Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aniden Dönüş Yapıp Motosiklet Sürücüsüne Kaza Yaptıran Minibüs

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aniden Dönüş Yapıp Motosiklet Sürücüsüne Kaza Yaptıran Minibüs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Şehir içi için motosikletin hızı yüksek değil mi bana mı öyle geldi?
    Servis araçları, minibüsler, taksiler vs trafik kurallarına bu şoför arkadaşlar dahil olmadıkları için yol ortasından dönmesi de normal, ters yönden seyir etmesi de.. Motorla olsun araçla olsun büyük çoğunluğu asla ama asla yaklaşılmaması gereken tipler maalesef.

Motosikleti
    NC750X
    motorcu arkadaş çok hızlıymış maalesef umarım durumu iyidir.. her yerden sokak çıkan yol bağlanan yerde ne diye böyle hız yaparlar anlamıyorum. çift çizgi var minibüsçünün oradan dönmesi kesinlikle yasak ancak maalesef olan motorcu arkadaşa olmuş yine.. bazen insanlar Türkiye'de yaşadıklarını unutuyorlar..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam manyaklar gibi hızlı gidiyor ne aniden dönmesi ? Baktım öndeki arabanın plakası 48'miş. Eğer orası Muğla ise, 48 plakalıların yollardaki gidişini düşündüğümde gayet normal bir kaza gibi geldi.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Kalktığında kaskı kafasından çıkarmaz artık, caddede de bu kadar hızlı sürmemesi gerektiğini öğrenmiştir.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Allah acil şifa versin. Motorcu arkadaş çok hızlıymış :(

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    yayaların karşıdan karşıya geçme ihtimalinin olduğu caddede bu ne hız yahu
    kasksız olmasını dile getirme gereği bile yok doğal seleksiyon

Sanki hiç frenleme görmedim gibi geldi bana. Dikkatsizlik çok, sanki önüne bakmıyomuş gibi. İki taraf da kusurlu.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Motosiklet çok hızlı !! kafada kasket yok, minibüsün dönme hakkı yok yolda çift paralel çizgi var demek ki bu bariyer anlamına geliyor her ikiside kusurlu aslında ama dönüş hatası dolayısı ile 10 da 8 minibüs kusurlu bence

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet minibüs yanlış noktada ve kuralsız dönüyor, bununla birlikte motosiklet sürücüsü de eksik güvenlik ekipmanıyla (kasksız) ve çok süratli seyrediyor. (40-50 ile gidiyor olsa durabilir veya çok çok daha yavaş çarpabilirdi...) Sanki son anlarda bir fren yapma çabası görünüyor gibi ama çok geç kaldığı ve hızı yüksek olduğu için yetersiz kalıp minibüse oldukça sert çarpıyor. Acil şifalar, inş. bir ölüm/sakatlık olmaz...

Cbr250 sonrasında cbr650 kullanıyorum. CBF Ler olsun xmaxler olsun deli gibi geçiyorlar beni. Neyine güveniyorlar anlamış değilim

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minibüsten kaçabilirmiş gibi sanki, tabi klavye başında ahkam kesmek kolay ama, panikten dolayı sadece fren yapmaya çabalamış gibi duruyor.
    Evet küçük şehirlerde bakkala markete giderken kask takmaz çoğumuz ama, kask takmıyorsan da o kadar hızlı gitme be kardeşim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    al birini vur ötekine ya da gerek yok zaten biri gitmiş vurmuş öbürüne, aynı hareketi bir yakınımda yapabilirdi ama sonuç olarak gerçekten iki tarafta salakça hareket etmiş o kadar yani salaklar.

edit: büyük araç o durumda motosikleti görmeyebilir çünkü motor çok hızlı ve kör noktada da olabilir ama aynı durumu biz kamyonet ile yaşadık ve kamyon ile giderken de yaşadık yani motosikleti görmemiştir demek yetersiz çünkü bazı mallar kamyoneti de görmüyor hatta kamyonu da görmüyor.

bizzat yaşadım.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu durumda kim haklı kim haksız değerlendirmesi yapmak yerine, bu kazada en büyük zararı görecek olan
    motosiklet sürücüsünün yanlışlarını ve ne yapması gerektiğini değerlendirmek daha doğru olur..

Giyim ekipmanı yetersiz. (Hiç yok.)
    Trafiğin akışına göre hızı yüksek.
    Dönen minibüsle arasında yeterli mesafe olmasına rağmen manevra hiç yapılmamış.
    Frenleme çok geç ve yetersiz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kurtulması gibi bir ihtimal veremiyorum malesef. Allah yakınlarına sabır versin.

Motosikleti
    R25
    ABS olsaydı motorda belki vardır bilmiyorum, motorcu videoda kadraja girdiği anda sıkı bir şekilde frenleri sıksaydı kurtulma şansı varmıydı abiler. Normal fren olsa zaten o hızda kurtarma şansıda yok durma şansıda yok.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Allah şifa versin. Ama velakin ekipmansız, kasksız motosiklet kullanmak ve bu kadar hızlı kullanmak kaçınılmaz sonu getirmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)