Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kappa K46 Arka Çanta Üstü Taşıyıcı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Selamlar,

Kappa K46 model çantama, resimdeki gibi çanta üstü taşıyıcı alıp monte ettirmek istiyorum ama piyasada bulamadım.
    Bu ürünün markasını, satan yeri ya da imal eden yeri veya ustayı biliyor musunuz?
    Sahibinden'de bulduğum birkaç resmi şöyle:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Kappa K46 model çantama, resimdeki gibi çanta üstü taşıyıcı alıp monte ettirmek istiyorum ama piyasada bulamadım.
    Bu ürünün markasını, satan yeri ya da imal eden yeri veya ustayı biliyor musunuz?
    Sahibinden'de bulduğum birkaç resmi şöyle:

https://1.bp.blogspot.com/-zDvDeR-yV...5B1ma%2B02.JPG

https://1.bp.blogspot.com/-wu4Sbi4-j...5B1ma%2B03.JPG
    https://www.motoavm.com/search/Page/...c4%b1c%c4%b1/1

k46 için uyumlu olan gözükmüyor fakat bu ürünlerden birini alıp takmış olabilirler.

Haricinde sanayi ortamında benzer bir taşıyıcıyı daha uygun fiyatlı yaptırabilirsiniz.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Motosiklet mağazalarının websitelerinde gördüm üst çanta taşıyıcıları ama hiçbirinde K46 ile uyumludur yazısı göremedim.
    Sanayide daha uygun fiyatlı olur, ayrıca takma işini de hallederler diye düşünerek arıyorum bu ürünü.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pek tavsiye etmiyorum. Zira bağladığımız çantaların istidap haddini bilsek böyle işlere kalkışmayız. Fazla taşıma alanı için yan çanta olayına ya da o yan çantaların üzerine yönelmenizi öneririm.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Pek tavsiye etmiyorum. Zira bağladığımız çantaların istidap haddini bilsek böyle işlere kalkışmayız. Fazla taşıma alanı için yan çanta olayına ya da o yan çantaların üzerine yönelmenizi öneririm.
    Aslında bu aparatı, biçimsiz, hafif ama çanta içine koyulduğunda çok yer işgal eden eşyaları koymak için istiyorum; örneğin 1-2 havlu, 1 çift ayakkabı ve terlik vs. gibi. Haftasonları, artçımla beraber, 1-2 günlüğüne yakın yerlere giderken yan çanta takmak istemiyorum ama arka çanta da tam yeterli gelmeyebiliyor. Bazı hafif ve biçimsiz eşyaları bu aparata bağlayarak çözüm üretmeye çalışıyorum.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu aparatı, biçimsiz, hafif ama çanta içine koyulduğunda çok yer işgal eden eşyaları koymak için istiyorum; örneğin 1-2 havlu, 1 çift ayakkabı ve terlik vs. gibi. Haftasonları, artçımla beraber, 1-2 günlüğüne yakın yerlere giderken yan çanta takmak istemiyorum ama arka çanta da tam yeterli gelmeyebiliyor. Bazı hafif ve biçimsiz eşyaları bu aparata bağlayarak çözüm üretmeye çalışıyorum.
    Çantanın taşıma kapasitesi sanıyorum 5 kilo. Dolayısıyla alt tablayı veya çantanın alt plastiğini kırabilirsiniz. Özellikle artçı yaslanırsa kırılma ihtimali artacaktır. Tavsiyem daha geniş monokey bir çanta almanız.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi taşıma olayı biraz mataralı bir konu.

Arkadaşın da dediği gibi genelde 5-7 hatta abartıp 10 kg.'a kadar izin veren çantalar var. Peki ya çanta demiri? Eğer markalı bir ürün ise üzerinde kapasite zaten yazmaktadır.

Ben tavsiye veriyorum ancak benim de yaptığım yanlış olmadı mı? Oldu elbette Kappa K52'ye F800ST arkasında 25 kg. kalekim taşımışlığım var Toplam 26-27 kg. a yaklaşan arka çantayı yükleyip eşimle beraber (dayana dayana) 3000 km. yol yapmışlığım da var. Marifet değil, mantıklı hiç değil ama yapıyoruz işte...

Bu kadar yüklemediği halde taşıma demiri kırılan 1200 GS'de var...

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Başka bir forumda, bir arkadaş bana bu linki göndermiş: https://www.facebook.com/cadirtasima.demiri.5
    İletişime geçtim, ilk fırsatta yaptıracağım.

Herkesin düşünüp söylediği gibi; aslında böyle aparatlar yerine, bu şekilde üretilmiş çanta almak çok daha mantıklı ama kendi çözümlerimizi üretmek gerekiyor bazen işte :(

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    Hocam Maxem ve shad markalarda plastık olanları var yakın olsanız bende shad var deneyip uyumlumu bakardık. Eğer söylediğiniz gibi max 1-2 kg a kadar terlik havlu falan taşımak içinse işinizi rahat görür.
    Shad sh40 üst box veya
    Maxem sl 45 üst bagaj taşıma aparatı diye aratabilirsiniz nette

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Maxem i tavsiye etmem fiyatı iyi ama güven vermiyor. Shad sağlam duruyor hiç gerek olmadı kullanmadım ama ihtiyaç duysam kullanırım sağlam duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

http://www.motosikletparcalari.net/top-case-ustu-canta-demiri-port-bagaj-canta-demiri-universal-dl-650-transalp-kappa-port-bagaj-canta-ustu-demir-topcase-pmu14760
    böyle bir şey işe yarar mı

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Yardımların için çok teşekkürler.

Maxem'i gördüm ama şu andaki çantamı bırakıp Maxem'e geçmem gerekeceği için hiç sıcak bakmadım.

Linke baktım, facebookta bulduğum arkadaşın işi daha güzel duruyor, ayrıca facebooktaki arkadaşın verdiği fiyat da daha uygun.

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    çantanızı bırakmayın zaten. Ben, sadece üst taşıma aparatını alıp kendi çantanıza monte edebilirsiniz diye düşündüm. Ayrı parça olarak satılıyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Taşıyacağınız şeyi arka çantanın üzerine kancalı lastik ile tutturacaksınız değil mi?

Olabilecek en ucuz ve her modele uyacak en ekonomik ürün bu. Dört veya altı tanesi işinizi görür. Montajını kendiniz birkaç dakikada bir matkap veya delici uçla yapabilirsiniz. Uygulama esnasında somunları takmadan önce alttan bir miktar çekomastik veya silikon da uygularsanız kesinlikle sızdırmazlık konusunu da halletmiş olursunuz. Bir taşıyıcı parçaya 500TL vereceğime, üzerine o kadar daha koyar hurda motosiklet alır projede kullanırım

"U BOLT" veya "U Somun" diye geçer, binbir farklı tipi ve boyu vardır. Alt parçası yoksa da iri birer somun aynı işi görür

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Çantanın üst kapağı yeterince düz değilse yapılabilecek en uygun hareket;

1. Sanayide lazer kesimle paslanmaz çelikten bir sac üzerine istediğiniz deseni dahi keserek size verebilir, kenarını biraz katlayıp delerek ilk resimdeki temel tasarımı elde edebilir, bağlantısını yapacağınız kısımla arasında boşluk için 3 veya 6 adet 1cm çap 2mm kadar kalınlıklı aluminyum borudan istediğiniz uzunlukta kestirip yaptırabilirsiniz. Tasarıma ve ölçülerdeki orana göre mükemmel görünen bir aksesuar ortaya çıkabilir.

2. Çok daha uygun fiyata bir tabelacıda aluminyum kompozit kestirip yine pul veya ince boru kestirip kullanarak covata somun ile üst kapağa bağlayabilirsiniz. Maliyeti 60-70 TL' yi geçmeyecektir. Görüntüsü de çok kötü durmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşıyacağınız şeyi arka çantanın üzerine kancalı lastik ile tutturacaksınız değil mi?

Olabilecek en ucuz ve her modele uyacak en ekonomik ürün bu. Dört veya altı tanesi işinizi görür. Montajını kendiniz birkaç dakikada bir matkap veya delici uçla yapabilirsiniz. Uygulama esnasında somunları takmadan önce alttan bir miktar çekomastik veya silikon da uygularsanız kesinlikle sızdırmazlık konusunu da halletmiş olursunuz. Bir taşıyıcı parçaya 500TL vereceğime, üzerine o kadar daha koyar hurda motosiklet alır projede kullanırım

https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1zM2tK...pg_350x350.jpg

"U BOLT" veya "U Somun" diye geçer, binbir farklı tipi ve boyu vardır. Alt parçası yoksa da iri birer somun aynı işi görür

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Çantanın üst kapağı yeterince düz değilse yapılabilecek en uygun hareket;

1. Sanayide lazer kesimle paslanmaz çelikten bir sac üzerine istediğiniz deseni dahi keserek size verebilir, kenarını biraz katlayıp delerek ilk resimdeki temel tasarımı elde edebilir, bağlantısını yapacağınız kısımla arasında boşluk için 3 veya 6 adet 1cm çap 2mm kadar kalınlıklı aluminyum borudan istediğiniz uzunlukta kestirip yaptırabilirsiniz. Tasarıma ve ölçülerdeki orana göre mükemmel görünen bir aksesuar ortaya çıkabilir.

2. Çok daha uygun fiyata bir tabelacıda aluminyum kompozit kestirip yine pul veya ince boru kestirip kullanarak covata somun ile üst kapağa bağlayabilirsiniz. Maliyeti 60-70 TL' yi geçmeyecektir. Görüntüsü de çok kötü durmaz.

ilave somun ve rondela ile yaptım aynısını eski bisikletime.
    Efsane rahatlık veriyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Bir fotoğraf paylaşırsanız neymiş anlayalım

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    sene 2021, ve piyasada oldukça alternatif var, çanta üstü demiri, çadır taşıyıcı, topecase üstü port bagaj vs diye aratabilirsiniz. Ben 123 tl ye aldım ve 52lt givi üzerine taktım, içinden su sızdırmaz-paslanmaz civata-somun da çıktı. burada resim paylaşımı çok meşakkatli. kolay yöntem varsa söyleyin paylaşayım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)