Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumu istemiyorlar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burnunu kırın
    .
    .
    .
    .
    .
    .

Şaka adam haklı başka eve taşının

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Adres ver gelelim oraya 20 motorla yolu isgal edelim nede olsa adımız motosikletli teröristlere cikdi isminin hakkini verek.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    https://imgyukle.com/i/oD7OJM
    https://imgyukle.com/i/oD7gk8

Goruntu budur. Oradaki camin sahibi motoru zorla satilan kisi. Camini. Onunr koymama razi zaten cani yanmis zorla oglunun motorunu sattirmis yönetici.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Önce o asılı çamaşırları kaldırtsın, bayrak gibi asmışlar apartmanın ön cephesine. Yöneticinin ağzını burnunu kırmıyorsan kanka olmaya bak.
    gurcanozturk ve odo bunu beğendiler.

Yöneticin nedir ne değildir bilmem ama ;apartman üstünde baskı kurmaya çalışan , kaba kuvvetten anlayan biri olduğu açık.
    Bu tip insanlar genelde başka şeylere de bahane bulurlar anlaşılması zor insanlar.
    Keşke taşınmadan önce konuşsaymışsın bu konuyu. Öğrencisin ses çıkarman zor zaten bu yüzden epey ezilirsin, ev alma komşu al sözü buradan geliyor.
    fz6_fazer ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    R6
    Hadi yolu kapatsa anlarım bebek arabası falan geçmeyebilir desek ama gayet güzel nizami bir şekilde park etmişsin daha ne olacak... Bunlar böyle sıkılınca görüntü kirliliği oluyor deyip çıkarlar. Nerde yaşıyorsun toplanıp gelsek o yolu tüm kapatsak sonra desek ki gözümüzün önünden yürüme görüntü kirliliği oluyorsun. Tam dayaklık adama çatmışsın..

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yurtta kalırken motoru bıraktığım, yurdun kapısına engel olmayan aynı böyle bir yer vardı. Oraya koyma dediler. Ben de gidip direk bina içindeki yangın merdivenine koymaya başladım. Böylece kışın motora kar da değmiyordu. Müdür motorun varlığını bilmediğinden kimse bir daha bir şey dememişti.

Senin yerinde olsam motoru yukarı çıkarıp alüminyum borulara zincirlerdim. Hem yönetici kimmiş de bina sakinine motor sattırıyormuş? Yönetici ne b.. muş? Kendini bina sahibi falan mı sanıyor?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bilmiyorum muhtarla gorustum bana biryer ayarlayabilecegini soyledi etraftaki bazi hirsizlik olaylarindan o da muzdarip olduğundan yardimci olacagini soyledi. Ileriki gunler ne getirecej bakacağız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    adam haklı sen de tam yol üstüne koyuyorsun ama

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    40 dairelik bir apartmanda oturuyorum. Sadece bende motor var. Kapının önüne parketmeyi bırak yağmurlu havalarda bazen motoru kamelyaya bile sokuyorum. Kimseye rahatsızlık vermediğin sürece bir şey olmaz. Biraz dişini göster. Görüntü kirliliği bahane olamaz.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Size bir tavsiye vereyim. BOŞUNA UĞRAŞMAYINIZ. LAF ANLATAMAZSINIZ. Doğma büyüme Gölcük'lü olarak ve üzülerek söylüyorum bunu.

Kendinize bir başka yer bulunuz. Ev 1. kat ise eve sokmak mesela...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçiş yolunu kapatıyorsunuz, o yönden haklı ama abartacak birşey yok, direk sizi sevmiyor anlaşılan yönetici
    Görüntü olarak da sıkıntı yaratmıyor; apartmanı zengin göstermiş bence çamaşırları toplasınlar bence, evde battal boy 10 kişi yaşıyor herhalde.

Ben direk yol üstüne koyuyorum; yandan geciyorlar. yönetici hatta üstünü ört bişi olmasın fln diyor.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Orası bahçeye giden yolu kapatıyor. Bence de biraz uygunsuz olmuş. Arka taraflar müsaitse o tarafa park etmeyi deneyin. En kötü ihtimalle iyi bir zincir kilit takarak brandayla örtün. Takip cihazı olsa daha da iyi olur. Çalınacağı varsa bahçeden de çalınıyor kapalı garajdan da çalınıyor.

Çok problem edilecek yer değilmiş. Biraz Hoşgörüye ihtiyacımız var

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    motosiklet sahibi biri olarak, "empati kurmak lazım" demek istiyorum.

geçiş yolunu komple kapatıyorsun bi bir. ikincisi, üstelik bir dairenin dibindesin, bilmem farkında mısnız ama motorlar çalışırken gürültü yapıyor gençler. ben bile hoşlanmıyorum gecenin bir köründe yol üzerinde ses yaparak geçenlerden, sen ise bir direnin ta dibine geliyorsun, park ediyorsun en az 30-40 sn motor sesi demek bu. rahatsız olur insanlar. oraya o şekilde parkedebilmek için ciddi zaman gerekir. sürekli in-bin çimler mahvolur.
    üçüncüsü, giriş ile parkettiğin yer arasında az da olsa kot farkı var, bir taş ile çözmeye çalışmışsın ama gün geçtikçe orası deforme olacak.

biraz daha da empatik bakalım. sen yaptın, ok, sonra bunu gören biri daha heveslendi, motosikletle tam simetrik yöndeki (sol taraftaki) yere parketmeye başladı. nolacak?

yani uzun lafın kısası, yönetici kendine göre haklı.

çözüm önerilerimi daha önce yazmıştım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet sahibi biri olarak, "empati kurmak lazım" demek istiyorum.

geçiş yolunu komple kapatıyorsun bi bir. ikincisi, üstelik bir dairenin dibindesin, bilmem farkında mısnız ama motorlar çalışırken gürültü yapıyor gençler. ben bile hoşlanmıyorum gecenin bir köründe yol üzerinde ses yaparak geçenlerden, sen ise bir direnin ta dibine geliyorsun, park ediyorsun en az 30-40 sn motor sesi demek bu. rahatsız olur insanlar. oraya o şekilde parkedebilmek için ciddi zaman gerekir. sürekli in-bin çimler mahvolur.
    üçüncüsü, giriş ile parkettiğin yer arasında az da olsa kot farkı var, bir taş ile çözmeye çalışmışsın ama gün geçtikçe orası deforme olacak.

biraz daha da empatik bakalım. sen yaptın, ok, sonra bunu gören biri daha heveslendi, motosikletle tam simetrik yöndeki (sol taraftaki) yere parketmeye başladı. nolacak?

yani uzun lafın kısası, yönetici kendine göre haklı.

çözüm önerilerimi daha önce yazmıştım.

Hocam haklısınız ancak motosikleti istediklerinde araç istediklerinde oyuncak olarak goruyorlar.

Mesela yöneticinin arabası var ise ve apartman önünde sabit park ettiği bir yer var ise; bu arkadaş motosikleti oraya park ettiğinde muhtemel olarak "motosiklet bu neden koca alanı kapatıyorsun uygun bir yere koy" diye tepki görecektir. Açıkçası insanların anlayıslı olması gerekir biraz; motosikleti calıstırmadan da o bölgeden cıkabilir bence; rahatsızlık vermeden. Tek sıkıntı yolu kapatıyor olması ama orası da aktif bir yer değil bence.

Benim motosikletim asagdaki şekilde park edilmiş durumda; 6 metre kadar içerisi apartmanın cıkışından.
    Yolun bir kısmını kapatıyorum; aynı zamanda burada cocuklarda oynuyordu onlar da sıkıntı olmaması için az daha önde oynuyorlar. Apartmanın önünde 3 arabalık park yeri var; yönetici ve ailesi dolduruyor; şayet yönetici buna laf yapsaydı direk o park yerine cekerdim ve dediğine pişman olurdu.

SavageGarden bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Apartmanın angarya işlerine koşturan boş vakti bol amcalara yönetici ismini verdiğinde haddine olmayan işlerde kendini sorumluluk sahibi hissediyorlar. Topla aidatını öde faturaları fazla da üstüne düşmeyen işlere burnunu sokma neden gereksiz gerginlik yaratıyorsun. Vakti zamanında böyle bir davadan motosikletim çalındığında bizzat gelip yahu keşke senin dediğin gibi yapsaydık diyecek ama iş işten geçmiş olacak. Güzel bir dille haddi olmayan işlere karışmamasını ve canı yanacak biri olacaksa eğer onun kendiniz olmayacağını anlatın.
    mesut hoca bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir dille haddi olmayan işlere karışmamasını ve canı yanacak biri olacaksa eğer onun kendiniz olmayacağını anlatın.
    Güzel bir dille tehdit etmek te zor iş ama

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

- kaldır o motoru oradan,i tutarım zabtı.
    _alp_ ve srknsnyz bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Apartman daki diğer komşular nereye park ediyor araçlarını?onlar nereye koyuyorlardı sende oraya köy motorunu,herkesin arabası olmak zorunda değil ya ,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)