Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaza Basınca Far Parklaklığının Düşmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhabalar,

Geçmiş günlerde Mondial MH150 Drift almıştım. Motorun aküsü bitik , yani kontağı açıyorum hiçbir ışık yanmıyor o derece bitik. Dün akşam gece gezintisinde iken fark ettim ki gaz verince far şiddeti azalıyor. Rolentide iken titrek ışık veriyor, az gaz verince ışığın titremesi kesiliyor, devir 2000'i geçtikten sonra ışık şiddeti azalıp belli bir parlaktıkta kalıyor.

Bunun sebebi akünün bitik olmasından mıdır? Yeni akü geldi, onu takacağım fakat sarj etmeme gibi bir muhabbet varsa onuda bitirmek istemiyorum.

Bu problem neden olur? Statörde problem var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    hocam söylediğinin tam tersi olması gerekiyor.

akü zayıfsa ışık çakar gibi titrer. burası normal. gaz açtığında da ışık tam güç ile çalışır. böyle olması gerekiyor. acaba sizin ampülünüzün yönleri yukarı mı bakıyor? çünkü gaz açtığında elektrik maksimum seviyeye çıkar.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benzer sorun bendede var. Voltajı ölçen alet bağlı motorda. Devir yükseldikçe voltaj azalıyor. Normalde devir yükseldikçe voltajın artması gerekirken.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Muhtemelen konjektör arızalıdır ama multimetre ile ölçmek lazım. Buradan kesin bişey diyemeyiz.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam söylediğinin tam tersi olması gerekiyor.

akü zayıfsa ışık çakar gibi titrer. burası normal. gaz açtığında da ışık tam güç ile çalışır. böyle olması gerekiyor. acaba sizin ampülünüzün yönleri yukarı mı bakıyor? çünkü gaz açtığında elektrik maksimum seviyeye çıkar.
    Valla hocam inanması güç ama gerçekten böyle. Bende anlamadım ve ilk defa karşılaşıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer sorun bendede var. Voltajı ölçen alet bağlı motorda. Devir yükseldikçe voltaj azalıyor. Normalde devir yükseldikçe voltajın artması gerekirken.
    Bunun sebebini biliyor musunuz? Sizde akü sarjı etmeme gibi bir problem veya akü boşaltma gibi problem oldu mu?

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Konjektör arızası sanırsam, Kural [Z] abi bahsetmişti, sık ve aralıksız marş basmaktan oluyordu sanırsam hatırlayamadım şuan. Bilenler gelir aküyü takmak için acele etmeyin.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen konjektör arızalıdır ama multimetre ile ölçmek lazım. Buradan kesin bişey diyemeyiz.
    Bunun için motosiklet ustasına mı gitmeli yoksa elektrikçiye mi hocam? Yarın sanayiye gideceğim bakalım sonuç ne olacak.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun için motosiklet ustasına mı gitmeli yoksa elektrikçiye mi hocam? Yarın sanayiye
    gideceğim bakalım sonuç ne olacak.
    Motor ustası bakar

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Şarj edemediğinden düşük kalıyor. Benim düşüncem sargı tabi konjektörde olabilir. Bunların haricinde elektiriği bi kontrol ettirin şase falan yapıyor olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler