Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir subab ayarı yaptırmak ne kadar tutabilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Servise soruyorum 170tl + yağ değişimi ile ama motoru görmem lazım diyor ( kesin geçirecek ve mesafe var götürmek istemiyorum garantisi bi işe yaramıyor. ) Dışarda birine soruyorum bir tanıdık önerdi diye bana 150tl fiyat çekti 1 gün kalır dedi. Yakında başka birine soruyorum 50 tl ücreti olur 2-3 saat kalır diyor. Allah aşkına bir subab ayarının maliyeti ve zamanı ne olabilir ? Birde sormak istediğim dışardan fiyat aldığım yerlerin hep cep telefon numarası var neden sabit numaraları yok ?

Not: UMA mondial artık her ne ise motosikletin sadece motoruna garanti veriyorlar ve motorda oluşan bir sorun için masrafını kendi cebimizden karşılamamız bana çok saçma geliyor. Malını satıyorsun bari arkasında dur be !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Zamanı şöyle söyleyeyim sen motoru sürerek göt0receksin o motorun buz gibi soğuması lazım oda en az 3 4 saat

Motosikleti
    50 tl ve 150 tl aldığım yerler yakın itiklersem soğuk bir şekilde teslim ederim o sıkıntı değil. Aradığım yerlerede söyledim bunu.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motoru akşamdan bırakın sabah ayar yapsınlar, ya da supap açıklık değerlerini öğrenip sentille kendiniz yapabilirsiniz. Az buçuk beceri, sente bilgisi ve cesaret ister. Ücreti bana göre 50 liranın üstünde olmaması gerek. Motorun en az 8 saat çalışmaması lazım. Sıcak supap ayarı her ustanın harcı değildir.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    fiyata takılmayın işçilik olarak hangisi iyiyse ona gidin tek tavsiyem bu yoksa subap ayarını 150 mh siz bile yaparsınız basit işlem aslında yeterki gerekli alet edavat olsun

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sübap ayarı soğukken yapılır o yüzden öyle zaman istiyorlar. Ancak sübap ayarı yaptırmanın 150 TL'lik bir yanı yok.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Yağ değişimi de aşırı gerekli birşey değil, geçirmece :D
    istanbuls34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Abilerim peki hangi malzemeler gerkli ? Cır cır takımı ve sentil aleti ile bu işi çözebilir miyim ? Motoru senteye alabilir miyim cır cır takımı ile ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise soruyorum 170tl + yağ değişimi ile ama motoru görmem lazım diyor ( kesin geçirecek ve mesafe var götürmek istemiyorum garantisi bi işe yaramıyor. )
    Servis geçirecek belli. Subap ayarı için yağ değişimine gerek yok. "Görmem lazım" demesi de normal, çalışması normalse subap ayarını bozup risk almak istemiyorlar.

Dışarda birine soruyorum bir tanıdık önerdi diye bana 150tl fiyat çekti 1 gün kalır dedi.
    En mantıklısı bu.

Yakında başka birine soruyorum 50 tl ücreti olur 2-3 saat kalır diyor. Allah aşkına bir subab ayarının maliyeti ve zamanı ne olabilir ?
    Bu direkt yalancı.

Allah aşkına bir subab ayarının maliyeti ve zamanı ne olabilir ?
    Üst kapağı söktükten sonra en fazla yarım saatlik iş. Toplamda 1-1.5 saatlik işçiliği olur en fazla, işçiliğin de saatlik ücreti 50-100TL'dir.
    Zaman olarak ise, motorun tamamen soğuması lazım. El değecek sıcaklık filan değil, oda sıcaklığına gelecek.

Birde sormak istediğim dışardan fiyat aldığım yerlerin hep cep telefon numarası var neden sabit numaraları yok ?
    1) Ufak servislerde resepsiyon olmuyor, telefona bakacak eleman yok.
    2) Sabit telefon kullanan mı kaldı
    istanbuls34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)