Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet.net neden organizasyon düzenlemiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kim demiş olmuyor diye biz Ankara'da sürekli organize oluyoruz. Bu akşam 19.30da Anıtpark'ta buluşucaz mesela.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden diye sorulmuş.

Alakasız da görünse "MT Reflektörlü Yelek Ön Talep Çalışması" Konulu başlığı bir inceleyin isterseniz. Sonrasında da Bu konu başlığına bir bakıp sonucu görün. Büyük ihtimalle bu ve benzeri nedenlerle olabilir.
    Ha bugün ha yarın denildi isim yazdırdık tam 6 ay sonra haber geldi yelekler çıkıyor diye. O zamana kadar kimse beklemedi internetten oradan buradan alan aldı çoktan.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    24.10.2010

26.07.2009 bir zamanlar çocuklar gibi şendik

SONUÇ: Kuyu Cadısı Çağla Baş ve arkadaşlarının forumdan ayrılmasıyla 40-50 motorluk geziler tarihe karıştı, onlar da yapamadılar orası ayrı konu, ayrılık kimseye yaramadı, bir zamanlar epey eğlenmiştik, samimi olmuştuk, dostluk iyiydi, bu sitede her hafta gezi organizasyonları vardı, ne zaman, 10 yıl önce

Bu organizasyon işini yönetimden beklememek lazım, onlara öyle bir görev verilemez, biz aidat ödemiyoruz, sitenin giderleri vs illa ki vardır, reklam giderinde gözü olan varsa ayrılsın site kursun ancak yönetim gezi organizasyonlarının reklamını site içinde daha çok gösterebilir, bu siteye giren herkesin haberi olacak şekilde başka türlü çözümler arar, emailler atar vs vs ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Çağla yönetici yapılsaydı bu site bugün bambaşka bir boyuta ulaşmış bir site olurdu, yönetimle arasını diyaloğunu bilemem ama ortada bir gerçek var, ondan sonra o işlerin hızı kesildi, sonra durdu, onun organizasyonlarının verdiği coşku bir daha yaşanmadı ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu tip organizasyonlar ciddi manada emek ve özveri istiyor.

En son Çınarcık Hasan Baba'da yaptığımız iftarda stresten düzgün oturamadık bile.

Allah korusun,bir kişiye bile birşey olsa sorumluluk,vebal size ait.

Ayrıca birbirini hiç tanımayan,sürüş stilini bilmediğiniz onlarca insanı bir yerden bir yere götürmek gerçekten çok sıkıntılı.

Ama ben bu riskleri alırım,her türlü organizasyonun üstünden gelirim evelallah diyen varsa bizde elimizden gelen desteği kendisine veririz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dürüst olayım bulusma olursa gelir miyim gelmez miyim bilmem; cünkü rahatsız edici tipler var.
    Sanalda katlanamadıgım insanlarla realde vakit harcayamam ki cogu üye için bu böyledir. Bulusma durumu bulusmaya katılacak kişilerin yapılarına göre şekillenir.

İzmir için konusursak aktif olarak bulusan bir tayfa var; bulusma günü ve saati bana uymadıgı için davetlerine icabet edemiyorum orası ayrı bir durum. Tabi aktif bu tayfa muhtemel kendi whatsapp gruplarında planlarını ypaıyorlar ve forum çerçevesini aşıp arkadaş grubu dogrultusunda yollarına devam ediyorlar.

Foruma gecen sene üye oldum; 1 - 2 "İl Temsilcisi" tittle sahibi üye gördüm, sanırım aktif değiller. Açıkçası il temsilcilerini deneyimli ve aktif üyelerden secmek gerekir.

Diğer bir konu; forumda daha önce bulusmalar aktiviteler yapılıyor imiş yani bu mantıkla "risk sorumluluk vs" konuları bahane bence. O zaman da risk vardı, sorumluluk var idi ama sanırım yaş geçtikten sonra daha temkinli davranıyor insanlar.

Özetle foruma konu acılmasını beklemeden herkes eski konulara bir göz gezdirsin, kalıplaşmış standart bulusan bir tayfaya girmesi elbet zor olaaktır ama eminim forumda cogu kalabalık şehirde foruma konu acmadan düzenli bulusanlar vardır.

Uğraşmak istemeyen yönetime ya da namazana ezana tarzı taraflaştırıcı bulusmalar yapmaya calısan insanlardan organizasyon beklemek yerine siz yapın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Son senelerde çok güzel motosiklet festivalleri düzenleniyor , neredeyse her ay bir şehirde var , bu sene 4 festivale katıldım , bütün şehirlerdeki gruplar festivallerde üyelerini bir araya toplamış kendilerine özel alan oluşturarak keyifli bir kamp ortamı yaşıyorlardı , festivaller perşembeden başlayıp pazar son bulduğu için herkes kendine uygun günde ikili üçlü yada tek başına sürüp katılabilir böylece kalabalık konvoylara gerek kalmamış oluyor , zira konvoydaki motosiklet sayısı arttıkça hem tehlike artıyor hemde normalden çok yavaş gitmek zorunda kalınıyor..henüz herhangi bir festivale hiç katılmamış olan varsa tavsiye ederim , canlı müzik , yarışmalar , hediyeler , tanıtımlar ile dopdolu geçmekte ve çadır içinde güvenli , duşu , tuvaleti vs olan bir alana girmiş oluyorsunuz , en son Kandıra da ki festivale gittim , Mirkelam konseriyle çok keyifli zaman geçirdik , Motosiklet.net afişi görmedim ama birçok grup afiş , bayrak vs açarak bir aradaydı..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Madem konusu açıldı, yaz içerisinde bir aktivite yapılmadı, haftaya pazar gününe hava güzel gider ise, sürüş ve kahvaltı organizasyonu yapıp yaza veda buluşması yapalım.

Hafta içi konuyu organize ederim, bakalım kaç kişiyiz

Finalde ben tek başıma gider kahvaltımı yaparım hiç de umrumda olmaz baştan söyleyeyim...

oldcockroach ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Merhaba, gezi ve kamp organizasyonları yapan bir site, facebook grubu vs... var mı?

Burada anlaşan kişilerin whatsapp grupları var ama 3-5 kişilik arkadaş grubu.

Forum olarak bildiğim kadarıyla öyle birşeyimiz yok. Zaten forumda birbiri ile sıkıntısı olmayan 10 üye bulamazsın :D

İzmirde RC tarzı ya da facebook sayfalarında cok fazla bulusma grubu var, istanbulda da vardır illaki. Facebook özellikle bu konuda cok aktif.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Birbirini tanımayan, huyunu suyunu bilmeyen insanların toplu sürmesi çok korkutucu. Biz yakın geçmişte forumda muhabbetimizin olduğu sınırlı sayıda sürücülerle çok keyifli bir kaç gezi yaptık. Genelde rotayı ezbere bildiğimden en önde ben sürdüm ama full stres yaşadım. Sürekli gözüm arkadaydı, Sürücülerimiz hep belli bir yaşın üzerinde olgun ve deneyimli sürücüler olduğundan problem yaşamadık güvenlik anlamında ama yine de 1-2 kaybolma vakası yaşandı Bence toplu aktivite olacaksa mekanda buluşmak en az riskli çözüm ya da toplu sürülecekse topluluğu gruplara bölüp her grubun başına bir yol kaptanı verip ona göre sürüşler daha az riskli. 4-5 sene önce TMP etkinliği olarak yüzlerce motor İstanbul-Çanakkale sürdük, mesela o aktivite de minimum sıkıntıyla bitmişti ve çok başarılıydı.
    espresso, Voltaren ve Cyan bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde rotayı ezbere bildiğimden en önde ben sürdüm ama full stres yaşadım. Sürekli gözüm arkadaydı, Sürücülerimiz hep belli bir yaşın üzerinde olgun ve deneyimli sürücüler olduğundan problem yaşamadık güvenlik anlamında ama yine de 1-2 kaybolma vakası yaşandı
    Videoyu upload edeyim de kimin kayboldugu iyice bir anlasilsin bence ))
    Cyan, espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu upload edeyim de kimin kayboldugu iyice bir anlasilsin bence ))
    Hahahah olur öyle şeyler Burada kabahatın büyüğü bende, grup olarak sabit bir hızda hepberaber sürebilseydik kaybolma olmazdı. Yeri geldi biz öndekiler çok yardırdık, yeri geldi en arkadakiler "ağalar daha sakin sürelim" dedi. Bizim tayfa mesela Pazar günü Lüleburgaz - Ahmetbey köyü - Bahar köftecisi'ne Subaşı/Çatalca üzerinden sürecek olsak kaybolma sıkıntısı yaşamayız bence.
    espresso, gurcanozturk, Voltaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hahahah olur öyle şeyler Burada kabahatın büyüğü bende, grup olarak sabit bir hızda hepberaber sürebilseydik kaybolma olmazdı. Yeri geldi biz öndekiler çok yardırdık, yeri geldi en arkadakiler "ağalar daha sakin sürelim" dedi. Bizim tayfa mesela Pazar günü Lüleburgaz - Ahmetbey köyü - Bahar köftecisi'ne Subaşı/Çatalca üzerinden sürecek olsak kaybolma sıkıntısı yaşamayız bence.
    Ben scooterci olarak en arkada sakin sakin Gürcan'ın peşinden gitmiştim. xmax ile yardırsam ne kadar yardırabilirdim zaten.
    gurcanozturk, Cyan ve tommygun bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden diye sorulmuş.

Alakasız da görünse "MT Reflektörlü Yelek Ön Talep Çalışması" Konulu başlığı bir inceleyin isterseniz. Sonrasında da Bu konu başlığına bir bakıp sonucu görün. Büyük ihtimalle bu ve benzeri nedenlerle olabilir.
    Görüntülenmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Birbirini tanımayan, huyunu suyunu bilmeyen insanların toplu sürmesi çok korkutucu. Biz yakın geçmişte forumda muhabbetimizin olduğu sınırlı sayıda sürücülerle çok keyifli bir kaç gezi yaptık. Genelde rotayı ezbere bildiğimden en önde ben sürdüm ama full stres yaşadım. Sürekli gözüm arkadaydı, Sürücülerimiz hep belli bir yaşın üzerinde olgun ve deneyimli sürücüler olduğundan problem yaşamadık güvenlik anlamında ama yine de 1-2 kaybolma vakası yaşandı Bence toplu aktivite olacaksa mekanda buluşmak en az riskli çözüm ya da toplu sürülecekse topluluğu gruplara bölüp her grubun başına bir yol kaptanı verip ona göre sürüşler daha az riskli. 4-5 sene önce TMP etkinliği olarak yüzlerce motor İstanbul-Çanakkale sürdük, mesela o aktivite de minimum sıkıntıyla bitmişti ve çok başarılıydı.
    Bu yıl olursa katılırım bende. 18 Mart için Çanakkale ye sürebiliriz aslında bi hafta sonu.
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntülenmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Bu yıl olursa katılırım bende. 18 Mart için Çanakkale ye sürebiliriz aslında bi hafta sonu.
    o başlıktan oonce baska bır baslıkta herkes yelek yelek yelek dıye cıldırdı, alalım edelım gıyelım dedıler

sonra anlasmalar yapıldı, fıyat alındı. 3-5 kişi istedi, cogunluk konuya ugramadı bile :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında geleneksel Yuvacık gezilerini Alper abi yapardı, sonra bende geleneksek iftar buluşmaları düzenledim ki 2.'yi yaptıktan sonra devamı gelmedi.
    Bahane üretmiyoruz, bu bizim görevimiz değil zaten, ama tamamen gönüllülük esasıyla yapmaya çalıştığımız organizasyonlarda dahi bir çok problem yaşadık.
    En basit örneğiyle tam sayısını hatırlamasamda 40-45 kişinin katıldığı iftar yemeğinde ücretini ödemeyen 3 kişinin parasını ben kendim ödedim.
    Velhasıl, 3-5 kişilik gruplar iyidir
    Kural [ Z ] ve tommygun bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında geleneksel Yuvacık gezilerini Alper abi yapardı, sonra bende geleneksek iftar buluşmaları düzenledim ki 2.'yi yaptıktan sonra devamı gelmedi.
    Bahane üretmiyoruz, bu bizim görevimiz değil zaten, ama tamamen gönüllülük esasıyla yapmaya çalıştığımız organizasyonlarda dahi bir çok problem yaşadık.
    En basit örneğiyle tam sayısını hatırlamasamda 40-45 kişinin katıldığı iftar yemeğinde ücretini ödemeyen 3 kişinin parasını ben kendim ödedim.
    Velhasıl, 3-5 kişilik gruplar iyidir
    Böyle ihtimaller için 100 lira tutan yemeğe 110 lira para toplamak, açık çıkarsa oradan halletmek iyidir. Hiç açık çıkmazsa bir sonraki buluşmaya herkese bir buff, bir anahtarlık temsili bir şey verilir halledilir.

3 5 kişilik gruplar sürüş için kesinlikle daha iyi. 45 kişi derin sohbet muhabbet de dönemez zaten. Ama hadi haftasonu Caddebostan belturda oturalım demek mantıklı, çok planlı programlı gezilerde illa bir ofsayt oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

İstanbul'daymışsın, vitesi dert etme. En fazla 1 hafta sonra refleks haline geliyor, vites attığını fark etmiyorsun bile bir süre sonra.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle ihtimaller için 100 lira tutan yemeğe 110 lira para toplamak, açık çıkarsa oradan halletmek iyidir. Hiç açık çıkmazsa bir sonraki buluşmaya herkese bir buff, bir anahtarlık temsili bir şey verilir halledilir.

3 5 kişilik gruplar sürüş için kesinlikle daha iyi. 45 kişi derin sohbet muhabbet de dönemez zaten. Ama hadi haftasonu Caddebostan belturda oturalım demek mantıklı, çok planlı programlı gezilerde illa bir ofsayt oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

İstanbul'daymışsın, vitesi dert etme. En fazla 1 hafta sonra refleks haline geliyor, vites attığını fark etmiyorsun bile bir süre sonra.
    Ne vitesi hocam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aksine nispeten çoğu yerden ucuz, ekonomik bir yer tercih edip, normalde 30 lira olan iftar menüsünü 20 liraya anlaştım. Böyle organizasyonlarda fazla para toplayamazsınız kimseden, bu işten çıkar sağladığınız düşünülür.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne vitesi hocam

Bu yorum buraya nasıl geldi acaba, Honda dio konusuna yazmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksine nispeten çoğu yerden ucuz, ekonomik bir yer tercih edip, normalde 30 lira olan iftar menüsünü 20 liraya anlaştım. Böyle organizasyonlarda fazla para toplayamazsınız kimseden, bu işten çıkar sağladığınız düşünülür.
    Çıkar diye düşünenin kendi çıkarcılığındandır hocam, böyle küçük şeylerin peşine küçük insanlar düşer umursamamak lazım. Aynı tarz organizasyonları ben de düzenledim. 100 lira olan şey için 80'e anlaşır katılanlardan 90 lira toplarım olur da bir sıkıntı çıkar diye. En son düzenlediğimiz etkinlikte 1000 2000 lira fazla çıkmıştı, maddi durumunun çok iyi olmadığını bildiğimiz arkadaşlardan para almamayı tercih etmiştik o aslında fazladan olmayan ama fazladan topladığımız paralarla. Kalan 300 500 lirayı da yediydik aramızda bu da o kadar uğraşın çıkarı olsun madem, organizasyon ile uğraşan adama helal olsun o da zaten. Her seferinde bir daha kalabalık insan ile uğraşmam diyip yine düşüyorum o tuzağa, harbiden kolay bir iş değil, yoruyor insanı. Sigorta olarak düşünmek lazım fazla toplanan parayı. %10 makbuldür bence . Bir de pazarlık yeteneği ile menüde 100 lira yazan şeyi 80'e kapatıp 90 lira toplayan adama ekstra helal olsun benim gözümde aldığı para.
    Lucas bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)