Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fiyatta geçirmeyen güvenilir tamirci-Servis tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selam,
    Beşiktaş Levent yada Ataşehir taraflarına yakın motosiklet bakım tamir işleriyle uğraşan güvenilir uygun fiyatlı iş yapan yerler var mı?
    Pcx 16bin bakımına 438 lira istediler de belki daha uygun yapan bir yer bulurum niyetindeyim.
    (Hava filtresi, tahrik kayışı, buji ve yağ değişimi olacak)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Kartal soğanlıkta murat motor var bakıma oraya gidiyorum giden arkadaşlar tavsiye ediyor

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı shadow-mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,
    Beşiktaş Levent yada Ataşehir taraflarına yakın motosiklet bakım tamir işleriyle uğraşan güvenilir uygun fiyatlı iş yapan yerler var mı?
    Pcx 16bin bakımına 438 lira istediler de belki daha uygun yapan bir yer bulurum niyetindeyim.
    (Hava filtresi, tahrik kayışı, buji ve yağ değişimi olacak)
    Maslak Oto Sanayi'de çok nezih ve f/p iş yapan ustalar var .. Bilmiyorum hiç yolun düştü mü ama, tanıman gereken bir yer.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Debriyaj balatalar da değişmeyecek mi acaba? Kayış değiştirip balata değiştirmemek değişik geldi bana. Bunlar genelde birlikte biter... Fiyat da çok hesaplı çıkmış; taa 2015'te Yamaha X City 250'nin yağ + kayış + debriyaj balata (artı birlikte değişen başka ne varsa...) 1.000TL vermiştim. Bence çok aranmayın, Esengül'e gidin işinizi serviste hallettirin.
    espresso bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Daha öncede söylenmiştir ama birkaç hususu hatırlatmak isterim.
    -Motorunuz yapılırken yanında durun uzaktan da olsa izleyin.
    -İçinize sinmeyen yere gitmeyin.
    -Parçaları mümkünse kendiniz alın. Hatta kendiniz alın getirin.
    -İş sonunda yapılanlar için Fatura almanızı öneririm.
    Eğer motorunuz garantili değilse kendinizden daha güvenilir kimseyi bulamazsınız. Genel bakım işler için gerekli alet edevatları yavaş yavaş da olsa toparlayıp kendi işinizi kendiniz görün. Hem bir hobiniz olur hemde kimseye muhtaç olmazsınız.
    İyi sürüşler.

valla debriyaj balatasıyla ilgili birşey demedi servis. Değişmesi gerekeydi söylerdi herhalde honda yetkili servisi sonuçta.fiyat verirken hava filtresi tahrik kayışı buyi pul castrol yağ ve temizleyici yazmışlar sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatalar da değişmeyecek mi acaba? Kayış değiştirip balata değiştirmemek değişik geldi bana. Bunlar genelde birlikte biter... Fiyat da çok hesaplı çıkmış; taa 2015'te Yamaha X City 250'nin yağ + kayış + debriyaj balata (artı birlikte değişen başka ne varsa...) 1.000TL vermiştim. Bence çok aranmayın, Esengül'e gidin işinizi serviste hallettirin.
    valla debriyaj balatasıyla ilgili birşey demedi servis. Değişmesi gerekeydi söylerdi herhalde honda yetkili servisi sonuçta.fiyat verirken hava filtresi tahrik kayışı buyi pul castrol yağ ve temizleyici yazmışlar sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslak Oto Sanayi'de çok nezih ve f/p iş yapan ustalar var .. Bilmiyorum hiç yolun düştü mü ama, tanıman gereken bir yer.
    valla maslak oto sanayi bana uyar da orada kimsayi tanımıyorum, varsa bildiğiniz usta belirtiniz.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yetkili servis gayet güzel fiyat vermiş. Ben olsam macera aramam.

Yağ 50TL, hava filtresi 100TL, buji 50TL, kayış 200TL zaten. İşçilik almamışlar bile.
    Usta bulsanız; gene aynı fiyatı çıkarır ama kayışı filtreyi yan sanayi takar, işçilikten geçirir.
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Üstelik serviste kredi kartına çektirip sonra taksit de yaptırabilirsiniz. Ustalar genelde nakit çalışır...

Bu örnek için usta aramaya hiç gerek yok bence.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Ön varyatör parçaları kontrol edilir büyük ihtimal bagalar falan da değişir hesap 500+ çıkar.
    07

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İstenen rakkam normal. Daha uygunu için parça kalitesinden ödün verir, sonrasında misliyle sonucuna katlanırsınız. Sorun işçilik fiyatı ise servisten indirim isteyin veya imkan+bilgi varsa kendiniz yapın. Aksi halde en fazla 50-80 TL ucuza olacak diye başınıza iş alabilirsiniz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ataşehir Şenol Güneş Bulvarı'nda Speed Motor u tavsiye ederim , abi kardeş çalışıyorlar dürüst insanlar..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    438TL çok geldi diye düşünüyorsan gayet normal fiyatlar. Bence de hiç macera aramaya gerek yok.

Güvenilir uygun fiyatlı usta veya başka bi hizmet aramaktan şu millet ne zaman vazgeçecek bilemedim. Adam hem işinin ehli olacak hem de yetkili servisten daha ucuza yapacak. Yahu adam enayi mi ?

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    438TL çok geldi diye düşünüyorsan gayet normal fiyatlar. Bence de hiç macera aramaya gerek yok.

Güvenilir uygun fiyatlı usta veya başka bi hizmet aramaktan şu millet ne zaman vazgeçecek bilemedim. Adam hem işinin ehli olacak hem de yetkili servisten daha ucuza yapacak. Yahu adam enayi mi ?
    İyi fiyat diyorsanız dediğiniz gibi macera aramayalım. işçilik 160 lira alıyorlar o biraz fazla geldi ama galiba parçaları uygun tutmuşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis gayet güzel fiyat vermiş. Ben olsam macera aramam.

Yağ 50TL, hava filtresi 100TL, buji 50TL, kayış 200TL zaten. İşçilik almamışlar bile.
    Usta bulsanız; gene aynı fiyatı çıkarır ama kayışı filtreyi yan sanayi takar, işçilikten geçirir.
    İşçilik almaz olur mu 160 lira işçilik yazmış, ama kayışa 117,5 yazmış baktım internette bile daha pahalı kayış. Bir tuhaflık var ama hayırlısı. Sanırım macera aramayacağım zaten 5 senedir aynı servise veriyorum (Ataşehir drd) yine yapsınlar ozaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Üstelik serviste kredi kartına çektirip sonra taksit de yaptırabilirsiniz. Ustalar genelde nakit çalışır...

Bu örnek için usta aramaya hiç gerek yok bence.
    Tamamdır teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ataşehir Şenol Güneş Bulvarı'nda Speed Motor u tavsiye ederim , abi kardeş çalışıyorlar dürüst insanlar..
    Teşekkür aklımızda bulunsun, bu seferlik de yetkili servise vereyim de, yağ değişimi ıvır zıvırda dediğiniz yere bir giderim.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hem ayranım dökülmesin hem g.... s....mesin demişsin resmen madem honda motorun var bilinen düzgün bir honda bayisinde yaptır bakımını ki aldığın fiyatlarda çok normal parça fiyatlarını tek olarak yazarsan görürsün hatta daha yüksek bile çıkabilir fiyat

Şu forumda bir tane motosiklet tamircisi yok mu ?
    Tamirci olsam ilk yapacağım iş buraya kaydolmak olurdu. Edebiyle çalışsa deli gibi iş yapar.
    espresso bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Gecirmeyen motosiklet tamircisi yokdur hissettirmez sadece sen baskasina gidince anlarsin.
    Misal yigenin boxeri düsürmüs gidon yamuk dereyolunda bi sakallı tamirci var molla gurani parkinin orda bagcilar bu adama daha once gitmisdik saolsin iyi ilgilenmisdi yalniz cok konusuyo kafa s.... Yodu
    Gidon icin gittigimizde 200 tl sunu alcam bunu alcam fiyat vermiyo 300 tl yi bulur falan filan motor zaten 2000 tllik bisey cikdik ordan medicine hospital orda cumartesi pazar yolunun sonunda ordaki motorcuya gittik fiyat almaya usta yok sinopda abi dedik gidon yamuk nerde yaptiririz bi bakim dedi cikdik disari motorun yanina geldik adam 2 bacak arasina aldi tekeri asildi gidondan cekdi ters dondugu yerin tersine gidon düzeldi bi yigenle mal gibi adama bakiyoz sonra yigenle gene bir birimize mal gibi bakiyoz film gibi abi borcumuz ne kadar borcunuz yok olmaz ole dedik verdir bi miktar para 2 dk da halletti simdi ben 300 lira isteyen motorcuya birakcakdim 4 gun motor yaticakdi yalandan .
    O yuzdendirki kimseye guvenimiz kalmadi yapabiliyosan kendin yoksa en iyisi servisler .

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem ayranım dökülmesin hem g.... s....mesin demişsin resmen madem honda motorun var bilinen düzgün bir honda bayisinde yaptır bakımını ki aldığın fiyatlarda çok normal parça fiyatlarını tek olarak yazarsan görürsün hatta daha yüksek bile çıkabilir fiyat
    Ah güzel kardeşim öyle işine aşık adamlar var ki motoruna yetkili servisten daha çok özen gösteriyor, belki bu ustalar yakınımda vardır diye sormuştum. Misal motoru 5 senedir yetkili servise veriyorum 2 senede bir değişmesi gereken ön amortisor yağı, redüsksiyon yağı fren hidroliği yağını değiştirmemişler. Ayrıca bu iş için fiyatın makul olduğunu da sizlerin sayesinde öğrenmiş oldum fena mı oldu.
    Ayran muhabbetine girmeseydin iyiydi, zira karşındakinin yaşını, kim olduğunu bilmeden rendice edici sözler söylenmemeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecirmeyen motosiklet tamircisi yokdur hissettirmez sadece sen baskasina gidince anlarsin.
    Misal yigenin boxeri düsürmüs gidon yamuk dereyolunda bi sakallı tamirci var molla gurani parkinin orda bagcilar bu adama daha once gitmisdik saolsin iyi ilgilenmisdi yalniz cok konusuyo kafa s.... Yodu
    Gidon icin gittigimizde 200 tl sunu alcam bunu alcam fiyat vermiyo 300 tl yi bulur falan filan motor zaten 2000 tllik bisey cikdik ordan medicine hospital orda cumartesi pazar yolunun sonunda ordaki motorcuya gittik fiyat almaya usta yok sinopda abi dedik gidon yamuk nerde yaptiririz bi bakim dedi cikdik disari motorun yanina geldik adam 2 bacak arasina aldi tekeri asildi gidondan cekdi ters dondugu yerin tersine gidon düzeldi bi yigenle mal gibi adama bakiyoz sonra yigenle gene bir birimize mal gibi bakiyoz film gibi abi borcumuz ne kadar borcunuz yok olmaz ole dedik verdir bi miktar para 2 dk da halletti simdi ben 300 lira isteyen motorcuya birakcakdim 4 gun motor yaticakdi yalandan .
    O yuzdendirki kimseye guvenimiz kalmadi yapabiliyosan kendin yoksa en iyisi servisler .
    İşte o dediğin Molla gürani'deki sakallı abiye gitmemek lazımmış öğrenmiş olduk, yararlı bilgi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Bu arada pcx'i olanlar için söylüyorum; Honda dünya genelinde bizim modellerin bazılarında ön far rölesinin hatalı olduğunu bildirmiş, ücretsiz değiştiriyormuş servisler bilginiz olsun. Bir kontrol ettirin derim benimkini değiştiriceklermiş mesela.(Yetkili servise vermenin faydası)

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Servis harici yer soracak olursanda ergin ustayı (ed garage) tek geçerim honda da ama fiyatlar aynı çıkar bi değişiklik olmaz büyük ihtimal ama işçiliği iyidir.

Bence hiç yaş konularına girmeyelim senelerdir çok saçma tripleri gördüm bu forumda yaş konusunda akıl yaşta değil baştadır diyelim konu kapansın ben orada rencide edici değil genel bir espri mahiyetine yazdım onu kırdıysam da özür dilerim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı shadow-mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi fiyat diyorsanız dediğiniz gibi macera aramayalım. işçilik 160 lira alıyorlar o biraz fazla geldi ama galiba parçaları uygun tutmuşlar.[COLOR="Silver"]
    Iscilik saatle olculur Honda servislerinde. 250cc olan motosikletler icin saatlik iscilik ucreti 71TL/saat idi yanlis hatirlamiyorsam.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis harici yer soracak olursanda ergin ustayı (ed garage) tek geçerim honda da ama fiyatlar aynı çıkar bi değişiklik olmaz büyük ihtimal ama işçiliği iyidir.

Bence hiç yaş konularına girmeyelim senelerdir çok saçma tripleri gördüm bu forumda yaş konusunda akıl yaşta değil baştadır diyelim konu kapansın ben orada rencide edici değil genel bir espri mahiyetine yazdım onu kırdıysam da özür dilerim.
    Sorun yok;) ed garage da aklımızda bulunsun tşk.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)