Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CC yükseltmek istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler abiler arkadaşlar foruma yeni üye oldum 22yaşındayım 2006dan bu yana motosiklet kullanıyorum şehir içi arazi uzun yol toplam 165bin km 13 yıl ve 4 rektefe geride bıraktım 4silindirli makinalalara hayranım fakat bu 13 yılda 125cc Yamaha kullandım yalnızca 4silindirliye hakim olabilirmiyim GERÇEKÇİ eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar abiler Cevaplarınızı şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Olursun neden olmayasın? Lakin yüksek cc yüksek cüzdan istiyor. Bugün fakir lastiği road4 taktım. 1750₺ gittti. Geçen ay bakıma soktum 600₺ tuttu. Yemin olsun çok ararsın eski motorun beleşe gitmesini

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    22 yaşindasin
    2006 yilindan beri motor kullaniyorsun
    9 yaşindan beri motor üstündesin.

Helal olsun kardeşim,165 bin km ciddi rakam.

Bileğinin sağlam olduğu belli,ustalaşmiş olman lazim.

Gayri 600RR veya R6 kırlangıç`tan başkasi yalan..
    Stock Sever, fatih.met ve hylaz bunu beğendiler.

Ben bir senedir motor kullanıyorum. 165 bin yapan kişi istersen hayabusa alsın. Soru bile abes

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Bence doğru cevap sizde saklı, binin bi deneyin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Seçkin54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler abiler arkadaşlar foruma yeni üye oldum 22yaşındayım 2006dan bu yana motosiklet kullanıyorum şehir içi arazi uzun yol toplam 165bin km 13 yıl ve 4 rektefe geride bıraktım 4silindirli makinalalara hayranım fakat bu 13 yılda 125cc Yamaha kullandım yalnızca 4silindirliye hakim olabilirmiyim GERÇEKÇİ eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar abiler Cevaplarınızı şimdiden teşekkürler
    ahmet şerif izgöreni bilenler vardır. avucunuzdaki kelebek hikayesi geldi aklıma.

ve bende şimdi diyorum ki; senin elinde arkadaşım, senin elinde
    desertseek bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    13 yildir ybr. 13 yildir bulgur pilavi. vallahi helal olsun. senin artık tavuklu tereyağlı pirinç pilavına, etli biryaniye felan geçmen lazım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Seçkin54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilirsiniz elbette. Tahminen kısa bir alışma sürecinden sonra eski motosikletinizi kesinlikle aramayacaksınız. Ta ki benzinciye girene ve bakım onarım zamanları gelene dek. ama o zaman da büyük ihtimal "olsun değdi, helal olsun" diyeceksindir.

İmkanınız varsa iyi durumda birtane edinin, ben alır toparlarım derseniz ikaz etmiş olayım önceki motosikletleriniz ile kıyaslanamayacak rakkamlarla karşılaşırsınız. Rektifiye v.s. istemeyen bir şey edinin.

Alacağınız motosikletin neden 4 silindir olmasını istiyorsunuz? ondan beklentileriniz neler? Aklınızda bir marka model var mı?

İsterseniz bu konuları paylaşın, ilginç yorumlar gelecektir. Belki de aklınızda hiç olmayan bir motosiklete doğru yönelirsiniz
    ...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    13 yıl YBR ile peygamber sabrına ulaşmış olmanız lazım

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    165 bin mi yazıyor orda
    hylaz bunu beğendi.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olursun neden olmayasın? Lakin yüksek cc yüksek cüzdan istiyor. Bugün fakir lastiği road4 taktım. 1750₺ gittti. Geçen ay bakıma soktum 600₺ tuttu. Yemin olsun çok ararsın eski motorun beleşe gitmesini
    Senin gene iyi mt07 var.Bende 2008fz6 var.Lastik bitti yeni sipariş verdim o da en ucuzu(Mitas).1000TL
    Zincir dişli değiştim 1100TL
    Eksantrik değiştim Zincir:250+ustalık(400Tl):650Tl
    Bakım yaptırdık:Yağ+balata ıvır zıvır:800TL
    Benzin desen 2 güne bir 50 lira(Bazen günlük çok biniyom)
    Kuzene verdik 1 gün mucura koymuş motoru oda devrilmiş.Koruma var ama devrilince manet depoyu ezmiş daha o boyanacak.
    İş yok güç yok napacam ben bilmiyom
    Ama devam seviyoruz bu aleti gülü seven dikenine katlanır

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    https://eksiup.com/p/z61523223v2p

KIRLANGIÇ

Biblo gibi,yana yatmasi hamuda kalkmasi yoktur..

Teker yakilmamiş
    Yanlamamiş
    1.viteste 130km/h garantili
    2008 model orjinal 30.000km de

10.sahibinden.
    fatih.met bunu beğendi.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Bak bunu düşünebilirsin.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilirsiniz elbette. Tahminen kısa bir alışma sürecinden sonra eski motosikletinizi kesinlikle aramayacaksınız. Ta ki benzinciye girene ve bakım onarım zamanları gelene dek. ama o zaman da büyük ihtimal "olsun değdi, helal olsun" diyeceksindir.

İmkanınız varsa iyi durumda birtane edinin, ben alır toparlarım derseniz ikaz etmiş olayım önceki motosikletleriniz ile kıyaslanamayacak rakkamlarla karşılaşırsınız. Rektifiye v.s. istemeyen bir şey edinin.

Alacağınız motosikletin neden 4 silindir olmasını istiyorsunuz? ondan beklentileriniz neler? Aklınızda bir marka model var mı?

İsterseniz bu konuları paylaşın, ilginç yorumlar gelecektir. Belki de aklınızda hiç olmayan bir motosiklete doğru yönelirsiniz
    reis 4 silindir olunca kükrüyor motor

Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    165 bin mi yazıyor orda
    16 bin 500 dür o, motosikletlerde ilk rakam 100 metrede bir atıyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GERÇEKÇİ olursam, 10 beygirden 80-100 beygire 22 yıl da kullanmış olsan geçilmez.

Motosikletten beklentini belirleyip karar vermelisin.
    desertseek bunu beğendi.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GERÇEKÇİ olursam, 10 beygirden 80-100 beygire 22 yıl da kullanmış olsan geçilmez.

Motosikletten beklentini belirleyip karar vermelisin.
    Bırak 22 yılı 220 yıl olsa bile tercübe eksik kalır.
    Eğitim ister , birisi zar zor 100 görüyor bazan rüzgar tersten esse görmez , digeri 3 sn de 0-100
    Çok farklı şeyler.

Diger kişiler biraz maytap geçmiş 9 yaşımdan beri.motpr kullanıyorum deyince.haklılarda
    desertseek bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı desertseek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gene iyi mt07 var.Bende 2008fz6 var.Lastik bitti yeni sipariş verdim o da en ucuzu(Mitas).1000TL
    Zincir dişli değiştim 1100TL
    Eksantrik değiştim Zincir:250+ustalık(400Tl):650Tl
    Bakım yaptırdık:Yağ+balata ıvır zıvır:800TL
    Benzin desen 2 güne bir 50 lira(Bazen günlük çok biniyom)
    Kuzene verdik 1 gün mucura koymuş motoru oda devrilmiş.Koruma var ama devrilince manet depoyu ezmiş daha o boyanacak.
    İş yok güç yok napacam ben bilmiyom
    Ama devam seviyoruz bu aleti gülü seven dikenine katlanır
    Walla çıkarmayacaktım motoru ama o kadar para gidince bir gidip bakacağım tutuşu nasıl olmuş die. Battlax b023’lere göre şahane gibi geliyor lakin bakıp göreceğiz. İlk 35km’si bana daha iyi tutuyormuş gibi geldi. Viraja doğru bir eğmek lazım aleti.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak 22 yılı 220 yıl olsa bile tercübe eksik kalır.
    Eğitim ister , birisi zar zor 100 görüyor bazan rüzgar tersten esse görmez , digeri 3 sn de 0-100
    Çok farklı şeyler.

Diger kişiler biraz maytap geçmiş 9 yaşımdan beri.motpr kullanıyorum deyince.haklılarda
    bir sürü üye ne güzel abi kardeş arkadaş saygısıyla güzel güzel konuşuyorsunuz ama keşke birazda akıl olsa dimi?

şimdi bir soru soracağım ve basit ve mantıklı bir cevap bekliyorum; kabiliyet olmadıktan sonra tecrübe işe yarar mı? hepiniz aklı başında insanlarsınız ve bu soru aslında sadece motosiklet değil dünyada hayatın her konumunda mevcut olan bir durum ve bunu gayet iyi biliyor iken niye burada saçmalıyorsunuz?

saçmaladığınız nokta şu; konu sahibi arkadaşı hiç birimiz tanımıyoruz ve ne derece kabiliyetli ve ne derece kabiliyetsiz bilmiyoruz. biz hiç bir şekilde ona "yapabilirsin" ya da "yapamazsın" gibi yorumlar yöneltemeyiz çünkü tekrar ediyorum biz onun kabiliyetini bilmiyoruz.

ben yukarıda bir yorum yaptım ve tekrar edeyimkonu kapansın; "senin elinde birader"

ne benim ne de bir başkasının demesi ile olmaz bu işler, öyle bir zeka yapın vardır ki 2 teker namına sadece bisiklete binmişsindir ama bir gün heves eder "cbr 650f" alırsın ve kazasız belasız öğrenir sürersin yıllarca.

ya da öyle bir zeka yapın vardır ki 45 yaşına dek ömrün motor sürmekle geçer ama gidersin bir gün 250cc motorun ile hiç beklemediğin bir şekilde taklaya gelirsin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş konusunda hata mı var 9 yaşında motosiklete mi başladın çözemedim.

Görüşüme karşı cıkanlar olabilir ancak 13 yıl 125 cc'nin gaz tepkisi kolay bir alışkanlık değil hemen atılamaz, 4 silindir motorda altından kayıvereceğini düşünüyorum aletin.

250-400 cc idealdir.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    seçkin54, sana "yüksek cc al kullan sorun olmaz" der isem yanılırım, aynı şekilde "yüksek cc alma, sorun olur" der isem yine yanılmış olurum.

hiç kimse sana cc yükseltmen konusunda doğru bir cevap veremez çünkü medyum değiliz fakat modeller arası tereddüt yaşar isen kullanıpta tecrübesi olan kişiler sana o model hakkında şikayetlerini ve memnuniyetlerini aktarabilirler.

misal 600cc sport touring tarzı bir şey kafaya koydun ve aklında fz6 ve cbf600 var ve karar veremiyorsun, böyle bir durumda bu motorları kullananlar yaşadığı tecrübeyi sana aktarır.

bilemiyorum, senin yapıp yapamayacağını bir başkası bilemez. böyle konuların açılmaması gerekiyor haksız mıyım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)