Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bi' hayırlı olsununuzu alırım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Selamlar,

Bugün hayırlısı ile yeni motorum olan MH 150 Drift'i yakın bir arkadaşımdan aldım. 3100km'de 2017 model. Bir kere sağa yatması var ama koruma demirinde kaldı fakat arka fren demirini yamulttu.. Bir kerede sola düşmesi var. Depoda izini görebilirsiniz.

Aslında eski motorumdan da memnumdum fakat uzun yola gitme isteği, şehir içinde azıcık daha atik olmasını istemem nedeniyle değiştirmek istiyordum.

Motorun fren hidroliği ve motor yağını değiştirmem gerek çünkü motor 4 aydır yatıyormuş. Frenide neredeyse gidona kadar basmama rağmen kuvvetli bir tutuş yok. Ayrıca bazı parçalarında yağmurdan dolayı paslanmalar var.

Motor ile hertürlü önerinizi, 'maşallah'ınızı ve 'hayırlı olsun'unuzu alırım

Ayrıca eski motorumun ilanınıda şurdan görebilirsiniz.

Buyrun fotoğrafları

chaqalqarlos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim vulture ile aynı motor blogunu kullanıyor.
    Şehir içi cok rahat; tork nedneiyle zaten ışıklarda fırlıyor motor, kendi sınıfına göre cok iyi

90 sabit hız ile uzun yol yaparım diyorsan sıkıntı yok ancak titreşim nedeniyle yaklasık 1 saat sonra ayagın uyuşmuş oluyor.

Dipnot: castrol yağ bu motora iyi gelmiyor bilgin olsun.

hayırlı olsun; dış kısmına yorum yapamam ancak motor yapısı olarak guzel bır tercıh.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsunn. Kazasız belasız kullanman dileklerim ile 🙏🏻

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Hayırlı olsun.
    Ufak tefek düşmeler olacak elbet bence sorun yapılacak şeyler değil kazasız belasız sürüşleriniz olsun.
    Paslı noktalar için belki pas sökücü sıkıp silerek temizleyebilirsiniz sonrası tekrar paslanmayı belki yağlı bırakarak önleyebilirsiniz, haricinde malzeme paslanmaz olmalıydı, Ancak maliyetler nedeniyle malesef normal malzemeler kullanılıyor ve paslanıyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim vulture ile aynı motor blogunu kullanıyor.
    Şehir içi cok rahat; tork nedneiyle zaten ışıklarda fırlıyor motor, kendi sınıfına göre cok iyi

90 sabit hız ile uzun yol yaparım diyorsan sıkıntı yok ancak titreşim nedeniyle yaklasık 1 saat sonra ayagın uyuşmuş oluyor.

Dipnot: castrol yağ bu motora iyi gelmiyor bilgin olsun.

hayırlı olsun; dış kısmına yorum yapamam ancak motor yapısı olarak guzel bır tercıh.
    Teşekkür ederim Arndiol. Torku gerçekten güzel, hoşuma gitti. Eski motora göre baya atik geliyor tabii .

Sen yağ olarak ne kullanıyordun? Ben Shell Advance 10-40 düşünüyorum. Eski motorumda da hep bunu kullanırdım herhangi bir problem yaşamadım.

Bu arada, arada seni rahatsız edebilirim motor konusunda haberin olsun .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsunn. Kazasız belasız kullanman dileklerim ile ����
    Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Ufak tefek düşmeler olacak elbet bence sorun yapılacak şeyler değil kazasız belasız sürüşleriniz olsun.
    Paslı noktalar için belki pas sökücü sıkıp silerek temizleyebilirsiniz sonrası tekrar paslanmayı belki yağlı bırakarak önleyebilirsiniz, haricinde malzeme paslanmaz olmalıydı, Ancak maliyetler nedeniyle malesef normal malzemeler kullanılıyor ve paslanıyor.
    Çok teşekkür ederim.

Paslanan yerleri zımpara ile temizleyip daha sonra boyasam nasıl olur? Egzoz borusunuda boyamam gerekiyor, ondada paslanan yerler var. Ayrıca orjinal egzoza geri çevireceğim büyük ihtimalle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    hayırlı olsun, kazasız belasız ağız tadıyla kullanırsın inşaallah

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, kazasız belasız ağız tadıyla kullanırsın inşaallah
    Eyvallah Abi, çok teşekkür ederim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullan inşallah.

Motosikleti
    mt-07 abs
    ilandaki motosikletinizdeki yag sıcaklık göstergesi nasıl bişey?

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle. Beklentim kask, kıyafet, ekipman tam teşekküllü bir şekilde apaçi olmadan kurallara uyarak kullanmandır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin.

Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Orjinal eksoz takman motor için daha iyi olur, büyük ihtimal üstündeki eksoz torku baya düşürmüştür. Orjinal eksozu takınca tork artışını hissedersin.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Mcht-mico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilandaki motosikletinizdeki yag sıcaklık göstergesi nasıl bişey?
    Yağ çubuğunun olduğu yere takılan termometremsi bişi. Aynı yağ çubuğu gibi takıyorsunuz oraya, termometrenin çubuğu yağa değiyor. Yağ ısındıkça termometredeki gösterilen sıcaklık artıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle. Beklentim kask, kıyafet, ekipman tam teşekküllü bir şekilde apaçi olmadan kurallara uyarak kullanmandır.
    Kesinlikle her zaman tam ekipman kullanırım. Fotoğrafta ceket gözükmesede üzerimdeydi . Apaçi olmaktan nefret ederim. O yüzden hemen egzoz'u değiştireceğim, orijinal haline geri çevireceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Orjinal eksoz takman motor için daha iyi olur, büyük ihtimal üstündeki eksoz torku baya düşürmüştür. Orjinal eksozu takınca tork artışını hissedersin.
    Teşekkür ederim. Replika egzozu orjinal boruya kaynak yapmışlar. Sanırım tekrar kaynakçıya gidip orjinal egzozu kaynattırmak gerekecek. Ben zaten her zaman orijinalci biriyim. Ayrıca görüntüsü her ne kadar az buçuk iyi olsada maalesef ses çok kötü. Ki susturucu olmasına rağmen.. Mahallede 2bin devri geçmeden tın tın gitmek zorunda kalıyorum, ana yolda da kafam şişiyor maaalesef. Motoru garaja çektim, egzozu halledene kadar binmemeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullan inşallah.
    Teşekkür ederim.

OwLRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    Hayırlı olsun kazasız belasız Montunuz ve eldiveniniz toprak ve mıcır yüzü görmesin inşallah

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin.
    Teşekkür ederim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Alıntı OwLRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız Montunuz ve eldiveniniz toprak ve mıcır yüzü görmesin inşallah
    Amin inşallah, çok sağolun .

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Hayırlı olsun hemşehrim, kazasız belasız - iyi günlerde sürersin inşallah

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hayırllı uğurlu olsun,arka teker eğri mi?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hayırlı uğurlu olsun. Siz beğeniyorsanız gerisi boş. Güle güle ve zevkle kullanın.

Ön sağ tekerdeki kilometre sayacının kablosunu ön çamurluktan ayrı tutan ve o aşınmayı engelleyen küçük bir lastik parça var. Onu veya benzerini kullanırsanız o kısım daha fazla hasar görmez.

Plastik parçalardaki sürtünme v.s. konuları için basit bir sprey boya iş görür.

Metal kısımlardaki paslanmalar için; önce bir parça zımpara veya tel fırça ile (parçaları sökmeye gerek yok, ama çevresine değmesinler) paslardan biraz arındırın ve zincir spreyini bu kısımlara biraz sıkıp öyle bırakın. Artık paslanmayacaklardır. Görüntüyü iyice kurtarmak isterseniz daha sonrasında bir balata spreyi ile yağı ve kiri temizleyip yine sprey boya ile üzerlerini boyayabilirsiniz. Ancak pas alttan yürür ve boyayı yine atar. O yüzden yağlayıp bırakmanızı öneririm.

Sanıyorum ki lastikleri değiştirilmemiş. ANLAS gibi çok daha kaliteli bir markanın lastikleri ile değiştirmeniz, motosikletin tüm karakterini ve sizin sürüş güvenliğinizi arttıracaktır. Şiddetle öneririm.

Motor yağını MOTUL 5100 öneririm. Klavuzda yazanı bilemiyorum ancak 5100 10W-40 veya 15W-50 oldukça uygun olur kanısındayım. Bir de önemli bir not, Mondial Z-One 180' de motor yağı değişimi 1.000 km' de bir yapılıyor (motor bloğunda ve kullanım klavuzunda yazar). Sizin motosikletiniz için değişim aralığını kontrol edin.

Fren hidroliğinizin bahsettiğiniz sorun ile alakası var mı emin değilim. Ancak yararı olur zararı olmaz, zaten 2017 diyorsunuz, zamanı gelmiş. Fakat fren performansındaki sorun genellikle fren balatalarından kaynaklanıyor. Daha kaliteli bir balata sorunu çözecektir. Siz yine de DOT3 veya DOT4 fren hidroliği ile değişimi yapın.

Tekrar hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın. Gaza gelmeden güvenle kullanın
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hemşehrim, kazasız belasız - iyi günlerde sürersin inşallah
    Teşekkür ederim .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler