Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Winter is coming

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanlarını tam giymen için uyarıyorum. Allahtan forum apaçi keko kaynıyo diyosun. Dizlerden soğuk almayı geçtim asfaltta bi sürüklen de göreyim seni. Hele kış ayları sabuncubelinde gizli buzlanmadan dolayı.
    Adam ekipman sevmiyorum diyo.
    Hocam keşke yazılanların tamamını okusaydınız. Arkadaş motosiklet pantolonu giymek istemiyorum diyor. Önlem almayayım demiyor. Pantolunun üzerine ekipman giymek istiyorum diyor. Sürekli tek pantolon ile dolaşmak istemiyor.
    Buna biz de dahiliz tek Motosiklet pantolonu ile her yere gidilmiyor. Bize göre; normal giysinin üzerine giyilen ekipmanlar daha kullanışlı olduğunu belirtiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

O değil de İzmir'lilerin toplanma noktası gibi oldu bu konu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben şunu almayı düşünüyorum, sadece soğuk ve sudan korur, içine dizlik entegre ettirebilirsem en azından bi diz koruması olur. pantolon üstü örtü ama karnına kadar koruyor. ön lastikten gelen su beni mahvediyor.BURAYA TIKLA
    StiF bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam keşke yazılanların tamamını okusaydınız. Arkadaş motosiklet pantolonu giymek istemiyorum diyor. Önlem almayayım demiyor. Pantolunun üzerine ekipman giymek istiyorum diyor. Sürekli tek pantolon ile dolaşmak istemiyor.
    Buna biz de dahiliz tek Motosiklet pantolonu ile her yere gidilmiyor. Bize göre; normal giysinin üzerine giyilen ekipmanlar daha kullanışlı olduğunu belirtiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

eyvallah hocam; okumadan yorum yapıyorlar sürekli

Aynen izmir toplaşkası gibi oldu

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şunu almayı düşünüyorum, sadece soğuk ve sudan korur, içine dizlik entegre ettirebilirsem en azından bi diz koruması olur. pantolon üstü örtü ama karnına kadar koruyor. ön lastikten gelen su beni mahvediyor.BURAYA TIKLA
    Hocam izmir-manisa arası moto-kurye görevi yapan bir abim var; kendisi ile konuştum yaz kış nasıl yaptıgını.
    Decathlon'dan içi polarlı pantolon ile sıkıntı olmadıgını belirtti. Aktif olarak motor ile calıstıgı için acıkası fikir iyi geldi.

Ancak konuda da belirttiğim gibi pantolon giy/cıkar kısmı ugrastırıcı; bu ımkanım olmayan zamanlar için de önceki sayfada paylaştıgım sizinkine benzer olan pantolon üstü koruyucuyu almayı planlıyorum.
    tarikcapar bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Forza 250
    Pantolon yerine kot üstüne 20 sn de giyilebilen ve içinde diz için koruma pedi cebi olan ürünü tavsiye ederim. ismi Tucano Panta Fast. Videosu da şöyle;

SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F

Tamam da pantolondan daha iyi koruyan bişey yok. Dizlik falan hikaye. Dizlik enduro motocross ekipmanı asfaltta daha farklı tehlikeler yaşanır. Kaza yapan bi arkadaşımın dizinden 5cm dizlik parçası çıkardılar diz dahil iki bacakta parçalı halde 4 kırık vardı. Düşünce dizlik dönüyor ve artık yok. Sürtünmeden de koruyan bir ekipman yok. Hele ki kot pantolon sürtüne ısısında toz barut gibi çatır çatır yanarak daha yüksek yanma derecesi oluşturuyor. Tamamını okumama değil mevzu. Bu işi yapıyorsan pantolon giyeceksin. 2 tane al 3 tane al zamanla. Ama giy. Bundan bahsediyorum. İzmirliler burada.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Neopren ürünlere yönelmelisin. Decatlondanda içlik aldın mı tamamdır

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da pantolondan daha iyi koruyan bişey yok. Dizlik falan hikaye. Dizlik enduro motocross ekipmanı asfaltta daha farklı tehlikeler yaşanır. Kaza yapan bi arkadaşımın dizinden 5cm dizlik parçası çıkardılar diz dahil iki bacakta parçalı halde 4 kırık vardı. Düşünce dizlik dönüyor ve artık yok. Sürtünmeden de koruyan bir ekipman yok. Hele ki kot pantolon sürtüne ısısında toz barut gibi çatır çatır yanarak daha yüksek yanma derecesi oluşturuyor. Tamamını okumama değil mevzu. Bu işi yapıyorsan pantolon giyeceksin. 2 tane al 3 tane al zamanla. Ama giy. Bundan bahsediyorum. İzmirliler burada.
    Söylediklerinizin başımın üzerinde yeri var sonuna kadar haklısınız. Ben fiyat olarak uygun kombinasyonlardan bahsediyorum.
    Mesela "alta= içlik üzerine güzel yanmaya ve darbeye dayanıklı içşi pantolonu (motosiklet pantolonu ile aynı özellikte ama çok daha ucuz) üzerine yağmurluk + üste=normal giysiler polar veya yün içlik üzerine motosiklet montu üzerine yağmurluk" gibi.
    Maalesef dönüp dolaşıp maddiyata geliyor durum.
    Diğer türlü burada bu konu olmazdı zaten.

İstemiyorum denilen şeyleri dayatmak forum olarak en büyük zevkimiz sanırım.

Güvenlik için doğru şeyler diyorsunuz ama arkadaşım anlatamıyorum sanırım, pantolon değiştirecek durumda değilim. istemiyorum yav

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Ellerdeki üşümeyi ben anca kuryelerin taktığı elcik , elcik ısıtma ve eldiven kombinasyonuyla çözdüm.
    Anca bu üçü beraber olduğunda ellerim sıcacık sabah iş yerinde olabiliyorum kışın.
    Keşke daha önce taksaymışım diyorum.Motosikletin havası bozulmasın diye ellerim üşümüş boşuna

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @Arndiol,

Eski Sabuncubeli yolu kullanılabiliyor mu?
    Eski dediğim 30-40 sene önceki yol.
    Ormanın içinden giden tek şerit olan.

Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerdeki üşümeyi ben anca kuryelerin taktığı elcik , elcik ısıtma ve eldiven kombinasyonuyla çözdüm.
    Anca bu üçü beraber olduğunda ellerim sıcacık sabah iş yerinde olabiliyorum kışın.
    Keşke daha önce taksaymışım diyorum.Motosikletin havası bozulmasın diye ellerim üşümüş boşuna
    ugraslarım çözmez ise elcik koruma yapacagım o da çözmez ise elcik ısıtma

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Arndiol,

Eski Sabuncubeli yolu kullanılabiliyor mu?
    Eski dediğim 30-40 sene önceki yol.
    Ormanın içinden giden tek şerit olan.

valla ben hep tüneli kullanıyorum ancak eski yol kullanıma devam ediyor ancak o yol senın dedıgın yol mu bilemedim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Aa bak söylemeyi unuttum yada yazdım hatırlamıyorum decathlon da yürüyüş pantolonları var su geçirmeyen içi astarlı güzel pantolon başka şey giymeden 1 saat yol gitmiştim kışın yağmurda vardı hem üşütmedi hem su almadı. Yalnız ölçüsü kot pantolon gibi değil kumaş pantolona göre alacaksın :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstemiyorum denilen şeyleri dayatmak forum olarak en büyük zevkimiz sanırım.

Güvenlik için doğru şeyler diyorsunuz ama arkadaşım anlatamıyorum sanırım, pantolon değiştirecek durumda değilim. istemiyorum yav
    İstemezsen isteme. Kask da takmak istemezsen takman için uyarıcaz yine. Sana git pist pantolonu ya da goretex ışıl ışıl pantolon giy demiyorum ki. Zaten günlük pantolon gibi duruyor. Belli bile değil. Senin bileceğin iş. İşin doğrusunu ben söyliyim istersen amuda kalkarak bin. En iyisini sen biliyosun. Forum olarak zevkimiz değil insan olarak misyonumuz doğruyu göstermek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Söylediklerinizin başımın üzerinde yeri var sonuna kadar haklısınız. Ben fiyat olarak uygun kombinasyonlardan bahsediyorum.
    Mesela "alta= içlik üzerine güzel yanmaya ve darbeye dayanıklı içşi pantolonu (motosiklet pantolonu ile aynı özellikte ama çok daha ucuz) üzerine yağmurluk + üste=normal giysiler polar veya yün içlik üzerine motosiklet montu üzerine yağmurluk" gibi.
    Maalesef dönüp dolaşıp maddiyata geliyor durum.
    Diğer türlü burada bu konu olmazdı zaten.
    İş pantolonları ile motosiklet pantolonlarının örgüleri farklı bu yüzden motoaiklet ürünleri sürtünmelerde parçalanmaya daha dayanıklı. Kevlar destekli oluyor ağırlıklı olarak. İş pantolonlarının yanmaya dayanıklı olanları da zaten ucuz değil. İş koluna göre değişie. 50 liraya da var 1050 liraya da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

ugraslarım çözmez ise elcik koruma yapacagım o da çözmez ise elcik ısıtma

valla ben hep tüneli kullanıyorum ancak eski yol kullanıma devam ediyor ancak o yol senın dedıgın yol mu bilemedim
    Eski yol virajlı efsane yol ama az kullanıldığı için çok taş çakıl var ve pis asfaltı.

Bakın tabi ki güvenlik önemli tabi ki uyarmak önemli birşey haklısınız; motosiklet camiası olarak ayrı bir yerimiz var bizim.

Ancak 4 sayfadır sordugum soru için 3 öneri geliyorsa 4 adet istemiyorum dediğim şeyin önerisi geliyor. Bu da otomatik olarak konu başlıgını verimsizleştiriyor.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Konudan anlaşılıyor ki İzmirliler çok üşüyor

Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konudan anlaşılıyor ki İzmirliler çok üşüyor
    Alıskın olmamak ıle alakalı hocam; elbet ankara erzurum kars vs cok cok daha soguk.

Ancak 9 ay boyunca sıcak bir şehir burası; izmir-manisa arası gidip geldiğimizde ciddi soguk ve esen bölgeler var. Sıcağa alıskın oldugumuz için bize daha cok koyuyor.

Yani üşüyoruz
    espresso bunu beğendi.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .

Ayakkabı için de asker botu bakacagım.

)
    Motosiklet botunun yerini hiç birşey tutmaz . -5 te bile üşümez ayakların. YDS yi tavsye ederim
    espresso bunu beğendi.
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Scooter + örtü o zaman. Madem motosiklet pantalonu istenmiyor? Bir de dizlik taktın mı tamamdır. Ayakkabı olarak da YDS asker botu iyi gider.

yds'i gördüm ancak fiyatları düşük diye biraz garipsedim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    yds'i gördüm ancak fiyatları düşük diye biraz garipsedim
    Motosiklet botları da asker botları da iyidir, 2 kıştır motosiklet botunu kullanıyorum (kar hariç her gün sürerim), gayet iyiler 2-3 katı yabancılara para bayılmaya gerek yok.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)