Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuzenim kaza geçirdi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 2 saat once malatyadan bayburta giden kuzenim 90 km hızla yolda giderken cukura dusup motor sarsilarak yere dusmus baya takla surunme yasamis sag tarafa düşse ölüyormuş zaten uçurummuş sol a düsmus allahtan kaskı olmasina ragmen kafasinin heryeri mosmor ve şişik 2 defa beyin kanamasi gecirmis suan durumu iyi gibi bilinci yerinde motor pert gibj bisey (spada x fıre 200) motoru çok seviyordu ama bana dedigi seyler ve benim onu bu halde gormem beni cok korkuttu 1 hafta sonra ilk motorumu alicam aklin varsa uzak dur bu aletden dedi bana ve kendisi cok seviyordu motoru ben çok etkilendim tamam cok kazalar yasaniyor ama kuzenini bu halde gormek insani cok etkiledi ve bende biraz motor korkusu oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Eeee yani? Sonuca bağlamamışsın???

Ya aslında ben bunu neden yazdım onuda bilmiyorum neden bu kadar çok etkilendim sizce kuzenim motor kazasi gecirdi icin bu hevesten vazgecmelimiyim bunu soruyorum size

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Öncelikle çok geçmiş olsun.. Ne kadar korkup vazgeçsen de, içinde bir yerlerde o sevgi ömür boyu kalacak. Elbette her şeyin riski vardır. Görmüyor muyuz, kaldırımda yürüyen yayaya kamyon lastiği çarpıp ölüyor vs. Yani demem o ki, kaderinde ne varsa onu yaşarsın.

Motosikleti
    xmax250
    abicim önce gecmiş olsun ama biz vazgecme desek vazgecmeyecek misin?

bir psikologa git bence...

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Gecmis olsun.. ama tehlikeli olan motosiklet degil uzerindeki bence. cukura dusup de makineye suc atmak yanlis olur

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Piskologları zengin etme, bir haftaya düzelirsin. Kaza riski kullanmana bağlı, adam gibi kullandığında kaza yapmazsın, kaza yapsan bile adam gibi kullandığın için ihtimal olasılığında hafif atlatırsın.

Adam gibi kullanma mevzusu biraz deha ister olgunluk ve bilgi ister kabiliyet ister azim ve sabır ister kararlılık cart curt falan filan iyi salladım mı.

Neyse, geçmiş olsun kuzenine. Bence ikinizde vazgeçmezsiniz.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Çok Geçmiş Olsun

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ekipmanı adam akıllı full kullan belkide kask dediğin 50 60 tl lik dandik kasktı.Zamanında bende sağlam kaza yaptım ekipman sağolsun hala ayakata ve motor biniyorum , korkuyu atmakta sürmekte bizim dememizden çok sana bağlı , iş sadece kask takmakla olmuyor adamlar o kadar testi boşuna yapmıyor bu işin botu montu pantolonu eldiveni vs si boşuna değil.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask hariç ekipman var mıymış?
    Bir de kask modeli neymiş?

kask neredeyse hiç işlevini yapmamıs gibi.
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    20 liraya bir kask almıştım neden aldığımı dahi bilmiyorum, pişkin satıcılar zorla ürün satıyorlar bazen, günün birinde kaskı çöpe atayım derken çöp konteynırını tutturamadım ve kask asfalta düştü, düştüğü anda 3 parçaya bölündü sonra dedim bu kask mı koruyacak kafa mı? gerçi soğuk havadan ve sineklerden korurdu tabi yani 20 liraya o bile iyi dimi? kötü düşünerek kaska haksızlık mı etmişim?

şimdi yaklaşık 250 lira ederinde bir kask kullanıyorum ama kaç sene oldu alalı? koruyuculuğunu kaybetmişmidir bilmem ama yeni kaska para yok zaten tehlikeli sürüşler pek yapmadığımdan içim biraz daha rahat.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 liraya bir kask almıştım neden aldığımı dahi bilmiyorum, pişkin satıcılar zorla ürün satıyorlar bazen, günün birinde kaskı çöpe atayım derken çöp konteynırını tutturamadım ve kask asfalta düştü, düştüğü anda 3 parçaya bölündü sonra dedim bu kask mı koruyacak kafa mı? gerçi soğuk havadan ve sineklerden korurdu tabi yani 20 liraya o bile iyi dimi? kötü düşünerek kaska haksızlık mı etmişim?

şimdi yaklaşık 250 lira ederinde bir kask kullanıyorum ama kaç sene oldu alalı? koruyuculuğunu kaybetmişmidir bilmem ama yeni kaska para yok zaten tehlikeli sürüşler pek yapmadığımdan içim biraz daha rahat.

bende aynı durumdayım. Baktım kask fiyatları ucmuş gitmiş, vizör aldım yeni 60 liraya onu taktım.
    Aslında yaptıgımız yanlış; can güvenliği cok önemli.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Çok geçmiş olsun. Allah daha beterlerinden saklasın.

Bir kaç yerde airbag gördüm. Fiyatları yüksek ama çok iş görür gibi geldi bana. Oğlum hemen sipariş ver dedi. Videolarda filan çok iyi duruyor. 3700 2200 ve 550 TL ye var. Hiç kullanan oldumu acaba. İyi bir kask ile airbag gerçekten çok iyi koruyucu olabilir.

Kuzenine geçmiş olsun. Kask modeli bence burada ki kritik bilgi. Kask ile mosmor olması imkansız gibi bir şey.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lostmek2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya aslında ben bunu neden yazdım onuda bilmiyorum neden bu kadar çok etkilendim sizce kuzenim motor kazasi gecirdi icin bu hevesten vazgecmelimiyim bunu soruyorum size
    Motor kazası değil o. Olsa olsa trafik kazasıdır.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Hocam geçmiş olsun.
    şunu izah edeyim. bir motorcu sevdiği insanların her ne kadar bu duyguyu tatmasını istese de, başına bir şey gelecek diye korkuyor. bu sebeple size olumsuz konuşmuş olabilir. siz bilinçli olduğunuz sürece, taktir Allahındır.

58MUHAMMED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REVİVAL 50
    Öncelikle çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. Kader ve kazanın Allah' tan olduğuna iman ediyoruz. Hiç kimse böyle bir olayın olmasını istemez olacağı varmış, vardır bunda da bir hayır diyeceğiz belki bir kaç km sonra daha beteri olabilirdi yada gittiği yerde ulaştıktan sonra başına başka bir iş gelebilirdi. Bence korkulacak bir durum yok eninde sonunda bizler bu dünyadan göçüp gideceğiz ama öyle ama böyle. Bizler önlemimizi alacağız,takdir Yaradanın sebeplere takılıp kalmamak lazım karar sizin.

Motosikleti
    R25
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piskologları zengin etme, bir haftaya düzelirsin. Kaza riski kullanmana bağlı, adam gibi kullandığında kaza yapmazsın, kaza yapsan bile adam gibi kullandığın için ihtimal olasılığında hafif atlatırsın.

Adam gibi kullanma mevzusu biraz deha ister olgunluk ve bilgi ister kabiliyet ister azim ve sabır ister kararlılık cart curt falan filan iyi salladım mı.

Neyse, geçmiş olsun kuzenine. Bence ikinizde vazgeçmezsiniz.
    Adam gibi kullansanda gelip seni buluyorlar, beni buldukları gibi. Risk büyük kazayı göze alacaksan binersin yoksa hiç yanaşmayacaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)