Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası süreç

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar merhaba

Geçen ay kaza yaptım, sığırın biri yan yolda solladı sonra aniden önüme kırdı, sağa ara sokağa girmeye kalktı bende arka kapıdan vurdum, neyse ki düşmedim bacakta ufak bir sıyrıkla atlattık, motosikletin sinyal dipten eğildi sonrasında düzelttim kullanıyorum sıkıntı yok,yan karenajın ön uc kısmında parmak ucu kadar bir yerde boya atması oldu, koruma takozu kurtardı benide, motoruda.
    Aracın sağ iki kapı haşat, sürücüyle ve araç sahibiyle tartıştık kendilerini haklı görüyorlardı, rapor tuttuk. Ben iş yoğunluğundan dolayı motoru henüz servise götüremedim, zaten kullanıma engel bir durum da yok.
    Araç servise tutanak ile başvuruda bulunmuş sanırım ki internetden sorguladığımda karşı taraf %100 kusurlu çıkmış.
    Normalde yaptırtmasam da olurdu fakat kaza sonrası insalık dışı tavırlarından dolayı motorumu servise götürmeyi düşünüyorum.
    tutanağın tutulduğu tarihin üstünden 40 gün falan geçmiştir, bu tutanağın geçerlilik süresi nedir, belirli bir süresi var mı? şu zamana kadar aracı servise götürmek gerekiyor mu? ve değer kaybı gibi bir ücret talep edebilir miyim, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar ise sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    kaza tespit tutanağının zaman aşımı süresi 2 yıldır.
    ayrıca değer kaybı talep edebilirsiniz.

Clio marka aracımda 1850 tl hasar oluşmuştu. 2350 TL değer kaybı aldım.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim geçmiş olsun. Değer kaybı sadece ana şasi parçalar ve metal sac parçaların hasarlandığı durumlarda talep edilebiliyor. Plastik parçalar değer kaybı konusu olmuyor. Ama motorun onarımı için faydalanabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)