Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Disk kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Disk kilidi alacağım yurtdışından. Amazondan bakınca 20-30 dolara baya yorum alan baya beğenilen disk kilitleri var. Ama insan emin olamıyor tabi. Acaba orta yollu çok pahalı olmayan disk kilitleri önerir misiniz ? Teşekkürler. Sağlıklı sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abus u öven de kullananda çok benim disk değil ama zincirüm abus fiyat orta kardeş biraz ucuz değil pahalı da değil

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus u öven de kullananda çok benim disk değil ama zincirüm abus fiyat orta kardeş biraz ucuz değil pahalı da değil
    Modeli nedir hocam ?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onguard marka kullanıyorum. Zincirleri ödüllü bir marka diye kilidi de aynı kalitede olur diye düşünerek almıştım. Üzerinde izler bulduğum zamanlar oldu. Demek ki kırmaya çalıştılar ve kıramadılar diye düşündüm. O yüzden tavsiye ederim.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onguard marka kullanıyorum. Zincirleri ödüllü bir marka diye kilidi de aynı kalitede olur diye düşünerek almıştım. Üzerinde izler bulduğum zamanlar oldu. Demek ki kırmaya çalıştılar ve kıramadılar diye düşündüm. O yüzden tavsiye ederim.
    Hangi modeli hocam ?

Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modeli nedir hocam ?
    Abus 580 5K beni ki bisket diye geçiyor ama benim işimi görüyor kontakta kitliyorum arka tekeride ayaklık altına şaşeye kitleyip kullanıyorum akşamları zaten kasko var (Anadolu pert kasko / hırsızlık dahil) ben sırt 3-4 ay motorsuz kalmayım filan gibi sebeplerden böyle kullanıyorum daha hiç kurcalayan da olmadı disk kilit kullanmıyorum

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi modeli hocam ?
    Onguard 8052b

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abus kullanıyorum, memnunum. Tavsiye ederim. Gayet başarılıdır kendileri.

Anladım hocam. Bu arada kasko ücreti nedir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Abus 580 5K beni ki bisket diye geçiyor ama benim işimi görüyor kontakta kitliyorum arka tekeride ayaklık altına şaşeye kitleyip kullanıyorum akşamları zaten kasko var (Anadolu pert kasko / hırsızlık dahil) ben sırt 3-4 ay motorsuz kalmayım filan gibi sebeplerden böyle kullanıyorum daha hiç kurcalayan da olmadı disk kilit kullanmıyorum
    Anladım hocam. Kasko ne kadar tuttu?

30 dolarlık kilitten hayır gelmez
    Bir kez alcaksın zaten düzgün bişey al ömürlük kullanırsın

Alıntı muratgumus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 dolarlık kilitten hayır gelmez
    Bir kez alcaksın zaten düzgün bişey al ömürlük kullanırsın
    Hocam teknotakip alacağım zincir olarak abus düşünüyorum.

Anladım hocam. Bu arada kasko ücreti nedir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Anladım hocam. Kasko ne kadar tuttu?
    Mart ayında aldığımda yaptırdım anadolu pert diye geçiyor ve yaş bağımsız 1700 tl 9 taksit ödedim geçen ay bu kazalarda pert yoksa para yoktu sadece asıl benim amaçım hırsızlıktı ama ufak bir düşümede motorumda 2 bin hasar çıkınca dedim diğer sene yükselteyim sigortayı aradım ruhsat numarası plaka ile baktılar pert 1.400 e çıkıyor full kasko ise 3.200 e çıktı zam ile filan sanırım 2020 de 1600 e yaptırcam 2. Senesi görünen o gibi yada aralık ayında yeniletcem erkenden 1400 e aşırı yüksek 3200 bana da bilmiyorum aklımı kurcalıyor ki zaten pert kaskomda anahtarlı çalınma dahil bulunuyor + yangın sel gibi afetlerde mevcut

Mart ayında aldığımda yaptırdım anadolu pert diye geçiyor ve yaş bağımsız 1700 tl 9 taksit ödedim geçen ay bu kazalarda pert yoksa para yoktu sadece asıl benim amaçım hırsızlıktı ama ufak bir düşümede motorumda 2 bin hasar çıkınca dedim diğer sene yükselteyim sigortayı aradım ruhsat numarası plaka ile baktılar pert 1.400 e çıkıyor full kasko ise 3.200 e çıktı zam ile filan sanırım 2020 de 1600 e yaptırcam 2. Senesi görünen o gibi yada aralık ayında yeniletcem erkenden 1400 e aşırı yüksek 3200 bana da bilmiyorum aklımı kurcalıyor ki zaten pert kaskomda anahtarlı çalınma dahil bulunuyor + yangın sel gibi afetlerde mevcut
    Full kasko mu daha mantıklı yoksa pert mi hocam?

Full kasko mu daha mantıklı yoksa pert mi hocam?
    Kullanmana bağlı ya benim hasar trafikte olmadı motorum enduro ben 2 kere düşürdüm 2 keresinde de motoru 2 ayağa toprak yolda bayır aşırı ile yan bi yolda almaya çalışır iken sağ tarafa düşürdüm eğer paran varsa uygunsa full kasko en iyisi benim yan düşürmemde granaj çizildi + yağ pompaso çalışıyor diye bozulmuştu yeni yağ filitre vs 2bin fatura çıktı bana sinyal ayna da dahil ama full kaskoda olsa 2 bin için bilmiyorum bozmaz idim herhalde benim tek yaptırma amaçım bir yerlere çok gidiyorum şehir dışı vs çalınmasın çalınırsa da canım yanmasın hiç değilse parasını alayım mantığı he kaskom var ama mesela suan hem gidon kilitli hemde teker zincirle yine de risk almıyorum ya çalınıp düşürülse sonra polis bulsa geri verse o zaman kasko bulunduğu için para ödemiyor yani

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen gerçekten şok geçiriyorum okuduklarıma.
    Aga siz iyi misiniz? Takip özellikli vs. tamam da normal bir disk kilidine 30 dolar (ki yurtdısından getirme diyatı) diye direk aşağılıyorsunuz.

30 dolarlık alet ülkemizde vergiler vs. dahil 250 tl'e yakın bir fiyat çıkartır. Dİsk kilitine bin tl mi veriyorsunuz siz? Nasıl bir refahlıklıktır bu, ya da bu forumdakiler ülkenin bilmediğim bir yerinde mi yaşıyor

150 tl'lik disk kilidim var, defalarca test edildi, oynattıgın dokundugun anda ötmeye baslıyor. Yeterli.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ötmesi çok önemli değil.Adam öterken bile kırıp motoru götürebilir.Önemli olan kırılmaması yada çok uğraştırması.Ben zincir ve kilide verilen paraya acımıyorum.Sonuçta motoru değiştirsen bile senle kalan bir ürün.Tüm motorlarında kullanabilirsin.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Refah durumu ile ilgisi yok bence. Hatta özellikle parası olmayanın tercih etmesi daha mantıklı.
    Parası olan adam motosikleti calınınca diğeri kadar sıkıntı yaşamayacak.
    Bir sürü video var Youtube da 5 saniyede disk kilidi yamultup çalıyor adamlar.
    Alarm calsa bile adamın makinayı kamyona yüklemesi zaten bir dakika.
    Abus un bir videosunu izledim adam spiral ile 4 5 dakika uğrasıyor kesmek için.
    O yüzden bir kere verilecek 1000-1500 tl çok uzun yıllar kafanız rahat uyumanızı sağlayacak.
    espresso bunu beğendi.

Üzgünüm ama fikirlerinize katılmıyorum.

Forum olarak 750 tl kask önerisine "kafana yogurt kabı tak gez daha iyi" diyen yada 250 tl'lik disk kilidine "hayır gelmez" diyecek konuma geldik.

Karşı tarafın bütçesini bilemeyiz, illa parası olan motora binecek diye birşey yok. Zar zor bu zevk için para biriktirmiş insanlar min. bütçe ile f/p ürünü arıyor olabilir.

Kusura bakmayın ama 750 tl lik kask ya da 250 tl'lik disk kilidi çöp değildir; "koruması zayıf" denilebilir ama kafana yogurt kabı tak vb. şeyler demek karsıdakinin ekonomik durumunu bilmediğimizden terbiyesizliktir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bambaşka bir şey söyleyeyim: Disk kilidi palavradır; kaliteli markalardan birinden (ABUS, Maggi vs.) U kilit alın.

İyi bir U kilitle motoru ancak kamyon / kamyonete yükleyerek veya yedek tekerlek getirerek çalabilirler. (O kadar uğraşan her türlü çalacaktır zaten, kilidine zincirine bakmaz; bu tip hırsız için de kasko lazım...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzgünüm ama fikirlerinize katılmıyorum.

Forum olarak 750 tl kask önerisine "kafana yogurt kabı tak gez daha iyi" diyen yada 250 tl'lik disk kilidine "hayır gelmez" diyecek konuma geldik.

Karşı tarafın bütçesini bilemeyiz, illa parası olan motora binecek diye birşey yok. Zar zor bu zevk için para biriktirmiş insanlar min. bütçe ile f/p ürünü arıyor olabilir.

Kusura bakmayın ama 750 tl lik kask ya da 250 tl'lik disk kilidi çöp değildir; "koruması zayıf" denilebilir ama kafana yogurt kabı tak vb. şeyler demek karsıdakinin ekonomik durumunu bilmediğimizden terbiyesizliktir
    Karşındaki insanın bütçesinin olmadığını düşünecek empatiye ben de varım, onda sıkıntı yok. Yalnız işini yapmayan mala az para vermek yerine işini yapan mala çok para vermek daha mantıklı, diğerini boşa harcamış oluyorsunuz çünkü. Bütçesi olmayan adam için - az da olsa - boşa para harcamak bayağı olumsuz bir durum olmaz mı?

Ha disk kilidini sadece hırsızı ilk anda caydıracak / alternatiflere yönlendirecek bir şaşırtmaca olarak kullanıyorsanız tabi ki de ucuzu da (çok dandik görünmediği sürece) bu işi görür. Amaç oysa sıkıntı yok.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bambaşka bir şey söyleyeyim: Disk kilidi palavradır; kaliteli markalardan birinden (ABUS, Maggi vs.) U kilit alın.

İyi bir U kilitle motoru ancak kamyon / kamyonete yükleyerek veya yedek tekerlek getirerek çalabilirler. (O kadar uğraşan her türlü çalacaktır zaten, kilidine zincirine bakmaz; bu tip hırsız için de kasko lazım...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Karşındaki insanın bütçesinin olmadığını düşünecek empatiye ben de varım, onda sıkıntı yok. Yalnız işini yapmayan mala az para vermek yerine işini yapan mala çok para vermek daha mantıklı, diğerini boşa harcamış oluyorsunuz çünkü. Bütçesi olmayan adam için - az da olsa - boşa para harcamak bayağı olumsuz bir durum olmaz mı?

Ha disk kilidini sadece hırsızı ilk anda caydıracak / alternatiflere yönlendirecek bir şaşırtmaca olarak kullanıyorsanız tabi ki de ucuzu da (çok dandik görünmediği sürece) bu işi görür. Amaç oysa sıkıntı yok.

Orası öyle hocam haklısınız.

Benim sıkıntım model olayı değil (genel olarak); yani adam gelse dese ki X marka kask takacağına yoğurt kabı tak, ya da X marka disk kiliti gereksizdir vs. tamam diyeceğim hadi bir derece

750 tl kask 'a laf ediyorlar. yani adamlar modele değil fiyata takmışlar kafayı. Cok iyi diye aldıkları 2bin tl'lik kaskların cogu 750 tl'lik kask ile aynı koruma özelliğine sahip; aradaki fark konfor ve ekstralar için veriliyor sonucta. Ancak adamlar bunun farkında değil.

Kaba gelebilir, bu tur konusan arkadaşlar hakaret olarak algılayabilir ancak marka/ürüne göre değil parasına göre yorum yapanlarda zengin cehaleti var kesinlikle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)