Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamera muhakkak takın arkadaşlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Ne zaman aceleyle kask kameramı takmayı unutsam başıma bir iş geliyor...
    Bu gün işe giderken eyüp istikametinden karaköye doğru ışıklarda bekliyorum en sağdaydım
    bize yeşil yandığında acele de etmedim ki Allahtan etmemişim sağ tarafımızdaki bağlantı yolundan bir minibüs kırmızıda geçti kendince uyanıklık yaptı
    o geçip gittikten sonra yanımdaki arabalar ile aynı anda hareket etmeye başladık ki biraz evvel geçen minibüse bakıp ben de önlerine kırarsam geçerim diye mi düşündü bilmiyorum ama 5 saniye sonra bir tane daha baktım son süraat üzerime sürüyor altında kalmamak için frenlere asıldım tam önündeyken sola doğru devrildim
    O sinirle "Allah senin b..... versin" dedim Benim canıma kastediyorsun 2 sn önce geçmek için mi yani! diye adamla bağrışırken adam da kem küm ediyordu Ben de ona "senin çok çok farın çizilir ama beni minibüsün altına alsaydın ben ezilip geberir yada sakat kalırdım bizim kaportamız bedenimiz" dedim
    o esnada ben motosikleti yerinden kaldırmam için o biraz geriye minibüsünü çekiyordu ki yanımızdan trafik polisi ağır ağır gideren bizden tarafa baktı benim yaralanmadığımı gördüğü için kazayı umursamadı ki zaten minibüs sağımda duruyor ve ben önünde motoru yatırmışım yere kazanın niye olduğu bariz belli açıklama yapmaya bile gerek yok ama dedim ya işte umursamadılar araçta 2 polis vardı
    ve hatta polis aracı geçerken "Öyle boş bakacağına gel de işini yap" dedim ama oralı olmadılar
    Görevini yapmayan polisin de "Allah b..... versin" dedim ben kolay kolay böyle beddua etmem ama hakikatten böyle trafik magandaları ile vurdumduymaz polisler bu ülkede oldukça ve suç cezasız kaldıkça bizim işimiz zor arkadaşlar
    SONUÇ
    Ben kameramı unutmuş olmam ile minibüsü süren adam da kırmızıda geçerek canıma kast ettiği ile yanına kar kalmış olarak kaldı tabi....
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    kameran olsa ne farkedecekti peki?
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kamera olsa belki polisin ilgisi farklı olabilirdi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah belanı versin demişsin, bela kelimesini neden sansürlüyorsun ki

Kameran olsa polis belki yayınlanır korkusu ile el atabilirdi ancak zorunlu ekipman sınıfına sokmak gereksiz.
    Kaskı taktıramıyoruz millete, kamera eksik kalsın.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    çok geçmiş olsun,
    Kamera hak ispatı konusunda referans olabilir,
    fakat özellikle ışıklarda, döner kavşaklarda mutlaka bir otomobili kendinize siper edin,
    iki aracın arasına girmek tehlikelidir derler, fakat gerektiği yerde girmek sizi tehlikelerden koruyacaktır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle boş bakacağına gel de işini yap deseydin anında gelip kelepçeyi ters takarlardı

Daha yumuşak ifadeler kullanmış olabilir misin? Belki olayın şokuyla hatırlamıyorsun..
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    kamera varkende umursamıyorlar emin ol yaralanmalı yada maddi ağır hasarlı kazan olursa işe yarıyor sadece 3 4 defa birebir yaşadım o yüzden öyle yazmıştım.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle boş bakacağına gel de işini yap deseydin anında gelip kelepçeyi ters takarlardı

Daha yumuşak ifadeler kullanmış olabilir misin? Belki olayın şokuyla hatırlamıyorsun..
    İnan ki duymamazlıktan geldi ve bakar kör misali görmemezlikten geldi... O sinirle ne deseydim başka... Belki gerçekten beni duymadı ama gördüğü ve umursamadığı kesin çünkü ben yanımdan geçtiği esnada durmadığını ve ağır ilerleyen trafikte adım hızı misali ilerlemeye devam ettiğini görüp o sinirle öyle söyledim ama bu ülkede haklıysan haksız oluryorsun ya dediğin doğru "sen ne biçim konuşuyorsun devletin memuruyla" deyip "bir de bana mukavemet mi gösteriyorsun hadi bakalım takalım kelepçe" derler onu da beklerim böyle adamlardan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

En azından benim kaza yapmama sebep veren ve az kalsın beni ezecek olan minibüs sürücüsü magandaya kırmızı ışık cezası kesmesini isterdim...
    Bu tipler ceza yemeyince akıllanmıyor ama gerçi bazıları ceza yese de akıllanmıyor.
    Allah (c.c.) böyle magandaların şerrinden trafikte hepimizi korusun
    Çünkü bu adamlar benim deyimim ile ---Musibet Mıknatısı--- Yetiştiği her yere belayı da beraberinde getiriyor yani...

Motosikleti
    MT-07
    Ben kameramı uzun aradan sonra dün taktım ve kendimi daha rahat hissettim.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Geçen ben de elli kollu polise küfrettim :D dangalak arabayı durdursa inecektim, yapmadı devam etti.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

bol bol polis durduruyor beni.

gecen arkadaşın cbf 150'si ile 1 km giderken bile durdurdular; ehliyete bakıp devam ettirdiler.

Dün de benim kendı motorum ile durduruldum, yine ehliyete baktılar. En son ruhsatı neden istemediklerini sordum (arabam yok prosedürü bilmiyorum) ; aracın sigortası gecmiş ise isteniyor genelde dedi (ne alakaysa)

peki dedim devam ettim.
    yani cbf i calmıs olsam yoluma devam edecegım.
    Garip bu polis abiler

Eskiden böyle değildi. Ciddi anlamda kötüleşti. Ne oldu da değişti polis bu kadar anlamadım. Halbuki fetöcüleride attılar.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Polisler pek bilgi sahibi olmadigi icin pek karisma taraftari deyiller vede kimsenin isine karismak istemiyolar benim gozlemledigim bu dunku hastanede polisin olay yerine gelmesi tartisma yasayan taraflarin yaninda sus gibi durmasindan dolayi dusuncem artik bu yönde .

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Polislerin bu hale geldiğini görünce kime, neye güveneyim bilmiyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bol bol polis durduruyor beni.

gecen arkadaşın cbf 150'si ile 1 km giderken bile durdurdular; ehliyete bakıp devam ettirdiler.

Dün de benim kendı motorum ile durduruldum, yine ehliyete baktılar. En son ruhsatı neden istemediklerini sordum (arabam yok prosedürü bilmiyorum) ; aracın sigortası gecmiş ise isteniyor genelde dedi (ne alakaysa)

peki dedim devam ettim.
    yani cbf i calmıs olsam yoluma devam edecegım.
    Garip bu polis abiler
    plakadan sorguluyorlar herşey çıkıyor zaten çalıntı ihbari varsa direk yakalarlar

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakadan sorguluyorlar herşey çıkıyor zaten çalıntı ihbari varsa direk yakalarlar
    ihbarı yoksa? mesela 3 gün tatile gittin; caldılar ama calındıgından haberın yok?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihbarı yoksa? mesela 3 gün tatile gittin; caldılar ama calındıgından haberın yok?
    çalıntı ihbarı edilmemiş bir aracı Polis çalındığını nerden bilsin..Araç seninmi vs. soru sorsalar. Polis beni hırsız yerine koydu diye başlık açarsın..
    O günlük motosiklet uygulamasına denk gelmişsin..Yukarıda ark. dediği gibi Plakadan tüm bilgiler var..

Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıntı ihbarı edilmemiş bir aracı Polis çalındığını nerden bilsin..Araç seninmi vs. soru sorsalar. Polis beni hırsız yerine koydu diye başlık açarsın..
    O günlük motosiklet uygulamasına denk gelmişsin..Yukarıda ark. dediği gibi Plakadan tüm bilgiler var..
    hocam baslık acacak olsam polise neden ruhsat istemediğini sormam.

Çalıntı ihbarını polis bilsin demiyorum ; ruhsat sorsa zaten calıntı vb. bir sıkıntı oldugunu anlayacaktır.

Bilgileri cıkıyor olabilir, farklı şeylerden bahsediyorsun su an. Ben diyorum ki o cbf calıntı olsa ve sahibi henüz calıntı oldugunu fark etmemiş olsa ben kontrolden sonra basıp yoluma devam ederim. Bunun bir mantıgı yok.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kamera motosikletin dikkatimi dağıtmayacağı bir yerinde, "standart donanımmış gibi" takılı olsa, tamam derim. Ama böyle kafada kaskta, ibibik kuşu gibi ortalıkta dolanmak sürerken de insanı etkiler diye düşünüyorum: bi olay çıksa da kaydetsem de yutupa koysam da yorum alsam da .. diye ...

Düşmelerde de kask kamerasının kaska etkisi ciddi tartışma konusu. Schumacher'in kayak kazasında kask kamerasından dolayı başından ciddi yaralandığı konusu vardı mesela ...
    kurubuz bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera motosikletin dikkatimi dağıtmayacağı bir yerinde, "standart donanımmış gibi" takılı olsa, tamam derim. Ama böyle kafada kaskta, ibibik kuşu gibi ortalıkta dolanmak sürerken de insanı etkiler diye düşünüyorum: bi olay çıksa da kaydetsem de yutupa koysam da yorum alsam da .. diye ...

Düşmelerde de kask kamerasının kaska etkisi ciddi tartışma konusu. Schumacher'in kayak kazasında kask kamerasından dolayı başından ciddi yaralandığı konusu vardı mesela ...
    Aynanın koluna takmayı deneyin.
    Ben öyle yapıyorum.
    Geniş açı olduğu için km saatini ve yolu görüyor. Birde bizim ayna kolunda gidon bölümünde lastik var. Görüntüde titreşim çok az oluyor oraya takınca.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)