Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el motosiklet montu alınır mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    alırken nelere dikkat etmeliyim sıfır almaya bütcem yok korumasız da binmek istemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sıfır almaya bütçe yoksa hiç olmamasından iyidir. ikinci el olacağı için olabildiğince ucuz almaya çalışın.
    Omuzlarındave dirseklerindeki korumaları yenisiyle değiştirme imkanınız varsa değiştirin.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    yani durumu iiyi ise tabi alınabilir.Fiyat olarakta makul seviyedeyse.yırtığı söküğü varmı.Birde özellikle iyi markalardan birini alıyosan korumalarını kontrol edin.Zira değiştirebiliyorlar kötü korumalarla.

Motosikleti
    R25
    Alınır durumu iyi ise, korumaları yumuşak olsun. Bütçen ne istediğin mont ne yazlık kışlık hiçbişey yazmamışsın, forum abilerimiz sevmez böyle konuları

Motosikleti
    MT-07
    Eskiden Venom'un montları f/p ürünü iken şu aralar durt ve prohel oldu maalesef. Prohel'in yaklaşık 5senedir kullandığım bir motosiklet pantolonu var. Kalitelidir, işini görür. İlla ikinci el gidip markalı birşey alacağım diyorsan kendin bilirsin. Ben bir başkasının giydiği eşyayı giymeyi sevmediğimden sıfıra yöneliyorum param oldukça.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alınır elbette, neden alınmasın? Ancak kaskı ikinci el alacaksanız güvendiğiniz birinden ve kesinlikle hasarsız olmasına, üretim tarihine dikkat etmeniz gerekir. Detayı çok olduğundan ikinci el kask almanızı (mecbur kalmadıkça) önermem.

Diğer ekipmanlarda genellikle sorun yok. Mont alacaksanız korumalarını kontrol edin, varsa plastiklerinde kırık olmasın, fermuarları çalışır olsun, çıt çıtları yerinde ve çalışır olsun, 4 mevsim mont ise büyük ihtimal içliği de vardır alırken isteyin. Aldıktan sonra üzerinizde deneyin ve yıkamadan kullanmayın. Makinede en düşük devirde kısa programda ve soğuk su ile yıkamanızda genellikle sakınca yoktur (Sadece tekstil montları yıkayın, deri montları kesinlikle yıkamayın. Kuru temizleme ve bakım haricinde deri mont temizliği sakıncalı olabilir).

Dizlik gibi bir ekipmanı ikinci el alacaksanız mafsallarının sağlam olduğuna, lastiklerinin çok iyi performansta olduğuna emin olun.

İkinci el bot ve ayakkabının ise ciddi sağlık problemlerini de size taşıyabileceğini unutmayın.

Aynı şekilde ikinci el eldivende de ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, alırsanız kesinlikle ama kesinlikle yıkamadan giymeyin hatta denemeyin dahi derim.

Alacağınız ikinci el ekipmanda yırtık v.s. varsa ikinci kez düşünmenizi öneririm. Yama ve benzeri desteklemeler her zaman verimli olmayabilir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ramazan gardaş,

Yirtiği,söküğü yoksa alinir.

Ayrica,korumali mont ve pantalonlarda cordura kumaşin iç kismi yagmur/ruzgar geçirmeyen bir katmanla kapli,bu yuzden makinada veya elde yikama yapmamak lazim.

Kuru temizleme en ideali.

Hee,nereden biliyorum??

Yakin zamanda 10kg verdigim icin montu daraltmaya terziye gitmiştim,iç kumaşin alt kismini orada gordum.

3 defa makinada yikamiştim.

Zaar,yagmurda hafif sizdirma yapiyordu.

Benim duştuğum hataya düşme.

Marka/model :prohell botari

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çamaşır makinasına atılıp atılmadığını sor
    eğer atıldıysa rüzgar ve yağmur geçirir yani pek bi işe yaramaz
    yoksa neden alınmasın

Motosikleti
    R25
    Beden kaç, yazlıkmı kışlıkmı veya 4 mevsimmi arıyorsun. Sahibinden ve letgo takip et sıfır alınıp kullanılmadan satanlar oluyor en uygun alma yolu budur. Hem sıfır ürün veya bir iki kez giyilmiş hem uygun fiyat. Kafan rahat olur.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bir dakika bir dakika sen bir ara motosiklet almıştın. Sonra kaza yapmıştın diye hatırlıyorum yanlış mı hatırlıyorum acaba ? Hatta HONDA CB125 E mi almıştın ?
    O zaman bırakıyordun motosikleti diye konusu olmuştu.
    j700 bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır almaya bütçe yoksa hiç olmamasından iyidir. ikinci el olacağı için olabildiğince ucuz almaya çalışın.
    Omuzlarındave dirseklerindeki korumaları yenisiyle değiştirme imkanınız varsa değiştirin.
    teşekkürler

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani durumu iiyi ise tabi alınabilir.Fiyat olarakta makul seviyedeyse.yırtığı söküğü varmı.Birde özellikle iyi markalardan birini alıyosan korumalarını kontrol edin.Zira değiştirebiliyorlar kötü korumalarla.
    teşekkürler hiç anlamıoyorum bu ekipmanlardan en iyi markalar hangisi bilmiyorum

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınır durumu iyi ise, korumaları yumuşak olsun. Bütçen ne istediğin mont ne yazlık kışlık hiçbişey yazmamışsın, forum abilerimiz sevmez böyle konuları

200 lira civarı bütçem var 4 mevsim arıyorum

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden Venom'un montları f/p ürünü iken şu aralar durt ve prohel oldu maalesef. Prohel'in yaklaşık 5senedir kullandığım bir motosiklet pantolonu var. Kalitelidir, işini görür. İlla ikinci el gidip markalı birşey alacağım diyorsan kendin bilirsin. Ben bir başkasının giydiği eşyayı giymeyi sevmediğimden sıfıra yöneliyorum param oldukça.

teşekkürler

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınır elbette, neden alınmasın? Ancak kaskı ikinci el alacaksanız güvendiğiniz birinden ve kesinlikle hasarsız olmasına, üretim tarihine dikkat etmeniz gerekir. Detayı çok olduğundan ikinci el kask almanızı (mecbur kalmadıkça) önermem.

Diğer ekipmanlarda genellikle sorun yok. Mont alacaksanız korumalarını kontrol edin, varsa plastiklerinde kırık olmasın, fermuarları çalışır olsun, çıt çıtları yerinde ve çalışır olsun, 4 mevsim mont ise büyük ihtimal içliği de vardır alırken isteyin. Aldıktan sonra üzerinizde deneyin ve yıkamadan kullanmayın. Makinede en düşük devirde kısa programda ve soğuk su ile yıkamanızda genellikle sakınca yoktur (Sadece tekstil montları yıkayın, deri montları kesinlikle yıkamayın. Kuru temizleme ve bakım haricinde deri mont temizliği sakıncalı olabilir).

Dizlik gibi bir ekipmanı ikinci el alacaksanız mafsallarının sağlam olduğuna, lastiklerinin çok iyi performansta olduğuna emin olun.

İkinci el bot ve ayakkabının ise ciddi sağlık problemlerini de size taşıyabileceğini unutmayın.

Aynı şekilde ikinci el eldivende de ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, alırsanız kesinlikle ama kesinlikle yıkamadan giymeyin hatta denemeyin dahi derim.

Alacağınız ikinci el ekipmanda yırtık v.s. varsa ikinci kez düşünmenizi öneririm. Yama ve benzeri desteklemeler her zaman verimli olmayabilir.

değerli yorumun için teşekkürler

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan gardaş,

Yirtiği,söküğü yoksa alinir.

Ayrica,korumali mont ve pantalonlarda cordura kumaşin iç kismi yagmur/ruzgar geçirmeyen bir katmanla kapli,bu yuzden makinada veya elde yikama yapmamak lazim.

Kuru temizleme en ideali.

Hee,nereden biliyorum??

Yakin zamanda 10kg verdigim icin montu daraltmaya terziye gitmiştim,iç kumaşin alt kismini orada gordum.

3 defa makinada yikamiştim.

Zaar,yagmurda hafif sizdirma yapiyordu.

Benim duştuğum hataya düşme.

Marka/model :prohell botari

teşekkürler

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çamaşır makinasına atılıp atılmadığını sor
    eğer atıldıysa rüzgar ve yağmur geçirir yani pek bi işe yaramaz
    yoksa neden alınmasın
    teşekkürler

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beden kaç, yazlıkmı kışlıkmı veya 4 mevsimmi arıyorsun. Sahibinden ve letgo takip et sıfır alınıp kullanılmadan satanlar oluyor en uygun alma yolu budur. Hem sıfır ürün veya bir iki kez giyilmiş hem uygun fiyat. Kafan rahat olur.
    xs veya s beden arıyorum 4 mevsim olursa iyi olur

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dakika bir dakika sen bir ara motosiklet almıştın. Sonra kaza yapmıştın diye hatırlıyorum yanlış mı hatırlıyorum acaba ? Hatta HONDA CB125 E mi almıştın ?
    O zaman bırakıyordun motosikleti diye konusu olmuştu.
    yok hocam ben Allaha şükür hiç kaza yapmadım bende Alanyadayım honda ace kullanıyorum 3 ay önce motoru satmıştım geri aynı motoru aldım
    altın elbiseli adam vefat ettiği zaman motosikleti bırakıyorum demiştim onu hatırlıyor olabilirsiniz ama bırakmadım hiç

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütçeni ve bütçen dahilinde karşına cıkan 2. el montu söylersen daha net değerlendiririz bence

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alınır elbette. 2 tane montumu çok makul fiyatlara vermek durumunda kalmıştım gitgide büyüyen bedenim artık sığmadığı için. Benzer gerekçelerle çok kullanmaya fırsat bulamayan ve ihtiyacı kalmayan birinden almak her iki taraf için de kazançlı bir durum.

Alınır hatta bende ilk yazlığı kask bütçem vs baya açıldığımdan motorumu al topla vs mont a para cok denk getiremedim bot eldiven pantolon tamamlamıştım sağlam montta renki motora uygun pahalı idi mecbur ilk 2. El aldım hatta satan abi beni sevip letgo dan buluşmada para bile almadı tamam hediyem olsun demişti ki benim 2. El bile mont 700-1000 arası bmw Motorrad mont idi bütçeme de sıfırı 2-3 bin geliyordu yurtiçi yurt dışı ben kontrol öncesi söyle baktım iç korumaları hangi tarihte üretilmiş 5 sene üsttü ise sertleşiyor 3 idi benim
    Sonra fermuar bozuk idi onuda bi terzimiz vardı ona fotoğraf attım yapılır mı diye oda evet değişir demişti öyle alıyordum sohbet muhabbet der iken zaten abi para fazla ihtiyaçın duyan biri değil gibi idi bende sohbet filan etti kafede de ben ödemiştim 3 çay 1 kahve ücretini oda bana senin madem ihtiyaç ın var al benim hediyem olsun diyerek 700₺ almadı hala unutamam o günü mesela
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    şanşa bak ya şu montu 3 taksitle alayım dedim bir gün sonra baktım bitmiş
    https://urun.n11.com/mont/prosev-mon...53481759bitmiş

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Öyle temiz ikinci eller var ki sıfırını aratmıyor, gayette alınır neden alınmasın. Arkadaşlar bir heves başlıyor motor işine, aksesuarlarını, ekipmanlarını bir heves alıyorlar fakat bir süre sonra vazgeçiyorlar bu sevdadan. İşte o süre ne kadar kısaysa, para ihtiyacıda nekadar acilse o kadar iyi senin için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)