Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor alırken takıldığım sorun yardım ederseniz sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Allah izin verirse ilk motorumu(cbr250) almayı düşünüyorum ama tek takıldığım şey boy ve kilom(168-50) sorun yaşarmıyım yaşarsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada yaş 19

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Aynı boydayız yaklaşık. Bunun için endişe ediyorsan hiçbir sorun olmaz cbr 250 zor bir motor değil zaten. Ama hiçbir zaman ben artık sürüyorum dememelisin.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otururken iki ayak birden yere tam basamazsınız o dengeyi iyi ayarlamak gerekebilir dururken. Çok hafif bir motor da olmadığı için belki alışana kadar birkaç devrilme yaşayabilirsiniz. Ama doğru denge ile çok sorun olacağını sanmıyorum. O boylarda ne motosikletler sürenler var. Tek ayakla dengede tutarak.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Yaklaşık aynı boy ve kilodayız. Kp150 kullanıyorum. Ağırlığı az değil KP'nin. Çok büyük bir sıkıntı olmuyor ama orta ayağa almada sıkıntı çekiyorum ve düştüğünde kaldırması bazen zor oluyor. Tab bu kas durumunuzla da alakalı. Ayrıca elimin büyük olmadığından manetleri tam bırakacağım veya tam bırakılmışken geri kavramam gerektiğinde elimi biraz öne kaydırmam gerekiyor. Bunlar kullanacağınız(cbr250) yapısıyla da alakalı. Kullanıp test edebilirseniz iyi olur.
    Not: Ağır motor hızlanınca güzel ama şehiriçi için bazen daha hafif bir motorum olsaydı demiyor değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı boydayız yaklaşık. Bunun için endişe ediyorsan hiçbir sorun olmaz cbr 250 zor bir motor değil zaten. Ama hiçbir zaman ben artık sürüyorum dememelisin.
    Son kısma kesinlikle katılıyorum. Ayrıca benim motorun sele yüksekliği çok değil. Cbr'da durum nasıl bilmiyorum.

Yüzüm bu konuda da gülmeyecek. Kader utansın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık aynı boy ve kilodayız. Kp150 kullanıyorum. Ağırlığı az değil KP'nin. Çok büyük bir sıkıntı olmuyor ama orta ayağa almada sıkıntı çekiyorum ve düştüğünde kaldırması bazen zor oluyor. Tab bu kas durumunuzla da alakalı. Ayrıca elimin büyük olmadığından manetleri tam bırakacağım veya tam bırakılmışken geri kavramam gerektiğinde elimi biraz öne kaydırmam gerekiyor. Bunlar kullanacağınız(cbr250) yapısıyla da alakalı. Kullanıp test edebilirseniz iyi olur.
    Not: Ağır motor hızlanınca güzel ama şehiriçi için bazen daha hafif bir motorum olsaydı demiyor değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Son kısma kesinlikle katılıyorum. Ayrıca benim motorun sele yüksekliği çok değil. Cbr'da durum nasıl bilmiyorum.
    Eller küçük, boylar kısa nedir bizim bu halimiz

Aynı boyda sayılırız kilom senin iki katın a yakın CBR 500 r var , ben versy ,vstrom , tiger 800 xc lere haleniyorum,

Gayet de güzel olur senin için ,boy kilo tutar o sorun değil.
    Prz bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    168cm
    50 kg

Daha ne olsun,sevinmeniz lazım..

Her yönden artisi mevcut,

Hizlanma
    Ruzgara daha az maruz kalma
    Aerodinamik
    Vs
    Vs
    Prz bunu beğendi.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Gerçekten bu kadar çok çekiniyorsanız 250SL'e bir bakın bence.
    Prz bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Klasik kısa boylu arkadaşlara tavsiyem

rn180
    Prz bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel olarak Türk anotomik yapısı ile de biraz ilgili gövde üst kısmı uzun , bacak boyu kısa , bacak genişliği dar olduğundan aynı boylardaki bir avrupalıdan daha zor yere değmekteyiz. Açığı alçak sele yüksek tabanlı bot ve tabi ki motor üstündeki akrobatik hareketler ile kapatacaksınız. Bi süre sonra alışıp acaba bi adventure motosiklete mi geçsem diyeceksiniz.şimdiden hayrlı olsun. Kazasız belasız kullanın
    Prz bunu beğendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klasik kısa boylu arkadaşlara tavsiyem

rn180
    Reis ne yaptın sen ya

Alıntı Prz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis ne yaptın sen ya
    yav öyle deme, tipi aşırı hoşuma gidiyor motorun.

Kullanıcıları da var forumda, gayet memnunlar
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

yav öyle deme, tipi aşırı hoşuma gidiyor motorun.

Kullanıcıları da var forumda, gayet memnunlar
    [IMG][/IMG]
    Ilk gördüğümde bu nasıl motor diyip fotografini çekmiştim
    Kimse yanlış anlamasın kötülemiyorum motoru begenenleri ve sevenleri vardır. sadece benim açımdan bana garip gelen bi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten bu kadar çok çekiniyorsanız 250SL'e bir bakın bence.
    Maddi açıdan çok geniş motor seçeneklerim yok. Çok araştırdım honda cbr 250 parçalarından tutun yakıt oranına kadar diger emsallerinden çok uygun

tabi zevk meselesi haklısınız, yandan seksi bu motor arkadan değil

plaka da orada ne arıyorsa artık.

tabi zevk meselesi haklısınız, yandan seksi bu motor arkadan değil

plaka da orada ne arıyorsa artık.

https://i0.shbdn.com/photos/60/77/58...8607758b7d.jpg
    Plakayı tekerin altına koysa daha iyiydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)