Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletimi Kargo ile yollayacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçağından önceki bi saatte motoru otobüse yükleye bilirsin. 2 saatten fazla sürer Elazığ sonrada Elazığ dan alırsın. Kargo kamyon vs yüklemesi vermesi alması pek mantıklı gelmedi. Otobüslerin çoğu zaten travego
    Hocam kamilkoç ile görüştüm. Uçakla gideceğim gün 08.30 da var. Fakat travego değil setra gelicekmiş. Setraya nasıl sığdırırım bilmiyorum. Birde kaptan ben almıyorum olmaz vs derse o zaman patlarım işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kamilkoç ile görüştüm. Uçakla gideceğim gün 08.30 da var. Fakat travego değil setra gelicekmiş. Setraya nasıl sığdırırım bilmiyorum. Birde kaptan ben almıyorum olmaz vs derse o zaman patlarım işte.
    Önceden gidip setranın bagajını ölçmek en mantıklısı yada motorla birlikte gitmen. Kamil koçla görüşüp olur alırsan şöförü ilgilendiren bişey olmaz para kazanıyorlar.

Önceden gidip setranın bagajını ölçmek en mantıklısı yada motorla birlikte gitmen. Kamil koçla görüşüp olur alırsan şöförü ilgilendiren bişey olmaz para kazanıyorlar.
    Hocam şimdi başka firma aradım o da tourismo geliyor genelde dedi yan yatırıyoruz dedi yoksa sığmıyor dedi. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi. Tourismo ve setranın da bagajları alçak travego gibi değil.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Hocam şimdi başka firma aradım o da tourismo geliyor genelde dedi yan yatırıyoruz dedi yoksa sığmıyor dedi. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi. Tourismo ve setranın da bagajları alçak travego gibi değil.
    yan yatırmak mı :D. 50cc çin makine taşımıyor bunlar... sen gsxr600ü yan yatırırsan bütün yağı antifrizi artan benzini akar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan yatırmak mı :D. 50cc çin makine taşımıyor bunlar... sen gsxr600ü yan yatırırsan bütün yağı antifrizi artan benzini akar.
    Onun için sıvıları boşaltın demiştim

Her şekilde o motosikleti alan kazanmak için yatıracaklar.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun için sıvıları boşaltın demiştim

Her şekilde o motosikleti alan kazanmak için yatıracaklar.
    Hocam grenajları hasarlı olduğu için eğer sökersem ömrü billah bir daha yerine koyamam 😂 şöyle ki dik konumda daha az yer kaplayacak açıkcası.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kediyi kargo ile yollasan sağlam cıkma ihtimali motordan daha yüksek

Motosiklet diye farklı bir durum var mı bilmiyorum ancak motosiklet ebatlarında işletme tipi fırın ya da ankastre vb. fırın kargolamasını aktif olarak yapıyorum; hatta 10 dakika önce yaptım.

Neyse; Fırın yapısı daha az komplike olmasına ragmen karton kutu, çıta, strafor vs. ürünü dış yüzeyden ciddi bir korumaya alıyorum ancak 10 üründen 1'si hasarlı olarak gidiyor.

Cogu yolladıgım taraf sırf bu zarardan sıkıldıkları için kargo maliyetini 3 katına cıkaran tahta kasalarda sevk etmeyi bile kabul ediyor.

Yorumu size bırakıyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kediyi uyutup otobüsle yolla, kendin motoru götür

Bu arada Yalova Seyahatin kedi hikayesini de internetten araştırıp okuyabilirsin

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada Yalova Seyahatin kedi hikayesini de internetten araştırıp okuyabilirsin
    Hocam kedi biraz yaşlı anesteziyi kaldıramayabilir. Ayrıca 24 saat etkili anestezi yok. Allah korusun kusmaya başlasa kendi kusmuğunda boğulur ölür.

Ayrıca 1400 km yol SS ile zor özellikle de bu hava da + masraf çok olacak. Gece kalmak için otel vs.

Bu arada yarın gidip sabah otobüse bakmaya gideceğim sığar mı sığmaz mı diye.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam o neymiş öyle Allah Aşkına Nasıl bir olaydır. Mutlaka herkes okusun derim.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Tourismoya 2 ay önce cbf 150'yi "dik" bir şekilde yerleştirdim. Tahminimce sizin makina benim motordan alçak. Aynaları söktükten sonra geri geri soktum ve çok rahat sığdı. Bence sığmaz değil. 2 kere istanbul yozgat, İstanbul sinop arası taşıdım. Geri geri girmezse sadece kuyruk girmez bence. Onu da motoru yere değmeyecek kadar yatırıp orta direkten kurtardıktan sonra tekrar doğrultup yerine bağlayabilirsiniz.

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tourismoya 2 ay önce cbf 150'yi "dik" bir şekilde yerleştirdim. Tahminimce sizin makina benim motordan alçak. Aynaları söktükten sonra geri geri soktum ve çok rahat sığdı. Bence sığmaz değil. 2 kere istanbul yozgat, İstanbul sinop arası taşıdım. Geri geri girmezse sadece kuyruk girmez bence. Onu da motoru yere değmeyecek kadar yatırıp orta direkten kurtardıktan sonra tekrar doğrultup yerine bağlayabilirsiniz.
    Setra ile götürdünüz mü hocam hiç acaba ?

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam büyük firmalar değilde doğuya giden Diyarbakır vs arabalarına baktınız mı elazığdan geçiyor elbet Bi travego denk gelir

Hocam büyük firmalar değilde doğuya giden Diyarbakır vs arabalarına baktınız mı elazığdan geçiyor elbet Bi travego denk gelir
    Maalesef hocam. Elazığ hazar geçiyor Balıkesirden. Edremitten de Kamil koç geçiyor tek. Öbür türlü 250 km yol yapıp izmirden bindirmem gerek. Ama orada da battaniye ip vs nasıl bulurum bilmiyorum.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Setra ile götürdünüz mü hocam hiç acaba ?
    Setraya hiç sokmadım ama travegoya direk sokabiliyodum. Tourismoya da ön ve arka aynı seviyeye geldikten sonra koltuğun üzerine el çantasını bile sıkıştıracak kadar mesafe kalmıştı. Setraya yalan yok hiç koymadım. Kaldı ki setraların bacak mesafesi bile yetersizken sanmıyorum bagajına motor sığsın.

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Setraya hiç sokmadım ama travegoya direk sokabiliyodum. Tourismoya da ön ve arka aynı seviyeye geldikten sonra koltuğun üzerine el çantasını bile sıkıştıracak kadar mesafe kalmıştı. Setraya yalan yok hiç koymadım. Kaldı ki setraların bacak mesafesi bile yetersizken sanmıyorum bagajına motor sığsın.
    Hocam cbf ile benim motorun yükseklikleri aynı. 1135mm sizinki, 1145mm de benim yükseklik. Tourismo nasıl olur bilmiyorum açıkcası vallahi. Şimdi ölçümleri neye göre yaptılar onu da bilmiyorum benim kuyruk yüksek biraz. Sanırım en yüksekten ölçmüşlerdir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)