Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rüzgar Gürültüsü !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Arkadaşlar herkese selamlar, 2019 Xmax kullanıyorum üzerinde standart tur camı var 2.kademede yani en yüksekte ayarlı, 110 120 130 km hızlara çıktığım zaman inanılmaz bir rüzgar gürültüsü geliyor hem dışarıdan hemde kasketin içerisine doluyor, 110 dan yukarı hızda seyretmek mümkün değil bu konuya bir çözüm bulmuş olan var mı aydınlatabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    En makul çözüm bu.
    Arda_Karaca ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Sadece gürültüden şikayetçi değil. Rüzgarın kask içine girmesinden de şikayetçi. Paraya kıyıp uzun tur camı takman gerekiyor.
    HerveauX bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Deflektör takıp camı uzatabilir ya da uzun tur camı alabilirsiniz.
    HerveauX bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Kulak tıkacı takıp bir kere uzun yol yapın. Tur camı v.b. sonra bakarsınız.
    espresso, yigozya ve maktama bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Shoei kullanıyorum o bile 130'dan sonra rüzgar alıyor.
    rüzgar konusunda yapılabilecek şeyler sınırlı gibi, hatta yerine göre rüzgar terlemelere ve kötü kokulara karşı konfor bile sunabilir
    fakat ses konusunda tıkaç en mantıklısı.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Kullandığım motosiklet naked. Tur camı hiç yok..

120 km. hızda uzun yol yaptığım da çok oluyor. Sürekli kulak tıkacı kullanıyorum..

Rüzgardan hiç rahatsız olmadım.

Belki de yanlış ölçüdeki tur camı gürültüye sebep olabilir.
    Tengri bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Boyunuz uzun (185-195cm)araliginda ve tur camida kisa ise,ruzgar türbülans yaparak direk kaska vurur.

Kulak tikaci %60-70 oraninda filtre gorevi yapar,tabi kask kalitesi ve vizor cevresi contasi deformasyonu yok ise.çene perdeli bir full face kask varsayiyorum.

Çene açilir kask kullaniliyorsa durum farkli

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar, 2019 Xmax kullanıyorum üzerinde standart tur camı var 2.kademede yani en yüksekte ayarlı, 110 120 130 km hızlara çıktığım zaman inanılmaz bir rüzgar gürültüsü geliyor hem dışarıdan hemde kasketin içerisine doluyor, 110 dan yukarı hızda seyretmek mümkün değil bu konuya bir çözüm bulmuş olan var mı aydınlatabilir mi ?
    Sorun büyük ihtimalle motosikletinizde değil kaskınızda. Kaskınızın marka modeli önemli, çene kısmında çıkarılabilir kumaş bir parça olmalı. O parçanın bulunmayışı kask içinde fırtınalar esmesine ve aşırı rüzgar sesine neden olacaktır. Ayrıca birçok uygun fiyatlı ve hatta bazı gerçekten pahalı kasklarda dahi belirli hızlar üzerinde anormal gürültü duyulabilmekte.

Kask içinde rahatsız edici rüzgar hissediyorsanız;
    1. Kaskınızda (yukarıda bahsettiğim) çene reflektörü (tam adını malesef bilmiyorum) olduğundan emin olun.
    2. Kaskınızın arka kısmındaki havalandırma çıkışları kapaklı ise kapatın, kapatılamıyor ise bir bant ile kapatıp tekrar deneyin.
    3. Vizörünüzün yuvasında doğru oturduğundan emin olun. Vizörü temizlik için çıkarttıktan sonra bazı durumlarda yerine tam oturtamayabiliyoruz.
    4. Kulak tıkacı kullanmayı deneyin ve/veya daha iyi bir kaska geçin.
    HerveauX bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    NC750X
    Schuberth kasklar ses konusunda çok iyiler ancak çok pahalılar.. kulak tıkacı ucuz yollu işini görecektir.. bir de tur camı elbette.. kaskını değiştirmek istersen de premier touran modeline bakmanı öneririm tam bir f/p ürünü karbon fiber & aramid kompozit ve bin tl bandında.. karbon olan modelleri de var onlar direkt olarak çift katman karbon fiber.

örnek link:

https://www.drdmotorbikes.com/premie...an-carbon-kask

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schuberth kasklar ses konusunda çok iyiler ancak çok pahalılar.. kulak tıkacı ucuz yollu işini görecektir.. bir de tur camı elbette.. kaskını değiştirmek istersen de premier touran modeline bakmanı öneririm tam bir f/p ürünü karbon fiber & aramid kompozit ve bin tl bandında.. karbon olan modelleri de var onlar direkt olarak çift katman karbon fiber.

örnek link:

https://www.drdmotorbikes.com/premie...an-carbon-kask
    tur camı satın aldım bugün yarın gelicek takıcam, tur camı ile işi çözebileceğimiz kanaatindeyim olmazsa artık bakıcaz bi çaresine tekrardan

Motosikleti
    NC750X
    tur camı satın aldım bugün yarın gelicek takıcam, tur camı ile işi çözebileceğimiz kanaatindeyim olmazsa artık bakıcaz bi çaresine tekrardan
    tur camı, problemi büyük oranda çözecektir.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bende Nexx kask kullanıyorum, rüzgar sesi acayip rahatsız ediyor. Vizör tam açıkken hiç ses yok. Ama vizörü kapattığım zaman dehşet ötesi ses oluyor.
    Bu yüzden Nexx kasktan uzak durun...

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Nexx kask kullanıyorum, rüzgar sesi acayip rahatsız ediyor. Vizör tam açıkken hiç ses yok. Ama vizörü kapattığım zaman dehşet ötesi ses oluyor.
    bende de var aynı kask sx100 modeli, 100 ün üzerinde gerçekten çok gürültülü... kulak içi kulaklık takıp müzik açıyorum ancak o şekilde sıkıtıyı çözmüş oluyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Arkadaşlara araştırdığım kadarı ile kesin bilgi olmamak ile birlikte şöyle bir şey buldum, naked racing tip makinalar rüzgarı daha iyi yarabilen makinalar tur camlarıda yok dolayısı ile rüzgar ile muhattaplık daha az xmax te daha kült önden daha geniş karemsi bir tasarım var dolayısı ile makina daha çok rüzgar yaratıyor, buna birde orjinal kısa tur camı geldiğinde camdan seken rüzgar direk kafaya, kaskete doğru geliyor ve aşırı rüzgar oluşturuyor kasket içerisinde önde hiç camı olmayan ya da kısa spor camı olan xmaxlerde daha çok göğüse vuran rüzgar problemi orjinal kısa tur camlı xmaxlerde kasketin içine dolan bir rüzgar sesi problemi oluyor problemin sebebi kısa tur camı gibi ortaya çıkıyor yaklaşık 44 45 cm orjinal cam ben şimdi 70 cmlik cam takıcam ardından rüzgar ve gürültü durumunu sizlere bildireceğim
    foxtrot bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sessiz kask yoktur kulak tıkacı vardır 3m kulak tıkacı alacaksın tertemiz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Arkadaşlara araştırdığım kadarı ile kesin bilgi olmamak ile birlikte şöyle bir şey buldum, naked racing tip makinalar rüzgarı daha iyi yarabilen makinalar tur camlarıda yok dolayısı ile rüzgar ile muhattaplık daha az xmax te daha kült önden daha geniş karemsi bir tasarım var dolayısı ile makina daha çok rüzgar yaratıyor, buna birde orjinal kısa tur camı geldiğinde camdan seken rüzgar direk kafaya, kaskete doğru geliyor ve aşırı rüzgar oluşturuyor kasket içerisinde önde hiç camı olmayan ya da kısa spor camı olan xmaxlerde daha çok göğüse vuran rüzgar problemi orjinal kısa tur camlı xmaxlerde kasketin içine dolan bir rüzgar sesi problemi oluyor problemin sebebi kısa tur camı gibi ortaya çıkıyor yaklaşık 44 45 cm orjinal cam ben şimdi 70 cmlik cam takıcam ardından rüzgar ve gürültü durumunu sizlere bildireceğim
    Kasket

Kask

espresso, baltaaa, HerveauX ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ...

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Kulak tıkacı kullanın sorununuz çözülecektir,motosiklet kullanmaktan zevk alacaksınız,kaskınız hangi marka olursa olsun tek çare kulak tıkacı.
    HerveauX bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kullanıyorum nexx x.wed2 modelini gayet memnunum. Benimle beraber gs trophy grubundanda arkadaşlarım aldı hepsi çok memnun. Kask kafa yapınıza uymamış belliki. Her kask kafa yapısına göre ses şiddeti değişkenlik gösterebilir. Kaskın içerisine giren ses ve rüzgarın büyük bir kısmı kaskın alt arka tarafında bulunan yanak padlariyle iç padin birleşiminden içeri girebiliyor. Markalara önyargılı yaklaşmak yerine bu durumu neden yaşadığınızı çözmeye çalışmak ilerdeki seçimleriniz için daha sağlıklı olacaktır. Shoei arai bile alsanız aynı durumu yaşamanız söz konusu olabilir. Haricinde özellikle bir modelden bahsesiyorsanız markayı değil modelini belirtmenizde fayda var.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Sen benim ne taktığımı nerden biliyorsun ? ben orada kasket yazdım ki kasket kullanıyorum zaten motosiklet sürerken ?
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)