Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xmax ve uzun boy

Motovento
    REKLAM ALANI

Xmax kullanıp uzun boylu olan arkadaşlar var mı ağırlık fazla ise cc öneriniz olur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    zn125-nmax-mt25-xmax300-mt09-tracer7-xmax250-jet14
    x max 300 kullanıyorum, 187 boy 93 kg birisiyim. motor gücü olarak hiç bir sıkıntı yaşamıyorum fakat ön orjinal cam hangi ayarda olursa olsun 120 km üstü süratte kafa bölgemde çok şiddetli ilginç bir rüzgar oluyor ve uzun süre çok yüksek hızlarda seyahat edeceksen çok rahatsız edici seviyeye gelebiliyor. daha önce hiç ön camı olmayan tamamen çıplak bir motor olan mt 25 ile çok rahat 140-150 km/saat mertebelerinde seyahat ederdim.

Açıkçası şehir içi kullanıcam birazda altımda oyuncak gibi komik durur mu tereddüt ettim o yüzden soruyorum o hızlarda çok kullanıcağımı düşünmüyorum işe gidip gelicem hatta 250 düşündüm kilom 105 boy aynı 1.87 bacaklarım filan sıkışır mı acaba dedim ama siz kullanıyorsunuz sıkıntı olmaz galiba

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    190 boy, 84kg ile 250cc xmax kullanıyorum. güç olarak bana yeterli geliyor.

Ama aynı rüzgarın kaskın üst kısmına çarpmasını ben de yaşıyorum. Uzun tur camı takınca yola camın arkasından bakmanın rahatsız etmesi dışında kaskın arkasına çarpan kötü bir türbülansa yol açtı. Orjinal camına geri döndüm

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    xmax 250 var bende.

boyum 180, 85 kiloyum. Motorun gücü yeterli, şehiriçinde dik yokuşlarda falan sorunsuz hızlanarak keçi gibi tırmanıyor. Yalnızca otobana çıkıp 120-130'la giderken bir sonraki motorumu 300 ya da 400 mü alsam, piyangodan para çıksa da bi tmax alsam mı diye hayallere daldığım oluyor ama vergi avantajları, yakıt tüketimi vb. hesaba katınca fakir halinle 250 fazla fazla yeter sana deyip gerçeğe dönüyorum.

Ön cam rüzgarı çok güzel kesiyor ama işte oradan seken rüzgar tam kaskın önüne geliyor hepsi. 120'yi geçince kaska çarpıyor. Zaten 120'nin üzerinde çok fazla gitmediğim için aşırı rahatsız olmadım ama otobanda giderken şu ön camın üzerine ilave takılan küçük rüzgar saptırıcı camlardan alsam iyi olacak diye düşünüyorum, sonra unutuyorum almayı.

Uzun tur camı da faydalı olabilir ama motoru park yerinde ileri geri iterken falan bu sefer o camın üzeri kafaya çarpar, bir de camın içinden yola bakınca camdaki çamur toz rahatsız eder diye düşünüp hiç girişmemiştim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 var bende.

boyum 180, 85 kiloyum. Motorun gücü yeterli, şehiriçinde dik yokuşlarda falan sorunsuz hızlanarak keçi gibi tırmanıyor. Yalnızca otobana çıkıp 120-130'la giderken bir sonraki motorumu 300 ya da 400 mü alsam, piyangodan para çıksa da bi tmax alsam mı diye hayallere daldığım oluyor ama vergi avantajları, yakıt tüketimi vb. hesaba katınca fakir halinle 250 fazla fazla yeter sana deyip gerçeğe dönüyorum.

Ön cam rüzgarı çok güzel kesiyor ama işte oradan seken rüzgar tam kaskın önüne geliyor hepsi. 120'yi geçince kaska çarpıyor. Zaten 120'nin üzerinde çok fazla gitmediğim için aşırı rahatsız olmadım ama otobanda giderken şu ön camın üzerine ilave takılan küçük rüzgar saptırıcı camlardan alsam iyi olacak diye düşünüyorum, sonra unutuyorum almayı.

Uzun tur camı da faydalı olabilir ama motoru park yerinde ileri geri iterken falan bu sefer o camın üzeri kafaya çarpar, bir de camın içinden yola bakınca camdaki çamur toz rahatsız eder diye düşünüp hiç girişmemiştim.
    cc büyütme hakkında o kadar samimi yazmışsın ki bende eklemek istedim inan Tmax alsan bir seneye kalmaz o da yetmeyecek sana , yani bunun sonu yok , herhalde piyasadaki en büyük hacimli Goldwing falan alırsak tatmin olabiliriz , onunda yeni kasasını çıkarırlar eskisiyle psikolojimiz bozulur..bu yaz 150 cc sukuterimle İstanbul dan Turgutreis e gittim , 60 - 90 km ile kamyonlardan kendimi kollayarak etrafı seyrede seyrede gayet konforlu bir sürüş yaptım , amaç keyif ise cc büyütmek pekde gerekli değilmiş ;)

konu sahibi arkadaşa , benimde boy 190 , 2014 250 lik xmax ım vardı , cama rüzgar saptırıcı eklenti yaptırmıştım gayet rahattı , kötü tarafı arka amortisörü çok sertti , gerçekten satmama sebep buydu , birde sürekli yoğun şehir içi trafikte kullanacaksan 150 lik nmax daha iyi bir seçim olur..
    espresso bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Xmax alabileceğin en kalıplı motorlardan. Altında küçük kalma gibi bir durum olmaz merak etme. Ben 100 kilo, 1.90 boyla kullanıyorum.

Herkese teşekkürler ederim xmax 250 en iyi seçenek benim için sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)