Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet.net neden organizasyon düzenlemiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11 yıldır bu platformda üyeyim ve aktif olarak takip ediyorum.

Türkiye'nin en büyük motosiklet forum sitesi bu kadar pasif olmasını anlamıyorum. Neden yöneticilerin üstlendiği gezi organize edilmiyor veya en kötü 1 gece konaklamalı kamp gibi mini festival havasında bir etkinlik yapılmıyor? Site yöneticileri neden bu işe bir el atmıyor?

Not: eminim ki bu başlığı da iplemiyecekler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Belki bu sorumluluğun altına girmek istemiyorlar olabilir. İstanbulda öyle bir organizasyon olsa en az 100 motor gelir. 100 motor neredeyse 120 kişi demek. Bu kadar kişiye kalacak yer ayarlamak, rota ayarlamak vs konuları onlara zor geliyor olabilir.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Forum sadece reklamlardan parasina bakar bide senin benim icin parami harcicak .
    06Serhat, atillatopal9, _alp_ ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulusma olsa birbirine dövmek isteyecek insanlar olacaktır.

Bu tür işleri forum yöneticisinden beklemek cok gerekli değil. Yöneticiye PM atıp izin alıp sizlerde organize edebilirsiniz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Her ilde ciddi bir yönetim temsilcisi olsa ve her ilde organizasyonlar yapılsa.Bakıldı güzel sonuçlar alınıyor genel etkinlikler yapılır.Ama il bazinda etkinlik yapılıyorsa bile sitede nadir olarak yazılıyor.Ha şunuda belirteyim başımızdan bir yelek olayı geçti ve kaç kişi alırım deyip aldı.Böylede bir örnek var.Eğer genel organizasyon olursa uygun zamanlarda elbetteki katılmaya çalışırız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Bunlar hep gönül işi sabır işi kimse kimsenin kahrını haybeden çekmez çekecek adamda zor bulunur.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    motosiklet.net en çok takip edilen ve en büyük forumu ama kullanıcı profili çok dağınık, ortak zevkleri olan kişiler daha spesifik facebook gruplarında daha samimi ortamları tercih ediyor. Burası genelde paylaşım için değil sanal muhabbete gelmiş ona buna laf sokan kişilerle dolu. Etkinlik yapmaya kalksanız birbirini tanımayan kişileri biraraya getiremezsiniz burda. 11 yıldır takip ediyorsanız bunu anlamış olmanız lazım. Bir kere kimse gerçek adını soyadını kullanmıyor takma nicklerle hitap ediyoruz. Bir kaç kişi hariç herkes kendini gizleme derdinde. Malesef bu talebin yönetimce de değerlendirilmeye alınacağını falan beklemeyin. 2 gün sonra bu konu da alt raflarda yerini alır.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Geçmişte çok suistimaller,kırgınlıklar oldu.
    Ayrıca sürüş düzeni,sorumluluklar vb konulardada
    uzlaşma kalabalık sürüşlerde olgunlaşamadı..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motosiklet.net olarak birçok günü birlik gezi vede kamp düzenlendi , 50 den fazla motor İzmit Yuvacı'ğa gittiğimizi bilirim , yönetici arkadaşların iş güç koşuşturmacasından son zamanlarda program yapamıyor olabirler , güzel bir organizasyon düzenleyebileceğini düşünen herkes bu işe ön ayak olabilir , sadece yönetimin tekelinde olan bir konu değil diye düşünüyorum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Neden diye sorulmuş.

Alakasız da görünse "MT Reflektörlü Yelek Ön Talep Çalışması" Konulu başlığı bir inceleyin isterseniz. Sonrasında da Bu konu başlığına bir bakıp sonucu görün. Büyük ihtimalle bu ve benzeri nedenlerle olabilir.
    F54 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    DÜZENLENİYORDU.
    2014 de iftar yaptığımızı biliyorum. 2015 de çınarcığa da gitmiştik.
    eskiden bu tür organizasyonlar vardı. şu aralar söylediğiniz gibi durgun.
    sebebini bilmiyorum. ama olmadı diyip haksızlık etmeyelim.

umarım olur.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Forumdaki herkes farklı şehirlerde,organizasyon olsa kimisi keşke burda olsaydı vs muhabbeti olacağı için de düzenlenmesi zor görünüyor

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eskiden yapılıyordu defalarca da toplanıldı gerek toplu sürüş gerek kahvaltı gezi vs olsun ama o zamanlar facebook gibi sosyal medyada açılan gruplar çok aktif değildi o yüzden çoğunluk buradaydı ancak şu an herkes kendine daha yakın gördüğü gruplarda takıldığı için bende dahil o yüzden kimse bu işlerle ilgilenmiyor

her sehirde bir grup ara ara toplanıyor ama foruma pek yazmıyorlar.

Henüz tanışmamış olsam da izmirli tayfa neredeyse her cuma toplanıyormus, MT İZMİR konusunda arada yazıyorlar.

Yaş itibari ile cogu üyemiz evli, coluk cocuk sahibi. Ortak tarih / yer ayarlaması daha zor.

20 yaşlarında kendi sitem vardı; üye yaş aralıgı 17 - 25 idi. Haftada 3 gün bulusuyorduk; 10 yıl geçti bulusamasak da hala arada araşıtırz.

ama 30'dan sonra zor.

Zaten yukarda da yazdım; ille yöneticiler yapacak diye birşey yok. Üyelerde organizasyon saglayabilir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Arkadaşın bahsettiği motosiklet.netin kendisinin bir organizasyon kurması sanıyorum. Yoksa bireysel etkinlikler oluşturulabileceğini ve oluşturulduğunu sürekli görüyoruz zaten. En son hayden namaza, namazdan sonra gaza gibi etkinlikler oluşturulduğunu hatırlıyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    önceleri çok toplantı yapılırdı fakat evlere şenlik bi mt yelek mevzusu var üyeler arasında kavga çıkacaktı
    o olaydan sonra yönetim cesaret edemez

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Herkese Selam.

Yönetim olarak cevap veriyorum

..Yaşlandık.. Şaka gibi gelebilir ama, pek çoğumuz çoluğa cocuğa karıştıktan sonra, bırakın organizasyon düzenlemeyi forum'a bile yeteri kadar ilgi gösteremez olduk. Malum hayat zor..

Ama bu konu ile ilgili, ben yaparım diyecek birileri var ise, onu organizasyon sorumlusu olarak belirleyebilir, elimizden gelen desteği de gösterebiliriz.

Geçen bi yelek yaptırdık, ortalığı asıp kesen 10'larca kişi vardı, toplamda 5-6 yelek yapıldı.. Pek de eski tadı kalmadığını düşünüyoruz..
    MahmutBiner ve espresso bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selam.

..Yaşlandık.. Şaka gibi gelebilir ama, pek çoğumuz çoluğa cocuğa karıştıktan sonra, bırakın organizasyon düzenlemeyi forum'a bile yeteri kadar ilgi gösteremez olduk. Malum hayat zor..

Ama bu konu ile ilgili, ben yaparım diyecek birileri var ise, onu organizasyon sorumlusu olarak belirleyebilir, elimizden gelen desteği de gösterebiliriz.

Geçen bi yelek yaptırdık, ortalığı asıp kesen 10'larca kişi vardı, toplamda 5-6 yelek yapıldı.. Pek de eski tadı kalmadığını düşünüyoruz..
    baharda çayıra salınmış deli dana gibi avrupalarda fink atarken nedense o kadar "yaşlı" olunmuyor.
    bildiklerimi açıklarsam hükümet düşer, ona göre.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın bahsettiği motosiklet.netin kendisinin bir organizasyon kurması sanıyorum. Yoksa bireysel etkinlikler oluşturulabileceğini ve oluşturulduğunu sürekli görüyoruz zaten. En son hayden namaza, namazdan sonra gaza gibi etkinlikler oluşturulduğunu hatırlıyorum.
    namaz, niyaz işleri buradan başlamıyordu hocam,
    birilerinin mt şubesi bakıyordu o işlere,
    o tayfanın başı olan eleman bir kazada bariyerlere girip öldü.
    televizyonda çıkmıştı, sonrasında motorcu dostu bariyer haberleri sarmıştı ortalığı.
    buradaki eleman da arazi oldu.
    öyle işte.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 yıldır bu platformda üyeyim ve aktif olarak takip ediyorum.

Türkiye'nin en büyük motosiklet forum sitesi bu kadar pasif olmasını anlamıyorum. Neden yöneticilerin üstlendiği gezi organize edilmiyor veya en kötü 1 gece konaklamalı kamp gibi mini festival havasında bir etkinlik yapılmıyor? Site yöneticileri neden bu işe bir el atmıyor?

Not: eminim ki bu başlığı da iplemiyecekler!
    anlayacağın üzere , moderatörler gençlerin önünü açmamakta direniyorlar.
    eskiden güzel organizasyonlara yelken açardık,
    çoğunu kendimiz tertiplerdik.
    basket maçlarına kadar uzanan geniş bir yelpazemiz vardı.
    şimdilerde pilavlı sohbetten fazlası olacağını sanmıyorum.
    ayrıca senin muhit de belirsiz.

bu tarz bir toplantıdan beklentin nedir? (pilav dışında)
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selam.

Bence yeleklerin alınmama nedeni fiyatının çoğu kişiye fazla gelmesi. Bide bir grup olarak görülse böyle gezilere felan gidilse ismi duyulsa daha çok alınırdı eminim beraber toplanıp bir yere gidilmediğinden alınmadığını düşünüyorum. Bir topluluk gibi görülse ve o topluluğun parçası olarak basılsa yelek eminim çok daha fazla alınırdı.

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yeleklerin alınmama nedeni fiyatının çoğu kişiye fazla gelmesi. Bide bir grup olarak görülse böyle gezilere felan gidilse ismi duyulsa daha çok alınırdı eminim beraber toplanıp bir yere gidilmediğinden alınmadığını düşünüyorum. Bir topluluk gibi görülse ve o topluluğun parçası olarak basılsa yelek eminim çok daha fazla alınırdı.

hocam yazan 50 kişi var ise 6 kişi yelek istedi 5 kişi pahalı dedi.

kalan 40a yakın kişi konuyu görmezden geldi. bence fiyat ile alakalı değil konu. fiyat fazlaysa yazabilirlerdi; yönetim kendini yırttı burada.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)