Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza Sonucu Uzuv Kaybı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar çok saçma bir kaza sonucunda sağ el yüzük parmağımı üst boğumundan kaybettim.Bu arada trafik polisi %100 karşı tarafa hatalı oluğunu rapor tutuldu.Hakim uzlaşmamızı söylemiş ne kadar istemem gerekiyor böyle bir kazada?Avukatım var ama ben tecrübesi olan arkadaşlardanda bir fikir almak istedim.
    Kazayı anlatmam gerekirse molla gülane (2. köprüye giderken viyadüğe gelmeden öncesi)ben orta şeritte şeride yakın gidiyordum.Artçı olarakta kardeşim vardı arkamda,araçta sağ şeritte şoför kapısını açtı ve ben tam yanından geçerken.Sağ elim kapıya vurdu ve sağ el yüzük parmağım üst boğumdan koptu.Yerine dikildi fakat tutmadı 2. bir ameliyatla dikilen kısım tekrar kesildi.Önemli kısımlar adamın sağ tarafında bomboş emniyet şeridi olması ve kapının açıldığını bile göremedim tam yanından geçerken kapıyı açtı.Fikirlerinizi almak istiyorum arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Çok geçmiş olsun
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Şu anki yaşınız ve işiniz ile gelirinizi ne kadar sene daha kazanacağınız hesaplanır,bu eksiklik yüzünden konfor ve maddi kaybınız ömür boyuna orantılanır ve bir meblağ çıkarılır..
    Zamanında avukat abim ben parmağımı kopardığımda böyle demişti. Trafik kazasında aynımıdır bilemem..
    Bildiğim asla kat'a acımayın en yüksek perdeden devam edin davanıza..
    Çok geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın..
    Shrieker bunu beğendi.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    bu ceza davasıdır. sigortasından ayrıca para alacağınız için, karşı tarafın maddi durumunu da gözeterek bir talepte bulunun. karşı tarafın ödeyemeyeceği tutarda bir para istemenizin faydası olmaz, hapis yatarım daha iyi der elinize maddi bişi geçmez ozaman.
    ayrıntılı bilgi almak istersen geçen sene geçirdiğim kazadan ayrıntılı yol gösterebilirim. özelden yazabilirsin

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam avukatlar daha iyi bilgi verir ama acımayın şerefsize.

Alabildiğiniz kadar alın.

Bildiğim kadarıyla bu durum için mesleğiniz de etken durumda. O parmagın olmaması mesleğinizde ne kadar olumsuz bir durum olusturur ise o kadar fazla talep edebilirsiniz.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden sakınsın inşallah hepimizi. Avukatınız daha iyi bilir ama bu tür durumlarda kusurlu aracın sigortasından tazminat alabiliyorsunuz. Hatta bu davalarda uzmanlaşmış sigorta hakemliği yapan avukatlar var. Araştırıp onlardan destek ve yönlendirme alabilirsiniz.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Çok geçmiş olsun.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Öncelikle karşı tarafın sigortasından bi miktar para zaten alınabiliyor. Onun dışında tazminat olarak dava sonucu yine hak talep edilebilir.
    Benim bildiğim kadarıyla trafik sigortasında şuan sakatlanmaya karşı üst sınır 225.000TL. Ölüm durumunda ise 390.000TL.

Gidip 225.000TL isteme tabi çok abes bi durum olur. Bu miktar büyük oranda felç olmak, ailenin tek gelir kaynağı olmak gibi durumlar için.
    Şahsi fikrim senin durumunda olsam 40.000TL isterdim. Tabi burada karşı tarafın mali gücü önemli. Yukarıda söylendiği gibi ödeyemeceği bir miktarı istemek bişey kazandırmaz.

Birde söylendiği gibi piyanist birini parmağını kaybetmesiyle başka bir meslek grubundaki birinin parmağını kaybetmesi aynı değil.

Bu tür davalara bakan bürolar var fakat hepsi kan emici şerefsiz bana göre. Bir arkadaşım maalesef birsiyle böyle uğraşıyor. Adam sahte raporlar üstünden saçma sapan tazminatlar istiyor. Lütfen bu tür durumlarda karşı tarafı mağdur edici davranışlarda bulunmayın.
    hacidayi bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Geçmiş olsun. Sorduğunuz soru kişiden kişiye değişkenlik gösterir ve avukatın hesaplaması ve size bilgi vermesi gereken bir konudur. Biri 20 lira iste diyebilir öteki 300 bin iste diyebilir. Keyfinize göre para talep etmekten ziyade avukata danışılarak bir bütün içinde hareket edilmesinde fayda var.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Çok çok geçmiş olsun içim acıyor seninle birlikte, bana sorarsan emsal kararları incelemekte fayda var kime nezaman neyden dolayı ne kadar tazminat ödenmiş faydalı olacaktır.

Motosikleti
    Forza 250
    Öncelikle geçmiş olsun, yaralamalı kaza olduğu için zaten kamu davası açılıyor, öncelikle davaya mutlaka taraf olun, sonrasında karşı tarafın sigortasına açacağınız tazminat davası için önemli, Sonra bu tip kaza hasar tazminat davalarına bakan bir avukat bulun, sizden alacağınız tazminat bedelinin %25'ini talep edecektir bu avukat. Sonrasında sizi heyete sokacak ve iş gücü kaybınızı %(yüzde) değer olarak heyet size raporlayacak. Bu raporu aldıktan sonra raporla birlikte Aktüer denilen hesap uzmanına gidecek dosyanız, dosyanıza son 3 aylık sgk dökümünüz, yaşınız, mesleğiniz gibi bilgiler de eklenecek. Sonrasında Aktüer özel hesap tablolarıyla 65 yaşınıza kadar bu iş gücü kaybınızın size ne kadara mal olacağını hesaplayıp bir rakam çıkartacak ve bir rapor hazırlayacak. Sonrasında karşı tarafın sigorta firmasından bu parayı talep edeceksiniz avukatınız aracılığıyla,ticaret mahkemesinde görülüyor bu davalar ve genelde 3-4 ayı geçmiyor süresi, sonrasında da mahkeme sizi haklı bulursa tazminata hükmediyor ve sigorta şirketi de kararın çıkmasında en geç 1 ay sonra tazminatınızı hesabınıza yatırıyor.
    Burada;
    1-Hiç kimse size tahminen % kaç iş gücü kaybı çıkacağını söyleyemez, heyet karar verecek,
    2-Tazminat zaten iş gücü kaybına göre, mesleğe, göre, kazanca göre, yaşa göre değişiyor, bununla ilgili de hiç kimse size net bir rakam söyleyemez, aktüer hesaplıyor.

Bu işlerde uzmanlaşmış bir avukatla çalışmanızı ve düzgün bir sözleşme yapmanızı tavsiye ederim. Bu süreçte cebinizden 1 kuruş para ödememeniz gerekir. Ayrıca manevi tazmina davası açma hakkınız da bulunuyor, maddi tazminat sonrası onu da açarsınız.
    gurcanozturk bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.İyi dilekleriniz içinde teşekkür ederim.Sadece bir fikir olması için sordum.Rabbim hepinizi korusun kollasın.Dikkatli sürün diycemde kazaların %90'ı karşı tarafın hatasından kaynaklanıyor.

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    Öncelikle geçmiş olsun, ben zabıt katibiyim, avukatsız bu işlere girmeyin, bir hata yapmanız durumunda hiçbir şey alamadan ortada kalabilirsiniz. Hukuk mahkemesinde dava açmanız gerek, uzuv kaybınız için geçici ve sürekli iş göremezlik oranınız belirlendikten sonra dosya aktüerya bilirkişisine tevdi edilir ve her ikisi için hesap yapılır. Örneğin 22.750,00-TL çıktı diyelim, bu kazada tarafların kusur oranıyla orantılı bir ödeme yapılır size. Sizin kazanızda %100 karşı taraf suçlu bulunmuş, hepsi ondan alınır. Ayrıca manevi tazminat da talep edebilirsiniz. Yazdıklarımda hatalı bölümler olabilir. Bu sebeple mutlaka bir avukata danışın, hakkınızı arayın, çünkü basit bir şey değil. Tekrar geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.
    hacidayi ve artemis99 bunu beğendiler.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    750 bin ila 3 trilyon arası değişir.Uzuv kaybı,kırık,kalıcı yara gibi durumlar sigorta poliçesi üzerinde yazar zaten genelde.Bu konuda deneyimli bir avukat ile işbirliği içinde olmanızı tavsiye ederim.Çünkü normal avukatlar çok fazla detay bilmediği için sizde zararlı çıkabilirsiniz.
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    750 bin ila 3 trilyon arası değişir.Uzuv kaybı,kırık,kalıcı yara gibi durumlar sigorta poliçesi üzerinde yazar zaten genelde.Bu konuda deneyimli bir avukat ile işbirliği içinde olmanızı tavsiye ederim.Çünkü normal avukatlar çok fazla detay bilmediği için sizde zararlı çıkabilirsiniz.
    okadar vereceklerini sanlmıyorum ve adam veremezse okadar parayı içerde yatar bizim parada yalan olur.Ne biliyim ya çok değişik işler kafam çok karışık

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar vereceklerini sanlmıyorum ve adam veremezse okadar parayı içerde yatar bizim parada yalan olur.Ne biliyim ya çok değişik işler kafam çok karışık
    O parayı adam ödemiyor size, trafik sigortası ödüyor bilginize...
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Honda CBR650R
    İlk olarak adamlar uzlaşmacı eşliğinde konuşma yapılacak,aslında orada ne kadar miktar talep etmem gerekiyor diye sormustum belki daha önce tecrübe etmiş birisi vardır diye sormuştum.İlk adamdan para alıyoruz sonra manevi tazminat açıp sigortasından sonra tekrar maddi tazminat sigortadan alıyoruz böyleymiş süreç

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Geçmiş olsun. Hakkınızı arayınız... Geçiştirmelerine razı olmayınız...

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar bana bu konuda cidden tecrübeli ve cidden anlayan bir avukat numarası verebilirmisiniz?Avukatım karşı tarafla uzlaşıcaz sonra tazminat davası açıcaz dedi fakat başka bir avukat uzlaştıktan sonra bir daha dava açma hakkımın kalmadığını söyledi???İnanılmaz kafam karıştı

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim tekrar geçmiş olsun. Sigorta tahkim komisyonunda sigorta hakemi olarak görev yapan avukatlar var. İnternetten bu kişileri araştırıp ulaşabilirsen faydası olabilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)