Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Winter is coming

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her kış yaklaşırken her aceminin yapacağı gibi muhtemel forumda cevabı oldugu halde konu acıyorum

evet, farkındayım ancak konulardaki cevaplar yeterli gelmedi.

Malum kış geliyor; ara sıra motosiklet ile izmir-manisa arası gidiyorum. 2 gün önce gittiğimde sabah 7'de üşüdüm, kışın tahmin edemiyorum.

Montum var sıkıntı yok, ancak buz gibi havada yeterli gelecek f/p ürürüne ihtiyacım var.
    (durum aşırı rüzgar ve soguk hava içerir; ortalama hızım 90km/saat)

-Eldiven
    -Ayakkabı (korumalı olmasa da olur ama rüzgarda en cok ayaklarım uyuşuyor)
    Motosiklet Pantolonu tercih etmiyorum; içlik vs. giyeceğim ama yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle asagıdaki tarzda şeyler işe yarar mı merak ediyorum.

Marka - model olarak önerilerinize acıgım.

Survivalsyk bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Diğer korumalıklar haricinde. Alt üst ayrı ayrı yağmurluk takımı almanız yeterli olacaktır.
    Normal soğuklarda ise ekstra içlik giymeniz yeterli olacaktır.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer korumalıklar haricinde. Alt üst ayrı ayrı yağmurluk takımı almanız yeterli olacaktır.
    Normal soğuklarda ise ekstra içlik giymeniz yeterli olacaktır.

Yağmurlugu denemedim hocam ama içlik işe yaramıyor; ayaklar ve bacaklar için.

Yağmurluk rüzgarı kestiği için mi sıcak tutuyor anlayamadım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçen kış istanbulda motorla işe gidip geldim.
    riderdenim'in motosiklet pantolonu yetmişti 3-5 derece soğuklarda bile.
    üzerime de revit mont içine de neopren mont giyiyordum.

Motosikleti
    R1
    Tabi önerim eksi para durumu olanlar için.

Maddi durumunuz iyiyse sorun yok

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen kış istanbulda motorla işe gidip geldim.
    riderdenim'in motosiklet pantolonu yetmişti 3-5 derece soğuklarda bile.
    üzerime de revit mont içine de neopren mont giyiyordum.
    pantolon istemiyorum hocam dediğim gibi.

mont kısmıdna sıkıntı yok; bir şekilde hallederim ancak bacaklar ve ayakları çözmem gerekiyor.

pantolon değiştirecek durumum yok cogu zaman cünkü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    R1
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlugu denemedim hocam ama içlik işe yaramıyor; ayaklar ve bacaklar için.

Yağmurluk rüzgarı kestiği için mi sıcak tutuyor anlayamadım
    Evet yağmurluk gerçekten iyi.

öncesinde dediğim gibi normal korumalıklarınız var diye hesaplıyorum. Kışlık bot dizlik gibi.
    Geçen kışı sadece içlik bot ve dizlikle geçirdim. Evet kışın ortasında bol bol SS kullandım.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Her kış yaklaşırken her aceminin yapacağı gibi muhtemel forumda cevabı oldugu halde konu acıyorum

evet, farkındayım ancak konulardaki cevaplar yeterli gelmedi.

Malum kış geliyor; ara sıra motosiklet ile izmir-manisa arası gidiyorum. 2 gün önce gittiğimde sabah 7'de üşüdüm, kışın tahmin edemiyorum.

Montum var sıkıntı yok, ancak buz gibi havada yeterli gelecek f/p ürürüne ihtiyacım var.
    (durum aşırı rüzgar ve soguk hava içerir; ortalama hızım 90km/saat)

-Eldiven
    -Ayakkabı (korumalı olmasa da olur ama rüzgarda en cok ayaklarım uyuşuyor)
    Motosiklet Pantolonu tercih etmiyorum; içlik vs. giyeceğim ama yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle asagıdaki tarzda şeyler işe yarar mı merak ediyorum.

Marka - model olarak önerilerinize acıgım.

https://n11scdn.akamaized.net/a1/450...1592229438.jpg
    Kış gelince kombin belli Kalın pijama altı 2 adet giyiniyoruz üstüne kot pantolon giyiyoruz üstüne işmonttan aldığımın yağmuruğun altını giyiyoruz ayaklara decathlondan alınan plastik çizmeyi giyip üstümüze biri fermuarlı diğeri kapalı 2 adet poları giyiyoruz üstüne yine decathlondan aldığımız yağmurluğu giyip boynumuzada birşeyler sardıktan sonra yağmurluğun kapşonunu kapatıp kaskı takıyoruz. Yağmur sel soğuk vs vs işlemiyor.Bu şekilde kışın -5 de 1.5 saat yol yaptım aynı şekilde milletin kaza yaptığı selde gram ıslanmadan yine1.5 saate yakın yol yaptım ama eldiven ve bileklerden su alma işini çözemedim

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yağmurluk gerçekten iyi.

öncesinde dediğim gibi normal korumalıklarınız var diye hesaplıyorum. Kışlık bot dizlik gibi.
    Geçen kışı sadece içlik bot ve dizlikle geçirdim. Evet kışın ortasında bol bol SS kullandım.
    deneyeyim bakalım nasıl olacak

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış gelince kombin belli Kalın pijama altı 2 adet giyiniyoruz üstüne kot pantolon giyiyoruz üstüne işmonttan aldığımın yağmuruğun altını giyiyoruz ayaklara decathlondan alınan plastik çizmeyi giyip üstümüze biri fermuarlı diğeri kapalı 2 adet poları giyiyoruz üstüne yine decathlondan aldığımız yağmurluğu giyip boynumuzada birşeyler sardıktan sonra yağmurluğun kapşonunu kapatıp kaskı takıyoruz. Yağmur sel soğuk vs vs işlemiyor.Bu şekilde kışın -5 de 1.5 saat yol yaptım aynı şekilde milletin kaza yaptığı selde gram ıslanmadan yine1.5 saate yakın yol yaptım ama eldiven ve bileklerden su alma işini çözemedim

hocam kendimi ateşe vereyim de ölene kadar ne kadar yol yaparsam o kadar yapayım bari, daha kolay olur bence

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ben yola çıktığım zaman en kısa gittiğim mesafe 1 saat 15 dk sürüyor :D Bir kere hazırlıksız yakalandım 115 km yolu sırılsıklam titreye titreye gittim :D Bir daha tövbe :D 1 saatlik yol için 1 saat giyinmeye razıyım :D

Motosikleti
    R1
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yola çıktığım zaman en kısa gittiğim mesafe 1 saat 15 dk sürüyor :D Bir kere hazırlıksız yakalandım 115 km yolu sırılsıklam titreye titreye gittim :D Bir daha tövbe :D 1 saatlik yol için 1 saat giyinmeye razıyım :D
    Aynen. soğuk neyse ama ıslanmak mahvediyor.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Tulum yağmurluk, içlik, diz örtüsü ve elcikler yeter umarım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    pantolon istemiyorum hocam dediğim gibi.

mont kısmıdna sıkıntı yok; bir şekilde hallederim ancak bacaklar ve ayakları çözmem gerekiyor.

pantolon değiştirecek durumum yok cogu zaman cünkü.
    Bendeki pantolon normal kot gibi görünen modeliydi, yani görünüşte farkedilmiyordu motor pantolonu olduğu. içindeki diz korumaları da bütün gün işyerind eotututken rahatsızlık vermiyordu ya da ben alışmıştım. Ama zaten çalıştığım işyerind egiyimle ilgili kural yok, giyinik ol yeter modelinde çalıştığımız için rahatız. Mesela yazın da şortla geliyorduk.

Motosikleti
    Forza 250
    Ayağa coldkillers çorap, bacaklar için tucanonun panta diye bir ürünü var, çok pratik giyilip çıkartılıyor, üste de motor montunun üzerine yağmurluk işi çözer
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    İçinize içlik giyip, üstüne korumalı bir pantolon ve onun üstüne yagmurluk giyerseniz üşüme ihtimaliniz pek yok. Elbette sogugu hissedersiniz ancak üşümezsiniz.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    gösterdiğiniz dizliği ben alacağım. alacaksanız bence sizde şimdiden alın kışın 100 liranın altında olmuyor

Diğer bir secenek ise hiç bunlarla ugrasmayıp scooterlar için olan örtü şeysi.

vitesliler için de var mı acaba? direk bacak ayak kapatıyor ürtü. kuryelerin kullandıgı gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

bu arada f/p eldiven önerisi olan var mı marka/model?

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Diğer bir secenek ise hiç bunlarla ugrasmayıp scooterlar için olan örtü şeysi.

vitesliler için de var mı acaba? direk bacak ayak kapatıyor ürtü. kuryelerin kullandıgı gibi.
    Var, ben ilk aldığımda motorun üstündeydi aldığım gibi söktüm. Motorun bütün sıcağı içerde kalıyor. Motor soğuksa ısıtması yok sadece deri olduğu için rüzgar geçirmiyor. Isındıktan sonra güzel ama.

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var, ben ilk aldığımda motorun üstündeydi aldığım gibi söktüm. Motorun bütün sıcağı içerde kalıyor. Motor soğuksa ısıtması yok sadece deri olduğu için rüzgar geçirmiyor. Isındıktan sonra güzel ama.
    Kış için güzel olabilir bence. Model vs. öneriniz var mı

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O kadar para verme, içine pijama giy başgan. .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)