Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kamera muhakkak takın arkadaşlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah belanı versin demişsin, bela kelimesini neden sansürlüyorsun ki
    Korku toplumunun neticeleri bunlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bana Fazla abartılı bir tepki vermişsin gibi geldi. Sıkışık trafikte arabayla motorun arkasına yanaşıyorum daha arada bir araba mesafe var bana ne götüme girdin diye el kol yapıyor yazdıklarınızdan aynı tiplemeyi çıkardım. trafiğe ayak uydurmak çok önemli bu ülkede kural filan yok hele İstanbul trafiğine girdiğin an kursta öğrendiğin herşeyi unut sıfırdan bambaşka bir dünyaya giriş yapıyorsun. Motosiklet olarak ışıklarda fazla tez canlı olmamak lazım. biraz geride kalıp araçlar hareket ettikten sonradan öne geçmek lazım çünkü kırmızı ışık yeşil ışık dinleyen yok arkadaşların dediği gibi araçları kendimize dikkatli bir şekilde siper etmemiz gerekiyor

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam baslık acacak olsam polise neden ruhsat istemediğini sormam.

Çalıntı ihbarını polis bilsin demiyorum ; ruhsat sorsa zaten calıntı vb. bir sıkıntı oldugunu anlayacaktır.

Bilgileri cıkıyor olabilir, farklı şeylerden bahsediyorsun su an. Ben diyorum ki o cbf calıntı olsa ve sahibi henüz calıntı oldugunu fark etmemiş olsa ben kontrolden sonra basıp yoluma devam ederim. Bunun bir mantıgı yok.
    Ruhsat sorsa demişsin?
    Plakadan zaten benzinlik , şehiriçi giriş-çıkış mobesalarından Çalıntı bilgisi anında sisteme düşer.. Uygulamada ruhsat sormaya gerek kalmaz..
    Trafikte arkadaşının,kuzeninin vs. motosikletini kullananlara Polis sorgu yapacak hali yok değilmi?
    not: Çalıntı ihbarı verilmedikten sonra Polis bişey yapmaz..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat sorsa demişsin?
    Plakadan zaten benzinlik , şehiriçi giriş-çıkış mobesalarından Çalıntı bilgisi anında sisteme düşer.. Uygulamada ruhsat sormaya gerek kalmaz..
    Trafikte arkadaşının,kuzeninin vs. motosikletini kullananlara Polis sorgu yapacak hali yok değilmi?
    not: Çalıntı ihbarı verilmedikten sonra Polis bişey yapmaz..
    Biraz daha baside indirgeyim cunku hala calıntı ihbarına yogunlaşmışsın.

Haftasonu geldim dikiliye; X model motosikletin var kapının önünde park etmişsin.
    O hafta sonu da arkadaşlarınla Bergama'ya gittin yoksun.
    Cumartesi sabah 05:00'da senin motoru çaldım ama senin calındıgından haberin yok.
    Dikili'den bastım İzmir'e geliyorum yolda polis durdurdu.
    Ehliyet istedi gösterdim; sistemden baktı motorun calıntı ihbarı yok.
    Ruhsat istemedi; bende yoluma devam ettim; senin motoru getirdim parçaladım satttım.

2 gün sonra Dikili'ye döndün , motor calınmış ihbar ettin.
    Adamlar sistemden bakıyor, Arndiol isimli şahıs kullanırken polis ile karşılaşmış ama çalıntı ihbarı olmadıgı için yoluna devam etmiş.

Beni durdurduklarında araç sahibi ben gözükmediğim için ruhsat isteseler zaten bir gariplik olduğu anlaşılacak.
    Ancak istemiyorlar ve benı bırakıyorlar.

Anlatabildim mi?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Benim motosikletimde önlü arkalı kamera sistemi var. Kontak açıldığında kayıt yapmaya başlıyor, kontak kapandıktan 30 sn sonra kapanıyor. Sürekli kendi kendine kayıt yapıp eskileri siliyor. Böyle sistemlerin fiyatları yaklaşık 200-300tl. Herkese tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)