Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Sahip Olmak İstiyorum. Çekincelerim Var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    36 yaşında 92 kilo ve 2 çocuk babasıyım. Motora 6 ay önce başladım ve geç kalmışım diyorum. Eğitim ve ekipmandan sonra düşük cc scooter ile başladım. (Ucuz ve 0 KM diye Çin malı ile başlamıştım ama bin pişman oldum) şuan Suzuki Addres 110 kullanıyorum gayet keyifli bir motor. Ama bu kiloda çok yeterli olmuyor Motor ile trafik tecrübemi arttırıp kısmet olursa önümüzdeki yıl 250cc maxiscooter yada vitesli naked tarzı motor almak niyetindeyim. Size tavsiyem ilk etapta gaz tepkileri çok agresif olamayan kolay kullanabileceğiniz bir motor tercih etmeniz olur.
    espresso ve ersines bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    40 yaşında başladım, önce 1250km elektrikli scooter ardından 13000km 200cc scarabeo, 4 aydır da 250cc bir scooter kullanıyorum, 3000km de onunla yapmışım.
    Hayatta yaptığım en iyi şey motosiklete başlamak. Her gün kendime küfrediyorum niye daha erken başlamamışım diye.

Seneye hatun izin verirse balkanlar-avrupa yapabilirim bu gidişle

Herkes aynı şeyleri yazmış, vucut yapınızı düşününce 150-250cc abs özelliği olan bir scooter işinizi görür.

Medley, Scarabeo, xcity, tricity gibi orta modeller veya 250cc maxi scooter.

Kapali alanda hakimiyet egitimi alin mutlaka.

Keyifle başlayın keyifle sürün.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    125 cc alma hocam sakın 113 kg yim hanımla binince 200 kg oluyor .agilty125 var bakımlarını düzgün ve aksatmadan yapmama ragmen bu ay yağ eksiltmeye başladı 31600 de.şok oldum.ustaya sorduğumda 125 cc küçük geliyor motoru yoruyor bu sebeple yağ yakıyor dedi.
    ersines bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı jarre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc alma hocam sakın 113 kg yim hanımla binince 200 kg oluyor .agilty125 var bakımlarını düzgün ve aksatmadan yapmama ragmen bu ay yağ eksiltmeye başladı 31600 de.şok oldum.ustaya sorduğumda 125 cc küçük geliyor motoru yoruyor bu sebeple yağ yakıyor dedi.
    Daha önce okuduğum bilgilerden; küçük cc motorlarda çok zorlayınca aşırı ısınma sebebiyle yağ buharlaşıp eksiliyor, eksilince de mekanik parçalara zarar veriyor.
    jarre ve ersines bunu beğendiler.

Bende hocykullanmamisyim. Dreksiyon dersinde 100 cc lik eski bisey kullandim. Sonra pulsar 150 kullandiysaniz m yine. Direksiyon dersinde. Sonra da gittim mt 25 aldim. Cok bi sikinti cekmedim ama, alisana kadar mahalle arasinda baya bi turladim. Cekibecek bir sey yok ama. Pratik yapmak ve dikkatli olmak cok onemli. Benim de yaş 35 şu an motoru da 3 sene önce almıştım.. 👍👍👍🤟🤟🤟
    ersines bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklete başlayın düşünmeyin bile başlangıç olarak 250cc altı herhangi bir makine işinizi görür dünyanın en keyifli şeylerinden biridir emin olun.
    ersines bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuyla beraber tahmini forumun yaş ortalamasının 50 olduguna karar verdim

Arkadaştan hiç bir yorum gelmemiş. Vazmıgeçti acaba
    ersines bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    merhaba bende motora yeni başladım yaşım 34 bende sizinle aynı durumdaydım hatta ben motoru aldıktan sonra bile çekincelerim vardı 32 yaşında aldım ilk motorumu ybr 125 (boy 176 kilo 76 ) viteslere alışmak vs başlarda biraz zor gelmişti frenleme olsun çok acemilik çektim hatta aldığımın 2. günü kavşaktan dönerken ön freni sıkmam neticesinde motoru yatırdım ) tabi birşey olmadı hızlanamamıştım bile sadece motor yattı koruma demiri vardı ayağıma geldi parmağım bi kaç gün ağrıdı (motor botu almak lazım ) ve her ışıkta stop ettiriyordum biraz soğudum daha sonra işyerine scooter aldık honda activa onu kullanmaya başladım bu arada ybryi kullanmadım yani çok az kullandım 3,4 ay scooter kullanınca motosiklete alıştım yaklaşık 2 aydır kendi motorumu kullanıyorum ybr yi çok keyifli hocam hafta sonu gelsede motorla gezsem diye bekliyorum neyse lafı çok uzatmayayım çekinmeyin alın motosiklet harika ama tabi koruma ekipmanlarını da eksik etmeyin kask,eldiven,dizlik,dirseklik bana birşey olmaz demeyin alıştıktan sonra çok keyifli
    ersines bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R serisi grenajlılardan uzak durun derim.
    Madem bekarsınız tavsiyem crf250.
    Düşsenizde bişey olmaz. Dağ bayır gezersiniz.
    Asfalta da uygun.
    Bundan iyisi benzinin 3 tl olması.
    ersines bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Merhaba yaşım 49 (ama daha 15'imden gün almadım). 41 (Kırkbir) yıldır araba kullanırım. Bi o kadar da bisiklet 29 Haziran da dükkandan daldım içeri oradan bir motosiklet sar dedim. Arka dükkandan ekipman alıp vurdum yola. O günden beri arabayı çıkarmadım. 350 cc kymco downtown scooter ile başladım. Ehliyeti de aldım. Rahmetli babam bin bir yalanla almadı bana motoru. Kendide binmiş halbuki. İki tekerleğin bütün numarası ileri bakmak. Geçer geçmezi öyle ayarlamak, gözünü bir yere sabitlememek, bir de tır yanından geçerken dar araya girmemek. Bu hayat senin, araba ve bisiklet kullanmayı iyi biliyorsan al ve vur yola. Bu işten zevk alacağını düşünüyorsan vakit kaybetme. Boy 1,72 kilo 105 en 50...
    ersines bunu beğendi.

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaştan hiç bir yorum gelmemiş. Vazmıgeçti acaba
    Merhaba yorumları tek tek okuyorum. Vazgeçmedim..yorumları okuyunca hevesim tekrar arttı.Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    250 cc altı scooter ile başlayacağım sanırım.
    erkanzdemir bunu beğendi.

Alıntı ersines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba yorumları tek tek okuyorum. Vazgeçmedim..yorumları okuyunca hevesim tekrar arttı.Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Benim motorda tek yaptığım hata 250 ile başlamak oldu. Şuan 650r aldım. 500 ile başlasaydım satma alma ile uğraşmama gerek kalmayacaktı.

Tabi bunu derken yaşına göre diyorum. Dayanamam gaza gelirim diyorsan sakın.
    ersines ve espresso bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bizim grupta 40ından sonra 1000cc varadero ile başlayan var.

Bence düşük cc ile başlanmaz bu yaşta. 125likle başlaması gerekenler yaşı küçük kendine hakim olamayan insanlar. 38 yaşının olgunluğu ile transalp vb bi motor alınabilir. Her türlü gezide yapılabilir.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı ersines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilonuz ve boyunuz için 250 cc yamaha scoter sizi çok mutlu edecektir. Kesinlikle ilk motosikletiniz heveslenip racing almayın.
    Hatta varsa tanıdıkta felan 2. El scoter alın bir süre sonra gerçekten nasıl bir motosiklete bineceğinize karar verip yola devam edersiniz.
    Ben 34 de başladım, keşke daha önce imkanım olsaydı, şimdi 39 yaşındayım, hafta da bir - iki motosiklete ancak biniyorum ve bana müthiş zevk veriyor, garajımda olması bile hayatımı güzelleştiriyor.
    ersines bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyla beraber tahmini forumun yaş ortalamasının 50 olduguna karar verdim
    Dünden beridir yakın gözlüğü kullanmaya başladım, yaşlılık zormuş.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    İlk motorum olacak. Honda CB 125 F veya 250 cc CB 250 R düşünüyorum. Alacağım zaman ki maddi durumuma bakacağım.
    Biraz araştırıp, inceleme videoları izliyorum. Son iki senede motor fiyatları baya yükselmiş maalesef.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba, öncesinde hiç ilgisi olmayan biri olarak 30 yaşında motosikletle tanıştım ve 8 senedir zevk ile kullanıyorum. Gerekli belgeleri olan birinden/bir yerden eğitim alıp yolunuza bakmanızı tavsiye ederim. Kısa süre içinde uzun yol yapma isteği de oluşacaktır Hayırlı olmasını dilerim.
    srdrrr ve ersines bunu beğendiler.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GW 250 F cuk oturur sana :D
    Fuck diye okudum ilk

250 cc üstü bi vitesli ile başla scooter senin hevesini soğutabilir

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünden beridir yakın gözlüğü kullanmaya başladım, yaşlılık zormuş.
    Hangi seviyeye kadar dayandın.Benimde yakın gitti.Dur ertelemiyeyimde cumartesine göze randevu alayım :(

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)