Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobilde 153 tl, Motosiklette beleş :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yasağa motosiklet forumunda karşı çıkan olması da tuhaf, arkadaşlar siz hiç yolda giderken camdan atılan sigarayı kucağınızda yakalamadınız herhalde?

Güzel bir uygulama, inşallah devam eder. Ama bundan daha önemli bir konu varki araba kullanırken mesaj yazan, instagramda gezen insanlar var. Buna da bir çözüm bulunmalı.

Hükümetin kendine oy kaybettirecek uygulamalar olsa da bu tür uygulamaları beni de şaşırtıyor. Poşet yasağı olsun sigara yasağı olsun vs.
    açık vizörden içeri gireni biliyorum.
    oldu ki siz özel araçlarımızda içemiyoruz diyorsunuz.
    bunu birde belediye otobüsünde içen şöförler var. okadar şikayet ettik işe yaramadı. artık yarar heralde
    espresso ve Olcay Avşar bunu beğendiler.
    since 1987

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümetin kendine oy kaybettirecek uygulamalar olsa da bu tür uygulamaları beni de şaşırtıyor. Poşet yasağı olsun sigara yasağı olsun vs.
    Onun hesabı yapılmıştır. Etkileriyle beraber toplamda oy kaybına sebebiyet verecek olsa yapılmazdı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    En tırışka araba olmuş 100.000 TL, o kadar para bayılacaksın, içinde sigara bile içemeyeceksin. Hayat çok acımasız.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakinda yatak odasi cezasi veya vergisi gelecek, soylemedi demeyin!
    Seviyor REYİZ milletin özeline karışmayı. Kaç çocuk yapacağına, çocuğu aldırıp aldıramayacağına , içkine, sigarana, inancına karışır. Şimdi sıra geldi insanların özel alanına. Yakında evde içmeyi de yasaklar. Güç sarhoşluğu böyle birşey. Kendini yıkılmaz sanıyor. İlk seçimlerde göreceğiz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "Sayıştay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin 2018 yılı giderlerine ilişkini denetim raporunu yayımladı. Başlangıç ödeneği 845 milyon lira olan Külliye, harcamalarını katlayarak kamu kaynaklarından yıl içinde 1 milyar 648 milyon 678 bin lira bütçe kullandı. Rapora göre Külliye; günde 4.5 milyon liradan fazla para harcadı. Saray’ın personeli için yılda 181 milyon, temsil ve tanıtma için 48 milyon, mutfak için 5.3 milyon, giyecek için 10 milyon, temizlik için de 3.8 milyon lira harcadı."

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Almanya’dan 4 adet Mercedes alındı. Bu araçların zırhlı olduğu söyleniyor. Kulislerde, 'Yeni kabinede 4 başkan yardımcısı olacak, zırhlı Mercedes’ler 4 başkan yardımcısı için alındı' şeklinde değerlendirmeler yapılıyor" dedi.

Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Erdoğan için Almanya’dan Ankara’ya 9 kat zırhlı dört adet yeni Mercedes S 600 Maybach makam aracı gönderildi. Araçların değerinin yaklaşık 80 milyon lira olduğu belirtiliyor.

hazine tamtakır.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Sigara içilmemesi taraftarıyım. Lakin bir kurumun bu kadar paraya sıkışmış olması bana çok gülünç geliyor. Adeta parasızlıktan denetleme yapmaya başladılar.

Araç içerisinde sigara içme konusunda, seyir halindeki bir aracın sürücüsü için çok yanlış bir davranış olduğunu düşünüyorum. Telefon ile konuşmak kadar tehlikeli buluyorum. Aniden elden kucağa düşen bir sigara ile mücadelenin ne kadar konsantrasyon bozucu olduğunun üzerine konuşmaya gerek olmadığı aşikar, daha basit senaryolar da oldukça hayati önem arz ediyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Muhtemelen anayasa mahkemesinden, maçaları yemezse de AİM'den dönecektir.
    Devlet, özel mülkle ilgili kanun düzenlemesi yapamaz.
    Bu hem anayasaya hem de insan haklarına aykırı.

Burada yapılacak olan şu.
    Devlet özel mülkle ilgili kanun koyamaz dedik ama mesela evinizde karınızı döverseniz devlet o işe karışır.
    Bu kanun maddesi de araçta çocuk varsa, ya da hamile kadın,hasta varsa gibi şartlar konularak düzenlenmek durumunda.
    Başka türlüsü mümkün değil.
    Kısaca ceza yediyseniz ödemeyin.
    Muhtemelen iptal ettirebilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet, özel mülkle ilgili kanun düzenlemesi yapamaz.

Kısaca ceza yediyseniz ödemeyin.
    Muhtemelen iptal ettirebilirsiniz.
    mülk
    ad
    1.
    ev, dükkân, arsa, arazi gibi taşınmaz mal.
    2.
    vakıf olmayıp doğrudan doğruya birinin malı olan yer ya da yapı.

Siz herkesin dediğine fazla kulak asmayın.
    bursalıali bunu beğendi.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Sanırım bir günde 5 bin 63 kişiye ceza kesmişler 153tl üzerinden 774 bin tl kısa günün kârı olmuş resmen

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir uygulama olmuş bence camdan atılan sigara izmariti yoldayken biz motosiklet sürücülerine risk oluşturuyor ki arkada seyir halinde giden aracın camından rüzgar ile girse ve arkada oturan çocuğun yüzüne veya gözüne denk gelmesini kimse istemez
    ama görüyorum keyif candan daha önce geliyor azıcık düşünün mantıklı olun
    bursalıali bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir uygulama olmuş bence camdan atılan sigara izmariti yoldayken biz motosiklet sürücülerine risk oluşturuyor ki arkada seyir halinde giden aracın camından rüzgar ile girse ve arkada oturan çocuğun yüzüne veya gözüne denk gelmesini kimse istemez
    ama görüyorum keyif candan daha önce geliyor azıcık düşünün mantıklı olun
    Sigara kullanmıyorum. Ama biraz da düşünmek gerek!

Birşeyi yasakla zorlayıp dayatarak yaptırmak doğru değildir. Bahsettiğiniz hareketlerin yapılması hoş değilse, gidip de orada burada saçma sapan kamu spotları yerine gidip bununkini yaparsın, gider bir yayınla okullarda çocuklara öğretirsin onlar da anne babasına öğretir. Bu iş böyle yapılır.

Şimdi senin işine geliyor gibi görünüp alıştırılmanı sağlayan bu tip özel alan ve hak tecavüzü sayılabilecek yasaklamalar yarın senin işine gelmeyen birşey için yapıldığında yine kabul etmeni kolaylaştırmak için hazırlıktır. Bu komplo teorisi değil, uyanalım artık! Üretim olmasın diye yapılan bunca yasa değişikliği, tüketim ve borçlandırma teşvikleri... Daha ne kanıt aranıyor anlamıyorum!
    COQ ve Osm@n bunu beğendiler.
    ...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mülk
    ad
    1.
    ev, dükkân, arsa, arazi gibi taşınmaz mal.
    2.
    vakıf olmayıp doğrudan doğruya birinin malı olan yer ya da yapı.

Siz herkesin dediğine fazla kulak asmayın.
    Herkes derken?
    Hukukçuların görüşünü paylaştım.
    Sormadan söyleyeyim.
    Hastalanınca da doktora gidiyorum evet.
    Osm@n bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O kadar ilginç yorumlar var ki arabadan atılan izmariti bu cezaya bağlayıp "oh artık izmarit atmazlar, kaşımıza gözümüze izmarit gelmez" kafasında olanlar var. Arabadan atılan o izmarit eğitimsizlik örneği. O eğitimsiz amipe sen istersen 20.000tl ceza yaz uygulama olmayan yerlerde atmaya devam edecek. Sen kendi arabanda sigara içemiyorsun var mı öyle bir dünya? Bildiğin insan haklarına aykırı insanın özgürlüğüne tecavüz. Zaten bindiğimiz arabadan 50 bin lira vergi alıyorsun üstüne üstlük içinde içilen sigaraya da ceza yazıyorsun. bu arada hayatımda hiç sigara içmedim çevremde de içen yok
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kadar neden kafa yoruluyor anlamadım ? Sırtını vatandaşına dayamış devlet kendine yeni gelir kaynakları yaratıyor o kadar. Konu insan sağlığı olsa, tarihin en kalitesiz gıdalarıyla insanların zehirlendiği bu karanlık dönemi yaşamazdık.
    Kural [ Z ] ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Keşke toptan yasak olsa, hiç üretilmese ve hiç kimse de içmese. Kanser ve akciğer hastalıklarının başlıca sebebi bu sigara.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bugün Beyazıt meydanında deprem öncesi başlayan motosiklet trafik kontrolü vardı.
    Depremden hemen önce camdan baktığımda bir scooterı çevirmişlerdi. İki kişi biniyor ve kaskları yoktu. Üstelik artçı sigara içiyordu.

Depremden 15dk sonra çıktığımda polise ne cezası yazdığını sordum.
    Sadece kasksız kullanmaktan ceza yazılmış.

Sigaraya ceza yok
    "Açık hava abi, adam içer yani" diyor polis arkadaş

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Kahve içmek de yasaklanmalı, o da sıcak , eğer sürücünün üstüne dökülürse nasıl konsantrasyon kaybı yaratır düşünün, ayrıca kahvesini bitirmeden camdan atabilir ve özellikle motorsikletler için çok tehlikeli olur

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Araçta navigasyon, radyo, teyp yasaklanmalı. Yıllar önce ilk arabamı park yerindeki kahya pert etmişti. Çarptığı taksici "abi bir kafa çıktı sonra kayboldu. Meğer bu kahya radyo/teybi kurcalıyormuş" demişti.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Izmariti disari atmak baska bir suc: otoyol'u kirletme sucu. Amerika'da "littering" diye gecer ve $1000-$5000 arasi cezasi vardir.

Sigara icen copunu disari atmak zorunda degil.

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke toptan yasak olsa, hiç üretilmese ve hiç kimse de içmese. Kanser ve akciğer hastalıklarının başlıca sebebi bu sigara.
    Keşke toptan yasak olsa, hiç üretilmese ve hiç kimse de kullanmasa.
    2 teker uzerinde olum riski 4 tekere gore en az 20 kat daha fazla.

Kendimizi ilgilendirmeyen ozgurlukleri elimine etmeye kalkismadan once sormamiz lazim, "ulan biri de aynisini beni ilgilendiren ozgurluklere yaparsa n'olur?" diye.

Hayatimda ictigim sigara sayisi iki. Ama sahsen istifade etmesem de ozgurluklere kisitlama getirilmesine karsi olmak makul olan. Cunku bugun ona getiren yarin da bana getirir. Sonra istedigim kadar "motosiklet ozgurluktur" diyeyim, bir anlami kalmaz. Sonucta evet, motosiklet daha ciddi kazalara yol aciyor, saglik ve sigorta sistemine ciddi yuk getiriyor, ve bedelini herkes oduyor.

Ha, amac kisilerin sagligi ise; yasaklamak yerine egitirsiniz insanlari, birakirlar sigarayi: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ion_per_capita
    Thracian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)