırı hız yapanlar, bizleri öldürmeye calısanlar için de calıssa ne güzel olur.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duran trafikte aralardan tıngır tıngır giderken adam camdan izmaritini fırlattığı zaman vizöründen giren adam biliyorum.
    Sigara atmak serbest değil ki zaten 130 TL civarı cezası var , Kontrolsüz atıp zarar vermenin ayrı bir cezası var onu da hatırlamadım
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Hükemet sigaraya karşı sert tutumunu ekonomide gösterse sigaraya yorduğu kafayı başka şeylere yorsa çok daha iyi yerlere geliriz.

Ama bu konuyu destekliyorum çok güzel oldu. Devamlı dışarıya atıyolar külü bir döküyor adam heryerim kül oluyor.

Ayrıca bunun sürüşe de etkisi çok büyük sonuçta tek eliyle sigara içiyor sürüşü olumsuz etkiler.

Gel gelelim elinden üstüne düşebilir veya başka bişey olabilir. Bu sigara olayından gerçekten çok rahatsızım sokakta bile yürüyemiyorum dolu cadde ve sokaklarda kaldırımlarda dip dipe yürüyoruz bikaçının elinde sigara olsa bi üflüyor bütün heryerime duman doluyor.

Benim bildiğim kadarıyla yasak olan avrupa ülkeleri var tabi bunlar arabanın içinde çocuk olunca.

Yakın zamanda sanırım rusya ev, yurt ve balkonlarda sigara içmeyi yasakladı diye biliyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu günlerde sayıştay raporları yayınlanıyor,
    biraz takip edin, bu halk sağlığı sevgisinin nereden geldiğini anlarsınız.

insan aklı ile dalga geçme amaçlı örneklerinizi de kendinize saklayın, rica ederim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araç kullanırken bir şey yiyip içmek zaten yasak. Su bile içemezsiniz araç kullanırken.

Bunu bilmiyordum, hangi kanuna göre yasak söyler misin?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o elemanın hatası, vizörü kapasın o zaman. ki Türkiye'de aralardan gitmek yasak.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    saçma sapan kanunlar ülkesiyiz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar;
    fosur fosur sigara içen biriyim.
    Fakat arabada asla içmem!
    Uzun yol yaparken bile mola verir dışarda sigaramı içer sonra yola devam ederim.
    Bunun nedeni eğer araba kullanıyorsam içeride mutlaka çocuklarım olmasıdır.
    Yoksa kolay kolay araba da kullanmam.
    Evde de sigara içmem!
    Velhasıl her ikisinde içilmesine de karşıyım.
    Fakat ben karşıyım diye içen insana da müdahale etme hakkım yok.

Aracınız özel mülktür.
    Yani sizden izinsiz kimse kullanamaz.
    Zaten özel mülk değilse kamu malıdır.
    Herkes istediği gibi kullanma hakkına sahiptir.

Daha önce yazdığım gibi araçta çocuk, hamile kadın bulunması gibi durumlarda kısıtlama olabilir.
    Fakat adamın özel mülkünde yaptığı bir eyleme devlet düzenleme yapamaz.
    Hatta hamile kadın örneği verdim ama kendi fikrimi kendim çürüteyim.
    Hamile kadın sigara içiyorsa ne yapacaksınız?

Yine yazıyorum.
    Bu yasa iptal edilir ya da düzenleme yapılır.
    Yapılmazsa zaten artık bir guguk devleti olduğumuz resmileşmiş demektir.
    espresso bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avukat abinin birisi dava açmış ' vergi odedigim şahsi aracım da yine vergisini ödeyerek aldığım sigaramı içiyorum diye ceza yaşamazsınız . Bu kişinin özel alanına müdahaleye girer , haneye tecavüz sayılır bu ' demiş .
    Eğer avukat kazanırsa buradan yürür herkes , ben yürürüm mesela .

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bütün yorumları okudum şunu söyleyebilirim ki normal bir millet deyiliz kimisi yatak odasindan bahsediyo kimisi sarayın giderlerinden millet nereye odaklanmıssa kendince oraya gidiyo tuhaf gercekden tuhaf %4 oy kaybetcekmis valla komiksiniz bu kadar hükümet karşıdı olmadan bakin olaylara ben günde 2 paket sigara icen birisi olarak söylüyorum keşke ülkede tütün ve alkol yasaklansa 🤗

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke ülkede tütün ve alkol yasaklansa ��
    Neden yasaklansın mesela?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden yasaklansın mesela?
    Sagliga zararlı oldugundan olabilir mi benim bu düşüncem ?
    Şunu deme o zaman icme kardesim zorlami satiyolar 🤗

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)