Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigortasi olmayan park halindeki arac

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bugun bahcelievler devlet hastenesi acil servisinde bi olaya rasgeldim park halindeki duran araca kamyonet dipi arac arka sol camurlugu surduyor hasar veriyor tutanaklar tutuluyo park halindeki aracin sigortasinin olmadigi soleniyo bu seferde carpan kamyon surucusu tutanagi imzalamiyo sen suclusun cikmasaydin trafige gibi sozlerle isi uzatiyo park halindeki arac sahipleri 2 bayan birisi avukat anlasamiyolar olay buyuyo dayisi geliyo olay yerine normal polis geliyo trafik bekliyolar telefon trafiginde surekli bu kisiler isin özü benim cocugun isi bitince ben gittim hasteneden bunlar halen anlasamadilar simdi aklima takildi bu olayda kim suclu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Çarpan araç suçlu tabi ki de. sigortasi olmayana sigortasizliktan ceza keserler o ayri.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı hakan499 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarpan araç suçlu tabi ki de. sigortasi olmayana sigortasizliktan ceza keserler o ayri.
    Aynen benimde bilgim o yöndeydi emin olmak istedim tşkler.
    Kafami karisdiran o kadar tartisdilarki benmi yanlis biliyom algısı olusdu 🙂

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    şimdi mesela benim aracım park halinde duruyor şehir dışındayım sigortası bitiyor haberim olmuyor biri çarpsa o araç sigortasızlıktan mı ceza yiyor sonuçta trafikte değil

Sigortasız araçla trafikte seyir etmek cezalı durum a ama araç kendi başına gitmez çekicide olur yada park halinde olur hiç bir yaptırımı olmaz sigortasız diye söyle düşünün polis bile sigortasız çevirse size süre veriliyor araç hareket ettirmeden sigortayı yaptırın diye ceza ayrı onu kesiyor ama yaptırana kadarda beklete biliyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortasız arac trafiğe cıkmadıysa ceza yemez diye biliyorum ancak orasının hastane oldugunu ve uzun süreli parkın yasak oldugunu göz önüne alırsak arac sigortasız olarak oraya gelmiş, bu mantık ile kesilebilir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun bahcelievler devlet hastenesi acil servisinde bi olaya rasgeldim park halindeki duran araca kamyonet dipi arac arka sol camurlugu surduyor hasar veriyor tutanaklar tutuluyo park halindeki aracin sigortasinin olmadigi soleniyo bu seferde carpan kamyon surucusu tutanagi imzalamiyo sen suclusun cikmasaydin trafige gibi sozlerle isi uzatiyo park halindeki arac sahipleri 2 bayan birisi avukat anlasamiyolar olay buyuyo dayisi geliyo olay yerine normal polis geliyo trafik bekliyolar telefon trafiginde surekli bu kisiler isin özü benim cocugun isi bitince ben gittim hasteneden bunlar halen anlasamadilar simdi aklima takildi bu olayda kim suclu ?
    Yazarın yazdıklarını yavaş yavaş , düşüne düşüne okuyunca ne demek istediği anlaşılıyor aslında. Biraz sabır gerekli o kadar !

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Aracın sigortası yoksa, sürücünün ehliyeti yoksa veya alkollüyse bu suç durumunu değiştirmez.

Örnek vermek gerekirse, ben sigortasız, ehliyetsiz ve alkollü olarak trafikte seyir ederken kaza yapsam tutanaktaki suç oranı değişmez. Ayrı ayrı 3 sebepten dolayı ceza alırım.

Park hali içinde suç bulunabilir. Sanırım bu forumdaydı, döner kavşak içine aracı park etmiş. Akşam ehliyetsiz veya alkollü bir genç araca çarpıyor. Suç ise park eden araca kesiliyor. Hatalı park edip kazaya sebebiyet verdiği için.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Sigorta yoksa trafik polisi kaza raporunu tutar ve park hatalı değil ise diğer araç kusurlu olur .park halindeki aracı karşı tarafın sigortası yaptırır.Sigortasiz araç 108 tl ceza yer sigortasını yaptırır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)