Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung gt250

Motovento
    REKLAM ALANI

Ciddi ciddi hyo kullanmış kullanan biriskini arıyorum başlık çok eski ve kimseye de ulaşamadım açıkçası bu motor hakkında çok tutarsız yorumlar var yardımcı olacak birini arıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Sorularini yazarsan cevaplayabiliriz.

Kisa oz: ustasini ve temizini bulursan al. İyi gider, her devirde gucu vardir, konforludur, cok yakmaz, blok saglamdir ama kullanicilari ve ustalari icinden gecer, elektriksel olarak konjektor upgrade edilirse is gorur ama yuklenmemek lazim. Frenleri basarisiz. Agirlik merkezi yukarda, yavas surus zor.
    tiawern bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı fazlagüven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi ciddi hyo kullanmış kullanan biriskini arıyorum başlık çok eski ve kimseye de ulaşamadım açıkçası bu motor hakkında çok tutarsız yorumlar var yardımcı olacak birini arıyorum
    Bir Hyosung sahibi olmuş ve kullanmış birisi olarak bence tutarsızlık yok. Siz iyi araştırma yapmadınız bence. Hyosung'a sorunsuz diyen yalan söyler, çok sağlam kaliteli motordur diyen yalan söyler, parasının motorudur sadece. Belirli kronik sorunları vardır, kötü bir kullanıcı kitlesi vardır genelde ikisi bir araya gelince çok fazla sorun ortaya çıkmış ve çıkmaktadır. Ustası, parçası oldukça kısıtlıdır. Hyosung markasının ekonomik gücü çok zayıfladı global pazarda da hep aynı şikayetler var. Ortaya yeni birşey koymadığı gibi mevcut sorunları da çok yavaş ve iş işten geçtikten sonra çözdüler.

Şekli var, kalite ortalama, blok kaliteli ancak elektrik mevzusu çok sıkıntılı. Ucuzu denk gelirse alınır, alınırsa da uzun süre binilmek için alınır yoksa alanıda satanıda üzer.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Ben hyo sayfasını epey okudum ve en çok ve en ciddi yorum atan Green Arrow'du. Onun yorumlarını rahatlıkla dikkate alabilirsin

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hyo gtr için benimde aklima takilan bir durum var,

Çift silindir bir motor ustelik karenajli,uzerindeki yağ soğutma radyatoru cidden iş görüyor mu?hararet olayi varmidir?

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Ben naked kullandigim icin tam net birsey diyemesem de, Adana sicaginda dur kalk trafikte bile ben hararet sikintisi yasamadim.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    GT 250r kullanmış birisi olarak, o zaman yetkili servisler bile sorun cozemiyordu. Green Arrow zaten gereken açıklamayı yapmış. Bir arıza yasarsan usta bulamamak bile seni çileden çıkartabilir

Motosikleti
    R25
    Bir arkadaşım almıştı 1 ay kadar oldu sevinçten uçuyordu, hayırlı olsun ama bulaşmasaydın dedim arızalı motor bunlar dedim, yok ya dedi 11 bin km de gittim Ankara dan aldım geldim dedi. Baktım şunu yapacam bunu yapacam dedi, bak dedim yapma değmez bu motora dinlemedi zenon vs taktı, gaza geldi r25 el kapışalım dedi bana iddiaya bile giriyordu, tabi ben kaza yaptığım için yarış yapamadık. Neyse uzun lafın kısası motorun tüm bakımlarını yapmıştı ki motor patlamış 1000 tl ye reflektiye yapılacakmış 😁 motor şekil felan ama bulaşmayın abi çinliden beter rs 200 alırım ona buluşacağıma, ha bir de eşşek ölüsü gibi ağır.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rs 200 örneği biraz abartılı. Yanyana koysalar her seferinde hyosung u seçerim.
    Ama tek başına hyosung için konuşursak artık; kazma kürek alıp gömsün sahipleri.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı fazlagüven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi ciddi 3 sene 22.000 km'dir gv250 kullanan birisiyim. gt250 ile gv aynı motor bloğuna sahip, gt'nin konfigurasyonları biraz daha agresif denediğim kadarıyla.

Bu alet bir F/P ürünü, yani japon > hyosung > çin standardında. Çok zorlamaya gelmez, normal sürüşlerde de bakımını yaptırdığınız sürece başınıza büyük işler açmaz.

3 senede ne yaşadım? gaz ve debriyaj telim koptu, FI ışığı denen uyarı mevzusu ile uğraştım, sensörler biraz baş ağrıtabiliyor. Buna karşın 250 cc chopper segmentinde en yüksek güce sahip alet yanlış bilmiyorsam. Bunun da bir bedeli var tabii, enjeksiyonlu versiyonlara egzoz yaptıramıyorsunuz çünkü sensörler saçmalıyor. Yakıtı sabit, şehir içi / dışı 4 litredir, belki çok uysal kullanımda 3-3.5'a iniyor.

Alınır mı?
    Paranız var ise elbette Japon, ama chopper kulübüne üye birisi olarak söyleyeyim, diğer arkadaşlarımın sanayi ile dostlukları benimkinden çok daha fazladır mesela.

Usta bulmak hayli önemli, çünkü gerçekten ustasını bulamadığınızda aletin sorunlarını aşmak zor oluyor. İstanbul ve Bursa'da ustaları mevcut, bakımlarını yapıp kullanıyorum, hedefim kendisiyle 100.000 km yapmak, bir gün nasipse buraya başlığını açacağım vakti geldiğinde

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    bence bulaşma

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    GV250 önerilirken ve aynı motor bloğu varken gt 250 r neden önerilmez ? ben de hep bunu sorguladım .. Yoksa tip olarak 1000 lik makinelerden daha şekil gelir bana kendileri..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kafasında sorusu olan varsa bende cevaplarım, az çektirmedi bana hyosung

Motosikleti
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadan yorum yapanlara nasıl kızıyorum anlatamam...
    2016 modelini 3 yıldır kullanıyorum normal bakım ve japonda yadığım debriyaj tel gaz teli gibi ufak sorunlar haricinde sorununu görmedim.
    100K motor olan arkadaşımız bu siteye üyedir.@UNdocab
    Apaçi gibi kullanlar vardır ona bişey diyemem. Bakım maliyeti düşük suzuki şasesi kullanan fiyatına göre kalitesi çok yüksek bir motordur. Yağ soğutma duruma göre avantaş sağlıyor. Kullanmayan yada düzgün olanı almayan bilemez tabi.
    Kıronik sorun demek de benc doğru değil maliyet kısması ile alakalı konjektör, statör değişirse başka bişey istemez.
    Parçalar ikinci el, çıkma, yansanayi tabiri ile bulunabiliyor. Olmayanları da koreanbikeparts üzerinden temin edebilirsiniz.
    Ciddi başka bir sorunuz varsa cevaplarım.
    Ustası çok önemli ama ustalar da paraya bağlamış artık herkesin piyasası olmuş bu hayatta...

Ayrıca virajı çok başarılıdır. Amortisörleri serttir. İp gibi girip çıkarsınız. Karasızlık yaşatmaz. Artçılı sürüşte arka amortisör ayar isteyebilir.
    Dostum bizde onu belirtiyoruz işte 2016 modelini kullanıyorsun 10 küsür senedir aynı ürün ama hala sorun cıkartıyor hemde hep belli başlı aynı noktalardan bunun adı da literatürde kronik sorundur. Olumlu yönlerine zaten diyecek bir şey yok onların farkındayız. Ancak amatör adam dediğiniz sorunlarla öyle kolay başedemez hele hele İstanbul'da bile ustalar şehrin ücra köşelerinde merkezde adam akıllı bir servis yok.
    HRider bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    GT'nin çok kronik sorunları var, başını hayli ağrıtabilir..
    GD Diye bir model çıkardılar 2014'te ve gayet başarılı, 250cc sınıfında tork lideri, çok seri devirlenen bir makine. Görünüşü yapısı çok agresif keza oturuşu da öyle. R6'ya oturduysan oturuş pozisyonu aynı. Tek silindir, bastığına göre yakar. 7 Litre yaktırmışlığım da var 3 litre de. Ağırlık merkezi aşağıda ve basık bir motor. Çok seri ve kıvrak bir motor. Tavsiye ediyorum.

NOT: HYO Motorlarının içinden ustalar geçiyor. Gerizekalılar.. Debriyajım sert diye bi ustaya verdim motoru yumuşatsın diye. Bi aldım motoru debriyaj kaçırıyor.......
    Sonuç: Cengiz Ustayı keşfettim. Açtık motoru baktık, önceki usta balataları ters takmış... böyle şeylerle karşılaşmamak için iyice araştır ustanı.

Motosikleti
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT'nin çok kronik sorunları var, başını hayli ağrıtabilir..
    GD Diye bir model çıkardılar 2014'te ve gayet başarılı, 250cc sınıfında tork lideri, çok seri devirlenen bir makine. Görünüşü yapısı çok agresif keza oturuşu da öyle. R6'ya oturduysan oturuş pozisyonu aynı. Tek silindir, bastığına göre yakar. 7 Litre yaktırmışlığım da var 3 litre de. Ağırlık merkezi aşağıda ve basık bir motor. Çok seri ve kıvrak bir motor. Tavsiye ediyorum.

NOT: HYO Motorlarının içinden ustalar geçiyor. Gerizekalılar.. Debriyajım sert diye bi ustaya verdim motoru yumuşatsın diye. Bi aldım motoru debriyaj kaçırıyor.......
    Sonuç: Cengiz Ustayı keşfettim. Açtık motoru baktık, önceki usta balataları ters takmış... böyle şeylerle karşılaşmamak için iyice araştır ustanı.
    GD serisine bu ülkede ilk sahip olanlardan biriyim, belki de en çok yazıyı yazanda benim foruma. O motorda da janttaki hız okuyucu ve teli bozuldu. KM göstergesi bozuldu allahtan garantisi vardı değişti yoksa dünyanın parasını öderdim. Ama dediğiniz gibi gayet güzel bir motor sınıfında teknik olarak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)