Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Winter is coming

Motovento
    REKLAM ALANI
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Asla motosiklet pantolonun yerini tutmuyor hiçbiri. F/p sormuşsun ama, kışlık yada 4 mevsim pantolonlardan parana göre birini almalısın.
    Kevlar kotlar yine üşütecektir.
    Survivalsyk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun biz burda denize sıfır yerde kışın ne yapacağız diye kara kara düşünürken siz orda 1800 metre rakimda kullanabiliyorsunuz valla helal olsun 👏👏👍
    Hocam mantıklı bişi değildi yaptığım.Yaptığıma pişmanım.Eve gelince 1 saat titrediğimi biliyorum.Çok soğuk havada yinede motor sürmek mantıklı değil.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eldiven ne kadar korumali olursa olsun yeterince soguk havada yeterince uzun giderseniz elleriniz tas kesilir. Surekli elinize gelen soguk havayi kesmek en makul cozum: Elcik koruma.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haftasonu decathlon'a gidecektim, su polarlı pantolon olayını bir test edeceğim

dün prosev'in deri eldivenlerinden sipariş verdim.

Ayakkabı için de asker botu bakacagım.

Daha da olmaz ise yapacak birşey yok, daha az kullanmaya calısacagım motoru

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftasonu decathlon'a gidecektim, su polarlı pantolon olayını bir test edeceğim

dün prosev'in deri eldivenlerinden sipariş verdim.

Ayakkabı için de asker botu bakacagım.

Daha da olmaz ise yapacak birşey yok, daha az kullanmaya calısacagım motoru
    Asker botu demiştik daha önce ama biraz önce fiyatlara bakarken biraz kötü oldu. Fiyatları gerçekten pahalıymış
    Goro-tex askeri botlar 400 tl civarında dolaşıyor.(Tabi malzemeye bakmak gerek ve gerçekten gerçek ise) ve deliksiz komple deri olanlarından almanız gerek. Bu botlar gerçekten ağırdır. ayak ucundan topuklara kadar katmanlıdır ve serttir. Asker botu diye satılanlara dikkat edin zaten elinize aldığınızda fark edersiniz. Ama hakikileri gerçekten ağırlar. Bilginiz olsun.
    İyi alışverişler.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asker botu demiştik daha önce ama biraz önce fiyatlara bakarken biraz kötü oldu. Fiyatları gerçekten pahalıymış
    Goro-tex askeri botlar 400 tl civarında dolaşıyor.(Tabi malzemeye bakmak gerek ve gerçekten gerçek ise) ve deliksiz komple deri olanlarından almanız gerek. Bu botlar gerçekten ağırdır. ayak ucundan topuklara kadar katmanlıdır ve serttir. Asker botu diye satılanlara dikkat edin zaten elinize aldığınızda fark edersiniz. Ama hakikileri gerçekten ağırlar. Bilginiz olsun.
    İyi alışverişler.
    Direk kemearaltına gitmeyi planlıyorum bu konu için.
    Gerçek olanı bulunur mu bilmem ancak askeri malzeme satan yerlerden almıstım bot, gayet iyiydi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

bana kışIık m0nt önerisi gerek, revit excaIibur nasıI?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    1 senedir bunu kullanıyorum en ufak su geçirme , üşütme , rahatsız etme durumu olmadı hatta mayıs ayına kadar kullandım.
    İçliği çıkartıp hava ceplerini açınca mayıs ortasına kadar idare etti sonra zaten yazlık monta geçtim ama en ufak şikayetim olmadı , kar yağdığı gün bile üstümdeydi , alt yağmurluk su geçirdi bu mont geçirmedi o derece birde en sevdiğim özelliği iç cebi %100 su geçirmez telefonu , cüzdanı , ruhsatı kupkuru tuttum bütün sene.
    Bu sene bir tek bot ve pantolon bakıcağım onlarıda büyük ihtimal alpinestar tercih ederim çok memnun kaldım çünkü.

Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende revit safari var, bunlar arasında çok büyük fark yok gibi görünüyor görüntü ve ceplerin durumu vb. farkları dışında.
    Kışın aşırı soğuk olmayan havalarda yeterince iyiydi. çok soğuklarda da içime neopren mont giydim rüzgarı tamamen kesti, bu sefer de terlediğim bile oluyordu.
    istanbul kışında idare eder sanırım.

HızIı cevabınız için teşekkür ederim, peki m0nt kesimi fit mi sp0r yaptığım için kesimi de önemIi?

Motosikleti
    Cb 125 f
    Askeri botun yanında, kışlık YDS Motosiklet botlarına bakmanızıda öneririm.
    Fiyat olarak aralarında çok büyük fark olmaz. Enazından bilek koruması vites pedi gibi özellikleri var.
    Uzun ve kısa bot arasında 100 TL gibi fiyat farkı bulunuyor.

https://www.ydsshop.com/motorcu
    Kural [ Z ] ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İzmirde bu kadar giyinmene rağmen üşüyorsan sorun senin bünyede kesin. Ankara'da doğuda yaşayan ne yapsın. İzmirde sıcaklık 10derecenin altına bile düşmez en soğuk günde. Kaliteli bir içlik ve termal çorap + kar botu ile üşümene imkan yok. İstanbul'da pantolon içine hava sıcaklığına göre değişken kalınlıklarda içliklerim var. Pantolon üzeri dizlik tarzı şeyler tak çıkar pek pratik gelmedi. Diz koruma aldım mafsallı, az biraz kullandım şimdi sadece şehirler arası uzun yolda kullanıyorum.
    Korumalı motosiklet kotu aldım riderdenim içine de termal tayt giyiyorum hava sıcaklığı 8-9 derecenin altında pek çıkmam motorla, ama çıktığım zamanlarda 35-40 dakikalık sürüşte idare etti. O kadar aman aman üşümedim yani. Kışlık eldiven ve mont zaten şart onu söylemeye gerek yok.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirde bu kadar giyinmene rağmen üşüyorsan sorun senin bünyede kesin. Ankara'da doğuda yaşayan ne yapsın. İzmirde sıcaklık 10derecenin altına bile düşmez en soğuk günde. Kaliteli bir içlik ve termal çorap + kar botu ile üşümene imkan yok. İstanbul'da pantolon içine hava sıcaklığına göre değişken kalınlıklarda içliklerim var. Pantolon üzeri dizlik tarzı şeyler tak çıkar pek pratik gelmedi. Diz koruma aldım mafsallı, az biraz kullandım şimdi sadece şehirler arası uzun yolda kullanıyorum.
    Hocam izmir'in 10 derece altına düşmediği bir varsayım, az önce de baktım ortalama 7 derece yılı 3 ayı.

Ki izmir-manisa arası diyorum manisa gecen sene 2 derece ortalama ileydi, sabuncubeli civarı var ki oralar ztn yazın bile soguk.

Öncekı sayfada yazmıştım, normalde kışın tişört ile gezerim ancak rüzgardan donuyorum sadece.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    aynı durumdan bende muzdaribim. izmir manisa sabah gelirken tünel çıkışı gerçekten kötü oluyor. ama ben montun üzerine gore-tex bir yağmurluğum var onu giyiyorum üst taraf tamam ama alt kısımda ise motosiklet pantolonunu bende istemiyorum. decatlondan bakacağım işyerine gidince çıkarması kolay olanından.yağmurluk işini çözer demişlerdi. bakalım bu hafta sonu kısmetse alırım.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nemli bölgelerde soğuk daha pis oluyor.
    espresso bunu beğendi.

tamam çözdüm işi

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şimdi bu matruşka gibi kat kat giyinmeleri okuyunca anılar canlandı

38 sene kadar önce...
    Almanyanın ortalarında Bavyera sınırında bir yer.
    Yaş henüz 18.
    2 zamanlı 125'lik bir Motobecane.
    Yanlış hatırlamıyorsam 69 model ve neredeyse benimle yaşıt.

Yaz-kış hergün 25-30 km ötede bulunan komşu kasabadaki okula giderdim.

Kışın boynumda atkı, kafada kask.
    Üzerimde atlet, kazak, hırka ve parka.
    Ellerde içi polar eldiven.
    Altta kilot, kot pantolon.
    Ayakta kışlık bot.

O soğuğa rağmen İstanbul'da kışın motor kullandığımın beşte biri kadar üşürdüm.

Yağmur yağdığında kilot ve kot pantolonum sırıl sıklam olurdu. Okula varınca sırt çantamdan çıkardığım yedek kilot ve kot pantolonu giyer, üstümden çıkardığım ıslak kilot ve kotu bodrumdaki kalorifer kazanına en yakın kalorifer peteğinin üzerine kurumaya bırakırdım.
    Motorla okula gelen neredeyse herkes aynını yapardı.

Akşam çıkarken tekrardan, kurumuş ve sıcacık kıyafetleri giyerdik üzerimize.
    En keyifliside oydu

Gençken üşümüyormuşuz o kadar demekki.

Belkide vücutlarımız daha dirençliydi...
    espresso bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Motosiklet pantolonu tercih etmiyorım” dan sonrasını okumadım. Öncesini de okumadım. Gözüme ilk o çarptı. Bineceksen giyeceksin. Giymeyeceksen üşüyeceksin. Snowboaed pantolonu bile motosiklet pantolonu kadar tutmaz. Kask sevmiyorum aaaabi çok boğuyo beni demek gibi bişey bu

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet pantolonu tercih etmiyorım” dan sonrasını okumadım. Öncesini de okumadım. Gözüme ilk o çarptı. Bineceksen giyeceksin. Giymeyeceksen üşüyeceksin. Snowboaed pantolonu bile motosiklet pantolonu kadar tutmaz. Kask sevmiyorum aaaabi çok boğuyo beni demek gibi bişey bu
    allahtan forumun büyük cogunlugu sizin zihniyetinizde değil

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allahtan forumun büyük cogunlugu sizin zihniyetinizde değil
    Ekipmanlarını tam giymen için uyarıyorum. Allahtan forum apaçi keko kaynıyo diyosun. Dizlerden soğuk almayı geçtim asfaltta bi sürüklen de göreyim seni. Hele kış ayları sabuncubelinde gizli buzlanmadan dolayı.
    Adam ekipman sevmiyorum diyo.
    espresso bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)